ihush pon 18.3.2019 11:45
Zelja kaže...

Kako u meni? :D

 -magnet. (zapravo troll).

Zelja kaže...

Pa vrt nisi vidio osobu koja ima 11 laptopa u sobi....tj koja ima okp.

eto ti odgovor.

 -vidio sam psa (Lajku) kako 'vozi raketu', majmuna ili slona u cirkusu kako nešto rade, dok broj računala oko tebe znači samo to. Može oko tebe biti i hrpa knjiga, i dalje bi to bila samo hrpa knjiga (oko tebe). Razlika je kad/ako ih pročitaš. Razlika je tad znanje, bar u čitanju, dok s kompijuterima ni to ne znači ništa osim bezbrojnih mogućnosti otvaranja tema 'problem' s čime god se sretneš, .. tebi vjerojatno ne radi ni otvarač za konzerve/čekić, dok ako pokušavaš bit majstor, kompjuteraš, nešto takvo.. ne ide ti. Pecaj, gledaj nogomet, svijet je velik, nađe se nešto za svakog.

 

-razlika (ili razlog ovog posta).. pa već bi i psa izdresirali za neki trik, no tebi ni parstotina tema ne pomaže. Jednom ipak dođe vrijeme promjeni ''profesije'' ili spoznaji da nisi za to, kao što npr nisi vrhunski košarkaš ili astronaut..

-ali, znam, neće te to spriiječiti niti ičemu pomaže ovaj post.. pa NHF, nastavi :)) Možda jednog dana postaneš političar, ministar znanosti i sl. .. bio je kod nas jedan kara(č)marko, ITjac.. što na to reč, šutit.. :))

boxer pon 18.3.2019 15:28
ihush kaže...

 -vidio sam psa (Lajku) kako 'vozi raketu', majmuna ili slona u cirkusu kako nešto rade, dok broj računala oko tebe znači samo to. Može oko tebe biti i hrpa knjiga, i dalje bi to bila samo hrpa knjiga (oko tebe). Razlika je kad/ako ih pročitaš. Razlika je tad znanje, bar u čitanju, dok s kompijuterima ni to ne znači ništa osim bezbrojnih mogućnosti otvaranja tema 'problem' s čime god se sretneš, .. tebi vjerojatno ne radi ni otvarač za konzerve/čekić, dok ako pokušavaš bit majstor, kompjuteraš, nešto takvo.. ne ide ti. Pecaj, gledaj nogomet, svijet je velik, nađe se nešto za svakog.

 

-razlika (ili razlog ovog posta).. pa već bi i psa izdresirali za neki trik, no tebi ni parstotina tema ne pomaže. Jednom ipak dođe vrijeme promjeni ''profesije'' ili spoznaji da nisi za to, kao što npr nisi vrhunski košarkaš ili astronaut..

-ali, znam, neće te to spriiječiti niti ičemu pomaže ovaj post.. pa NHF, nastavi :)) Možda jednog dana postaneš političar, ministar znanosti i sl. .. bio je kod nas jedan kara(č)marko, ITjac.. što na to reč, šutit.. :))

 Plafon 

ihush pon 18.3.2019 16:35
Zelja kaže...

držite se teme molim Vas,ne trebam psihološko savjetovanje.... ;) inače bi pisao na drugom forumu.

-tema si ti. (ne ono nešto oko tebe ili računala)..

-trebaš. :)) a to što si na pogrešnom forumu je tako, u životu.. naše breme. Ajd, neka te.. :)) jedan manje-više..

 

i da, prvi sumnjivac je disk, vidiš da znaš.. a pitaš što? Vidovitog Milana? Ti si za računalom, ti možeš-moraš provjeriti disk i tek tad možeš nešto znati ili pitati. Bolji odogovor ne možeš dobiti osim od vidovitog milana koji će reći npr da ti računalo ima zle duhove i da će ga odmađijati za određeni iznos eurića..

-sve što se ne koristi može imati problema s paljenjem, auto, elektronika, motori.. starenje-oksidacija-kvar.. Ponekad je dovoljno parp puta probati, ponekad je kraj. Jel crko disk, matična-chuiset-kontroler.. ili samo kontakt. To možeš tek kad nešto znaš, provjeriš npr izvadiš disk i po istoj ili različitoj poruci na ekranu zaključiš jel kvar u disku ili računalu. Eliminacija + znanje za logičko zaključivanje. Ako nemaš znanje, tad se time ne baviš. Učiti ne želiš jer si već 'majstor'.. itd.

ihush pon 18.3.2019 20:42

loši sektori ako i postoje nemaju veze s paljenjem-inicijalizacijom računala i bootanjem.. jedini sektor koji je važan za boot je bootsektor, radi ili ne radi. Ako radi, kreće boot OSa (zapravo loader-manager).. a to nij ena ekranu, dakle prije toga je problem. Kontroler, disk, nešto treće.. kažeš nije ram, možda cpu + sve se kvari, pa jednom više neće.

-kad izvadiš disk i probaš.. jel poruka drugačija?

-možda, npr samo postavke biosa, ovisno kako je bilo podešeno, ahci mod, bootorder.. npr ako je cd neispravan možda zaustavi itd..

Zelja pon 18.3.2019 21:16

kakav CD brate,nema ovaj laptop CD/DVD-ROM.To je thinkpad stara X serija.

Ok disk nema loših sektora.

Koji mi je naredni korak pri ispitivanju?

Ma disk nije sigurno.

Eh sad jedino ploča,ali tu nema popravke onda. :(