Procesori i MBO

AMD Ryzen procesori (opća tema)

itomic009 uto 23.7.2019 19:20
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje, trenutno sam na 1080 ti GTX i i7 4770k CPU reza na kojoj igram je ultrawide 3440x1440 kad stigne kod nas 3800x ga uzimam cisto me zanima da li cu vidit znacajnu promjenu FPS/i fludinosti?

 Tamo gdje je quad core već preopterećen ćeš osjetiti razliku, tako da s obzirom da imaš jaku grafu, sigurno je da ti treba i moćan CPU za to. Uzmi Ryzen 3700X, duplo jači i moćniji CPU od starog i7 (ne naravno linearno u igrama), ne možeš fulat s tim.

dery uto 23.7.2019 19:25

3700x testirat sa karticom niže srednje klase je nula bodova. Evo ti kako radi na toj cpu intesive igri več smo to proučili, gledaj od vrha grafikona naravno.Taj tvoj je za tu igru preslabi privjesčić.

dreadmoore uto 23.7.2019 19:29
dery kaže...

3700x testirat sa karticom niže srednje klase je nula bodova. Evo ti kako radi na toj cpu intesive igri več smo to proučili, gledaj od vrha grafikona naravno.Taj tvoj je za tu igru preslabi privjesčić.

 Da slazem se stobom samo mi nije jasno sta ce onda tebi ta rx 580 zar nebi trebao imati neku rtx 2080 itd nevidim razloga zasto se igras snjom.

dery uto 23.7.2019 19:37
dreadmoore kaže...
dery kaže...

3700x testirat sa karticom niže srednje klase je nula bodova. Evo ti kako radi na toj cpu intesive igri več smo to proučili, gledaj od vrha grafikona naravno.Taj tvoj je za tu igru preslabi privjesčić.

 Da slazem se stobom samo mi nije jasno sta ce onda tebi ta rx 580 zar nebi trebao imati neku rtx 2080 itd nevidim razloga zasto se igras snjom.

 Jako si to pametno rezonirao, nego koja je grafa po tebi podobna za danas najslabiju rezoluciju tj1080 60hz. Tvoja grafa je sad niža srednja klasa pomiri se s tim, a procesor je privjesak. Kad XXX ima jači proc od tvog a on kupuje samo privjeske onda znaš gdje si

XXX uto 23.7.2019 19:42

Ja sam zadovoljan tak dugo dok ne moram vaditi reset tipku ili paltit komp na hladno nekoliko puta. Kada mi se to počne događati sigurno prelazim na novog Ryzena, koji je fenomenalan.

dreadmoore uto 23.7.2019 19:45
dery kaže...
dreadmoore kaže...
dery kaže...

3700x testirat sa karticom niže srednje klase je nula bodova. Evo ti kako radi na toj cpu intesive igri več smo to proučili, gledaj od vrha grafikona naravno.Taj tvoj je za tu igru preslabi privjesčić.

 Da slazem se stobom samo mi nije jasno sta ce onda tebi ta rx 580 zar nebi trebao imati neku rtx 2080 itd nevidim razloga zasto se igras snjom.

 Jako si to pametno rezonirao, nego koja je grafa po tebi podobna za danas najslabiju rezoluciju tj1080 60hz. Tvoja grafa je sad niža srednja klasa pomiri se s tim, a procesor je privjesak. Kad XXX ima jači proc od tvog a on kupuje samo privjeske onda znaš gdje si

 Jbg privjesak privjeska prijebe kako kad kako gdje.A sto se tice grafe nista ispod gtx 1660ti ako novo kupujes ako ides polovno vega56, 64, 1070, 1080, 1080ti itd ovo ispod ntreba ni gledati.Pogotovo kad svi vecinom imaju vise jezgrene procesore.

dery uto 23.7.2019 19:50
XXX kaže...

Ja sam zadovoljan tak dugo dok ne moram vaditi reset tipku ili paltit komp na hladno nekoliko puta. Kada mi se to počne događati sigurno prelazim na novog Ryzena, koji je fenomenalan.

 Nikad se na kupuje odmah nova arhirektura bar prvi mjesec dok se ne cijepe protiv dječjih bolesti. Trebali su bit spremni na to da bi toga moglo biti.

 

Šta se tiće rizena on je inkredibile, to nismo još rekli.

Damir22 uto 23.7.2019 20:06

Jedno zanimljivo pitanje - teorija...

 

Dali visa klasa ploca omogucava manju voltazu cpu-a na odabranoj frekvenciji, ili to nema nikakve veze?

