Prijenosna računala

GP Pavilion 17-g010nm -. Hard disk?

heyHOOO sub 16.3.2019 18:51

Imam navedeni laptop, i opalio sam šakom u donji dio ispod tipkovnice. Laptop je zablokirao ,i kad sam ga resetirao on blokira i Windowsi se ne dižu. Kad pokušam reinstalirat Windowse, uspijem ih instalirati ali ,kad instalacija završi i počne onaj dio preparing ( ili kako već) oni uvijek blokira. Uz to, se čuje (zuji) jako kako HDD radi.

 

Koji HDD odgovara za zamjenu? Bilo koji s drugih laptopa ili mora bit poseban za HP?

 

Ako tko prodaje ,nek se slobodno javi.

 

 

Lp

heyHOOO sub 16.3.2019 23:48

Hvala vama na informacija,

 

Dogovorio sam s kolegom s foruma kupnju - Disk je Hitachi (HGST) Z5K500-500 HTS545050A7E680.

 

Utrošio sam , puno i previše na ovaj laptop, mijenjao sam već jednom ekran, konektor od punjača , punjač... Koštalo me doslovno vise nego servisiranje auta ,tako da gledam da sto manje potrošim :)

 

 

 

 

Mary Sue ned 17.3.2019 08:19
heyHOOO kaže...

Utrošio sam , puno i previše na ovaj laptop, mijenjao sam već jednom ekran, konektor od punjača , punjač...

 Nisam pravnica, ali sve upućuje na to da udarci šakom dijele velik dio krivnje za nastale troškove.

ihush ned 17.3.2019 09:33

-klin se klinom.. pa kad idući put razbiješ disk i sl. nastavi šakom, treba malo vježbe-osjećaja.. ali prirodno naiđe, i čudotvorno, jeftino, se popravi. Ne kaže se uzalud da je batina iz raja izišla.

 

a pošto je već sve gotovo, odgovor je (bio): bilo koji (ispravan, kompatibilan) sata-2.5" 7-9mm, može hdd-ssd.