Procesori i MBO

AMD Ryzen procesori (opća tema)

Glavas_ZG sri 22.5.2019 08:49
XXX kaže...

Zatražil sam brisanje profila da ne dolazim u napast ponovno se ulogirati. Pišem ovo sam zato da netko ne razvije neku teoriju o banu i sl. a mislim da je OK i pozdraviti se.

Previše ovdje dolazim u zadnje vrijeme, sam sebi sam blesav.

 

Pozdrav svima i nemojte nekaj zamjeriti.

 

lp

 Ljudi pozdrav, (vrijeme je da se i ja povučem) 

 

 

metallic sri 22.5.2019 09:39
Glavas_ZG kaže...
XXX kaže...

Zatražil sam brisanje profila da ne dolazim u napast ponovno se ulogirati. Pišem ovo sam zato da netko ne razvije neku teoriju o banu i sl. a mislim da je OK i pozdraviti se.

Previše ovdje dolazim u zadnje vrijeme, sam sebi sam blesav.

 

Pozdrav svima i nemojte nekaj zamjeriti.

 

lp

 Ljudi pozdrav, (vrijeme je da se i ja povučem) 

 

 

Glavas_ZG & XXX sritno vam u "OFFLINEU". Dajte odmorite se u pauzi i vratite se nazad sa najnovijim Ryzenima.

 

Triba nam stara ekipa na forumu.

 

edit: lakše je otići u miru nakon COMPUTEXA i E3 2019, ili ne?

dejo74 sri 22.5.2019 11:04

U zadnje vrijeme mi se sve više dešava ryzen freeze on idle čak neki dan dok sam gledo got online zadnju epizodu isto low korištenje prvi put mi je zablesiro baš dok je ekran upaljen.

Čitao sam malo po forumima stranim sve upučuje na C6-state stavit na disable,cool and quiet disable,power supply idle control-typical curerent idle treba staviti u biosu

Neki govore da bi možda i ploča bili faulty i da je treba poslat na garanciju riječ je o gigabyte ga-320m-s2h,proc ryzen 5 1600x sve uzeto novo prije par mjeseci u HR

Ima li neko sličnih problema ili je imao?

 

Stjepanj sri 22.5.2019 12:30

Netreba nis zapinjati, tu su uvijek wartft, dreadmore i ansha zadnji jahaci apokalipse s svojim arogantno retardus komentarima, sretno im bilo, sad kad vise nemaju s kim i gdje raspravljati sire se ko kuga po forumu, nisu u tih 6+g napisali 3 normalne recenice niti icime ostalima pomogli, vjecito glume neku bahatocu i pamet svemira po forumu i nazivajuci druge klaunima i sl nazivima.lp

ansha sri 22.5.2019 13:15
dejo74 kaže...

U zadnje vrijeme mi se sve više dešava ryzen freeze on idle čak neki dan dok sam gledo got online zadnju epizodu isto low korištenje prvi put mi je zablesiro baš dok je ekran upaljen.

Čitao sam malo po forumima stranim sve upučuje na C6-state stavit na disable,cool and quiet disable,power supply idle control-typical curerent idle treba staviti u biosu

Neki govore da bi možda i ploča bili faulty i da je treba poslat na garanciju riječ je o gigabyte ga-320m-s2h,proc ryzen 5 1600x sve uzeto novo prije par mjeseci u HR

Ima li neko sličnih problema ili je imao?

 

Prvo memoriju iskljuci, to su klasicni simptomi nestabilne memorije, stavi default 2133mhz pa vidi kako se ponasa...

mislioc sri 22.5.2019 13:41
dejo74 kaže...

U zadnje vrijeme mi se sve više dešava ryzen freeze on idle čak neki dan dok sam gledo got online zadnju epizodu isto low korištenje prvi put mi je zablesiro baš dok je ekran upaljen.

Čitao sam malo po forumima stranim sve upučuje na C6-state stavit na disable,cool and quiet disable,power supply idle control-typical curerent idle treba staviti u biosu

Neki govore da bi možda i ploča bili faulty i da je treba poslat na garanciju riječ je o gigabyte ga-320m-s2h,proc ryzen 5 1600x sve uzeto novo prije par mjeseci u HR

Ima li neko sličnih problema ili je imao?

 

 Malo pričekaj pa uzmi ovaj novi x570 chipset s ventilatorom.

 Ma 100% ti je memorija u pitanju. Ako nemaš novi bios prvo to.

 https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x#support-dl-bios

dejo74 sri 22.5.2019 13:53
mislioc kaže...
dejo74 kaže...

U zadnje vrijeme mi se sve više dešava ryzen freeze on idle čak neki dan dok sam gledo got online zadnju epizodu isto low korištenje prvi put mi je zablesiro baš dok je ekran upaljen.

Čitao sam malo po forumima stranim sve upučuje na C6-state stavit na disable,cool and quiet disable,power supply idle control-typical curerent idle treba staviti u biosu

Neki govore da bi možda i ploča bili faulty i da je treba poslat na garanciju riječ je o gigabyte ga-320m-s2h,proc ryzen 5 1600x sve uzeto novo prije par mjeseci u HR

Ima li neko sličnih problema ili je imao?

