Procesori i MBO

AMD Ryzen procesori (opća tema)

ansha pon 9.9.2019 14:18
Minneyar kaže...

 Izdrkavanja... ja evo na 4/4 procesoru i dosad sam imao problema u doslovno dvije igre (GTA 5 i Kingdom Come: Deliverance), a presao sam izmedu ostalog i spomenuti ROTR bez problema... A sad kao ni 6/12 proc nije vise dovoljno dobar, lol.

Izdrkavanje je jedino tvoj post u kojem se pravis glup. Ili se ne pravis posto kontriras tvrdnjama koje nisu izrecene. Nitko nije rekao da nije dovoljno dobar 6/12 ni da se ne moze sve igre prijeci sa 4/4 procesorom. Ja sa 4/4 procom nisam imao nikakvih problema sa GTA V...

hahhaajaads pon 9.9.2019 14:40
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...

Bajke ansha pricas, bajke... Na kompetitive postavkama on nigdje nece vidjet 100% nego cca 50% i da ima 5700xt/2070super/2080 i sl.. Tipa ja sa naklokanom 1660ti i to na 3.7ghz ne vidim nit blizu 100% lol

Lol, o cemu mi imamo pricat kad ti ni ne kuzis da ce na kompetitiv postavkama vise tereta biti na cpu-u a ne manje.... Ja sam sa 8/16 u dijelovima ROTR-a imao 85-90% usage na 3.9ghz, to je na najzahtjevnijoj mapi, dakle, 6/12 je tu na 100%. 16/32 je islo do 50%...

 Koga briga za rotr u "pojedinim" dijelovima ? Singleplayer igra u kojoj nije bitno dal ima 59.9fpsa ili 119.9fpsa jer ipak je SINGLEPLAYER. 

Shockwave pon 9.9.2019 15:15
bNeo kaže...
The_Fichek kaže...

Ne znam, ja sam uzeo preko UPSa. Forumas bNeo je uzeo mob preko Mailboxde pa se zezao s njima i na kraju narucio preko UPS. Ne znam kolko su rigorozni po pitanju CMOS baterija na maticnoj. I nije bas 10 eura, nego total 13,30 eura za npr. tako neki paket. Dati 50kn vise za sigurnu narudzbu UPSom je po meni bolje, ali mozes probat GLSom.

 Prolazi to GLS-om. ;) Meni nije prošlo DHL-om ili Deutsche postom. Gls ide. ;)

 Kontaktirao sam mailboxde i potvrdili su to.

ansha pon 9.9.2019 16:51
hahhaajaads kaže...

 Koga briga za rotr u "pojedinim" dijelovima ? Singleplayer igra u kojoj nije bitno dal ima 59.9fpsa ili 119.9fpsa jer ipak je SINGLEPLAYER. 

Znaci dosli smo od ''ne moze'' vec na ''koga briga'', hvala sta si priznao da sam u pravu. EOD.

Linked88 pon 9.9.2019 16:56

Koliko god ustedio na konfi/imao para, necu uzimat nista jace od solidne 5700xt ili polovne gtx 1080/1070ti ako naleti ponuda. Jedino sto bi mogao je uzet m.2 za os ili eventualno druge fanove za kuciste.

 Ali ugl javim se kad kupim da ovo sve nepređe u nepotrebnu raspravu ili svađu drugih forumaša 

lp

DonOscar pon 9.9.2019 16:59

U pravu si jedino kad si rekao da competitive postavke vise opterete cpu jer kartica moze gurati vise fpsa na tim postavkama. Medutim temeljiti tvrdnju da 6/12 cpu nije future proof prema nekim izoliranim scenama je glupost. Ako cemo tako onda niti jedan cpu danas nije future proof...

 

edit: Tu pricam o novoj generaciji ryzena, prve dvije nebitno sto su imale dosta threadova kocio ih je slabiji ipc i arhitektura.

hahhaajaads pon 9.9.2019 17:02
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...

 Koga briga za rotr u "pojedinim" dijelovima ? Singleplayer igra u kojoj nije bitno dal ima 59.9fpsa ili 119.9fpsa jer ipak je SINGLEPLAYER. 

Znaci dosli smo od ''ne moze'' vec na ''koga briga'', hvala sta si priznao da sam u pravu. EOD.

Ti si bas neki ogranicen covjek jel ? Moras se oslobodit malo i gledat ostale igre (iako gledam po videima i vidim da r5 3600 nejde na 100% ali to je vjerovatno tvoj mozak predocio nekakvu situaciju koja traje 0.0001ms). 

Ja osobno ne znam zasto meni ovaj r5 1600 (6/12, tj. ovaj cpu koji nije future proof) u igrama radi na tak malim vrijednostima... Uskoro bi ga mogao izvadit jer ocito mi samo smeta 

 

Linked88 - mozes mi samo reci koje ces ti igre igrat ? Ocito onaj gore misli da ces ti igrat rotr i da ce ti smetat "pojavljivanje" 100% na cpu u 0.0001ms... 

