Prijenosna računala

Hard disk not found problem

007_New uto 11.12.2018 15:45

Dobar dan svima , ovako imam problem sa polovnim laptopom Dell Latitude E6400 kod mene je 2 mjeseca i kad sam ga kupio radio je normalno sa win 7 64bit i do nedavno je pocelo ovo da iskace prilikom boot sistema mjenjo sam hard disk i stavio potpuno novi win 7 64 bit i radilo je 1-2 i opet isto kao da nema HDD u njemu ne znam kako ovo resit hvala

playjob uto 11.12.2018 18:10

Marko, pa čekaj, rekao je da mu se to ranije pojavljivalo, zamijenio je hard disk i opet mu to iskače.
Je li moguće da mu je i taj riknuo ili je pitanje u nečem drugom? SATA konektor na matičnoj ploči ili pak kabel?

Marko :D uto 11.12.2018 20:29
ihush kaže...
Marko :D kaže...

.. Trebalo bi ga testirati pa vidjeti u čemu je problem.

 zanimljivo.. :)

bunker kaže...
ihush kaže...
Marko :D kaže...

.. Trebalo bi ga testirati pa vidjeti u čemu je problem.

 zanimljivo.. :)

Hehheeee.... Dobar, dobar...

 

😀

Vas dvojica... 😊 Čovjek je od 15:45 čekao odgovor. Morao mu je netko bumpati post. 😂

bunker uto 11.12.2018 20:54
Marko :D kaže...
...

Vas dvojica... 😊 Čovjek je od 15:45 čekao odgovor. Morao mu je netko bumpati post. 😂

 

Veliš,  nas dvojica ko ona dva starca iz mupet showa kaj samo kritiziraju bez obzira na kvalitetu predstave ..

 

 

 

ihush uto 11.12.2018 22:40
Marko :D kaže...
..

Vas dvojica... 😊 Čovjek je od 15:45 čekao odgovor. Morao mu je netko bumpati post. 😂

 -tad možeš postati ''bump''.. nije potrebno lupati na ćoravo rješenja dok nema diagnoze, uspori, tad je sve bolje-korisnije. i btw NHF.. :)

ihush uto 11.12.2018 22:59
Marko :D kaže...

Zato sam i napisao da provjeri s HD Sentinelom. Ako mu se ikad pokaže disk, može vidjeti njegovo stanje.

 i dalje nastavljaš lupati? :) no jednom ćeš naučiti... ili, pročitaj temu od početka, razmisli.. ne moram baš sve crtati? Ako moram, tad je uzaludno.

 

npr ili je kvar diska ili ostatka računala npr kontroler (a ti na laptopu spominješ npr kabel..).. pa do tog da uopče nije hw-kvar jer jednako nebootabilan disk može biti i čisto soft uzrok npr licenca ili malware ili diskpart.. itd. Na to sajvetujetš neki download hirensa ili install sentinela.. a kako ako računalo ne radi? itd. Dobro je pomagati, no ovo je samo nabacivanje na ćoravo a to tad nije pomoć nego nabadanje na ćoravo i tad je veći rizik kad početnik posluša poreporuke pa se možda desi i veći problem, itd..

-uspori, razmisli i pročitaj post prije nego ponudiš odgovor, sve ostalo je super-pohvalno :))

Marko :D ned 6.1.2019 10:43
playjob kaže...
Marko, pa čekaj, rekao je da mu se to ranije pojavljivalo, zamijenio je hard disk i opet mu to iskače.
Je li moguće da mu je i taj riknuo ili je pitanje u nečem drugom? SATA konektor na matičnoj ploči ili pak kabel?
ihush kaže...
Marko :D kaže...
..

Vas dvojica... 😊 Čovjek je od 15:45 čekao odgovor. Morao mu je netko bumpati post. 😂

 -tad možeš postati ''bump''.. nije potrebno lupati na ćoravo rješenja dok nema diagnoze, uspori, tad je sve bolje-korisnije. i btw NHF.. :)

Čudo jedno! Problem je bio u pokvarenom HDD-u, kao što sam i rekao. 

007_New kaže...

Resen problem hdd bio oso skroz ubacen novi i stavljen win 7 64bit sad radi ok ali me zeza ovo kad gledam video na YT ili bilo gdje na CHROMEU desava mi se ovaj lag zzz !!! https://www.youtube.com/watch?v=TWOH1OWHjeM nez kako da to resim HVALA AKO NEKO IMA RESENJE 

To je već stariji laptop, pa ti iz tog razloga HD video laga. Možeš probati instalirati h264ify, blokirati 60 fps video, pa vidjeti kakva je onda situacija, ali sumnjam da će ti baš nešto previše pomoći.

007_New ned 6.1.2019 12:25
Marko :D kaže...
playjob kaže...
Marko, pa čekaj, rekao je da mu se to ranije pojavljivalo, zamijenio je hard disk i opet mu to iskače.
Je li moguće da mu je i taj riknuo ili je pitanje u nečem drugom? SATA konektor na matičnoj ploči ili pak kabel?
ihush kaže...
Marko :D kaže...
..

