Prijenosna računala

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

BoTiA uto 4.6.2019 07:50
torente 35 kaže...
DiRT kaže...

Ovako nešto, al nezz dal ima nešto bolje za malo više novaca (jači proc, ssd 256gb, 8gb rama), a da je rozo. Možda još ima HP neki rozi. Sad ovisi kakva je nijansa roze.

 

Ma super laptop:)

 

Jedino me zanima da li se može vrtiti normalno Sims 4 na njemu,s obzirom na grafičku?

 

https://help.ea.com/en-gb/help/the-sims/the-sims-4/the-sims-4-system-requirements/

 

 

Pronašao sam i na ekupi još jednog koji bi mogao doći u obzir ali skuplji.

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-3-A315-53-32VY-NXHAEEX001-prijenosno-racunalo-1407605.aspx

 

 

 

ovdje imas testove grafickih kartica za igricu Sims4

https://www.notebookcheck.net/Sims-4-Benchmarked.125840.0.html

 

koliko vidim, intelova integrirana grafika koja dolazi uz taj Acef Swift (N5000), Intel UHD Graphics 605 vrti igricu na low postavkama

 

S druge strane, Aspire 3 ima integriranu grafiku Intel HD Graphics 620,  koja vrti igricu i na medium postavkama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MGloc uto 4.6.2019 12:04

O kvaliteti bi se dalo raspravljat..Za 800e se da naci laptop sa 8300H i gtx 1050.Na ovoj mx150 mozes jedino lol i dotu vrtit.O 14” ekranu bi se isto dalo raspravljat imao sam 13’ alienware i prodao sam ga , sada imam 17 “ ali za mobilnost je prevelik, ukoliko ti je vazna mobilnost trazi nesto sa dobrom baterijom i uzmi zlatnu sredinu 15’incha a ne da skiljis ko sismis na ekran.Ovaj 8250u nije los cpu i posluziy ce za sta god ga koristio.

mravcica pet 7.6.2019 10:00

Hej, zanima me koja je razlika izmedju 

Asus ux580gd i7-8750h 16gb i della xps 15 za video editiranje u adobe programima,

Vs

Duplo jeftiniji sa istom konfiguracijom ovog gore asusa.

 

Znaci kad na nabavi upisem "i7-8750h 16gb gtx 1050" koji su 7 tisuca kuna, a ovaj asus je duplo skuplji.

 

Dobila sam ranije ovdje preporuku za asus gl552vw, za video editiranje i odlican je. Dobila sam od drzave poticaje, dakle novac nije problem, i dobila sam preporuku za dell, al posto ima problema vise nego meni treba, odlucila sam se za asusa, al svejedno ne razumijem dal ima smisla dat tolike novce kad postoje jeftiniji sa istom konfiguracijom?

Koja je kvaka? 

 

BoTiA pet 7.6.2019 10:20

aj stavi točne linkove ... koliko vidim asus ima neki dodatni ekran koji služi koao touchpad ... razlika je vjerojatno u tome, ali i izvedbi kućišta, hlađenja, tipkovnice, ekrana ... nije sve u komponentama...

wickerman999 sub 8.6.2019 19:23
DiRT kaže...
ilija kaže...

 Kako oštećeno, di u Linksu? Dostava?

 

 

 

 

Inače, akcija ekupi: 3994,15kn Acer Aspire 5 NX.H5PEX.003, i5-8265U, 8GB DDR4, 256GB SSD, nVidia GeForce MX150 2GB DDR5.

 

Best buy.

 

Hvala na linku, stvarno zvuči kao dobra prilika, kupio bih ga odmah, ali me muči to kaj na netu nailazim na proturječne informacije u vezi ekrana. Npr. TU U BUGu piše da ima TN ekran, a NOTEBOOK CHECK kaže da se radi o IPS.

 

Jel netko za sigurnošću zna dla ovaj kojeg prodaju na E-kupi ima IPS ili TN? 

BoTiA sub 8.6.2019 19:48
wickerman999 kaže...
DiRT kaže...
ilija kaže...

 Kako oštećeno, di u Linksu? Dostava?

 

 

 

 

Inače, akcija ekupi: 3994,15kn Acer Aspire 5 NX.H5PEX.003, i5-8265U, 8GB DDR4, 256GB SSD, nVidia GeForce MX150 2GB DDR5.

 

Best buy.

 

Hvala na linku, stvarno zvuči kao dobra prilika, kupio bih ga odmah, ali me muči to kaj na netu nailazim na proturječne informacije u vezi ekrana. Npr. TU U BUGu piše da ima TN ekran, a NOTEBOOK CHECK kaže da se radi o IPS.

 

Jel netko za sigurnošću zna dla ovaj kojeg prodaju na E-kupi ima IPS ili TN? 

 vjerojatnije je da ima TN po toj cijeni .. ali pitaj njih :) posalo bi valjda da ima IPS

wickerman999 pon 10.6.2019 11:44

Evo ako koga zanima, poslao sam upit na nekoliko adresa i dosli su odgovori. Ekupi, Micronis, Links, Instar i Sancta Domenica kazu da taj model (NX.H5PEX.003) ima TN panel. A jedino iz HG Spota kazu da se radi o IPS panelu :) 

BoTiA pon 10.6.2019 11:54
siw1 kaže...

