ED63 pon 12.11.2018 23:53
Coder256 kaže...

Evo i ja sam kupio y530 dok je bila neka akcija pa da se iskoristi :)

Zasad sam zadovoljam sa laptopom, maalo me baterija razočarala jer mi se čini da ne može 3 ure izdržat surfanja...

 pa kad surfas na bateriji, prvo smanji malo postavku svjetline, i prebaci barem na balanced profil u power options

ekran ti jako puno trosi, tj. visoka svjetlina, a i pomogne kad se prek tih profila sve malo spusti i uspori da baterija potraje

maximum performance je samo za gejmanje dok si ukopcan... pod tim mislim da je "moje misljenje" da ti netreba za surf i jubito da cijeli komp radi na max broju okretaja, ja svog bacim u balaced mod kad nekaj gledam, cisto da se vent malo smiri

MGloc kaže...

i5 8300h je daleko bolji izbor od 7300hq.

 noviji proc je uvijek bolji izbor

mladje je sladje

Coder256 uto 13.11.2018 12:33
ED63 kaže...
Coder256 kaže...

Evo i ja sam kupio y530 dok je bila neka akcija pa da se iskoristi :)

Zasad sam zadovoljam sa laptopom, maalo me baterija razočarala jer mi se čini da ne može 3 ure izdržat surfanja...

 pa kad surfas na bateriji, prvo smanji malo postavku svjetline, i prebaci barem na balanced profil u power options

ekran ti jako puno trosi, tj. visoka svjetlina, a i pomogne kad se prek tih profila sve malo spusti i uspori da baterija potraje

maximum performance je samo za gejmanje dok si ukopcan... pod tim mislim da je "moje misljenje" da ti netreba za surf i jubito da cijeli komp radi na max broju okretaja, ja svog bacim u balaced mod kad nekaj gledam, cisto da se vent malo smiri

 Postela sam sve te postavke i digla se baterija malo, sad nez jel to dok se optimizira sustav ili je to igralo ulogu, ali sad je dosta duža baterija (nez tocno koliko jer ga jos nisam testirao).

Sve u svemu zadovoljan sam sa baterijom sada, pogotovo kad znam koji je proc unutra i grafulja.

Eto i ta jedina mana je sad nestala :)

dmanz uto 13.11.2018 12:41
Coder256 kaže...
ED63 kaže...
Coder256 kaže...

Evo i ja sam kupio y530 dok je bila neka akcija pa da se iskoristi :)

Zasad sam zadovoljam sa laptopom, maalo me baterija razočarala jer mi se čini da ne može 3 ure izdržat surfanja...

 pa kad surfas na bateriji, prvo smanji malo postavku svjetline, i prebaci barem na balanced profil u power options

ekran ti jako puno trosi, tj. visoka svjetlina, a i pomogne kad se prek tih profila sve malo spusti i uspori da baterija potraje

maximum performance je samo za gejmanje dok si ukopcan... pod tim mislim da je "moje misljenje" da ti netreba za surf i jubito da cijeli komp radi na max broju okretaja, ja svog bacim u balaced mod kad nekaj gledam, cisto da se vent malo smiri

 Postela sam sve te postavke i digla se baterija malo, sad nez jel to dok se optimizira sustav ili je to igralo ulogu, ali sad je dosta duža baterija (nez tocno koliko jer ga jos nisam testirao).

Sve u svemu zadovoljan sam sa baterijom sada, pogotovo kad znam koji je proc unutra i grafulja.

Eto i ta jedina mana je sad nestala :)

 Pa naravno da igra ulogu, tome je i namijenjeno 

 

Ja isto kad ne gejmam, smanjim svjetlinu i stavim best battery, i mogu surfat komotno 4-5 sati

sokre2896 ned 18.11.2018 20:26

Kako to da je verzija laptopa sa 1060 3500kuna skuplja od 1050ti? 

Laptop mi se cini super ali se ne kuzim u ove laptop grafe trenutno na kompu igram bf5 i novi cod pa me zanima kako bi to vrtilo na 1050ti ? 

I dal se isplati sati tolik vise za 1060 ?

