Procesori i MBO

CPU hladnjaci i ventilatori P&O

VooDooZg čet 1.8.2019 14:09
miki1981 kaže...

Da, vrlo neobično...znači probaj bootat tako da u matičnu uštekaš stari vent, sa stock hladnjaka. Znači vent od novog hladnjaka jednostavno ne moj spojiti, nikamo, znači čak ni na neki drugi fan header, jednostavno ga odspoji skroz, a na njegovo mjesto, ako je dovoljno dug kabel, ubodi stock hladnjak. Znači da ne bude zabune: novi hladnjak je montiran na proc, ali na novom hladnjaku vent nije ukopčan nikamo, a na header za cpu fan ubodi stock hladnjak. (ili ako ti je trenutno stock hladnjak na mjestu onda ga ostavi na procu, pa izvuci njegov konektor sa cpu_fan headera i umjesto njega ubodi vent sa novog hladnjaka.)

Pa probaj bootat onda.

 

Ako ni tad ne radi onda će bit nešto negdje sa ovim standoffima što dolaze uz novi hladnjak. jer ako se ne varam oni su jedini dio koji dira matičnu a da su novi. Sve ostalo je isto kao sa stocka.

 

A ako tad radi komp onda ti je nešto u banani sa ventom na novom hladnjaku. 

 

 

Da i ja sam tak upravo mislio napraviti, probat ću ukopčat novi vent na mjesto starog stock venta dok su mi stari hladnjak i vent na cpu-u ako radi onda je vent ok i normalno boota onda je negdje kratki spoj sa novim hladnjakom, ak ne radi onda je do venta pa cu probat jedan drugi 12cm vent kaj znam da radi..

 

a mogu probati nakačit taj vent od novog hladnjaka na ove kaj su mi na kučištu jer su isti samo su 14cm ..

 

ok bum tak probao za početak to mi je najlakše 

Valentin17 čet 1.8.2019 15:01
VooDooZg kaže...

a nemam drugi imam onaj koji je došao s procom taj sam vrtio

Pa ugradi Arctic bez ventilatora i na CPU fan konektor na ploči spoji neki 4 pin ventilator koji imaš u kućištu da ti ne izbacuje grešku,

probaj upaliti računalo, na ovaj način eliminiraš tvorničku grešku na ventilatoru koji si dobio uz hladnjak, posao od dvije min.

VooDooZg uto 6.8.2019 13:11
Valentin17 kaže...
VooDooZg kaže...

a nemam drugi imam onaj koji je došao s procom taj sam vrtio

Pa ugradi Arctic bez ventilatora i na CPU fan konektor na ploči spoji neki 4 pin ventilator koji imaš u kućištu da ti ne izbacuje grešku,

probaj upaliti računalo, na ovaj način eliminiraš tvorničku grešku na ventilatoru koji si dobio uz hladnjak, posao od dvije min.

 

uglavnom probao prije par dana, vent radi i više mi ništ nije jasno

 

Probao sam kak ste rekli i kaj je logično da dok je origigi amd hladnjak i vent na procu da isključim vent od amd-a i uključim vent arctic i to radi bez greške, digne sistem i sve -- znači vent arctic radi bez greške

 

i tako fino opet ja sve pedantno spojim tower hladnjak arctic i stvaim arctic vent koji ide s njim i zip, ništa - nece post niti boot napraviti, pregledam ga apsolutno cjelog i on nigdje niti na tipa 5-7cm nije ni blizu nekog drugog djela matične ili memorije ili bilo čega - znači jedini dio di je spoj je proc naravno i 4 nosača koja se šerafe na pločicu koja dođe iza matične i probao sam ga slabije stegnut i jače i ništa,, popizdio, vratio amd hladnjak sa ventom i radi bez greške ...

 

da mi je znat kakve ja gremline to imam, nije mi jasno ???

 

btw problem koji sam imao s bootanjem i Tomahawk pločom za novim Ryzenom 3600 su rješeni za najnovijim biosom koji je izašao prije tj dana kojih - sad boota svaki put bez problema 

amarth uto 6.8.2019 22:02

Pozdrav,

imam Scythe Zipang cooler koji me dugo dobro služio i na njemu mi je trenutno adapter za 775 socket. Obzirom da više ne mogu pronaći svoj adapter za AMD (cooler ima više od deset godina) a nigdje ne mogu naći da netko prodaje nešto kompatibilno ima li netko adapter ili ideju kako ga prebaciti na am4? Jedino što mi pada na pamet je Scythe adapter SCAM4-1000B na kojem mi se ćini da postoje rupe za 775 pa ga onda spojiti na amd maticnu. Naravno ostaje pitanje visine odstojnika.

Adapter je sa serije:

Ninja 2 (SCNJ-2000),
Kama Angle (SCANG-1000),
Zipang (SCZP-1000),
Ninja mini (SCMNJ-1000),
Kama CROSS (SCKC-1000),
Katana 2 (SCKTN-2000) i
Kabuto (SCKBT-1000).

The_Fichek čet 22.8.2019 16:09
marinac88 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Gdje mogu kupiti jos jedan fan za cooler, Cooler Master Hyper 212x? 

