HDD pet 25.12.2009 14:44

LJUDI NEMOJTE SE LJUTITI AKO JE TEMA VEC BILA,ALI MOLIM VAS AKO VAM NIJE PROBLEM NAPISITE MI SVE STO ZNATE OD dell laptopima JELI VRIJEDE ISTA,VASA ISKUSTVA S NJIME,VRIJEDI LI GA KUPITI I SVE OSTALO VEZANO S OVIM??????????????????????????????

linuxjuzer pet 25.12.2009 21:04
HDD kaže...

LJUDI NEMOJTE SE LJUTITI AKO JE TEMA VEC BILA,ALI MOLIM VAS AKO VAM NIJE PROBLEM NAPISITE MI SVE STO ZNATE OD dell laptopima JELI VRIJEDE ISTA,VASA ISKUSTVA S NJIME,VRIJEDI LI GA KUPITI I SVE OSTALO VEZANO S OVIM??????????????????????????????

pa mogu ti reći,ovaj novi DELL STUDIO 1555 me je prilično zaintrigirao....inače samo HP koristim ali ovaj izgleda i solidno i kvalitetno...konkurencija mu je jedino HP pavilion dv6 1360em...sad biraj..Namigiva

Niiikkkiii uto 29.12.2009 15:29

samo me interesira jedna stvar..pojma nemam nista o laptopima...dakle kupila sam dell inspiron 15 i pise da je operativni sistem linux ubuntu... jel mogu ja umjesto toga instalirati windowse? i hoce li biti kakvih nuspojava radi toga ili nema veze... hvala =)

juki sri 30.12.2009 19:13
Niiikkkiii kaže...

samo me interesira jedna stvar..pojma nemam nista o laptopima...dakle kupila sam dell inspiron 15 i pise da je operativni sistem linux ubuntu... jel mogu ja umjesto toga instalirati windowse? i hoce li biti kakvih nuspojava radi toga ili nema veze... hvala =)

Naravno da možeš staviti windowse bez da ima bilo kakvih problema.Namigiva

 

linuxjuzer sri 30.12.2009 19:20
Niiikkkiii kaže...

samo me interesira jedna stvar..pojma nemam nista o laptopima...dakle kupila sam dell inspiron 15 i pise da je operativni sistem linux ubuntu... jel mogu ja umjesto toga instalirati windowse? i hoce li biti kakvih nuspojava radi toga ili nema veze... hvala =)

..nuspojave su: nužna instalacija antivirusa,ovih klinera,onih klinera,povremeno instaliranje zakrpa,muke po windowsima općenito....po meni,napravi dual boot...win koristi a ubuntu(ili koju drugu distru) uči...Namigiva

Cloud06 pon 4.1.2010 08:37

Ja sam naručio XPS 16 u SAD-u. Kasnili su s isporukom samo mjesec dana od preporučenog datuma (koji je ionako bio mjesec dana od dana kad sam naručivao). Složio sam super konfiguraciju sa novim i7 procesorom, 4 GB DDR @ 1333 i full hd monitorom.

 

Ispalo je da računalo ima sve moguće probleme. LCD mu zatvara ventove što uzrokuje downclockanje CPU-a i grafičke da se računalo ne pregrije. Uz to mu nedostaje i snage u adapteru za struju. Nakon tog razočarenja i kašnjenja morao sam odustati od narudžbe. Sad čekam priliku da si pribavi MacBook Pro iz USA xD

tnakir pon 4.1.2010 09:53

Svasta :( Ne mogu vjerovat da su inzenjeri bili toliko tupavi...