ED63 ned 18.11.2018 23:58

isplati se dat za grafu, ali ne za cijeli lap

razliku u cijeni daju sve marketinške gluposti kaj dodaju u lap da mu umjetno dignu cijenu u sljedeci cjanovni rang jer je razlika izmedju "multimedijalnog" ™ i "za igrice" ™ da ciljaju na razlicitu publiku, a gejmink kupci se "lakse" oproste od svog novca

 

moja preporuka je da gledas samo kombo proc i grafa kad kupujes, sve ostalo se moze nadograditi, nadomjestiti ili popraviti...

vanjski monitor, hladjenje, ssd-i i hdd-i, rami

pa trazis 1060 grafu sa procom koji ti treba, optimalno je uzet najnoviji, po performansama ali ne i po cijeni, i nekad je i5 sasvim dovoljan bez lupanja love u i7

 

a sad je na tebi kaj zelis i kolko bi platil

pratim temu jer sam ja uzo model y700 nakon kojeg su lansirali legion i zanima me kak se razvija linija

 

mi smo jos kao trziste jako daleko od optimiziranja cijene i slaganja laptopa kao i kante, po komponentama, da se optimizira za namjenu i potrebu

pa smo osudjeni na slabije i skuplje varijacije neceg sto je u svijetu normalno

da ne pricam da ce za eu bit ista cijena ko za amere, samo u eurima, onolko kolko je njima u dolarima

 

P.S: daj kolega stavi koju fotku lapa, i koji skrin$hot performansi, zanima i nas

vrle sub 24.11.2018 10:07

 Evo ja sam si piknuo Omena (ntel Core i5 8300H 2.30GHz 8GB 256GB SSD FreeDOS 15.6" Full HD nVidia GeForce GTX1050 4GB P/N: 4TU33EA • Procesor: Intel Core i5 8300H 2.30GHz / 4.0GHz (8MB cache) Coffee Lake • Zaslon: 15.6" LED FullHD IPS 1920x1080 AntiGlare • Grafički sustav: nVidia GeForce GTX 1050 4GB • Radna memorija: 1x 8GB DDR4 2666MHz (2x SoDIMM, max 32GB) • Tvrdi disk: 256GB SSD • Optički uređaj: ne • Dimenzije: 38.85 x 27.55 x 2.48 cm • Masa uređaja: 2.62kg • Jamstvo: 36 mjeseci • )

Razmišljao sam o Legionu i o Nitru, čisto jer su jeftiniji pa da se odmah malo nabilda, međutim....

Hardver je načelno isti, ali sam iz više izvora saznao da je Hp za novi model presložio unutrašnjost radi boljeg hlađenja za razliku od prethodnih modela. Također (ako lažu, ja im pomažem) manje je povrata u servis, a i ima dulje jamstvo od konkurenata. Moj ima tvornički NVMe ssd od 256 gb od Samsunga bez klasičnog Hdd. Za sada je po meni jedini problem wifi jer Win 10 nema driver za njega tako da prvo filanje driverima mora biti preko žice ili sd kartice. A dalje ćemo vidjeti kako će se stvari razvijati.

Nije upogonjen kako treba jer je star 2 dana, a žica mi nije dostupna nego samo wifi, pa dok to odradim biti će više dojmova.

Bit će mi drgo ako ovo moje trabunjanje bude nekom od pomoći. 

Rhodin pon 26.11.2018 13:33

Da, gaming ti treba 1060.

Imam 1050 u poslovnom i radije bih 1060, ali toliko rijetko na njemu palim igre (zaista je za posao, igra je bila reda radi, da isprobam) - nije loše, ali fali malo za maksimalno zadovoljstvo.

1070 bi bilo još bolje na novim 144Hz laptop ekranima, ali to već prelazi u kategoriju "preskupo da bi bilo zanimljivo" za casual gaming laptop, ako imaš desktop.

 

Kako je reko kolega gore - CPU+GPU combo je najbitniji prilikom odabira laptopa, ali dodao bih još jedno, a to je da gledaš da je gaming laptop. Nemoj uzet uredsko tanko sranje bez dodatnih ventova i onda nutra i5/i7 i gtx 1060 i očekivat "gaming" jer će temperature skakat, doć će do throttlanja i nebu dobro ispalo. Imat ćeš jake komponente koje neće moć obavit svoj posao. Dakle, predator, y530, strix, omen... ovisno o proizvođaču. Ja sam imao i jedno i drugo i hlađenje, kao i na desktopu, čini ogromnu razliku.

