Procesori i MBO

AMD Ryzen procesori (opća tema)

Apocalypso722 pet 19.7.2019 16:52

U tome i je stvar. Ništa. Kao što sam reko u prvom postu, ja nisam ciljana publika za te ploče, kao ni hrpetina drugih ljudi. Onima kojima treba nova generacija PCIea znaju koji su to i oni će to kupovati.

 

Ovo je ko da netko ide kritizirati Ferrari što su im automobili toliko skupi. Bitna je ciljana publika.

Shockwave pet 19.7.2019 16:55

Sere se kad AMD poskupi proizvode (iako su i dalje puno bolji od konkurentnog rješenja), a Intel to radi od samog početka i nema nikih problema, Intel je Intel, uzima se šta god i koliko god, cijena nije bitna. A Anshu i XXX ne treba uzimati za ozbiljno, trollaju već duže vrijeme i dosta im se tolerira, a sad su malo i pojačali brzinu otkako je AMD pustio u prodaju bolje rješenje od njihovog ljubimca.

XXX pet 19.7.2019 16:59
Apocalypso722 kaže...

U tome i je stvar. Ništa. Kao što sam reko u prvom postu, ja nisam ciljana publika za te ploče, kao ni hrpetina drugih ljudi. Onima kojima treba nova generacija PCIea znaju koji su to i oni će to kupovati.

 

Ovo je ko da netko ide kritizirati Ferrari što su im automobili toliko skupi. Bitna je ciljana publika.

 

Ljudi bi si kupili novu MBO sa kojom su sigurni da je kompatibilna sa novim ryzenom bez inicijalne nadogradnje biosa kad ono 1500kn najeftiniji model...zbog PCIe 4.0 koji je za kućnog korisnika marketing.

i zbog male zujalice na ploči. IMO. Ciljana publika je ona koja želi komapatibilan proizvod u startu ali sad to treba masnije platiti.

rambox pet 19.7.2019 17:03
MasterOdisasteR kaže...

O cemu ti pricaš imaš x570 ploča za 200$ koje su u rangu s tom ,mozda nemaju sve te male pizdarijice kao ta ali imaju PCIE 4.0 

 

Nekome će taj PCIe4.0 prevagnit u odabiru 

A ti isto ideš objašnjavat nekome tko ne kuži gdje Krava piša.

 

Zeleno je poznata priča+ne baš jeftino, ili novotarija koju je AMD kao prvi nabacio na svoje nove matične ploče.Tko kupuje pametno i na duži rok, taj može gledat samo u AMD stranu.Zakaj je to tak, pa zato kaj niti Intel Comet Lake S novi socket/nove matične nemaju ovo zeleno.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/intel-comet-lake-procesori-stizu-do-kraja-ove/269515.aspx?page=2&jumpto=5945733&sort=asc&view=flat

 

Kome treba zeleno zna se, na AMD strani imaš izbor pa kupi i nema frke.

 

Za večinu korisnika najbitnije je ovo dole, dakle šta nudi vrlo jeftina matična od 400kn+R5 3600.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=431&jumpto=5948019&sort=asc&view=flat

 

https://youtu.be/QUM3dfzogd8

 

https://www.nabava.net/maticne-ploce/asus-prime-a320m-k-socket-am4-amd-a320-agp-maticna-ploca-cijena-45955431

Apocalypso722 pet 19.7.2019 17:04

Zato me iritira što B550 još nije stigao i što su imali nekih problema s kompatibilnim chipset driverima i BIOSima za 3-- i 4-- seriju. Do onda jedini odgovor na to bi bio "jebiga". Tu jesu zeznuli. B550 je trebao biti dostupan odmah.

 

Mind you, nisu prošla ni puna 2 tjedna od 3rd gen Ryzena.

XXX pet 19.7.2019 17:10
Apocalypso722 kaže...

Zato me iritira što B550 još nije stigao i što su imali nekih problema s kompatibilnim chipset driverima i BIOSima za 3-- i 4-- seriju. Do onda jedini odgovor na to bi bio "jebiga". Tu jesu zeznuli. B550 je trebao biti dostupan odmah.