Pozdrav, gledam nove laptope i naletio sam na LENOVO IdeaPad 330 81DM00FQSC. uvjet je 17.3 ekran i ssd. Neke poznate negativne strane?

 malo slabiji procesor ... ali za surfanje, filmove i office je  OK

 

 

ako mozes dati nesto vise novaca dobijas dosta jaču kombinaciju:

 

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-330-17-intel-core-i5-8250u-1-60ghz-8gb-256gb-freedos-17-3-full-hd-intel-uhd-graphics-620-p-n-81dm00fpsc.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

ili ovako nekako (jaci procesor ... mozda dodati jos 4 GB RAMa):

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x705ua-gc519-173-fhd-intel-core-i3-8130u-up-to-340ghz-4gb-ddr4-256gb-ssd-inte/asus-x705ua-gc519/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

nazalost, opcija sa Ryzen procesorima nema Full HD rezoluciju ....:

https://www.mikronis.hr/hp-17-ca0005nm-amd-ryzen-5-2500u-2-0ghz-8gb-256gb-ssd-dvdrw-freedos-17-3-hd-amd-radeon-vega-8-p-n-4ue50ea.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

wickerman999 pon 10.6.2019 12:18

Dakle s obzirom da ovaj Acer Aspire 5 na Ekupi nazalost ima TN panel, ovo su dva laptopa koja su mi usla u najuzi izbor umjesto njega pa molim vasa razmisljanja: 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-vivobook-s530fn-bq075-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-8265u-256gb-ssd-79633431 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-530s-cijena-81ev0034sc-156-1920x1080-intel-core-i5-8250u-78767011

 

Bitno mi je da je laptop relativno lagan, da je zaslon okej i da je baterija barem 5 sati, oba bi trebala biti okej kaj se toga tice. Komponente su tu negdje, Asus ima mrvicu noviji procesor, Lenovo je malo laksi. Cini mi se da Asus ima NVMe SSD, ali ne znam je li u realnoj upotrebi ta razlika zamjetljiva. Oba imaju MX150, to bi mi trebalo biti dosta za par godina stare igre, nisam neki gejmer. Oba su cudne boje, al druge boje su skuplje pa me briga, ne dam 500 kn vise za boju. Asus bi trebao biti vise nadogradiv jer ima dva slota za memoriju i trebao bi imati mjesta za 2.5" SSD (imam jedan viska sa starog laptopa). Lenovo je malo skuplji.

 

Koji bi vi uzeli? Jel ima netko osobnog iskustva s kvalitetom izrade? Koji proizvođač je na glasu kao kvalitetniji i pouzdaniji ako se tako nesto uopce moze reci ili je sve to lutrija? Ima li netko neki 3. prijedlog? Gledao sam Acer Swift 3 sa MX150, ali je osjetno skuplji. Opcenito, hoce li biti nekih popusta u ovo doba godine, mogu izdrzati bez laptopa jos neko vrijeme? 

TwinBlade uto 11.6.2019 15:04

Pozdrav svima, ako imate preporuku za baku bi htjela novi laptop jer joj je ovaj nakon 5-6 godina jako poceo usporavat.

 

Cijena: oko 3000kn, moze + 500 ako je nesto puno bolje.

Ekran: sto veci i guess

Zahtjevi: gleda serije i cita ove idiotarije poput indexa i medija, vazno da joj ude brz i eventualno malo vise memorije ali to mogu sa diskom.            Uglavnom najvaznija brzina i internet, ne treba neka lijepa grafika il igrice. Dobro dode i HDMI

Baterija: nije bitna jer joj je uvijek ukljucen

Dud sri 12.6.2019 16:20

Pozdrav ljudi, kaže seka da joj je vrijeme za novi laptop. Do ovih specifikacija sam došao u razgovoru s njom.
I-5 proc, 8gb rama, ssd + hd , čitač kartica, lan, vga ( to je malo teže pronaći znam, tako da je to manje bitna opcija) zasebna grafička bi bila poželjna, ali mislim da su današnje integrirane poprilčno dobre za gledat netflix, a i povremeni fotošop ili premiere, tako da i to može biti rezerva.
Vidim da su sad neke akcije na Lenovo i ima sto vrsta i kombinacija, ali nisam našao zasad nijednog sa kombinacijom ssd+hd, to joj je dosta bitno.
Planira potrošit oko 4000 + kna ne više od 4.600. Ako imate ideje pišite, idem i ja tražit.
tnx

acmilan2 čet 13.6.2019 04:56
Dud kaže...

