Prijenosna računala

HP 250 G6 problem sa tipkovnicom

blue_tander pon 19.8.2019 17:40

Pozdrav svima :)

 

Prije tri mjeseca kupljen HP 250 G6 laptop. Na isti instaliran win 10 pro, i sve je bilo ok do unazad petnaestak dana, kada se javlja čudan problem. Naime tipke Caps Lock, tipka B, tipka N, tipka 7 štekaju. Prvo sam mislio da se nije nešto posulo ali nije, laptop se odgovorno koristio. Simptom je takav da tipke ne pale iz prve nego ih se treba dosta puta pritisnut da bi proradile. Mislio sam da je otišlo nešto, ali igrom slučaja morao sam ponovo instalirati win 10. I sve je proradilo. Nakon upodate primjetio sam da čim se instalirao Synaptics TouchPad Driver da se pojavljuju navedeni problemi, pa sam to pokušao riješiti manuelnim deinstaliranjem navedenog, međutim sam ga windows 10 ponovo instalira sa upodatom.


Inače konfiguracija  lapa :

 

I 3 7020U

8 gb RAM

1 Tb HDD

 

Isto tako, lap je izvorno došao sa 4 gb rama, na 2666 DDR4 (Samsung), te je u isti upiknuto još 4 gb Kingston 2400 DDR4.

 

Problem postaje irintantan jer se lap koristi dosta u poslovne svrhe (kucaje dosta podataka po bazama i slanje e - mailova).

.

Postoji li neki način da se ili deisntalira Synaptics TouchPad Driver ili može biti do RAM -ova?