Prijenosna računala

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stric_Jura ned 22.3.2020 12:34

a kakv je to problem, instaliraj na engleskom/hrvatskom i dodaj njemački nakon instalacije i postavi kao zaslonski jezik, tastaturu, a regionalne postavke kako želiš (tj. po zemlji u kojoj ćeš raditi na njemu)....

teo7 ned 22.3.2020 16:30

Pozdrav ekipa,

 

što kažete na ovaj laptop?

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-inspiron-3593-156-fhd-intel-core-i5-1035g1-up-to-360ghz-8gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-intel-/DI3593I5-8-256-FB2Y-09/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Inaće osoba koja će se koristit njime nije zahtjevan korisnik, multimedija, surfanje, filmovi i MS office doslovno.

 

Rang mu je 4500 no meni se čini da je nepotrebno ganjat išta više od ovog makar je i ovo overkill brijem.

 

btw, diners ili master na rate

Nemo nemo ned 22.3.2020 19:43
toc pon 23.3.2020 23:48

Pozdrav svima, 

planiram uzeti HP

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-15-db1054nm-6wt76ea-156-fhd-ryzen-5-3500u-do-37ghz-8gb-256gb-ssd-dos/95789?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

najviše zbog garancije 3.g, ostale specifikacije su u cijenovnom rangu s ostalim koliko vidim.

 

"Preletio" zadnjih nekoliko stranica i među preporukama baš nema HP, da li ima neki razlog? Da li je ipak bolje uzeti neki lenovo i sl. s 2 g. garanicije slličnih karakteristika (možda ima bolji ekran, kvaliteta izrade, ...) +-300 kn?

Zahvaljujem unaprijed.

Bur33k uto 24.3.2020 10:14

Imam Ryzen 7 3700u varijantu tog HP laptopa, u 10.mj. sam ga platio 4200kn.

Najveća mana je što na tim HP laptopima nemaš jednostavan pristup RAM memoriji a niti ssd-u da biš napravio upgread. Sve na servis/garanciju.

Smiješno je što laptop dolazi sa ddr4 2666 a CPU radi sa max 2400 brzinom rama Tu su stavili lošijiu opciju jer bi takt na 2400 bio bolji.

Uglavnom preporuka je uzeti onaj model sa što više rama ili drugi laptop gdje možeš napraviti upgread samostalno.

Ekran je ok ali mi fali malo življa boja ili oštrina dok mi je tipkovnica super.
S obzirom da je moj CPU 4c/8t radi odlično a Vega grafika u njemu je sasvim ok za osnovni rad i manji gaming pa čak i CS GO sa 720p i smanjene kvalitete preko 60fps.

Laptop ima lošije hlađenje i ventilatori su mu bučni u power modu, balance mod čini laptop tiši ali je udar na preformanse.

Razne akcije su na Acer modele R5 3550h + RX560x, vidi da li ti je to bolja opcija za oko 4800kn ili niže ovisno o trgovini.

Rhodin uto 24.3.2020 12:20

Lenovo se pokazao stabilno, ne kvari se, kvalitetne je izrade i ima ok hlađenje u večini slučajeva. Također je stvar garancije, gdje recimo lenovo daje 3 a ASUS 2 godine.

Dell G3 je relativno loš sa hlađenjem, dok skuplji model koji ima bolje hlađenje ima jednake performanse sa jeftinijim Lenovom. Lenovo ima super tastature, kvalitetu izrade itd. Ekran im je uglavnom dobar, ili barem alpari sa konkurentskima i u biti daje po meni najviše u price/performance djelu priče.

HP Omen se pokazao kao izvrsna alternativa, ali HP me osobno sje*ao sa nekoliko ranijih modela koji su se vrlo brzo kvarili, odmah nakon isteka garancije, servisi su ih bili puni, te iako ih danas hvale, ja ih zaista ni mrtav neću uzimati, niti preporučat drugima.