 

 Malo pričekaj pa uzmi ovaj novi x570 chipset s ventilatorom.

 Ma 100% ti je memorija u pitanju. Ako nemaš novi bios prvo to.

 https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x#support-dl-bios

 Imam najnoviji ali u svim biosima je problem nekad i po 15 dana potegne bez greške čisto sumnjam da je memorija

mislioc sri 22.5.2019 13:58
dejo74 kaže...

 Imam najnoviji ali u svim biosima je problem nekad i po 15 dana potegne bez greške čisto sumnjam da je memorija

 Vidim da imaš dva različita keksa ručno clockana tak da je memorija sigurno.

metallic sri 22.5.2019 14:00
DarthMarkus kaže...
metallic kaže...

Ti si ga i otjerao .

 

Ima ekipe za svađanje, samo treba zapeti.

 Nisam. Ja sam Joker, on je Batman. He completes me.

Uf što je bilo dobrih prepirki, a publika viri iz prvog reda!!

 

Moram zezati, a ne sviđa mi se atmosfera.

dejo74 sri 22.5.2019 14:42
ansha kaže...
dejo74 kaže...

 Imam najnoviji ali u svim biosima je problem nekad i po 15 dana potegne bez greške čisto sumnjam da je memorija

Tocno tako ti se nestabilna memorija ponasa....

zamrzava komp u idle-u dok se ne koristi,na to misliš?

na intelu su radile bez greške doduše na 2400 u dual modu

hahhaajaads sri 22.5.2019 14:49
dejo74 kaže...
ansha kaže...
dejo74 kaže...

 Imam najnoviji ali u svim biosima je problem nekad i po 15 dana potegne bez greške čisto sumnjam da je memorija

Tocno tako ti se nestabilna memorija ponasa....

zamrzava komp u idle-u dok se ne koristi,na to misliš?

na intelu su radile bez greške doduše na 2400 u dual modu

 Jesi probao vratit na stock bez XMPa ? Probaj to, provedi par sati i vidi dal ce se opet zamrznut...

dejo74 sri 22.5.2019 14:55
hahhaajaads kaže...

 Jesi probao vratit na stock bez XMPa ? Probaj to, provedi par sati i vidi dal ce se opet zamrznut...

 Nisam do sada nije se to tako često dešavalo,a kad sam proguglao "ryzen freeze on idle" na krivi put me navodilo nisam ni sumnjao na memoriju baš

ansha sri 22.5.2019 15:41
dejo74 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Jesi probao vratit na stock bez XMPa ? Probaj to, provedi par sati i vidi dal ce se opet zamrznut...

 Nisam do sada nije se to tako često dešavalo,a kad sam proguglao "ryzen freeze on idle" na krivi put me navodilo nisam ni sumnjao na memoriju baš

90% je memorija, ona se cesto ponasa tako da imas random freeze, nekad jaaako rijetko, ovisno o tome koliko je blizu/daleko od granice stabilnosti...

ansha sri 22.5.2019 21:03
GdjeSuBikovi kaže...

Sry za offtopic, nisam bas u toku. Da li itko zna zasto je Stjepan protjeran?

U kratkom vremenu velik odljev starih forumasa.

I ja se pitam zasto je Stjepanj tek sad protjeran....

Paolo Maldini sri 22.5.2019 22:25
Valentin17 kaže...
GdjeSuBikovi kaže...

Sry za offtopic, nisam bas u toku. Da li itko zna zasto je Stjepan protjeran?

Zato što su i rata protjerali, da ne bi drugi zakinuti bili. 

 War je još jutros bio samo banan, a sad vidim da je uklonjen trajno. Prije li je to uspio

Shockwave sri 22.5.2019 23:32
Valentin17 kaže...
GdjeSuBikovi kaže...

Sry za offtopic, nisam bas u toku. Da li itko zna zasto je Stjepan protjeran?

Zato što su i rata protjerali, da ne bi drugi zakinuti bili. 

 Bome ostao sam iznenađen, no ako su protjerali wara onda bi trebali i lava jer je najproblematičniji u toj grupi.

metallic čet 23.5.2019 07:31

Ne nužno, za stanje na forumu smo svi zaslužni, da sad ne offtopičarim.

 

Najgore je to, što baš ima dosta tehno novosti u IT svijetu(sve bolja dostupnost HW kod nas), npr fullHD gaming nikad jeftiniji, ali mi njurgamo.

 

Ranije bi nakon svakog predstavljanja nove generacije procesora žurio na Bug, ali sad onako...

 

edit: lipi pozdrav palim borcima, vidimo se u nekom new acc svemiru.

red_bull čet 23.5.2019 10:40

teško je bit u toku u ovom vremenu kad svatko od nas ima milijun mjesta gdje moze sam naci novosti koje ga zanimaju. i sam google ti servira sve kaj te zanima.. forumi su u padu popularnosti vec neko vrijeme a likovi tipa wareta te ostalih bahatih adolescenata su otjerali većinu normalnih sa istih koji su tu vise  iz navike ko ja... 

idem i ja  malo produžit iz teme da ne oftopičarim bezveze...