Prijenosna računala

Ugradnja dodatne RAM memorije za laptop

Wolverine uto 25.2.2014 22:52
GTA28 kaže...

Imam laptop Acer aspire 7551g AMD phenom II N950 X4 2.15 Ghz. Trenutno imam 4gb ddr3 ram moguće je nadogradit na 8gb. Bi li to šta pomoglo s obzirom da mi grafička uzima 1 gb i di mogu nabavit maksimalna brzina RAM-a koju procesor podržava je 1333 mhz. Unaprijed hvala. Ako netko slućajno zna neko mjesto u Slavonskom Brodu. Hvla{#}

a koji ti je operativni sistem? 32bitni ili 64bitni?

ivo454 uto 26.4.2016 06:46
KKolar11 kaže...

Jel mogu ja ugraditi RAM na laptopu Lenovo G50-30 (mi se cini) i kolko bi me to stajalo imam 4gb rama i jos bi dodao 2 ili 4...

 Nemaš nego jedan utor za RAM, tako da ne možeš staviti još jedan, eventualno možeš kupiti jedan od 8 Gb, a ovaj od 4Gb prodati.

Denon94 čet 8.12.2016 19:11

Pozdrav svima.

Imam HP G7 2050sm. Na službenoj stranici HP-a piše da moj laptop podržava max 8gb ram memorije. Ja imam 8gb memorija ugrađeno, 2x4gb

Danas sam iz znatiželje posudio od prijatelja pločicu od 8Gb, samo da vidim kako će se laptop ponašati.

Očitalo mi je 12gb memorije,daklle više od 8gb.

Laptop je radio bez problema tih 5 -10 minuta.

 

 

Nisam stigao uraditi nikakav test, da provjerim jeli se povećala temepratura memorije i matične.

 

Pa me zanima, ima li itko sličnog iskustva, a da je baš testirao laptop ili pc nakon što je ugradio više od dozvoljene količine ram-a.

Hvala unaprijed svima.

ivo454 čet 8.12.2016 21:02

Valjda si iz ovog zaključio, što se događa kad se prekorači maximum. Može laptop očitati memoriju, ali je ne može iskoristiti. Kad si već ugradio, trebao si provjeriti kako se ponaša i koliko memorije je iskorišteno.

Denon94 čet 8.12.2016 23:18
ivo454 kaže...

Valjda si iz ovog zaključio, što se događa kad se prekorači maximum. Može laptop očitati memoriju, ali je ne može iskoristiti. Kad si već ugradio, trebao si provjeriti kako se ponaša i koliko memorije je iskorišteno.

 Očitao je memoriju, dakle 12gb.

Otvorio sam task manager, vidio da je ista količina (kao što je i očitana) dostupna.

Poslije toga sam otvorio i photoshop, te u njegovim se postavkama uvjerio da koristi više memorije nego što je koristio sa 8Gb.

 

Pošto nisam imao vremena da provjerim ostale stvari, tipa temperaturu ram-a, matične itd, postavio sam ovdje u temu pitanje, čisto da vidim jeli se netko susreo sa ovkvom situacijom.

Negdje sam našao da ne veća količina ram-a od dozvoljene ne može štetit hardveru...

braca sri 27.3.2019 08:24

Imam laptop HP 250 G6, model DR25L39D, CPU I3, 2 GHz, RAM 1 x 4GB, DDR-4, Hard disc 1 T. Laptop mi je relativno spor. Moje pitanje je na forumu (jer ne mogu naći ni na jednom linku na netu), dali je moguće nadogrditi RAM memoriju i na koliko? Ukoliko netko ima pouzdane informacije, molio bih da mi pomogne. Zahvaljujem.

Wolverine sri 27.3.2019 08:51
braca kaže...

Imam laptop HP 250 G6, model DR25L39D, CPU I3, 2 GHz, RAM 1 x 4GB, DDR-4, Hard disc 1 T. Laptop mi je relativno spor. Moje pitanje je na forumu (jer ne mogu naći ni na jednom linku na netu), dali je moguće nadogrditi RAM memoriju i na koliko? Ukoliko netko ima pouzdane informacije, molio bih da mi pomogne. Zahvaljujem.

 https://hp-store.hr/hp-store/hp-250-g6-8

 

prema ovome maksimalno možeš imati 16gb, dva RAM modula po 8gb.

dodavanjem rama ćeš olakšati rad aplikacijama ali više brzine ćeš dobiti ako staviš ssd