Erda čet 29.6.2017 08:03
tenkista kaže...

Evo imam jedan problem nabavio sam laptop kao u naslovu s free dos i nemogu uci u bios nikako pokusavao sam sa fn+ f2.Da li netko mozda zna kako da udem?

 Jel' si riješio svoj problem?
Može malo više o laptopu, planiram ga uzeti?

GuciGuc ned 2.7.2017 12:52

Na prvu mi se cini da ne reagiras dovoljno brzo. Sto prije pocnes stiskat FN + F2 vecu sansu imas za rijesit problem. A ako i dalje ne budes uspijeva imas sa live strane laptopa, kraj porta za slusalice jednu malu rupicu koja aktivira Menu u kojem biras oces u BIOS, normalni boot itd. Cackalica ce ti bit dovoljna.

Sk1958 uto 4.7.2017 07:59

Iamo sam pre godinu dana slican problem. Trebao sam reinstalirati Win 7 i nikako nisam uspevaa da ugem u Bios-podesavanjima. Posle sat vremena problem sa resio tako sto Lenovo ima jedan mali gumb do prikljucka za punjaca. Kad ukljucis ON laptop u isto vreme drzi pritisnut taj gumb i za kratko pojavice se mapa Biosa-a sa tabelom odakle da prvo krene pri ukljucenju, izaberi ili Opticki drive ili Usb (flesh stick). Cini mi se da ce ti to pomoci.

Stric_Jura uto 4.7.2017 08:30

Pozdrav,

 

s lijeve bočne strane, ispred audio priključka za sluške/mikrofon imaš rupicu s onim Lenovo Recovery znakom...

 

samo izravnaj spajalicu i s priključenim ispravljačem i na ugašenom laptopu gurni i pritisni prekidač unutar rupice, upalit će ti laptop i ponuditi meni...

 

GuciGuc uto 4.7.2017 12:14

Tipkovnica je super. Ja sam uzeo model sa i5 7300HQ, GTX 1050, 8GB DDR4, 1TB HDD za 4.500,00 kn sto je prema mom misljenju najbolji omjer cijene i kvalitete koji mozes naci. Cisto radi usporedbe, HP Probook sa i7 7500U i integriranom grafickom kosta isto toliko, ako ne i skuplje. Slazem se, Probook je ima bolju gradu ali to je u ovom trenutku zanemarivo. Zelio bih uzet jos SSD i to bi bilo to. Kao najbolji izbor mi se cini Samsung 960 EVO. Ima li netko mozda iskustva s tim SSD-om?

GuciGuc sri 5.7.2017 19:30
Stric_Jura kaže...

A vjerojatno će raditi, ja imam Y520 s SSDom, gle čuda SCSI\NVMe____SAMSUNG_MZVLW2561

 

Što će reći Samsung OEM PM951

I kakav ti je taj SSD? Ne znam osjeti li se toliko razlika izmedu NVMe i normalnog M.2 SSD-a?

Robert_84 pet 7.7.2017 11:33

Sto se tice branda, idite na Samsung,

 

 

Imamo ih 30tak u firmi niti jedan nije zakazao, ja osobno imam 5-6 isto tako rade ok...

 

dok opet ponavljam oni OCZ rikavaju svako malo.... doduse sad smo ih sve zamijenili vec...

 

 

MarioVk pet 7.7.2017 15:42
GuciGuc kaže...

Tipkovnica je super. Ja sam uzeo model sa i5 7300HQ, GTX 1050, 8GB DDR4, 1TB HDD za 4.500,00 kn sto je prema mom misljenju najbolji omjer cijene i kvalitete koji mozes naci. Cisto radi usporedbe, HP Probook sa i7 7500U i integriranom grafickom kosta isto toliko, ako ne i skuplje. Slazem se, Probook je ima bolju gradu ali to je u ovom trenutku zanemarivo. Zelio bih uzet jos SSD i to bi bilo to. Kao najbolji izbor mi se cini Samsung 960 EVO. Ima li netko mozda iskustva s tim SSD-om?

 4500kn, ma di to?

GuciGuc pet 7.7.2017 15:47
MarioVk kaže...
GuciGuc kaže...

Tipkovnica je super. Ja sam uzeo model sa i5 7300HQ, GTX 1050, 8GB DDR4, 1TB HDD za 4.500,00 kn sto je prema mom misljenju najbolji omjer cijene i kvalitete koji mozes naci. Cisto radi usporedbe, HP Probook sa i7 7500U i integriranom grafickom kosta isto toliko, ako ne i skuplje. Slazem se, Probook je ima bolju gradu ali to je u ovom trenutku zanemarivo. Zelio bih uzet jos SSD i to bi bilo to. Kao najbolji izbor mi se cini Samsung 960 EVO. Ima li netko mozda iskustva s tim SSD-om?

 4500kn, ma di to?

 Bez poreza hehe 

MarioVk pet 7.7.2017 16:02

Sta je na kraju s y520 i njegovim generickim problemom sa tipkovnicom, citam da velika vecina ljudi vrati laptop nakon par dana jer im eto jednostavno tipkovnica prestane funckionirat kako treba...

GuciGuc pet 7.7.2017 23:03
MarioVk kaže...

Sta je na kraju s y520 i njegovim generickim problemom sa tipkovnicom, citam da velika vecina ljudi vrati laptop nakon par dana jer im eto jednostavno tipkovnica prestane funckionirat kako treba...