 

Mind you, nisu prošla ni puna 2 tjedna od 3rd gen Ryzena.

 2020. za taj chipset ako je ovo istina

https://www.techpowerup.com/256547/asmedia-sourced-amd-b550-a520-chipset-motherboards-arrive-in-2020

 

 

ansha pet 19.7.2019 17:12
Shockwave kaže...

Sere se kad AMD poskupi proizvode (iako su i dalje puno bolji od konkurentnog rješenja), a Intel to radi od samog početka i nema nikih problema, Intel je Intel, uzima se šta god i koliko god, cijena nije bitna. A Anshu i XXX ne treba uzimati za ozbiljno, trollaju već duže vrijeme i dosta im se tolerira, a sad su malo i pojačali brzinu otkako je AMD pustio u prodaju bolje rješenje od njihovog ljubimca.

Vidi fanboya sta je zestok u pravdanju prodavanja low end ploca za 2000+ kuna. Svaka ti cast, lojalan si vojnikich 

 

Sinko, ja sam puno vise novaca dao za AMD procesor od tebe i 99% njih ovdje tako da jezikich za zubiche. Jebote, u kojoj retardiranoj paralelnoj stvarnosti moras zivit da nekome tko iskesira za threadrippera kazes da mu je intel ljubimac 

 

 

MasterOdisasteR pet 19.7.2019 18:27
ansha kaže...
Shockwave kaže...

Sere se kad AMD poskupi proizvode (iako su i dalje puno bolji od konkurentnog rješenja), a Intel to radi od samog početka i nema nikih problema, Intel je Intel, uzima se šta god i koliko god, cijena nije bitna. A Anshu i XXX ne treba uzimati za ozbiljno, trollaju već duže vrijeme i dosta im se tolerira, a sad su malo i pojačali brzinu otkako je AMD pustio u prodaju bolje rješenje od njihovog ljubimca.

Vidi fanboya sta je zestok u pravdanju prodavanja low end ploca za 2000+ kuna. Svaka ti cast, lojalan si vojnikich 

 

Sinko, ja sam puno vise novaca dao za AMD procesor od tebe i 99% njih ovdje tako da jezikich za zubiche. Jebote, u kojoj retardiranoj paralelnoj stvarnosti moras zivit da nekome tko iskesira za threadrippera kazes da mu je intel ljubimac 

 

 

 

mislioc pet 19.7.2019 18:52
XXX kaže...

Od kuda mu smao pravo prozivati nekoga za trolanje, sve kaj piše je bavljenje drugim forumašima.

 Nemojte tako protiv mojih subscribera. Daleko od toga da mu postovi imaju smisla ali ipak je to Shockwave pa ga ne treba ozbiljno shvatit.

 

XXX kaže...

Nisam kardiolog ali meni ovaj graf izgleda kao predinfarktno stanje.  deda ova je dobra!

 

 

Valentin17 pet 19.7.2019 19:18
Apocalypso722 kaže... 

a koje točno workloade X399 ima više smisla

Ako ovo moraš pitati, onda se vidi koliko se kužiš u HEDT socket. 

Nema smisla gubiti vrijeme na usporedbe X399 i X570, može ih se usporediti jedino po cijeni, za sve ostalo je X399 naprijed daleko.

Kad vidim ASUS X570 Formulu za 5400 kn, kosa mi se diže na glavi, a ASUS X399 Zenith Extreme Alpha ili ASUS Rampage VI Extreme Omega

ploče koje su drugi svijet koštaju tu negdje ili čak manje, strašno.

ansha pet 19.7.2019 19:45
Valentin17 kaže...
Apocalypso722 kaže... 

a koje točno workloade X399 ima više smisla

Ako ovo moraš pitati, onda se vidi koliko se kužiš u HEDT socket. 

Nema smisla gubiti vrijeme na usporedbe X399 i X570, može ih se usporediti jedino po cijeni, za sve ostalo je X399 naprijed daleko.

Kad vidim ASUS X570 Formulu za 5400 kn, kosa mi se diže na glavi, a ASUS X399 Zenith Extreme Alpha ili ASUS Rampage VI Extreme Omega

ploče koje su drugi svijet koštaju tu negdje ili čak manje, strašno.