 

Da pojasnim.... "srotex b350" ploca, cpu na 4.0 i voltaza 1.4v, u odnosu na "kvalitet x370", cpu na 4.0 i voltaza 1,25.... brojke karikirane, nebitne, poanta ostaje - omogucuje li kvalitetnija ploca, osim potencijalno viseg overclock takta, da taj takt bude ostvaren na manjoj voltazi ili je to nepovezano?

dreadmoore uto 23.7.2019 20:14
Damir22 kaže...

Jedno zanimljivo pitanje - teorija...

 

Dali visa klasa ploca omogucava manju voltazu cpu-a na odabranoj frekvenciji, ili to nema nikakve veze?

 

 

 Ma sve ti ovsi od procesora kakve si srece ili ti ga silicon lutrija.

The_Fichek uto 23.7.2019 20:14

Ja pitam ove u Notebooksbilliger kae s pločom koju sam naručio, oni meni roman napišu:

 

Guten Tag,

vielen Dank für Ihre Anfrage an den notebooksbilliger.de Kundenservice.

Wir haben diese erhalten und werden uns hierzu schnellstmöglich mit Ihnen in Verbindung setzen.
Bitte beachten Sie, dass es leider zu Zeitverzögerungen bei der Bearbeitung von Retouren und Rückzahlungen kommen kann. Der Grund sind verspätete Zustellungen von Retouren an uns sowie ein erhöhtes Kontakt(Bestell)volumen. Wir haben bereits unsere Mitarbeiter verstärkt und arbeiten daran, schnell Ihre Retoure und Rückzahlung zu bearbeiten. 

Wir bedauern die Unannehmlichkeiten und bitten um Entschuldigung. Bitte sehen Sie davon ab, weitere Anfragen zu Rückzahlungen oder Retouren zu stellen, da dies die Bearbeitung verlangsamt.

 

Google translate tu spominje neke povrate, a povrat nisam nigdje spomenuo u pitanju gdje je matična koju sam naručio prije 5 dana.

Ovaj zadnji dio prevodi: "Molimo vas da se suzdržite od daljnjih zahtjeva za povrat ili povrat jer će to usporiti obradu." 

 

I nije automatski generirana poruka meni se cini jer mi na pocetku pise vielen s malim slovom.. ko ce ga znat. Pare jos nije povuklo s racuna.

dreadmoore uto 23.7.2019 20:16
The_Fichek kaže...

Ja pitam ove u Notebooksbilliger kae s pločom koju sam naručio, oni meni roman napišu:

 

Guten Tag,

vielen Dank für Ihre Anfrage an den notebooksbilliger.de Kundenservice.

Wir haben diese erhalten und werden uns hierzu schnellstmöglich mit Ihnen in Verbindung setzen.
Bitte beachten Sie, dass es leider zu Zeitverzögerungen bei der Bearbeitung von Retouren und Rückzahlungen kommen kann. Der Grund sind verspätete Zustellungen von Retouren an uns sowie ein erhöhtes Kontakt(Bestell)volumen. Wir haben bereits unsere Mitarbeiter verstärkt und arbeiten daran, schnell Ihre Retoure und Rückzahlung zu bearbeiten. 

Wir bedauern die Unannehmlichkeiten und bitten um Entschuldigung. Bitte sehen Sie davon ab, weitere Anfragen zu Rückzahlungen oder Retouren zu stellen, da dies die Bearbeitung verlangsamt.

 

Google translate tu spominje neke povrate, a povrat nisam nigdje spomenuo u pitanju gdje je matična koju sam naručio prije 5 dana.

Ovaj zadnji dio prevodi: "Molimo vas da se suzdržite od daljnjih zahtjeva za povrat ili povrat jer će to usporiti obradu." 

 

I nije automatski generirana poruka meni se cini jer mi na pocetku pise vielen s malim slovom.. ko ce ga znat. Pare jos nije povuklo s racuna.

 haha sad ce netko sa njemackim nebrini nista a google translate jos gore prevede tako cekaj nekog od forumasa.

mislioc uto 23.7.2019 20:22
Damir22 kaže...

Jedno zanimljivo pitanje - teorija...

 

Dali visa klasa ploca omogucava manju voltazu cpu-a na odabranoj frekvenciji, ili to nema nikakve veze?

 

Da pojasnim.... "srotex b350" ploca, cpu na 4.0 i voltaza 1.4v, u odnosu na "kvalitet x370", cpu na 4.0 i voltaza 1,25.... brojke karikirane, nebitne, poanta ostaje - omogucuje li kvalitetnija ploca, osim potencijalno viseg overclock takta, da taj takt bude ostvaren na manjoj voltazi ili je to nepovezano?

 Dosta ovisi i o ploči naravno, isti cpu na boljoj ploči može radit na nižoj voltaži u odnosu na neku jeftilen kombinaciju.

