Procesori i MBO

AMD Ryzen procesori (opća tema)

ansha sri 14.8.2019 10:34
segregator kaže...

 

Zašto meni kad ukucam "nvidia problem" u google vrati 40 (slovima: četrdeset) puta više hitova nego kad

ukucam "ati problem"?

Nisam siguran, al mozda ima sitne veze s cinjenicom da ATI ne postoji godinama...

 

Osobno isto izbjegavam AMD/ATI gpu-e jer od 5-6 komada koje sam imao, sa svakim je bilo puno vise musica i problema nego sa nvidijama... 

segregator sri 14.8.2019 12:05
ibme74 kaže...
segregator kaže...

Zašto meni kad ukucam "nvidia problem" u google vrati 40 (slovima: četrdeset) puta više hitova nego kad

ukucam "ati problem"?

 

Zato što ATI ne postoji od 2006. godine 

 

istina...ali kad se ukuca "radeon problems" dobije se još manje hitova, znači da su se od 2006 drastično popravili

metallic sri 14.8.2019 12:17

Ima nešto smisno i ovim utopljenicima s prošle strane koji su "Jizz in tha pants" kad je neki anonimus "kupio" pa popušio na beta testiranju novog Ryzena i 5700.

 

Kako su odma zagrizli i poveselili su se da neko ima problema i odjebe best buy. Why can't we be friends!? :)

 

evincar sri 14.8.2019 13:00
ibme74 kaže...

Da ali i neuporedivo vise ljudi kupuje nvidine grafe, kma i u tome nesto

 Nazalost AMD zaostaje za Nvidijom te se to osjeti na cijenama grafickih koje stalno idu gore i gore.

Cak i kad izbace nesto dobro prate cijenu Nvidije tj. malo spuste cijenu ispod ekvivalenta od strane Nvidije.

hudibitek sri 14.8.2019 13:07

Pozdrav, mislim složiti novi komp i od svih CPU-a na kraju odlučim kupiti Ryzen 1200 :D U dućanu ga ima za bijednih 460kn. Trebam komentar jel mi to pametno ili ne. :)
Komp je za igrice. Trenutno se vozi na Phenom 945 i gtx 750ti i to radi čist dobro (večina toga je i više nego igrivo). Taj ryzen ima nekih 90% bolji single thread performance. Mislim negdje u budućnosti staviti nutra 3600 ili bolji kad bude cijena oko ili ispod 1000kn. Kaj velite? :D

The_Fichek sri 14.8.2019 13:44

Ako bi mogli prestat pisat o grafickim karticama na temi o procesorima, that would be great.

 

hudibitek

Slazem se s kolegom gore, samo sto jos nigdje nisam vidio 1600 za 500kn, a gledam dugo. Nadje se za 600kn na forumu, 700kn na njuski (trenutno 1 u ZG) ili fejzbukovom marketplaceu (trenutno 2 u ZG), za PCE trznicu ne znam, vjerojatno i tamo naleti koji.

ansha sri 14.8.2019 14:26
rambox kaže...
Chico12 kaže...
Toliko dobrih grafickih kartica ima Amd, ne znam gdje vidite problem?

 Ja u ovoj temi vidim koš problema, a jedan je ovaj da se raspravlja o grafama u CPU temi.Cirkus ili nered na kvadrat, ali očito redarima to ne smeta pa se slobodno može promjenit naslovu u Hardver čušpajz temu.

 

 

A jedan problem ove teme su i junferi u cetrdesetima 

 

Nego Rambo, kako biznis u mindfactory-u? 

DarthMarkus sri 14.8.2019 14:37
Promster kaže...
segregator kaže...
MysticBlue kaže...

Za Ranka091. I9 9900k je izasao daleke 2018god, a tek sam ga kupio ove godine pa nisam upucen u problematiku istog po izlasku. Sorry al jebiga, nemam vremeplov pa da ga kupim onomad. S obzirom na to da sam prosao sve zive strane i nase forume, intel i nvidia teme su uglavnom mrtve, dok je na svim ryzen temama party alarm. Pametnom dosta. Uostalom, to sto ti ili netko drugi "nije" imao problema ne znaci da drugi nisu ili nemaju. Nije ni bitno iskreno. Cinjenica je da je amd za mene fuck off, kupio provao vidio na kakvo sranje sam pare bacio i to je iskljucivo moj problem. A drugi problem je amd marketing department. Kupis proc jer eto zelis tih 4.4ghz kako pise. Stavis ga u komp jedva 3 jezgre rade na 4.1 a ove ostale ko mrtvo puhalo prebacuju se kako im dodje i jos ti iz amda poslije kazu da pola cores je okej a pola je od kurca. Znaci pišanje u usta svima koji su kupili doticni. I nemojte mi molim vas sa spikama nes ti sto ne radi na reklamiranim frekvencijama...vama je to nes ti...meni je to mazanje ociju dotcnog amda i pisanje u usta userima, ja na takav proizvod pare dati necu. Ako ne zadovoljavas kume moj ono sto reklamiras...imas od kurca produkt. Bar intel kad zakuca na 5ghz stoji tamo ko od majke rodjen, on all cores.

 

Zašto meni kad ukucam "nvidia problem" u google vrati 40 (slovima: četrdeset) puta više hitova nego kad

ukucam "ati problem"?