Upravo tako, ploce su cudo za bilo koju x570 plocu, po svim pitanjima osim sta nemaju pcie 4.0. Sisanje ovaca na najjace.

 

 

red_bull pet 19.7.2019 19:54

Ansha zasto bi netko tko ne treba pcie4 kupio x570 plocu? To te ljudi pitaju a ti nikako da odgovoriš.. Sad opet fanovi imaju izmišljene zamjerke.. Kako komentiraš cinjenicu da najjaci amd ov proc radi i na ploči od 800 kn? 

HCgamingCRO pet 19.7.2019 19:58
Valentin17 kaže...
Apocalypso722 kaže... 

a koje točno workloade X399 ima više smisla

Ako ovo moraš pitati, onda se vidi koliko se kužiš u HEDT socket. 

Nema smisla gubiti vrijeme na usporedbe X399 i X570, može ih se usporediti jedino po cijeni, za sve ostalo je X399 naprijed daleko.

Kad vidim ASUS X570 Formulu za 5400 kn, kosa mi se diže na glavi, a ASUS X399 Zenith Extreme Alpha ili ASUS Rampage VI Extreme Omega

ploče koje su drugi svijet koštaju tu negdje ili čak manje, strašno.

 pa jedina razlika u ovim plocama sto si naveo je ram chanell i broj pcie linija(isti broj usb headera,cmos clear,bios FB button,sata portovi)...Neznam kako se uopce mogu usporedjivati te dvije platforme.Na kraju ipak zanima me TR platforma sa tim pcie gen 4 koliko ce kostati.

Kom treba preko 60  linija uzece si x399 kome treba prebacivanje fajlova od 100tinjak GB i oce to u neki raid od 15-20GBu sec uzece x570. 

mislioc pet 19.7.2019 20:15

Bolji IPC, prvi su ubacili pcie 4.0, nude veći broj jezgri za manju lovu, hlade se običnim stock coolerima i pri tome imaju smiješnu potrošnju. U ovom trenutku AMD opravdava svoju cijenu. Navi 5700xt ima performase RTX 2070 Super i pri tome košta 1000kn+ manje. Prema tome AMD imate pravo na to s obzirom što nudite.

https://www.nabava.net/search.php?q=GIGABYTE+X570+AORUS+ELITE odlična ploča za bilo koji Ryzen 3000, a niti cijena nije ekstremna. I Intelove ozbiljnije Z390 idu po 1500kn+.

Vezano za 9900k vs 3900x treba za prvog i dobra vodenjača od 600kn+. I opet ga Ryzen šikne za polovicu njegovih jezgri 12vs8, uz bolji IPC kod zena.

Hebiga nije AMD više papak na tržištu kao nekad sa FX serijom. Znaju šta imaju i ostali su i zbilja razumni s cijenom.

Priznajem i ja nekad pretjeram s zajebancijom vezano za Ryzen, ali treba biti realan i priznat da trenutno nude više(bolje) za manje.

XXX pet 19.7.2019 20:36
mislioc kaže...

Bolji IPC, prvi su ubacili pcie 4.0, nude veći broj jezgri za manju lovu, hlade se običnim stock coolerima i pri tome imaju smiješnu potrošnju. U ovom trenutku AMD opravdava svoju cijenu. Navi 5700xt ima performase RTX 2070 Super i pri tome košta 1000kn+ manje. Prema tome AMD imate pravo na to s obzirom što nudite.

https://www.nabava.net/search.php?q=GIGABYTE+X570+AORUS+ELITE odlična ploča za bilo koji Ryzen 3000, a niti cijena nije ekstremna. I Intelove ozbiljnije Z390 idu po 1500kn+.

 sve je to fino i karsno kad zapakiraš u celofan ali za dalekoooo manje novaca kupiš tek 15% slabije (ryzen 2600+B350), tak da ne vidim kako opravdava cijenu takva kombinacija prosječnom kućnom korisniku. Grafa iako puno jeftinija od nvidinih gulikoža opet preskupa.

ansha pet 19.7.2019 20:38
red_bull kaže...

