luckyluke ned 10.3.2019 12:00

Pozz, da ne listam sad na stotine stranica zanima me do kojeg takta bi se mogao moj FX 6300 bez diranja napona clockat ? Konfa je iz Moj PC. I ako možete pojasnit koje sve postavke treba podesit za to, nisam baš iskusan u tome. Hvala !

gummyslaw ned 28.4.2019 10:31

Postovani kolege forumasi. Nov Sam na forumu.

 

Razmisljam o laganome upgrade u mog PC. 

 

Upotreba je drogo kucna ( filmovi, muzika, surfanje...). Poigram tu I tamo neku igricu. Trenutno Mafia 3 I novi Wolfenstein ceka instalaciju. 

 

Nisam hard core gamer I FPS hunter ali opet mafia na low detaljima zna veoma da zasteka.

 

Imam na umu upgrade na FX 8300 ( polovan oko 40e, Nov oko 90e). Mada mislim da bi bilo bolje da mjenjam graficku kartu.

 

Razmisljao sam o RX 570 Nitro, ali kazu ljudi ne ide sa Tim CPU koji imam ( Fx 6300), a ni sa fx8300.

 

Da li gtx 970 moze proci bez bottleneck ? Ili dajte prijedlog koja karta ce raditi bolje od moje a da nece biti ludo ulaganje I raditi bottleneck 

 

gummyslaw ned 28.4.2019 10:47

Nacitao Sam se dosta forums od Tom's Hardware pa do domacih kako to nije idealna kombinacija.Mada opet kazem nisam hard core gamer I navedene dvije igre planiram da igram narednih mjeseci( par sputa sedmicno) . Ne planiram mjenjati platformu ,ovaj mi radi stavim korektno.

 

A nisam sreo nikoga do poznanika da ima slicnu kombinaciju, tako da ne mogu da potvrdim ni da je dobro ni da je lose. Znaci rx 570 moze proci? Naravno u potrazi Sam za polovnom koja nije rudarila. Ima ih samo da nadjem sa dobrom cijenom :) Naravno I PSU ce trebati mjenjati.

Damir22 ned 28.4.2019 11:02

Imas masu testova gdje su uparili najjacu graficku koja postoji na trzistu, s najslabijim cpu, i, igre su radile odlicno. I obratno, gdje igre nisu radile....

Dakle, ako je gpu jaci od cpu, nije problem, malo gubis, u svakom slucaju manje nego ako je gpu neadekvatan....

Tomo53nja ned 28.4.2019 14:10
gummyslaw kaže...

Postovani kolege forumasi. Nov Sam na forumu.

 

Obavezno Fx 8 serije sto jaci i sto bolji, klokaj koliko ide gore (pazi kakav ce to sve stres biti za napajanje i kako zagrijavanje) stavi gore rx 570 i pici...

Ja sam prodao ryzena i sada se igram opet na fx-u uz rx 480 od 8 gb...Pubg, as. creed unity, wot i jos par igara igram, negdje uz malo spustene psotavke, na iznad prosjecnom fpsu i to se lijepo naigram...

 

gummyslaw kaže...

Nacitao Sam se dosta forums od Tom's Hardware pa do domacih kako to nije idealna kombinacija.Mada opet kazem nisam hard core gamer I navedene dvije igre planiram da igram narednih mjeseci( par sputa sedmicno) . Ne planiram mjenjati platformu ,ovaj mi radi stavim korektno.

 

A nisam sreo nikoga do poznanika da ima slicnu kombinaciju, tako da ne mogu da potvrdim ni da je dobro ni da je lose. Znaci rx 570 moze proci? Naravno u potrazi Sam za polovnom koja nije rudarila. Ima ih samo da nadjem sa dobrom cijenom :) Naravno I PSU ce trebati mjenjati.

Moze...Mozes uzeti koja je i rudarila i ako ima garu nemas frke...

gummyslaw ned 28.4.2019 16:45

8300 mogu naci povoljno. Hladnjak je dobar za neki umjeren oc ( 6300 mi je stabilan na 4.2 Ghz). Napajanje moze drzati 8300 I oc ali morace jace za rx kartu ( vec je u godinama a ima samo jedan 6 pinski za grafu).

 

Rx 570 nitro 4gb mogu naci za 130e. Po Vama kakva je to cijena? U BIH se tako krecu. 8GB verzije su oko 150 170 e ( polovne naravno, vecina iz rudnika)

Tomo53nja ned 28.4.2019 17:52
gummyslaw kaže...

8300 mogu naci povoljno. Hladnjak je dobar za neki umjeren oc ( 6300 mi je stabilan na 4.2 Ghz). Napajanje moze drzati 8300 I oc ali morace jace za rx kartu ( vec je u godinama a ima samo jedan 6 pinski za grafu).

 

Rx 570 nitro 4gb mogu naci za 130e. Po Vama kakva je to cijena? U BIH se tako krecu. 8GB verzije su oko 150 170 e ( polovne naravno, vecina iz rudnika)

Onda fx 8300, ide sigurno gore na min. 4.1 ghz ako ide i vise jos bolje, grafu rx 570tku i rokaj...

 

Probaj i s tim napajanjem 570tku pa ako bude problema promijeni napajanje...