U bilokojem dućanu koji prodaje 120mm ventilatore? Trebaju ti samo fan clipovi, one žičice za stavit vent na cooler. Po meni ti je bolje ulozit u bolji cooler, a taj prodat, ako zelis manje temperature jer s ovim mozda skines par stupnjeva, ali ces povecat buku.

marinac88 čet 22.8.2019 16:17
The_Fichek kaže...
marinac88 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Gdje mogu kupiti jos jedan fan za cooler, Cooler Master Hyper 212x? 

U bilokojem dućanu koji prodaje 120mm ventilatore? Trebaju ti samo fan clipovi, one žičice za stavit vent na cooler. Po meni ti je bolje ulozit u bolji cooler, a taj prodat, ako zelis manje temperature jer s ovim mozda skines par stupnjeva, ali ces povecat buku.

 Koji bolji cooler preporucas? A realno za ovaj ne mogu dobiti vise od 50kn.

The_Fichek čet 22.8.2019 16:47

marinac88

Probaj 100kn na njuski, moglo bi proc. CM 212 se oduvijek prodaje na njuski za 100kn.. Na kolko si pokusavao clockat i7-7700K, pokusavas 5Ghz mozda, znas li mozda kakav te primjerak potrefio? Kolko para imas za novi cooler? Preferiras zracno ili vodeno hladjenje? RGB da, ne?

hahhaajaads čet 22.8.2019 17:24

7700k i 5ghz ? good luck sa temperaturama... Dole u slici imas 7700k koji radi na stocku (tj. turbo 4.5ghz) sa vodenim Corsair (ne zna tocno koji model, ali ima samo jedan vent) pri igranju pubga 45min. To mora bit neko vrasko vodeno/zracno hladjenje da bi imao dobre temperature na 5ghz

DonOscar čet 22.8.2019 17:49
hahhaajaads kaže...

7700k i 5ghz ? good luck sa temperaturama... Dole u slici imas 7700k koji radi na stocku (tj. turbo 4.5ghz) sa vodenim Corsair (ne zna tocno koji model, ali ima samo jedan vent) pri igranju pubga 45min. To mora bit neko vrasko vodeno/zracno hladjenje da bi imao dobre temperature na 5ghz

Nema ta slika bas puno veze sa istinom... To da je 7700k vruc stoji, ali na stocku nije ni priblizno na ovakvim temperaturama... Cak i na 5.0ghz se moze kontolirati sa dobrim zracnim hladnjakom u gamingu ako je dobar cip do nekih 1.3v. Iznad toga vec postaje malo teze za ohladiti, ali opet ne ovako kao na tvojoj slici. U tom slucaju se spusti na 4.9 i ne osjetis razliku u perf, al zato u temperaturama osjetis...

hahhaajaads čet 22.8.2019 17:55
DonOscar kaže...
hahhaajaads kaže...

7700k i 5ghz ? good luck sa temperaturama... Dole u slici imas 7700k koji radi na stocku (tj. turbo 4.5ghz) sa vodenim Corsair (ne zna tocno koji model, ali ima samo jedan vent) pri igranju pubga 45min. To mora bit neko vrasko vodeno/zracno hladjenje da bi imao dobre temperature na 5ghz

Nema ta slika bas puno veze sa istinom... To da je 7700k vruc stoji, ali na stocku nije ni priblizno na ovakvim temperaturama... Cak i na 5.0ghz se moze kontolirati sa dobrim zracnim hladnjakom u gamingu ako je dobar cip do nekih 1.3v. Iznad toga vec postaje malo teze za ohladiti, ali opet ne ovako kao na tvojoj slici. U tom slucaju se spusti na 4.9 i ne osjetis razliku u perf, al zato u temperaturama osjetis...

 Moguce, ne znam gdje je onda problem sa ovim temperaturama. On je vec 2 puta rastavljao komp samo zbog toga, 2 puta stavljao mx4 pastu i treci put odneso u servis i temperature su mu stalno ovakve. Jedino moguce je da mu je pumpa pocela polako crkavat iako je i to provjereno u ducanu tj. servisu gdje ju je i kupio...

DonOscar čet 22.8.2019 18:16

Da nesto je stvarno cudno tu. Jos je stock napon na 7700k oko 1.2v sto stvarno nije puno i u gamingu bi ga svaki zracni hladnjak trebao bez problema kontrolirati. Da mu mozda bios ne siba neki visoki auto napon? Ne vidim vcore na ovoj slici.

hahhaajaads čet 22.8.2019 18:31
DonOscar kaže...

Da nesto je stvarno cudno tu. Jos je stock napon na 7700k oko 1.2v sto stvarno nije puno i u gamingu bi ga svaki zracni hladnjak trebao bez problema kontrolirati. Da mu mozda bios ne siba neki visoki auto napon? Ne vidim vcore na ovoj slici.

 Kaze da se ne zeli zamarat sa time i da ce ostavit kak i je, mozda poslije bude uzeo neko bolje vodeno/zracno ali otom potom... On se njemu vec tak vrti oko godinu dana, znaci njemu temperatura svaki dan bar 4-5 sati udara 85-90 stupnjeva ali on se ne brine oko tog 

nicky.sl ned 25.8.2019 17:06
miki_the_pirat kaže...