MGloc uto 23.7.2019 20:40

Nista konkretno , mozda ju nemaju na lageru da je posalju.Ako dosad nisu uzeli novce nisam siguran da budu.Nisam nikad narucivao na Notebooksbilliger samo amazon...

Prema drugoj recenici primili su tvoj upit i javit ce ti se sto prije , ukoliko si dobio ovu poruku par sekundi nakon sto si posalo upit tad je automatski generirana i netko ce ti se javit.

 

EricCartman uto 23.7.2019 20:47
XXX kaže...

Ja sam zadovoljan tak dugo dok ne moram vaditi reset tipku ili paltit komp na hladno nekoliko puta. Kada mi se to počne događati sigurno prelazim na novog Ryzena, koji je fenomenalan.

 Dok ti to dočekaš, imat će i Intel već svog takmaca 

Maksimus uto 23.7.2019 21:22
dreadmoore kaže...
The_Fichek kaže...

Ja pitam ove u Notebooksbilliger kae s pločom koju sam naručio, oni meni roman napišu:

 

Guten Tag,

vielen Dank für Ihre Anfrage an den notebooksbilliger.de Kundenservice.

Wir haben diese erhalten und werden uns hierzu schnellstmöglich mit Ihnen in Verbindung setzen.
Bitte beachten Sie, dass es leider zu Zeitverzögerungen bei der Bearbeitung von Retouren und Rückzahlungen kommen kann. Der Grund sind verspätete Zustellungen von Retouren an uns sowie ein erhöhtes Kontakt(Bestell)volumen. Wir haben bereits unsere Mitarbeiter verstärkt und arbeiten daran, schnell Ihre Retoure und Rückzahlung zu bearbeiten. 

Wir bedauern die Unannehmlichkeiten und bitten um Entschuldigung. Bitte sehen Sie davon ab, weitere Anfragen zu Rückzahlungen oder Retouren zu stellen, da dies die Bearbeitung verlangsamt.

 

Google translate tu spominje neke povrate, a povrat nisam nigdje spomenuo u pitanju gdje je matična koju sam naručio prije 5 dana.

Ovaj zadnji dio prevodi: "Molimo vas da se suzdržite od daljnjih zahtjeva za povrat ili povrat jer će to usporiti obradu." 

 

I nije automatski generirana poruka meni se cini jer mi na pocetku pise vielen s malim slovom.. ko ce ga znat. Pare jos nije povuklo s racuna.

 haha sad ce netko sa njemackim nebrini nista a google translate jos gore prevede tako cekaj nekog od forumasa.

 mozda jer nisu u mogucnosti nabavit, a sami ocito ne znaju da lovu nisu ni povukli sa tvog racuna...pricekaj jos neko vrijeme i ovo je automatski generirana poruka....

The_Fichek uto 23.7.2019 21:24

mislioc

Navodno nema neke koristi od brzeg RAMa kod Zen2, npr: https://www.techpowerup.com/review/amd-zen-2-memory-performance-scaling-benchmark/4.html

To je u neku ruku i dobro jer je hrpa Zen+ recenzenata u zadnjih god dana koristila Samsung B-Die u testovima kao nekakav standard dok se npr. ovdje vidi da mozes prakticki imati iste rezultate s nekom sugavom CL16 3000Mhz memorijom. Znaci razlog vise za preci na Zen2 tko ima nesto stariji proc..

 

Maksimus

Da, skuzio sam da je automatski generirana jer nema nikakvog smisla da bude direktan odgovor. U nervozi sam se pozurio pozalit na forum..

izzy007 uto 23.7.2019 22:39

@The_Fichek
Google translate nije pogriješio. Jesi ti tržio povrat? Jer u odgovoru piše da imaju velik broj upita i da se ispričavaju što obrada zahtjeva za povrat te isplata, odnosno povrat novca traju dulje. Povećali su broj ljudi koji rade na obradama itd itd

Maksimus uto 23.7.2019 22:47
izzy007 kaže...
@The_Fichek
Google translate nije pogriješio. Jesi ti tržio povrat? Jer u odgovoru piše da imaju velik broj upita i da se ispričavaju što obrada zahtjeva za povrat te isplata, odnosno povrat novca traju dulje. Povećali su broj ljudi koji rade na obradama itd itd

 Nije trazio povrat nego im je poslao upit vezano za robu koju je n<arucio...pise ti gore sve..

dreadmoore uto 23.7.2019 23:13
NoDe31 kaže...