Ansha zasto bi netko tko ne treba pcie4 kupio x570 plocu? To te ljudi pitaju a ti nikako da odgovoriš.. Sad opet fanovi imaju izmišljene zamjerke.. Kako komentiraš cinjenicu da najjaci amd ov proc radi i na ploči od 800 kn? 

Ko me to pita?

 

To je odlicno, ali ja nisam pricao o tome nego o money grab pokusaju sa x570-kama. Meni je jednostavno nepojmljivo kako lose ploce kostaju preko 2000kn...

 

A i gledajmo realno, a tocno na to racunaju i u AMD-u, kad vec ides uzet novi proc od 2900-4500kn, onda ce vecina uzet i novu maticnu uz to.

 

Koliko butthurt ljudi ovdje kad se napada nekog ko primjecuje ocito...

 

edit:

ja bi prvi uzeo novog 3950x kad dodje da ploce nisu takvo sranje, ovako cu sacekat nove threadrippere umjesto da dajem 3500kn za peasant-grade maticnu...

mislioc pet 19.7.2019 20:43
XXX kaže...
mislioc kaže...

Bolji IPC, prvi su ubacili pcie 4.0, nude veći broj jezgri za manju lovu, hlade se običnim stock coolerima i pri tome imaju smiješnu potrošnju. U ovom trenutku AMD opravdava svoju cijenu. Navi 5700xt ima performase RTX 2070 Super i pri tome košta 1000kn+ manje. Prema tome AMD imate pravo na to s obzirom što nudite.

https://www.nabava.net/search.php?q=GIGABYTE+X570+AORUS+ELITE odlična ploča za bilo koji Ryzen 3000, a niti cijena nije ekstremna. I Intelove ozbiljnije Z390 idu po 1500kn+.

 sve je to fino i karsno kad zapakiraš u celofan ali za dalekoooo manje novaca kupiš tek 15% slabije (ryzen 2600+B350), tak da ne vidim kako opravdava cijenu takva kombinacija prosječnom kućnom korisniku. Grafa iako puno jeftinija od nvidinih gulikoža opet preskupa.

 A gledaj ova Aorus x570 elite s Ryzenom 7 3700x košto skoro isto kao i solo 9900k. Broj jezgri i threafova isti uz nešto sitno slabije gaming performanse ako je 9900k naklokan na 5.0 sa vodenim od 100 eura+.

 Nije baš da 9900k ide na ploče od 900kn i za njega treba neka 1500kn+. Ako stavimo u računicu 3900x za par sto kuna više od 9900k dobiješ osjetno jači procesor za sve osim par postotaka u gamingu što i nije tolko bitno u ovoj kategoriji procesora, ne gleda ih se kroz gaming.

 Još kad sam vidio da Ryzen šamara Intela u CS GO na low znao sam da je ZEN 3000 zbilja napravio veliki korak naprijed i poslao Intel po šibice.

XXX pet 19.7.2019 20:55
mislioc kaže...
XXX kaže...
mislioc kaže...

Bolji IPC, prvi su ubacili pcie 4.0, nude veći broj jezgri za manju lovu, hlade se običnim stock coolerima i pri tome imaju smiješnu potrošnju. U ovom trenutku AMD opravdava svoju cijenu. Navi 5700xt ima performase RTX 2070 Super i pri tome košta 1000kn+ manje. Prema tome AMD imate pravo na to s obzirom što nudite.

https://www.nabava.net/search.php?q=GIGABYTE+X570+AORUS+ELITE odlična ploča za bilo koji Ryzen 3000, a niti cijena nije ekstremna. I Intelove ozbiljnije Z390 idu po 1500kn+.

 sve je to fino i karsno kad zapakiraš u celofan ali za dalekoooo manje novaca kupiš tek 15% slabije (ryzen 2600+B350), tak da ne vidim kako opravdava cijenu takva kombinacija prosječnom kućnom korisniku. Grafa iako puno jeftinija od nvidinih gulikoža opet preskupa.