Možda prvo provjeriti koliko je ravan proc... ono, zavrtit ga na staklu.

 Previsoke su to temperature da bi pomoglo ravnanje i poliranje baze. Delid + poliranje jedino može pomoć 

hahhaajaads ned 25.8.2019 17:23
miki_the_pirat kaže...

Možda prvo provjeriti koliko je ravan proc... ono, zavrtit ga na staklu.

 Nije bas pc guy, tak da mu se neda vadit i svaki put stavljat procesor/vodeno na njega, da je taj procesor kod mene sigurno bi vec odavno bio delidan sa zracnim coolerom od 200-300kn... No eto, njemu cak to i pase posto mu komp grije noge/i sobu kroz zimske dane, a ljeti se par puta pozali da se znoji kod lud (+ jos nema klimu i zivi u Zadru, znaci svaki dan temperature preko +30 a kod njega u sobi 35-40...)

hahhaajaads uto 27.8.2019 17:15
nicky.sl kaže...
miki_the_pirat kaže...

Možda prvo provjeriti koliko je ravan proc... ono, zavrtit ga na staklu.

 Previsoke su to temperature da bi pomoglo ravnanje i poliranje baze. Delid + poliranje jedino može pomoć 

 Evo ga opet se pobunio i rekao sta treba napravit, odma sam rekao delid+poliranje ali nemre to bas nac u Zadru i servis koji ima tu opremu...

hahhaajaads sri 28.8.2019 11:01
nicky.sl kaže...

Neće ti se nijedan servis s tim zafrkavati, ima na ejebu gomila delid toolova. 

To mora sam napravit

 Stvarno ? Ma rekao sam i ja da moze kupit delid tool na ebayu za malo love ali ne zeli se zahebavat sa time. Sad se razmislja da ide na sve novo, tip i7 9700k na 5.0ghz ili r7 3700x (jos na njemu iskljuci SMT i blizu su) bar u PUBGu kojem on igra no i7 solucija mu je dosta skuplja.

 

Stjepko, daj navrati u Zadar da mu sredis procesor i da mu vise ne zakucava 80-90 stupnjeva 

metallic sri 18.9.2019 07:38
el.šef kaže...
el.šef kaže...

Trebao bi 2 ventilatora za kuciste, 120mm.

Najbitnije mi je da su jako tihi i po mogucnosti RGB. 

 

 bump

Ne znamo koju matičnu ili kučište imaš... nisi napisao očeš 3pin ili 4 pwm ventove.

 

Osobno imam par ovih ali druga verzija, tihi kao.....

 

K-LI(n)K

 

p.s. RGB, da fali, sori ionako će ti neka buduća komponeta imati rgb pa vidi, a možda ga i preboliš.

Luka123 pon 30.9.2019 20:34

Pozdrav, trebao bi mi vodeno AIO za 3700x, kuciste mi je Silencio 652S.

Trenutno imam CoolerMaster Nepton 120 XL, sa dva venta, no mislim da će bit preslabo.

U srijedu sklapam sve, pa sam htio naručiti ili kupiti novo u Links-a

Pomogućnosti NON RGB!

Hvala :)!!

Valentin17 pon 30.9.2019 20:50
Luka123 kaže...

Na tvome mjestu ja bih si zamjenio kućište za nešto prostranije malo, ovdje ima nagurana hrpa kaveza za diskove bezveze.

Links ima koma izbor, tu jedino koliko toliko pametno vidim Kraken X52, RGB mu nemoj spajati i bok, iako ga vjerujem

možeš ugasiti preko NZXT CAM programa.

ansha pon 30.9.2019 21:31
Luka123 kaže...

Pozdrav, trebao bi mi vodeno AIO za 3700x, kuciste mi je Silencio 652S.

Trenutno imam CoolerMaster Nepton 120 XL, sa dva venta, no mislim da će bit preslabo.

U srijedu sklapam sve, pa sam htio naručiti ili kupiti novo u Links-a

Pomogućnosti NON RGB!

Hvala :)!!

Zasto bi bilo preslabo? Ni blizu...

Luka123 pon 30.9.2019 23:34
Valentin17 kaže...
Luka123 kaže...

Na tvome mjestu ja bih si zamjenio kućište za nešto prostranije malo, ovdje ima nagurana hrpa kaveza za diskove bezveze.

Links ima koma izbor, tu jedino koliko toliko pametno vidim Kraken X52, RGB mu nemoj spajati i bok, iako ga vjerujem

možeš ugasiti preko NZXT CAM programa.

 Povadio sam te "kaveze" :). Cijela gornja strana ladica se vadi i imaš samo donji dio dovoljno za 3 ssd/hdd-a, a zasad imam 2 ssd-a i HDD i hoš iza mogu jedan SSD staviti ako hoću ;)

Mozda da poslušam anshin savjet, pa vidim?

Kraken X52 stane bez problema. Tako da kupim njega, ako bude "too hot".