RAM, SSD ili bez njega, OS i slično... to se sve može nadogradit i jeftinije nekad nego je u startu nutra, sa kvalitetnijim komponentama.

sokre2896 čet 29.11.2018 00:11

Ma da kuzim da bas za gaming neki 1050ti i nije najbolji izbor ali imam u kompu 1070ti i njega uglavnom koristim za igre a ovo bi mi bilo ovako kad odem negdje posto cesto putujem da mogu odigrat bfv ili novi cod i takve ne igre u miru. Netreba mi biti fps 100-200 ali mme cisto zanima dal je bar 60 lockano i ako je na kakvim settingsima. 

Problem mi je u tome sto ovaj sa 1050ti kosta oko 7000 kuna dok je sa 1060 12 000 kuna sto vise nije bas budget gaming lap nek vec high end.

sinka3 sri 6.2.2019 12:10

Gledam malo Lenovo Y530 laptope po dućanima, npr. Ekupi (ali ne samo kod njih) i uočavam različite modele laptopa po nazivu, a cijenom i komponentama su isti. Konkretno model 81FV00PDSC i 81FV00W4SC. Koje su razlike? Da li postoji kakva razlika u ekranu laptopa?

ED63 sri 6.2.2019 23:28
maks0806 kaže...

Kolega prodaje par mj star kao nov Y530 sa 1050 i 8300h SSD+HDD povoljno, pa ako nekoga zanima ta konfiguracija nek me pm-a

 probaj u temi "gaming laptopi" koja je dosta zivlja i ljudi bas traze to kaj tvoj frend prodaje

i usput da se ne bakcas sa oglasima

maks0806 čet 7.2.2019 10:07

Stari, tekbi bilo oglašavanje u temi gdje je više ljudi. Ovdje je par zainteresirano za konkretan model i podjelio sam info da tko želi može dobiti puno povoljnije nego u trgovini. Niti je moj laptop niti je mene tražio za uslugu da to oglašavam, samo sam naletio na temu i podjelio info...

Avensac sub 9.2.2019 12:39
sinka3 kaže...

Gledam malo Lenovo Y530 laptope po dućanima, npr. Ekupi (ali ne samo kod njih) i uočavam različite modele laptopa po nazivu, a cijenom i komponentama su isti. Konkretno model 81FV00PDSC i 81FV00W4SC. Koje su razlike? Da li postoji kakva razlika u ekranu laptopa?

 Ovaj nešto skuplji, 81FV00PDSC, ima bolji ekran (Anti Glare 300nit, znaci nije glossy i jače osvjetljenje, vjerojatno i malo više color accurate). Vrijedi razlika u cijeni.

Applovac čet 4.7.2019 10:48

Bok ekipa, naime odlucio sam kupiti Y530 ovaj model:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-legion-y530-81fv007dsc-156-fhd-ips-144hz-intel-core-i5-8300h-up-to-40ghz-16gb-ddr4-1tb-hdd-128gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1050ti-4gb-noodd-dos-2-god-best-buy-/LEN%2D4611/product/

 

Zanimaju me vasa iskustva sa ovim laptopom. Ja ga namjeravam koristit za lagani gaming i multimediju pa me zanima je li dovoljno jak za to i moze li reproducirati 4K na 4K TVu

DiRT čet 4.7.2019 10:51

Mislim da je to ipak previše, za te novce treba imat GTX1060 6GB i SSD 256GB, 8GB rama je dovoljno, lako se kasnije nadogradi još 8GB.

 

Al inače, dobar je laptop, sve ima dobro osim što bi ja jaču grafičku u njemu, makar je za nezahtjevne i 1050Ti dobra.

Filip720 uto 23.7.2019 22:59
Dominik3333 kaže...

Može li se u modele bez HDD staviti 2.5 ssd? Vidim da se u nekim zemljama dobije HDD kabel s laptopomI gubi li se garancija stavljanjem SSD-a (ako dobro vidim treba se skinuti cijela plastika)? 

 Može naravno, ovako kako sam i ja sebi ugradio bez problema već radi odkad sam objavio ovu temu:) 

Mislim da se ne gubi garancija, ali za to nisam siguran. Dok sam otvarao laptop nije nikakvih naljepnica bilo tako da mislim da ne. 

 

Lp!