Uzeo prije nekoliko dana potpuno novu kantu sa Rayzen 5 3600 (MBO Asus Prime X570-P) i što se samog HW-a tiče zadovoljan sam... Nakon desetak godina Intela, ovo je fina tranzicija... 

 koji si ti sad multic bogati sta vas ima 

MasterOdisasteR uto 23.7.2019 23:18
dreadmoore kaže...
NoDe31 kaže...

Uzeo prije nekoliko dana potpuno novu kantu sa Rayzen 5 3600 (MBO Asus Prime X570-P) i što se samog HW-a tiče zadovoljan sam... Nakon desetak godina Intela, ovo je fina tranzicija... 

 koji si ti sad multic bogati sta vas ima 

 Bannan je ocito ,ili neki kur*c

hahhaajaads uto 23.7.2019 23:21
dreadmoore kaže...

hahah puno nekih njemaca a nitko nista ne zna jadna li je ta njemacka gdje vi radite nije ni cudo sto vas svabo jebe 

Da se malo potrudis napisat tocku, zarez i veliko slovo ? Ali ok, izgleda da mi trebamo bit njemci i znat njemacki da nesto narucimo preko interneta ? 

 

dreadmoore uto 23.7.2019 23:30
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

hahah puno nekih njemaca a nitko nista ne zna jadna li je ta njemacka gdje vi radite nije ni cudo sto vas svabo jebe 

Da se malo potrudis napisat tocku, zarez i veliko slovo ? Ali ok, izgleda da mi trebamo bit njemci i znat njemacki da nesto narucimo preko interneta ? 

 

 uopce se i ne trudim 

NoDe31 uto 23.7.2019 23:37
dreadmoore kaže...
NoDe31 kaže...

Uzeo prije nekoliko dana potpuno novu kantu sa Rayzen 5 3600 (MBO Asus Prime X570-P) i što se samog HW-a tiče zadovoljan sam... Nakon desetak godina Intela, ovo je fina tranzicija... 

 koji si ti sad multic bogati sta vas ima 

 

MasterOdisasteR kaže...
dreadmoore kaže...
NoDe31 kaže...

Uzeo prije nekoliko dana potpuno novu kantu sa Rayzen 5 3600 (MBO Asus Prime X570-P) i što se samog HW-a tiče zadovoljan sam... Nakon desetak godina Intela, ovo je fina tranzicija... 

 koji si ti sad multic bogati sta vas ima 

 Bannan je ocito ,ili neki kur*c

 Zar se tako pozdravlja novi forumaš? LoL... Uglavnom, imam ovdi stari profil (micro(nešt)) kojeg godinama nisam koristio... Nisam zapamtio mail koji sam tada koristio za taj profil, pa nema smisla ni pokušavat vratit nazad u aktivno stanje...

 

The_Fichek sri 24.7.2019 00:58
mislioc kaže...
Damir22 kaže...

Jedno zanimljivo pitanje - teorija...

 

Dali visa klasa ploca omogucava manju voltazu cpu-a na odabranoj frekvenciji, ili to nema nikakve veze?

 

Da pojasnim.... "srotex b350" ploca, cpu na 4.0 i voltaza 1.4v, u odnosu na "kvalitet x370", cpu na 4.0 i voltaza 1,25.... brojke karikirane, nebitne, poanta ostaje - omogucuje li kvalitetnija ploca, osim potencijalno viseg overclock takta, da taj takt bude ostvaren na manjoj voltazi ili je to nepovezano?

 Dosta ovisi i o ploči naravno, isti cpu na boljoj ploči može radit na nižoj voltaži u odnosu na neku jeftilen kombinaciju.

Preletio mi ovaj post. Naravno da zavisi, ovo sto si napisao je u globalu tocno, ako obje ploce imaju isti primjerak CPU-a. Generalno sto vise pravih faza = stabilniji napon s time da je naravno bitno koji se mosfeti i kontroleri koriste. Npr. X370 Prime Pro s 6 faza za CPU istih kao na Crosshair VI  (koja ima 8 faza za CPU) od 925kn bi u teoriji trebala dati malo stabilniji napon cak i od B450 Carbon od 1114kn, ali B450 Carbon moze dati sveukupno vise struje, tj. veci napon jer ima 4 faze + doublere (fakeanih 8 faza daje snage kao i 8 pravih faza, ali nemaju istu preciznost kontrole napona) i jos uz to 8+4, a ne klasicni 8pin za CPU napajanje, makar je ta zadnja stavka overkill za vecinu Ryzena. Znaci u teoriji bi sa X370 Prime Pro trebao imati isti clock na malo/mrvu nizem naponu, a sa B450 Carbon veci moguci napon prije nego se srusi sustav. Neka me netko ispravi, ako sam u krivu. Za kraj naravno da glavnu ulogu igra CPU lutrija radi koje odabir ploce cesto pada u drugi plan.