Prijenosna računala

Konstantno "štekanje" pri igranju

dafaq čet 30.5.2019 18:26

Pozdrav,

Dakle imam problem sa prijenosnim računalom koje sam kupio prije ccs 2 godine. Već od prvog dana pri igranju bilo koje igre računalo počinje štekati i to na takav način da recimo normalno vrti igru 4 sec pa zašteka na sec i tako. Znači pretpostavljam da nije do veze gpu-a jer mi mjenjanje grafike ne igra nikakvu ulogu (isto štekanje se događa i pri low grafici i pri high). ZNači čak i kada Broodwar zaželim igrat, moram očekivat to konstantno štekanje. Zna li netko u ćemu bi mogao biti problem? Računalo je Acer Aspire F 15 (i3-5005U [2.0GHz, 3MB L3 Cache], GeForce 940M [2GB VRAM],4GB DDR3 L , 1000GB hdd (nema ssd)).

Hvala

dafaq čet 30.5.2019 18:32

Evo iskreno nisam pratio temperature pri igranju (nisam ni siguran sa čime pa ako netko ima nešto za preporučit). A što se tiče igra probavo sam jedino lol,diablo3,hots,broodwar,sc2 i hearthstone. Sa svim igrama je isto, možda eventualno hearthstone ne šteka, ali nakon nekog vremena ko da i on počne (nisam skoro igrao pa nisam 100% siguran, možda lažem). Jedino što sa sigurnošću mogu reći je probo sam diablo 3 i na skroz low grafici i na najvecoj ista je stvar. Znaci igram pa zašteka slika na sekundu pa igram pa mi opet nakon par sekundi zašteka (neigrivo).

MGloc čet 30.5.2019 18:37

Temperature mozes provjerit sa HWinfo programom pa vidi sto ti pise pod maximum.Instaliraj program pokreni ga i odigraj 20min diablo 3 pa napravi screenshot i postaj ovdje.Mislim da bi 940m na low trebala tjerat navedene naslove bez problema.

Minneyar pet 31.5.2019 08:43

Ovak naslijepo bih rekao da je do proca. Imam isti problem u igrama koje zaguse procesor, kad je proc na 100% onda se dogada taj microstutter. Makar igre koje navodis nisu tolko zahtjevne... al ne vidim sta bi drugo moglo bit

dafaq pet 31.5.2019 16:22

Da brijem i ja da je do proca jer tocno mi se to dogada. Sniamo sam ove temperature i sve mi se cini normalno, ali sam skuzio dok igram procesor dolazi na 100% kad se dogada microstutter. Znaci realno nema rijesenja tom? Jel moguce da mi nesto drugo gusi procesor? Znaci cim udem u igru mi se pocne to dogadat (skroz low postavke, windowed) i taj microstutter koji mi cine igranje nemogucim. A jbt, nije mi doslovno nis drugo upaljeno dok igram. Skuzio sma sad recimo kad gledam u task manageru da mi je uvijek procesor bar na 50% i to uglavom zbog nekih windows stvari. Ugl evo screenshot pa ak moze netko iz tog jos nes izvuc

 

Edit: I da ovaj reporter tool mi inace nije tak, nego uglavnom ovaj Modules Instaler i Service Host: Local System su mi uvijek visoko

peroko pet 31.5.2019 18:18
dafaq kaže...

Da brijem i ja da je do proca jer tocno mi se to dogada. Sniamo sam ove temperature i sve mi se cini normalno, ali sam skuzio dok igram procesor dolazi na 100% kad se dogada microstutter. Znaci realno nema rijesenja tom? Jel moguce da mi nesto drugo gusi procesor? Znaci cim udem u igru mi se pocne to dogadat (skroz low postavke, windowed) i taj microstutter koji mi cine igranje nemogucim. A jbt, nije mi doslovno nis drugo upaljeno dok igram. Skuzio sma sad recimo kad gledam u task manageru da mi je uvijek procesor bar na 50% i to uglavom zbog nekih windows stvari. Ugl evo screenshot pa ak moze netko iz tog jos nes izvuc

 

Edit: I da ovaj reporter tool mi inace nije tak, nego uglavnom ovaj Modules Instaler i Service Host: Local System su mi uvijek visoko

 Skini procexplorer i pogledaj detaljnije koji proces izaziva zauzeće i gdje zapisuje...