Pozdrav ljudi, kaže seka da joj je vrijeme za novi laptop. Do ovih specifikacija sam došao u razgovoru s njom.
I-5 proc, 8gb rama, ssd + hd , čitač kartica, lan, vga ( to je malo teže pronaći znam, tako da je to manje bitna opcija) zasebna grafička bi bila poželjna, ali mislim da su današnje integrirane poprilčno dobre za gledat netflix, a i povremeni fotošop ili premiere, tako da i to može biti rezerva.
Vidim da su sad neke akcije na Lenovo i ima sto vrsta i kombinacija, ali nisam našao zasad nijednog sa kombinacijom ssd+hd, to joj je dosta bitno.
Planira potrošit oko 4000 + kna ne više od 4.600. Ako imate ideje pišite, idem i ja tražit.
tnx

 Nasao sam jedino ovo. To je 8. generacija i5 procesora, no  to je malo slabiji (1,60Ghz 4 core), ima 8gb rama, ima ssd 128gb + 1tb hdd, zasebnu graficku karticu nvidia mx110, ima citac kartica (ako mislis ma memorijske MicroSD, sdhc i sdxc), lan ima, mislim da nema jedino vga, ali ima hdmi pa ako je takva sila za vga, nek si kupi vga HDMI konverter pa se moze onda s tim spojiti.

Dud čet 13.6.2019 07:34
acmilan2 kaže...
Dud kaže...

Pozdrav ljudi, kaže seka da joj je vrijeme za novi laptop. 

 Nasao sam jedino ovo. To je 8. generacija i5 procesora, no  to je malo slabiji (1,60Ghz 4 core), ima 8gb rama, ima ssd 128gb + 1tb hdd, zasebnu graficku karticu nvidia mx110, ima citac kartica (ako mislis ma memorijske MicroSD, sdhc i sdxc), lan ima, mislim da nema jedino vga, ali ima hdmi pa ako je takva sila za vga, nek si kupi vga HDMI konverter pa se moze onda s tim spojiti.

 Tnx. I ja sam našao samo hp-ove zasad koji nude taj combo. Možda da ih pitam u trgovini u kojoj bude kupila da ugrade dodatni hard umjesto dvd-a. Ne znam kak je to sa garancijom ako ja idem kasnije ugrađivat hard umjesto dvd-a. I da skužili smo da vga fakat slobodno odbacimo jer ima monitora sa hdmi-om od 200kn na više (rabljeni) njoj za netflix čist ok.

Rhodin čet 13.6.2019 09:15

Vjerojatno postoji ovakvo pitanje, ali molim ponovo savjet:

 

Koji price/performance ultrabook (po mogučnosti rabljeni) gledat za potrebe nošnje na putovanje u prednjem pretincu torbe za fotoaparat (dakle stane sigurno 13") , da po mogučnosti out-of-the-box ima puno diska, dosta RAM-a i procesor koji "radi" u win 10.

Svrha je uglavnom storage (fotke treba nekamo prebacivat), pregled fotki, laganini surfanje.

Pod "procesor koji radi" naprosto mislim da ako otvorim 7 tabova u chromeu/firefoxu i gledam neku sliku dok slušam muziku, pa krenem alt-tabat da odgovorim na mail, ne moram otić krug po stanu napravit dok uspije prebacit i sve učitat... želim da naprosto stvar radi, možda i sa nekim laganijim programom za pbradu fotografija.

 

Hvala, lp

 

EDIT:

e, da, ne moram napomenut da su fotografije uglavnom na SD karticama na fotiću, pa ono... ne bi bilo grozno kad bi imao brzi SD card reader... makar to se da i zasebno kupit... gledajte ko prednost.

VoidBaron pet 14.6.2019 13:24

Pozdrav ekipa, trebam preporuke za gaming laptop oko 5000kn (+/-).

Velicina ekrana, dimenzije i tezina su manje bitni, htio bih da je hardver cim bolji za tu cijenu, a pretpostavljam da se to zapravo svodi na pronalazenje cim jaceg GPU-a, buduci da je obicno to prijenosnicima s jakim CPUom i hrpom RAMa chocking point za gaming...

Hvala unaprijed!

itomic009 pet 14.6.2019 22:25

 Za oko 5000kn možeš naletit na neki u akciji s GTX 1050 4GB i 8GB rama, što je neki minimum za gaming laptop, ali po meni je i to daleko od gaming nečega. S obzirom da je 1080pš rezolucija, minimum neki je GTX 1050 Ti, a to je negdje mislim oko 5500 - 6000kn ili taman je neki s GTX 1060 što je već oko 6500 - 7000kn, pa ti sad vidi .

TheMenstalist pon 17.6.2019 10:46

Pozdrav dečki, 

neko vrijeme ne pratim tržište prijenosnika. 
Naime, trebao bi mi nekakav tablet koji bi se uglavnom koristio za vođenje bilješki u OneNoteu (tako da bi trebao imati precizan ekran i olovkom), korištenje malo Worda te čitanje pdf dokumenata. 
Cijena - iskreno ne znam, malo sam gledao postoje od ne znam 2k kn do nekoliko tisuća kn, iskreno bilo bi bolje što jeftinije. 

Navigo pon 17.6.2019 16:03

Ok da pojasnim.

Treba nam laptop uglavnom za email i internet, ali da se moze na njega i nesto ozbiljnije odraditi.

 

Hvala jos jednom.

Sanja

 

p.s. Voljela bi da ima SSD disk radi brzine i procesor poviše I3 generacije