 

DonOscar - To je normalno da kompetitive postavke vise legnu na procesor, ali kad jednom pokrenes nesta tipa bf5/rust/pubg/apex/fortnite i sl. vidjet ces da ce ti procesor bit mozda pola iskoristen (ako) sto nije niti malo strasno sa nekom jacom karticom, ansha ocito misli da ce covjek igrat singeplayer igru na low postavkama na 1080p/144hz jer eto "kompetitive" je...

The_Fichek uto 10.9.2019 13:22

Ide na tolko kolko je deklarirano, ako maticna i memorijski kontroler procesora dopustaju. Nije B-die, istrazivao sam prije mjesec dana tu Patriot memoriju kada sam random trazio B-Die i sjecam se da nije B-Die po serijskom broju. Imaju verziju sa B-die, ako se dobro sjecam iz iste te Steel serije, no te su cijenovno preblizu G.Skill Trident i slicnih.

 

Skupa sa 1600X jako tesko da ces upogonit deklarirane vrijednosti memorije, s Ryzenom 3600 bi trebalo ic lakse radi boljeg memorijskog kontrolera.

HCgamingCRO uto 10.9.2019 16:22

evo nekih novo0sti za TR...naime valjda ce amd HEDT i workstation jos vise podijeliti pa-jednom HEDT i jednom worksation ploca/chip, za HEDT je odluceno da ce biti OC potencijala i 4 memorijska channela(2 dimm po channelu) i 64 pcie linija, a za workstation 8 channela(1 dimm po channelu pa je moguce i do 2TB rama nabaciti)  i 128 linija i nece biti OC potencijala.

Navodno novi TR kodnog imena "castle peak" trebali bi ocekivati sada negdje drugom polovicom 2019 godine.Oba cipa imaju TDP do 280 W i vjv onak 99,99% kao sa ovim ryzenima ce biti s starim plocama kompatibilno(sto jos nije ipak 100%)

Ako je bio ovakav post,zanemarite onda ovo.

https://wccftech.com/amd-ryzen-threadripper-3000-cpu-trx4-wrx8-quad-octa-channel-memory-support/

 

https://www.computerbase.de/2019-09/amd-threadripper-3000-wrx-8-dram-channel/

ansha uto 10.9.2019 20:38
njuskac kaže...
The_Fichek kaže...

Zavisi koju plocu imas. Generalno nema smisla dizanje ni spustanje za 5Mhz.

 x470 gaming plus, generalno nema ali imam svoje razloge... u ryzen masteru mogu samo po 25

Pogledaj jel ti ploca da fine promjene bclk-a, vjerojatno ne da...

CPU uto 10.9.2019 21:56

Pozdrav! Znali možda itko zašto kad uključim XMP profil na RAM-u na 3000MHz, kompjuter mi se resetira i upali onaj BSOD sa onim smajlićem tužnim(nervira me taj smajlić)

Imam Ryzen R5 2600, kad isključim XMP profil tj. na 2133MHz, nemam nikakvih problema.

Memorija je G.Skill Aegis 8GB.

Molim Vas pomoć, jer sam više izludio, mislio sam da je do windowsa, napravio clean instalaciju. 

Znači, samo se dešava kad uključim XMP profil i stavim na 3000MHz, inače kad nije na XMP profilu nema problema.

Komp radi neko vrijeme na XMP profilu bez ikakvih problema, ali nekad nakon 15min, nekad nakon pola sata, izbaci BSOD!

nicky.sl uto 10.9.2019 22:17
CPU kaže...

Pozdrav! Znali možda itko zašto kad uključim XMP profil na RAM-u na 3000MHz, kompjuter mi se resetira i upali onaj BSOD sa onim smajlićem tužnim(nervira me taj smajlić)

Imam Ryzen R5 2600, kad isključim XMP profil tj. na 2133MHz, nemam nikakvih problema.

Memorija je G.Skill Aegis 8GB.

Molim Vas pomoć, jer sam više izludio, mislio sam da je do windowsa, napravio clean instalaciju. 

Znači, samo se dešava kad uključim XMP profil i stavim na 3000MHz, inače kad nije na XMP profilu nema problema.

Komp radi neko vrijeme na XMP profilu bez ikakvih problema, ali nekad nakon 15min, nekad nakon pola sata, izbaci BSOD!

 Pa zar ne vidiš da ne može podnijeti xmp profil??? Isključi ga i klokaj memoriju ručno 

Audi1989 sri 11.9.2019 07:49

Ista stvar je bila i meni. Problem sam riješio tako da sam stavio ručno brzinu na 2933mhz i ručno unio latencije. Kad sam pokušao preko XMP na 3000mhz također sam stalno dobivao Bsod-e. Inače imam isti taj Gskill Aegis 2x8gb ddr4 3000mhz. Nadam se da sam pomogao.

 

tutanjkamen sri 11.9.2019 15:57

Pogledaj kolike su ti latencije dodijeljene sa XMP profilom i jos ih malo povecaj ili ako nisi dirao napon podigni ga na 1.3-1.35

Moja memorija iz potpisa radi na 3000MHz CL15 a nisu kupljene kao dual chanel nego svaka zasebno

 

 

EDIT:

Ovo se odnosilo @CPU