Procesori i MBO

ASRock N68C-S UCC problem oko memorije

s1hr sub 20.8.2016 23:07

baš slažem nekom na toj ploči i simptom isti,radi sa ddr2 na 800 i 1066,ali nisam mogao  upogoniti ddr3 iz prve koji sam trebao onako usput rutinski ubaciti..,

 

sve ispravno ,pojedinačno, ali ukupno crni ekran bez slova i brojeva,i nemogučnost ulaska u bios..

 

zagooglao sam da vidim da li se to uz ovu ploču vezalo,samo da potvrdim si da je zaista flash biosa potreban,očito da jest i bio sam u pravu..pišem ovo da možda nekom drugom to pomogne.. 

 

memoriju ta ploča nije prepoznala ni kao ddr3 1066 ni kao ddr3 1333..preko tog takta ta ploča ne može bez nadogradnje boljim procesorom..

 

ako reset biosa ne pomogne,bios nadogradnja novijim biosom obično pomaže..kvaka nije u lošoj ploči nego u mogučnostima memorijskog kontrolora tog procesora(ta generacija)

 

 

 

Ruce čet 29.8.2019 22:31

Pozdrav svima. Stvarno neznam gde naci temu vezano za ovu maticnu plocu ali imam veliki problem i zeleo bi da mi odgovorite sto je pre moguce. U pitanju je maticna ploca AsRock N68C-S UCC.. jutros sam poceo azuriranje bios-a i na pola azuriranja mi nestala struja. Pokusavam da upalim racunar ali nista. Mislim upali se i ventilatori rade ali od slike nista, bas nista da se pojavi. Vadio sam bateriju na 4 sata i skakaca postavljao na CLRCMOS i nista nije uspelo. Dali ima neko resenje?

Ruce čet 29.8.2019 22:32

Pozdrav svima. Stvarno neznam gde naci temu vezano za ovu maticnu plocu ali imam veliki problem i zeleo bi da mi odgovorite sto je pre moguce. U pitanju je maticna ploca AsRock N68C-S UCC.. jutros sam poceo azuriranje bios-a i na pola azuriranja mi nestala struja. Pokusavam da upalim racunar ali nista. Mislim upali se i ventilatori rade ali od slike nista, bas nista da se pojavi. Vadio sam bateriju na 4 sata i skakaca postavljao na CLRCMOS i nista nije uspelo. Dali ima neko resenje?

Ruce čet 29.8.2019 22:34

Pozdrav svima. Stvarno neznam gde naci temu vezano za ovu maticnu plocu ali imam veliki problem i zeleo bi da mi odgovorite sto je pre moguce. U pitanju je maticna ploca AsRock N68C-S UCC.. jutros sam poceo azuriranje bios-a i na pola azuriranja mi nestala struja. Pokusavam da upalim racunar ali nista. Mislim upali se i ventilatori rade ali od slike nista, bas nista da se pojavi. Vadio sam bateriju na 4 sata i skakaca postavljao na CLRCMOS i nista nije uspelo. Dali ima neko resenje?

CPU čet 29.8.2019 23:38
Ruce kaže...

Pozdrav svima. Stvarno neznam gde naci temu vezano za ovu maticnu plocu ali imam veliki problem i zeleo bi da mi odgovorite sto je pre moguce. U pitanju je maticna ploca AsRock N68C-S UCC.. jutros sam poceo azuriranje bios-a i na pola azuriranja mi nestala struja. Pokusavam da upalim racunar ali nista. Mislim upali se i ventilatori rade ali od slike nista, bas nista da se pojavi. Vadio sam bateriju na 4 sata i skakaca postavljao na CLRCMOS i nista nije uspelo. Dali ima neko resenje?

 Ne znam zašto 3 puta stavljaš isti post... Budi stripljiv za odgovor!

Matična ti je otišla u vječna lovišta! To i je rizik kod update BIOS-a, ako ti nestane struje možeš se pozdraviti sa njom.

E sad, ako možeš BIOS chip izvaditi možeš probat sa neke druge ploče skinuti chip, ali isti model ploče mora biti, naravno!

Ali bojim se da ti je kod ove matične zalemljen BIOS chip. Možeš se malo igrat pa ga čak i odlemit, pa zalemit drugi.

Nemaš što izgubiti. Inače neke matične ploče su čak imale i dual BIOS, ja sam imao jednu Gigabyte 1155 socket, gdje ti u slučaju otkazivanja tog jednog BIOS chipa prebaci se na drugi.

Ali kod tebe nije dual, koliko vidim.

Ruce pet 30.8.2019 08:26

Nisam hteo 3 poruke staviti..pisalo mi je na prve dve kao da nije poslata a u stvari poslate su bile. E jbg,danas cu ga nositi kod prijatelja da to zameni. Covek se uci dok je ziv, idemo dalje. Hvala

Spiridon pet 30.8.2019 08:30
Ruce kaže...

Nisam hteo 3 poruke staviti..pisalo mi je na prve dve kao da nije poslata a u stvari poslate su bile. E jbg,danas cu ga nositi kod prijatelja da to zameni. Covek se uci dok je ziv, idemo dalje. Hvala

 Javi ovdje kako je prošlo sa zamjenom chipa, možda nekom pomogne tvoje iskustvo.

Čitatelj pet 30.8.2019 10:33

Posalji Email ASRock supportu i poslat ce ti BIOS chip, pa ga samo zamjenis za stari,

istekas jedan i ustekas drugi - nisu zalemljeni, kao na novim plocama.

 

Nego, sto si uopce nadogradjivao BIOS, kad ti je sve radilo? Koji je smisao

na prastaroj platformi kojoj nema napretka?

Ruce pet 30.8.2019 14:51

Hteo sam cisto da isprobam nesto. Dok sam igrao igrice posle nekog vremena pocne da mi secka slika,gubi se i crn ekran a cuje se. Na veliki bljesak se izgubi slika. Temperatura graficke normalna i procesora normalna. Citao sam da i to resava problem update bios-a. Mozda je i napajanje u pitanju. Jer kada sam skinuo karticu za internet,bilo je malo bolje. 500 w napajanje a graficka gtx 660 2 gb.