 

130 eura nije uopce dobra cijena ako nema garanciju, ako ima onda tako tako, kod nas u HR sa dosta garancije idu vec od cca 100 eura, dok bez garancije i za manje, modeli od 8 gb za cca 120 eura i to dobri modeli...

gummyslaw ned 28.4.2019 18:31

Uh ako je tako mogao bih laganica preko u komsiluk kod vaspo karticu. Mada gledao Sam na njuskalu dosta su vise cijene od tih sto spominjes.  Mozda treba cekati dobra na njusci ili mozda neko od kolega sa foruma da ima kartu za udaju po toj cijeni?

hahhaajaads ned 28.4.2019 18:36
hummer0 sri 29.5.2019 07:59
Tomo53nja kaže...
Hitin kaže...

Bok, društvo!

 

Jel ima neko možda fx 6300 da mu ne treba?

 

Sa AMD Phenom II X6 1050T ne mogu halat Apexa....

 

Lp!

 

_________________________

 

Zaboravite, apex ne radi sa fx 6300...

Tebe vise muci ta slaba grafa sa 1 gb rama i to sto nemas ssd, a ne proc...

 Ne nisi u pravu njegov procesor ne podržava instrukcije SSSE3 i ne može igrati APEX.

Sin je imao AMD Phenom II  X4 960T i stalno je javljalo tu grešku.

http://expresstricks.com/apex-legends-unsupported-cpu-fix-cpu-does-not-have-ssse3-supplemental-ssse3-instructions/

 

Tu su neki tutoriali ali nisu pomogli.

Tomo53nja sri 29.5.2019 15:35
hummer0 kaže...

 Ne nisi u pravu njegov procesor ne podržava instrukcije SSSE3 i ne može igrati APEX.

Sin je imao AMD Phenom II  X4 960T i stalno je javljalo tu grešku.

http://expresstricks.com/apex-legends-unsupported-cpu-fix-cpu-does-not-have-ssse3-supplemental-ssse3-instructions/

 

Tu su neki tutoriali ali nisu pomogli.

To je druga stvar ako je do same igre i ako treba SSSES instrukcija...

 

Ja sam mislio na opcenito rad na kompu sa tom grafom i nekim starim hddom...

 

P.S. Probat cu dns na drugom kompu gdje imam 1090T skinut apex pa da vidim hoce raditi...

 

Koji windowsi su bili kod tebe?

hummer0 sri 29.5.2019 16:52
Tomo53nja kaže...
hummer0 kaže...

 Ne nisi u pravu njegov procesor ne podržava instrukcije SSSE3 i ne može igrati APEX.

Sin je imao AMD Phenom II  X4 960T i stalno je javljalo tu grešku.

http://expresstricks.com/apex-legends-unsupported-cpu-fix-cpu-does-not-have-ssse3-supplemental-ssse3-instructions/

 

Tu su neki tutoriali ali nisu pomogli.

To je druga stvar ako je do same igre i ako treba SSSES instrukcija...

 

Ja sam mislio na opcenito rad na kompu sa tom grafom i nekim starim hddom...

 

P.S. Probat cu dns na drugom kompu gdje imam 1090T skinut apex pa da vidim hoce raditi...

 

Koji windowsi su bili kod tebe?

 WIN10. ma sve sam probao.

hahhaajaads sri 29.5.2019 17:35
Tomo53nja kaže...
hummer0 kaže...

 Ne nisi u pravu njegov procesor ne podržava instrukcije SSSE3 i ne može igrati APEX.

Sin je imao AMD Phenom II  X4 960T i stalno je javljalo tu grešku.

http://expresstricks.com/apex-legends-unsupported-cpu-fix-cpu-does-not-have-ssse3-supplemental-ssse3-instructions/

 

Tu su neki tutoriali ali nisu pomogli.

To je druga stvar ako je do same igre i ako treba SSSES instrukcija...

 

Ja sam mislio na opcenito rad na kompu sa tom grafom i nekim starim hddom...

 

P.S. Probat cu dns na drugom kompu gdje imam 1090T skinut apex pa da vidim hoce raditi...

 

Koji windowsi su bili kod tebe?

 Istina je, na nekim procesorima jednostavno nemres igrat. Na FX 6300 su uspjeli ali treba izgasit 2 jezgre, ali nema smisla iskljucivat 2 jezgre radi jedne igre...

dejo6 uto 6.8.2019 18:00
Hitin kaže...

Bok, društvo!

 

Jel ima neko možda fx 6300 da mu ne treba?

 

Sa AMD Phenom II X6 1050T ne mogu halat Apexa....

 

Lp!

 

_________________________

 

Zaboravite, apex ne radi sa fx 6300...

 Pa radi apex sa fx 6300, ja igrao sa svojim.
Inače, ako ti slučajno još uvijek treba, ili nekom drugome, imam ja na prodaju.

Almin94 uto 6.8.2019 23:25
DangerousB kaže...

razmisljam da kupim rx570 8gb i da uparim sa svojim fx8300 ali me brine hoce li biti Bottlenecka? Jel ko pokusao da upari to dvoje? 

 Niagrat ces se fino, ne sekiraj. Clockaj samo FXa do koliko ide max

Maksimus čet 22.8.2019 10:57
Almin94 kaže...
DangerousB kaže...

razmisljam da kupim rx570 8gb i da uparim sa svojim fx8300 ali me brine hoce li biti Bottlenecka? Jel ko pokusao da upari to dvoje? 

 Niagrat ces se fino, ne sekiraj. Clockaj samo FXa do koliko ide max

 Iman RX580 8GB, igran Division 2 na 1080p sve postavke su na max koliko ide, jedino san mora nabavit jos 8GB RAM, sad sa 16 igranje je glatko...