Zato jer ATI ne postoji već preko 10 godina.

Baš sam došao ovo napisat.

 

Zašto ako upišem DFI problem imam 100x manje hitova od ASUSA ?

 

ansha kaže...

A jedan problem ove teme su i junferi u cetrdesetima 

 

Nego Rambo, kako biznis u mindfactory-u? 

 Majke ti, da postoje redari, junfer bi već šivao trapericeu KP domu Zenica.

dery sri 14.8.2019 15:36
XXX kaže...
DonOscar kaže...
Uzmi polovni 1600, nadu se po 500-600kn.

 Bio je prije par dana tu na forumu Ryzen 2600 za 500 kn tak da ja nebi dao za 1600 više od 400 kn.

 Imaš intelovih masu po "povoljnim" cijenama i niko ne kupuje.

segregator sri 14.8.2019 15:50
red_bull kaže...

Nvidia je po svemu bolja... Uz toliko involviranosti u sve od konzola do cpua nije mi jasno kako amd nemože napravit normalnu gradičku da parira endiviji..

 Vama koji kupujete samo grafičke od 8000kn i više...nama iz normalnog segmenta je AMD bolji

Dr. Vicko sri 14.8.2019 18:21
mislioc kaže...
Dam se kladit da ću dobit više za i3 8350k nego netko za moderni r5 1600 ili r5 2600 kad odlučim prodat procesor. Smiješno je to ali nažalost istina.

 Nekih 90% ljudi koji imaju R1600 ili 2600 u narednih par godina nece ni osjecati potrebu da mijenjaju i prodaju svoj proc, a kada to odluce bit ce im ionako svejedno da li ce ga prodati ili pokloniti netkome. 

Vjerovatno ni ti neces imati neku veliku potrebu ali eto morao si napisati barem nesto, lupiti neku "pametnu" izjavu da bi ostavio svoj trag na forumu i dodatno dolio ulje na vatru glupim raspravama na ovoj temi. 

 

Ja ne mogu da shvatim da pojedinci ovdje imaju toliko vremena da raspravljaju ciji je veci i bolji, sto je najtuznije vecina navija za neke firme i brendove ciji sefovi, vlasnici i vlika vecina uposlenika ne zna na mapi pronaci Balkan, a kamo li pojedinacne drzave na Balkanu. Ali spremni ste braniti te neke "idole", glorifikovati obicni komad hardwera, da mi je znati samo za sta, sta dobivate time??


Bolju erekciju, lakse vam se dize na pomisao na AMD ili Intel??
Mozda spavate bolje nocu??

Cura/zena vam lakse daje kada vidi vasu predanost i istrajnost u "borbi" za brendove ??
AMD/Intel vam obecali mirovinu ako ih budete glorifikovali ovdje do ispunjenja uslova ??

 

Izadjite prosetajte, vodite ljubav, citajte neku knjigu, igrajte neku igru, gledajte neki film ili seriju, drkajte ako treba, sve je korisnije od komentara poput ovog ovdje iznad...
I ovo preporucujem i AMD-ovcima i Intelasima, ne zna se ko je gori ovdje. 

 

I sad da ne bude potpuni ispizditis imam jedno pitanje. 
U svom racunaru imam R 1700, nisam ga clockao niti namjeravam trenutno, radi odlicno za ono sto mi treba. Uz njega imam GTX 1060 6GB i pretezno povremeno ali ono bas povremeno odigram koju partiju World of Tanks ili Warships na monitoru QHD rezolucije i sve mi steka odlicno. Upiknuo sam si skoro novi televizor koji je UHD i sada mi je dosta lakse i veci mi je cejf igrati iz kreveta na tv-u ali na UHD rezoluciji se ova GTX-ica vec muci i nije to to. Razmisljao sam da umjesto nje upiknem mozda RTX 2060 ili naci rabljenu GTX 1080.

Moze li mi netko iz iskustva reci da li ce stock R 1700 uredno gurati ove dvije kartice na UHD rezoluciji??
Ima li potrebe da ga clockam??
Ima li netko iskustva ??

mislioc sri 14.8.2019 18:26
Dr. Vicko kaže...

I sad da ne bude potpuni ispizditis imam jedno pitanje. 
U svom racunaru imam R 1700, nisam ga clockao niti namjeravam trenutno, radi odlicno za ono sto mi treba. Uz njega imam GTX 1060 6GB i pretezno povremeno ali ono bas povremeno odigram koju partiju World of Tanks ili Warships na monitoru QHD rezolucije i sve mi steka odlicno. Upiknuo sam si skoro novi televizor koji je UHD i sada mi je dosta lakse i veci mi je cejf igrati iz kreveta na tv-u ali na UHD rezoluciji se ova GTX-ica vec muci i nije to to. Razmisljao sam da umjesto nje upiknem mozda RTX 2060 ili naci rabljenu GTX 1080.

Moze li mi netko iz iskustva reci da li ce stock R 1700 uredno gurati ove dvije kartice na UHD rezoluciji??
Ima li potrebe da ga clockam??
Ima li netko iskustva ??

 Nemaš ti tu šta klokat imaš gomilu sporih jezgri koje su na IPC-u iz 2014 i s time se pomiriš.