 

 

Protiv ASUS-a nemam ništa konkretno, ali ako su jedina firma koji za 10k+ proizvode daju SAMO 2 godine garancije, odnosno sami nisu ujvereni u to da će im proizvod trajati makar kao konkurentski, tko sam ja da mislim drugačije. Kontaktirao sam čak i prestavnika ASUSa iz RH i pitao o produljenom jamstvu koje nude tvornički za ostale zemlje, a koji me glatko odkantao i reko da je za RH tržište nmijenjeno samo 2 godine i nemaju mogućnosti produljenja, već dovoljno govori samo za sebe o putu nabavke i kvaliteti proizvodnje uređaja za naše tržište. Vrlo su slični modeli onima izvana, kod laptopa postoje brojne šifre proizvoda, a uglavnom se razlikuju po tastaturi i jeziku windowsa koji dolaze sa njime, ali sama činjenica da za RH imaju manju garanciju od ostalih zemalja, ne nude produljenu i odbijaju pozitivno odgovorit na bilo koje pitanje, meni je dovoljan razlog da ih zaobilazim u širokom luku, kako kod notebook/laptopa, tako i kod grafičkih kartica, matičnih ploča i brojnim drugim proizvodima.

 

Na sreću, dio tih proizvoda se može naručiti i izvan RH, pa i pod drugačijim uvjetima, no kod laptopa je specifična tastatura sa kojom dolaze i nisam spreman kupit njemači sa njemačkom tastaturom, da bih izbjegao dvojbe vezane uz model za RH tražište.

A ako bih i naručivao njemački laptop sa njemačkom tastaturom, tada to ponovo apsolutno ne bi bio ASUS, već SCHENKER, koji daje dulju garanciju, a u laptop ugrađuje desktop procesore i grafičke ukoliko vam je to želja, kao pravi desktop replacement, a pokazao se (kome ne smeta buka hlađenja) kao vrlo dobra opcija.

 

Možda neki misle da je ovo teorija zavjere i potpuna glupost, ali odbijam poslovati sa bilo kime tko u RH ima drugačije uvjete od Njemačke, a kamo li Austrije ili Slovenije, gdje su uvjeti često drugačiji.

 

 

Ovo je moje osobno, i možda su se stvari promijenile, nisam podrobno pratio ponudu zadnjih mjeseci, ali uvijek bih preporučio ili Lenovo ili skuplji Dell/Alienware kao bolju opciju kome god tko je voljan platit premium cijenu za sličan proizvod bolje izrade.

Bur33k uto 24.3.2020 12:25

Uglavnom Lenovo (ali i drugi) koji su tzv. osnovni modeli imaju slab odvod zraka pa se brzo griju i CPU ne postiže stabilnu visoku brzinu.

Ryzen 5 APU + SSD je dobar odabir za početne laptope danas i u tom cjenovnom rangu ne možeš naći bolje performanse.

Garac24 uto 24.3.2020 17:30

Pozz,prijatelj mi trazi laptop do 450e
da li moze preporuka? Koristio bih ga za surfanje i malo igre, mislim max CS-GO.
Uzeti ce ga u njemackoj preko neta. 

Trgovine:
klik

klik

 

klik

klik

u biti njemu je svejedno koja je trgovina.

Da li je najbolja opcija Ryzen 5 3500U s vega 8?

Hvala unaprijed.

 

 

Bur33k uto 24.3.2020 17:46

Iz iskustva ne, imam Ryzen 7 3700u koji je jači i po pitanju Vega grafike.

Za CS GO bih minimum uzeo Ryzen 3550h + rx560x ili neku gtx 1050ti ovisno o budžetu.

Iznad u postu sam napisao više nedostataka.

Običnom r7 3700u nedostaje snage i a onda se sve smanjuje na minimum i to nije uživanje u gamingu da bi jedva imao 60fps u csgo

Garac24 uto 24.3.2020 17:49
Bur33k kaže...
Iz iskustva ne, imam Ryzen 7 3700u koji je jači i po pitanju Vega grafike.

Za CS GO bih minimum uzeo Ryzen 3550h + rx560x ili neku gtx 1050ti ovisno o budžetu.

Iznad u postu sam napisao više nedostataka.

Običnom r7 3700u nedostaje snage i a onda se sve smanjuje na minimum i to nije uživanje u gamingu da bi jedva imao 60fps u csgo

 Budet 450 eura
Ja nista ne nadem s dodatnom grafom. sve integrirana.

Bur33k uto 24.3.2020 18:15

Onda bolje da sačeka neku akciju, ako je moguće i poveća malo budžet.

Na žalost neće se baš naigrati sa r5 3500u, odličan proc ali tek Ryzen 4000 bude donio prave performanse za gaming na integriranoj kartici.

