Procesori i MBO

AMD Ryzen procesori (opća tema)

dreadmoore pet 22.5.2020 11:52

Pa eto upari ti taj svoj napravi bench snimi video pa posalji ili cu ja tebi.A velika je razlika kad memorija radi na 3200mhz CL16, 17 i kad radi na 2666Mhz i CL 13-14.A u ovom slucaj kod mene ram radi na puno nizoj letenciji.I tu je kvaka svega ovog jer ja drugog objasnjenja nemam. Uzmes onu g.skill ako se ne varam 3600MHz cl-14.



Edit od koga sam uzeo video https://youtu.be/menHc-g6s4o

Rhodin pet 22.5.2020 12:05

Ja ima 3600 i bez OC imam 67-88 fps dok igram (cijelo vrijeme imam steam fps count upaljen), a freesync bi mi puko da je ikad palo ispod 48 ako se ne varam - što se nikad nije desilo.

Dakle... ne kužim kako bi 3700x imao 40 fps u bilo kojem trenu da je taj bech iole relevantan.

 

Nadalje, 6700k je maltene isto jak kao 4790k (userbenchmark - bechevi usera ulodani na stranicu), što bi nekako značilo da je 3700x lošija kupnja nego 6 godina star intel 22nm procesor - lol rofl.

 

Da ne duljim... ja se apsolutno slažem, Ryzen je go*no, intel je savršen, kupit 6 godina stari intel za 2k kuna, bolja je kupnja nego novi ryzen, svi koji čine drugačije su u zabludi!

Jakovp pet 22.5.2020 12:11
Rhodin kaže...
 (userbenchmark - bechevi usera ulodani na stranicu)

S ostatkom posta se slažem, ali na userbenchmark zaboravi, to nema veze sa mozgom i stvarnošću.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/gigabyte-aorus-nvme-gen4-ssd-2-tb-vrhunsko-hlad/275429.aspx?page=0&jumpto=6132021&sort=asc&view=flat

 

 

A za ovu raspravu sve što imam je reći - tako je, zajebi sve releventne reviewe, nađi neke anonimne i sumnjive videe na YT i to uzmi kao jači dokaz

ibme74 pet 22.5.2020 12:12
dreadmoore kaže...
Pa da vidim i pogotovo kad jacu grafu imas pa opet te odere 4 jezgras imam bas za tebe specijalna video https://youtu.be/QcmK8eH72NY

 

našao si valjda jedinu igru na planeti koja radi isto na svakom procesoru bio to stari i5, ryzen 3, 5 ili bilo što drugo, i sam stevo iz HU je rekao u milijun navrata da FC daje čudne rezultate a razlog tome je što koriste isti engine još od FC3 iz 2012. godine

ibme74 pet 22.5.2020 12:13
dreadmoore kaže...
Ja samo kazem jezgre nisu presudne to je i dokazao ryzen 3300x to sto vi sebi ne zelite priznati nisam ja kriv.

 

čudno, dao bi se kladiti da sam prije neku godinu isto ovo čitao za g4560 

dery pet 22.5.2020 12:17
ibme74 kaže...
dreadmoore kaže...
Ja samo kazem jezgre nisu presudne to je i dokazao ryzen 3300x to sto vi sebi ne zelite priznati nisam ja kriv

čudno, dao bi se kladiti da sam prije neku godinu isto ovo čitao za g4560 

 Ko da se deda XXX reinkarnirao ovde.

ibme74 pet 22.5.2020 12:30
dreadmoore kaže...
Jbg privjesak cuda cini pokakao se posteno. hahhaajaads pa mislis da nece biti rezanje cijena, naravno da hoce to sam vec i rekao.Zao mi ljudi koji su dali velike novce za te jezgre koje mlate bezveze u prazno.

 

u redu je, smiri se lideru "cpu usage 100%" squada 

hahhaajaads pet 22.5.2020 12:32
dreadmoore kaže...
 hahhaajaads pa mislis da nece biti rezanje cijena, naravno da hoce to sam vec i rekao.Zao mi ljudi koji su dali velike novce za te jezgre koje mlate bezveze u prazno.

 Pa nisu dali bezveze, 3300x je i dalje iza 3600 po svemu, druga stvar je sto oni njega klokaju kolko ide... Mogli su isto tako onda nabacit R5 3600 na 4.3-4.35 i stavis memoriju da bude fclk 1:1 i da vidis onda kak 3600 bjezi 3300x. A sta je sa i9 ? Zasto ljudi koji samo gejmaju na 1440p ili 2160p kupuju ove 10900k ? Znaci dat ce hrpa love za cooler, proc i maticnu da bi na kraju opet to prodali i opet kupili nesto sto ce bit bolje za 2.5% ?

ibme74 pet 22.5.2020 12:41

3300x >će biti< dobar budžet gaming cpu kad mu cijena dođe na oko 1.000kn, r5 3600 je i dalje nenadjebivo najbolji izbor za ozbiljan gaming, jak IPC, 6 jezgri, HT, future proof i neće zakucavati usage u dogledno vrijeme kao ti quad corovi sa ht-om, i sve to po prihvatljivoj cijeni (1.450kn u hg spotu, evo dns u linksu ljudi ugrabili par komada za nestvarnih 999kn).

ivanlotz pet 22.5.2020 12:46
Jakovp kaže...