 Meni tipkovnica uredno funkcionira. Nikakvih problema nema.

mrkihno čet 13.7.2017 14:58
MarioVk kaže...

Sta je na kraju s y520 i njegovim generickim problemom sa tipkovnicom, citam da velika vecina ljudi vrati laptop nakon par dana jer im eto jednostavno tipkovnica prestane funckionirat kako treba...

 Evo ja sam vratio svoj y520 laptop i5, 16-256gb, jednostavno tipke e,g,h,fn presrale raditi. Sad je kao na popravku. 

mrkihno čet 27.7.2017 11:04
Ris1612 kaže...

Pozdrav...
MRKHINO jesu li ti popravili laptop? Meni se ista stvar desila sa laptopom, tipke e,g,h, fn i neke na NUM padu ne rade :/

 klasika iz te serije...nikakvim updateom lenovo to neće moći popraviti, stoga vratiti laptop i čekati da promjene to fizički...u linksu 35 dana...na popravku...od toga su 25 čekali novu tipkovnicu...zasada meni sve idealno, nova je tipkovnica, sve tipke rade...vidjet ćemo.

marin_bar uto 1.8.2017 19:58

Pozdrav svima,

 

prvi puta sam instalirao windowse i instalacija je prošla uspješno.

 

Međutim, kada pc laptop radi u network settings mi se ne prikazuje mogućnost spajanja na wi fi. Pri kupovini nisam dobio Cd s driverima...kako ću ih skinuti kada se ne mogu povezuati na net ? Nov sam u svemu ovom, pa mi treba pomoć kako da se spojim na wi fi... :)

 

Hvala

marin_bar uto 1.8.2017 20:13
marin_bar kaže...

Pozdrav svima,

 

prvi puta sam instalirao windowse i instalacija je prošla uspješno.

 

Međutim, kada pc laptop radi u network settings mi se ne prikazuje mogućnost spajanja na wi fi. Pri kupovini nisam dobio Cd s driverima...kako ću ih skinuti kada se ne mogu povezuati na net ? Nov sam u svemu ovom, pa mi treba pomoć kako da se spojim na wi fi... :)

 

Hvala

 P.S. Kupljen u hrvatsko  dućanu, naravno da nema CD kad nema utora za isti :) Al ozbiljno, treba mi pomoć kako da se spojim na wifi...

MarioVk uto 1.8.2017 20:37

Koji windows si instalirao, na koji god sam sam laptop instalirao windows 10 uvijek mi je pri samoj instalaciji ponudilo spajanje na wifi koje je uspjesno i proslo. I evo danas sam kupio y520 i sve proslo bez problema, za sad prezadovoljan. 

mrkihno uto 1.8.2017 23:25
marin_bar kaže...
marin_bar kaže...

Pozdrav svima,

 

prvi puta sam instalirao windowse i instalacija je prošla uspješno.

 

Međutim, kada pc laptop radi u network settings mi se ne prikazuje mogućnost spajanja na wi fi. Pri kupovini nisam dobio Cd s driverima...kako ću ih skinuti kada se ne mogu povezuati na net ? Nov sam u svemu ovom, pa mi treba pomoć kako da se spojim na wi fi... :)

 

Hvala

 P.S. Kupljen u hrvatsko  dućanu, naravno da nema CD kad nema utora za isti :) Al ozbiljno, treba mi pomoć kako da se spojim na wifi...

 Moraš otići na lenovo stranicu i skinuti drivere za početak za wifi. Kasnije ostale stvari vidjet ćeš na njihovoj stranici nije problem. Samo naravno da ti je ovaj wifi driver bitan kad nemožeš na net. Moraš nekako na usb skinuti driver i onda preko sticka instalirati na laptop. Bar sam ja tako. Moras skinuti preko nekog drugog izvora. Ja sam preko mobitela S7 skinuo i prebacio na stick pa instalirao na laptop. Pozdrav.

marin_bar sri 2.8.2017 09:06
mrkihno kaže...
marin_bar kaže...
marin_bar kaže...

Pozdrav svima,

 

prvi puta sam instalirao windowse i instalacija je prošla uspješno.

 

Međutim, kada pc laptop radi u network settings mi se ne prikazuje mogućnost spajanja na wi fi. Pri kupovini nisam dobio Cd s driverima...kako ću ih skinuti kada se ne mogu povezuati na net ? Nov sam u svemu ovom, pa mi treba pomoć kako da se spojim na wi fi... :)

 

Hvala

 P.S. Kupljen u hrvatsko  dućanu, naravno da nema CD kad nema utora za isti :) Al ozbiljno, treba mi pomoć kako da se spojim na wifi...

 Moraš otići na lenovo stranicu i skinuti drivere za početak za wifi. Kasnije ostale stvari vidjet ćeš na njihovoj stranici nije problem. Samo naravno da ti je ovaj wifi driver bitan kad nemožeš na net. Moraš nekako na usb skinuti driver i onda preko sticka instalirati na laptop. Bar sam ja tako. Moras skinuti preko nekog drugog izvora. Ja sam preko mobitela S7 skinuo i prebacio na stick pa instalirao na laptop. Pozdrav.

 Pozdrav, tako sam i napravio te sam uspio instalirati. Međutim, nemam onaj nerve sense program (aplikaciju) i ne znam gdje da je skinem. Sve drivere sam instalirao, međutim taj nerve sense nemam...