 A gledaj ova Aorus x570 elite s Ryzenom 7 3700x košto skoro isto kao i solo 9900k. Broj jezgri i threafova isti uz nešto sitno slabije gaming performanse ako je 9900k naklokan na 5.0 sa vodenim od 100 eura+.

 Štima, i9 je tu potopljen...ako ti zbilja treba ta razina performansi. Nadam se da nije zbog "igrica".

 

 

ansha pet 19.7.2019 21:10
mislioc kaže...
XXX kaže...
mislioc kaže...

Bolji IPC, prvi su ubacili pcie 4.0, nude veći broj jezgri za manju lovu, hlade se običnim stock coolerima i pri tome imaju smiješnu potrošnju. U ovom trenutku AMD opravdava svoju cijenu. Navi 5700xt ima performase RTX 2070 Super i pri tome košta 1000kn+ manje. Prema tome AMD imate pravo na to s obzirom što nudite.

https://www.nabava.net/search.php?q=GIGABYTE+X570+AORUS+ELITE odlična ploča za bilo koji Ryzen 3000, a niti cijena nije ekstremna. I Intelove ozbiljnije Z390 idu po 1500kn+.

 sve je to fino i karsno kad zapakiraš u celofan ali za dalekoooo manje novaca kupiš tek 15% slabije (ryzen 2600+B350), tak da ne vidim kako opravdava cijenu takva kombinacija prosječnom kućnom korisniku. Grafa iako puno jeftinija od nvidinih gulikoža opet preskupa.

 A gledaj ova Aorus x570 elite s Ryzenom 7 3700x košto skoro isto kao i solo 9900k. Broj jezgri i threafova isti uz nešto sitno slabije gaming performanse ako je 9900k naklokan na 5.0 sa vodenim od 100 eura+.

 Nije baš da 9900k ide na ploče od 900kn i za njega treba neka 1500kn+. Ako stavimo u računicu 3900x za par sto kuna više od 9900k dobiješ osjetno jači procesor za sve osim par postotaka u gamingu što i nije tolko bitno u ovoj kategoriji procesora, ne gleda ih se kroz gaming.

 Još kad sam vidio da Ryzen šamara Intela u CS GO na low znao sam da je ZEN 3000 zbilja napravio veliki korak naprijed i poslao Intel po šibice.

Nike skoro isto nego 700kn vise. A ploca je prilicno jadna... Eto...

HCgamingCRO pet 19.7.2019 21:15

Realno, AMD je trebao izbaciti 1.generaciju i onda ovu.Ovako svake godine novi proizvod-gubi samo na eksluzivnosti i kvaliteti cijene..Uzmite u obzir da krajem godine dolazi najava za nove chipove vjv-ako je praksa kao sa proslima, onda da. Grafe i procesori poceli ko mobovi svake godine novi s , p pro modeli.

mislioc pet 19.7.2019 21:17
ansha kaže...

Nike skoro isto nego 700kn vise. A ploca je prilicno jadna... Eto...

 Dobro je to ploča i u kombinaciji sa 3900x možeš otvorit igraonicu na jednom PC-u. Samo se kupi ekstra periferija i svi se igraju na tom Ryzenu.

hahhaajaads pet 19.7.2019 21:38

Zalosno je da moderatori ne prate malo više ovu temu...

18.7.2019 - intelu nema ravnog, best buy, vece single core perf., vise fpsa itd...

19.7.2019 - ryzen je best buy, moze na plocu jeftinu plocu, bolje single core perf. ali trunku fpsa manje za isto tako puno manje love...

 

Ove recenice sam cuo vec preko 50 puta od samo jednog lika...

mislioc pet 19.7.2019 21:50
hahhaajaads kaže...

Zalosno je da moderatori ne prate malo više ovu temu...

18.7.2019 - intelu nema ravnog, best buy, vece single core perf., vise fpsa itd...

19.7.2019 - ryzen je best buy, moze na plocu jeftinu plocu, bolje single core perf. ali trunku fpsa manje za isto tako puno manje love...

 

Ove recenice sam cuo vec preko 50 puta od samo jednog lika...

 Priča se o seriji 3000. 1000 i 2000 Ryzen nije ravan 3000. Kaj ti tu ne štima?