Čak i da nisu fake (iako naravno jesu), opet mi nije jasno zašto jednostavno ne pogledati video od renomiranih recenzenata za koje znaš da barem imaju HW kod sebe, moš mislit da ovi anonimusi sa YT imaju sav taj hardware lol, da ga bar pokažu prije testa.

ovo isto vrijedi i za onog iz actually hardcore overclocking, znaci lik umjesto da stvarno testira komponente, radi recenzije iz obicne slike  toliko o imenu njegovog kanala haha

The_Fichek pet 22.5.2020 12:50

Mozda zato sto obrazovani ljudi mogu svasta iscitat iz obicne slike, vjerovao ti to ili ne. Da si pogledao vise njegovih videja bi znao da zbilja testira i overclocka komponente na streamu, znaci u stvarnom vremenu. Cinjenica da ga je GamersNexus uzeo pod svoje govori dovoljno o njegovoj vjerodostojnosti.

DarthMarkus pet 22.5.2020 13:10
Jakovp kaže...
ivanlotz kaže...
Jakovp kaže...

Čak i da nisu fake (iako naravno jesu), opet mi nije jasno zašto jednostavno ne pogledati video od renomiranih recenzenata za koje znaš da barem imaju HW kod sebe, moš mislit da ovi anonimusi sa YT imaju sav taj hardware lol, da ga bar pokažu prije testa.

ovo isto vrijedi i za onog iz actually hardcore overclocking, znaci lik umjesto da stvarno testira komponente, radi recenzije iz obicne slike  toliko o imenu njegovog kanala haha

 Ti to znaš procijeniti naravno, doktor elektrotehnike sa specijalizacijom u buck converterima

 Al stvarno ima fejk benchmarka za popizdit.

 

Jebote tako možemo i mi otvorit yt rvatbench, pustimo da se vrĆi nešto u pozadini naljepimo grafove sa interneta i voila. 

picajzla0707 pet 22.5.2020 14:37

Zanimljivo kako se eminentni recenzenti poštuju samo kad nekom paše, negdje drugdje se testovi istih banaliziraju, preskaču, a doživio sam i da ih se naziva plaćenicima.
Problem je ovog foruma što se prečesto ide u krajnost i generaliziranje

ivanlotz pet 22.5.2020 15:11
Jakovp kaže...
ivanlotz kaže...
Jakovp kaže...

Čak i da nisu fake (iako naravno jesu), opet mi nije jasno zašto jednostavno ne pogledati video od renomiranih recenzenata za koje znaš da barem imaju HW kod sebe, moš mislit da ovi anonimusi sa YT imaju sav taj hardware lol, da ga bar pokažu prije testa.

ovo isto vrijedi i za onog iz actually hardcore overclocking, znaci lik umjesto da stvarno testira komponente, radi recenzije iz obicne slike  toliko o imenu njegovog kanala haha

 Ti to znaš procijeniti naravno, doktor elektrotehnike sa specijalizacijom u buck converterima

Jadni ljudi ako je on "doktor"  Doslovno moze bilo koja random osoba raditi onakve "recenzije", guglas sliku maticne i pricas sto ti padne napamet. Ne daj boze zapravo testirati proizvode koje recenziras haha

hahhaajaads pet 22.5.2020 19:51
insomniac kaže...

Znam da nije specifično tema za ovo pitanje, ali možda ću bolji i brži odgovor dobit ode nego u procjenama.

 

Koliko se cijeni 1600af, kupljen prije niti mjesec dana, ugrađen prije cca 2 tjedna?

 862kn kosta novi u ducanu, znaci stavi negdje 750kn

insomniac pet 22.5.2020 19:55
hahhaajaads kaže...
insomniac kaže...

Znam da nije specifično tema za ovo pitanje, ali možda ću bolji i brži odgovor dobit ode nego u procjenama.

 

Koliko se cijeni 1600af, kupljen prije niti mjesec dana, ugrađen prije cca 2 tjedna?

 862kn kosta novi u ducanu, znaci stavi negdje 750kn

 Tako sam nešto i računa. Hvala :)

hahhaajaads pet 22.5.2020 20:12

btw skinuo danas  odyssey iz znatizelje, evo rezultati dole, r5 1600 na 3.8ghz, rami na 3200 cl16 a grafa je stock jer msi afterburner ne radi (ne prepoznaju grafu uopce, vjerovatno moram opet drivere skinut, to cu vjerovatno sad pa onda bacim test sa kloknutom grafom).

 

po testovima u odysseyu, 1660ti je ista kao 1070.. evo sta mi je izbacilo