A tek sam sad vidio i intel opciji pa neka prijatelj pogleda, navodno je bolji od ryzena 7 3700u.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-s145-81w80042sc-156-fhd-intel-core-i5-1035g4-up-to-37ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-iris-plus-graphics-no-odd-dos-2-god-promo/LEN-5539/product/

Dino92 uto 24.3.2020 19:28

Lijepi pozdrav ljudi. Ukoliko može molio bih preporuku kakvog laptopa do cca 5000 kn. Namjena bi bila neka normalna upotreba + malo igranja, sad imam stari Acer sa i3 5005u i Geforce 940m. Očito je da je odradio svoje i vrijeme ga je pregazilo.
Uglavnom nemam neke posebne zahtjeve što se tiče igra ali bi volio nešto novije što bi moglo pokrenuti igre tipa Mafia 3, Fallout 4, možda GTA 5 i sl. (naravno netreba na nekim ultra ili high postavkama). Pa eto, ukoliko imate kakvu ideju bio bih jako zahvalan

Acer Nitro

 

Acer Nitro 2

 

edit: Ova dva su mi na prvu upala u oko... može mišljenje o njima?

MGloc uto 24.3.2020 19:40

Ovo ti je najbolje sto mozes dobit do 5000kn

HP Gaming Pavilion/Pavilion 15-ec0013nm 8PN43EA, 15.6" 1920x1080, AMD Ryzen 5/Intel Core i5 3550H, 256GB SSD, 16GB RAM, nVidia GeForce GTX 1050, Free DOS, 2.25 kg/2.3 kg

Tonka3351 uto 24.3.2020 23:21

Pozdrav, molim vase misljenje i pomoc u nabavci laptopa. Treba mi nesto lagano i portabilno, s dobrom tipkovnicom i dobrim ekranom i po mogucnosti da ga mogu koristiti i u tablet modu, da radi glatko i bez zastoja i da je kvalitetno napravljeno.

Namjena je:
Pisanje tekstova i mailova
Aplikacije kao Zotero i sl.
Multimedija, filmovi, YT, citanje casopisa
Citanje tekstova i knjiga
Puno otvorenih tabova u browseru
(NO gaming)

Budzet je oko 6k (moze i do 7.5k).

Gledala sam
Lenovo Yoga 530
HP Envy (2019)
Hp Envy 360

Nisam ogranicena samo na te, ali ne znam sta jos da gledam i koji je najbolji za moje potrebe. Zapravo mi se svidjaju 2-u-1 kao MS Surface Pro i Lenovo Miix 520, ali su nesto skuplji cini mi se. Svidja mi se omjer tih ekrana i tablet mode, no prilagodit cu se po potrebi.

Jos da napomenem da mogu kupiti i u HR i negdje vani online, ako ima koja dobra ponuda. Hvala :)

Garac24 sri 25.3.2020 17:05
Garac24 kaže...

Pozz,prijatelj mi trazi laptop do 450e
da li moze preporuka? Koristio bih ga za surfanje i malo igre, mislim max CS-GO.
Uzeti ce ga u njemackoj preko neta. 

Trgovine:
klik

klik

 

klik

klik

u biti njemu je svejedno koja je trgovina.

Da li je najbolja opcija Ryzen 5 3500U s vega 8?

Hvala unaprijed.

 

 
Da li je ovaj dobar za 600E ili moze bolje?

 

BorgMater čet 26.3.2020 14:47

Pun mi je kufer stolnog racunala, zelim lezat i programirat doma, pa sam odlucio frknut komp i kupit si laptop s fokusom na: tezina (sto laksi), tipkovnica sto kvalitetnija, ekran min 14in da je sto kvalitetniji, sto vise rama (16 ce bit dovoljno), proc i7, SSD (zadovoljan i s 256 GB, no pozeljno 512), GPU apsolutno nebitan. Rang cijene mi je do 10k, naletio sam na ovo i citao reviewove, ljudi i struka zadovoljni:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/acer-swift-5-sf514-intel-core-i7-1065g7-3-6-ghz-16gb-512gb-ssd-win10-pro-14-ips-full-hd-intel-uhd-jamstvo-na-3-godine-p-n-nx-hlhex-004/5332?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Tu sam dosao po misljenje jel ovo trenutno najbolje sto se moze kod nas dobit, s obzirom na filtere i cijenu koju sam si postavio?