Vas dvojica... 😊 Čovjek je od 15:45 čekao odgovor. Morao mu je netko bumpati post. 😂

 -tad možeš postati ''bump''.. nije potrebno lupati na ćoravo rješenja dok nema diagnoze, uspori, tad je sve bolje-korisnije. i btw NHF.. :)

Čudo jedno! Problem je bio u pokvarenom HDD-u, kao što sam i rekao. 

007_New kaže...

Resen problem hdd bio oso skroz ubacen novi i stavljen win 7 64bit sad radi ok ali me zeza ovo kad gledam video na YT ili bilo gdje na CHROMEU desava mi se ovaj lag zzz !!! https://www.youtube.com/watch?v=TWOH1OWHjeM nez kako da to resim HVALA AKO NEKO IMA RESENJE 

To je već stariji laptop, pa ti iz tog razloga HD video laga. Možeš probati instalirati h264ify, blokirati 60 fps video, pa vidjeti kakva je onda situacija, ali sumnjam da će ti baš nešto previše pomoći. Ovo su spesifikacije 

 

Marko :D ned 6.1.2019 12:38

Što s tim?

 

Korištenje CPU-a ti skače jer je takav kodek. YouTube koristi VP9 koji koristi više CPU-a. Zato sam ti rekao da si instaliraš dodatak h264ify, isti će forstirati h264 na YouTube i manje će se koristiti CPU-a. Druga stvar, da Chrome ima hrpu procesa, to je normalna stvar. Svaki tab, svaki plugin i svaka ekstenzija ima svoj proces; upravo zato vidiš hrpu chrome.exe procesa.

007_New pon 7.1.2019 13:56
Marko :D kaže...

Što s tim?

 

Korištenje CPU-a ti skače jer je takav kodek. YouTube koristi VP9 koji koristi više CPU-a. Zato sam ti rekao da si instaliraš dodatak h264ify, isti će forstirati h264 na YouTube i manje će se koristiti CPU-a. Druga stvar, da Chrome ima hrpu procesa, to je normalna stvar. Svaki tab, svaki plugin i svaka ekstenzija ima svoj proces; upravo zato vidiš hrpu chrome.exe procesa.

 PA postojil  solucija da smanjim ovaj lag skino sam taj plug in i opet  malo poboljsanje !

Marko :D pon 7.1.2019 16:13

Pogledaj kako ti radi u Firefoxu? Ako ti tamo radi, a u Chrome-u ne, koristi Firefox. Jedino što možeš je instalirati tu ekstenziju i to je to. Možeš pokušati isključiti hardversku akceleraciju u postavkama Chrome-a, pa vidjeti donosi li ti to kakvo poboljšanje.

007_New uto 8.1.2019 14:29
Marko :D kaže...

Pogledaj kako ti radi u Firefoxu? Ako ti tamo radi, a u Chrome-u ne, koristi Firefox. Jedino što možeš je instalirati tu ekstenziju i to je to. Možeš pokušati isključiti hardversku akceleraciju u postavkama Chrome-a, pa vidjeti donosi li ti to kakvo poboljšanje.

 Razmisljao sam dali bi bilo nekog poboljsanja ako bi ubacio win  7 32bit a sad je 64 ?

007_New uto 8.1.2019 16:04
Marko :D kaže...

Ne. 64-bitni Windowsi idu na 4 GB RAM-a, pa na više. Na svemu što ima manje od 4 GB RAM-a koriste se 32-bitni Windowsi.

 

 JESU NORMALNE OVE TEMPERATURE PRI GLEDANJU VIDEA NA CHROME A GRAFIKA IDE I DO 71 STEPEN

007_New ned 28.4.2019 13:35

Da se nadovezem samo ubacio sam win 10 pro na ovaj laptop i radi bolje ... planiram uzet i ssd od 120gb kingston u ubacit ga  ma da koristim isti samo za you tube i gledanje filmova na chromeu i da kada gledam film ili vidieo na YT cpu mi ide i do 65 stepeni a grafika do 75

ihush sri 1.5.2019 18:04
007_New kaže...

UPDATE : Resio sam lag problem dns naletio na YT video neki i osao u bios i otckeriao (DISABLE SATA PORTS) i restartovao uso u you tube nema laga nema nicega laptop leti cc

 -sata port postavka ne može niti ima ikave veze s internet-lagom ili yt klipićima.. ima samo moguća loša-pogrešna postavka npr ide-ahci mod rada koji je stvar brzine-propustnosti.. a to se tad osjeti na svemu kao što se osjeti promjena hdd-ssd.. tj objašnjenje je upravo to, pogrešna postavka koja je kočila-usko grlo.. i to nije stvar interneta nego čitav sys tad radi sporije-brže od paljenja-boota nadalje jer je sve na disku, svaki file, log.. i konstantno je potreban za tempove-keširanje-ram..

-imati disebliran sata port.. ovisno što to konkretno znači (tumačenje, što je pisac time htio reči..) može značiti nativni mod rada, dok da je stvarno sata port isključen, tad disk na njemu jednostavno ne radi, jer ne radi disk po duhu svetom nego kroz kontroler, jednako kao da nije spojen kabel-kontakt-stuja.. tj laptopi ugl ni ne nude neke opcije kao što to nude desktop mbo-bios, vjerojatnije da je to opcija enable sata native mod ili nešto tako.. ili power opcije ili .. itd.. :)