Tiby čet 7.8.2014 22:36

Evo i mene u ROG clubu.

Matična je ASUS Z97 MAXIMUS VII HERO, matična je odlična, hladna pod loadom a u biosu mali miljon opcija.

 

Naravno pohvale idu i softwerskom bundlu što dolazi uz nju.

Nemam je dugo 2-3 tjedna i zaista za sad nemam prigovora.

 

Što se tiće oc nema dropova i overvoltanja, drugim riječima što postaviš to i je u stvarnosti ( naravno kad se podesi u biosu ).

 

Još ima i diskretno osvjetljenje na NB i Supreme fx čipu ( za zvuk ).

 

Po meni ima samo 2 mane a to su led svjetlo na start tipki koja se jako ističe sa svojom jačinom ( naravno sve se da pogasiti u biosu ) i što na debug displayu stalno svjetli A0 ( to se neda zgasiti ) ili ja nisam skužio kako.

Valjda ovo drugo budu speglali kroz nadogradnje biosa.

softwaremaniac sub 9.8.2014 13:04
tajo1960 kaže...

pitanjce, ako netko zna odgovoriti. gdje skinuti (za moju staru sabertoothicu) verziju ASUS Fan Xpert programa za kontrolu brzine vrtnje ventilatora za win 8.1, jer moja verzija V1.00.04 nije podržana od strane OS-a. u 7-ici je radila odlično, ali ju 8.1 ignorira i ne podržava. probao sam skinuti par verzija sa Asus stranice za razne druge ploče, ali ne ide. gledao forume - bez učinkovitog odgovora. help; anybody?!?!

Možda glup savjet, ali jesi li probao pokrenuti u Compatibility Modeu? Nedavno sam se mučio s jednim softverom i nikako mi nije htio raditi u 8.1 dok nisam to napravio.

ii7scw pon 18.8.2014 16:13

Ja imam Sabertooth 990FX R2.0 i ne mogu se pozalit,zasluzuje oznaku TUF(The Ultimate Force)

-Mogucnosti OC-a su odlicne(uz software AI Suite)
-Izdrzljivost je takoder super jer su stavili bolje hladenje(tj heat sink)...


Sve u svemu odlicna,iako sam mora vracat prvu maticnu jer je bila tvornicka greska vezana uz citanje CPU-a,ali to ne znaci da je ASUS losiji(sranja se dogadaju :) ) 

szx pet 20.2.2015 16:44

bok ljudi, evo namjeravan uzest asus sabertooth z97 mark 2 uz 4690k pa da vas pitan sta mislite o toj kombinaciji? ili da mi date neko misljenje o toj ploci jer mi se dosta svida, a nema reviewa po netu o njoj....

CroRex pet 20.2.2015 18:18

Pozdrav, evo učlanjujem se sa svojom Maximus Hero VI, kupljena prije godinu dana u Computeruniversu. Trenutno je na popravku u Asusu od prvog mjeseca, dobit ću novu ili popravljenu negdje u 3-4 mjesecu jer su to Nijemci i rekli su mi prije dva tjedna da se strpim još 4-6 tjedana. Strašno. Ne znam što joj je bilo, ali dok je radila bila je ok. 

Bios fora i jednostavan, software podrška dobra, ali skoro nikad ažurirana. Overclockao nisam, tj. probao sam, ali mi i7 ne ide preko 4.5 GHz (temp 100 C) (BSOD) pa i nema potrebe. Nudi odličan zvuk i lijepo izgleda, ali s obzirom da se pokvarila i da je Computeruniverse užasan dućan, a Asus još gori serviser, križam ih oboje za ubuduću kupnju. Eto, ali to je samo moje iskustvo.

Puls3 pet 20.2.2015 21:45

Pridružujem se klubu sa Asus Maximus VII Ranger

 

Šta reći koju posluku porati ? Odlična ploča s mnoštvo feature-a. Bios je krcat izbornicima za OC. Izgled za 10. Sve u svemu odlična Z97 ploča !

phoenix2003 ned 22.2.2015 00:18
CroRex kaže...

Pozdrav, evo učlanjujem se sa svojom Maximus Hero VI, kupljena prije godinu dana u Computeruniversu. Trenutno je na popravku u Asusu od prvog mjeseca, dobit ću novu ili popravljenu negdje u 3-4 mjesecu jer su to Nijemci i rekli su mi prije dva tjedna da se strpim još 4-6 tjedana. Strašno. Ne znam što joj je bilo, ali dok je radila bila je ok. 

Bios fora i jednostavan, software podrška dobra, ali skoro nikad ažurirana. Overclockao nisam, tj. probao sam, ali mi i7 ne ide preko 4.5 GHz (temp 100 C) (BSOD) pa i nema potrebe. Nudi odličan zvuk i lijepo izgleda, ali s obzirom da se pokvarila i da je Computeruniverse užasan dućan, a Asus još gori serviser, križam ih oboje za ubuduću kupnju. Eto, ali to je samo moje iskustvo.

Bila bi greška da križaš Asus za ubuduće.