Ja sam se mislio izmedju HP-a i Della... iako mi se Dell cinio kvalitetnijim po pitanju izrade uzeo sam HP-a jer mi se cini da sam dobio vise za iste novce... A i nekako sam vjeran HP-u... U svakom slucaju odlicni laptopi (mislim na Dell), koji god da uzmes...

glucop pon 4.1.2010 11:16

da ne otvaram novu temu...

kupujem laptop i odlucio sam da mora biti dell pa se dvoumim izmedu dell studio xps 16 (n0117) i dell studio 1555 (DS1555NMCJB25EF5YBC6FEB)

bitno je da ima dobar ekran, fullHD rezoluciju i bilo bi dobro da na njemu mogu zaigrat novi nfs, dirt 2 i zadnji cod

 

 

gengar čet 4.2.2010 19:06

Da ne otaram novu temu zbog jednog pitanja pa ću pitat ovdje.

zanima me dali vrijedi šta ovaj laptop
http://www.links.hr/index.php?naziv=NB+DELL+Vostro+A840+%2F+Celeron+560%2C+DVDRW%2C+2+GB%2C+250GB%2C+GMA+X3100%2C+14.1%27%27%2C+BT%2C+FW%2C+Linux%2C+crni&option=artikl&id_kategorija=0106&id_artikl=010.600.263
Znam da je procesor celeron i da je čipset slab ali mislim na njemu samo surfat po internet i koristit office.
Zanima me konstrukcija ovog laptopa tj. izdržljivost

sasa čet 4.2.2010 19:45
HDD kaže...
nino_z kaže...

probaj malo manje kave piti

 što sereš ti jeli majmune jedan??

kultura, kultura dijete!? 

a za kavu ti je napisao, jer se na forumima ne koriste velika slova! to ti znači da vičeš na ljude i nije pristojno...

 

a za dell.. hm.. možda ipak radije HP....

gkelekov čet 4.2.2010 22:28
sasa kaže...
HDD kaže...
nino_z kaže...

probaj malo manje kave piti

  što sereš ti jeli majmune jedan??

kultura, kultura dijete!?

a za kavu ti je napisao, jer se na forumima ne koriste velika slova! to ti znači da vičeš na ljude i nije pristojno...

 

a za dell.. hm.. možda ipak radije HP....

Ma gdje ta klinčadija ima kulture i naobrazbe... (mislim na informatičku naobrazbu)

 

Što se konkretno teme tiče, Dell laptopi su super... imah 2 komada, Inspirion i  XPS1530 (radna stanica trenutno :) ). No Vostro seriju ti nebi preporučao, radje Inspiron i Studio. Puno bolje komponente i monitori, te garancija.

hrabri zec čet 4.2.2010 23:47

Smijeh  kava ga je uzrujala... i mene, ali njegova reakcija!

 

Imam DELL 4 godine, u potpisu je opis masine.

 

Plastika je mekana, osjetljiva do boli, ekran mi klapa ko vrata na ulazu u western birtije, jedna sarka je popustila pa sad jos i zijeva, baterija mi je crkla nakon godinu dana, nedavno mi je i punjac riknuo. to su jedine zamjerke, koje i nisu bas male, ali ok. sve drugo je peri-deri.

Bi li   opet isao na DELL? - Ovisi o cijeni, mislim da bi radije Lenovo. Ipak treba vidjeti sta i drugi nude.

St0ka čet 4.2.2010 23:59

Koristim Dell Studio 1735 posljednjih 6 mjeseci....mozda i nije puno....al sam zadovoljan....na njeg sam puko W7, Ubuntu pa cak i Mac OS X....i sva 3 rade perfektno....neam zamjerke za laptop....

Memphis sri 10.2.2010 00:38
HDD kaže...

LJUDI NEMOJTE SE LJUTITI AKO JE TEMA VEC BILA,ALI MOLIM VAS AKO VAM NIJE PROBLEM NAPISITE MI SVE STO ZNATE OD dell laptopima JELI VRIJEDE ISTA,VASA ISKUSTVA S NJIME,VRIJEDI LI GA KUPITI I SVE OSTALO VEZANO S OVIM??????????????????????????????

najbolji laptopi

wyks sri 10.2.2010 09:18

koristim dell vostro koji sam dobio od faksa

inace se dobivenom ne gleda u zube ali....

losa tipkovnica (pogotovo ovaj americki layout, mail enter/veliki ž,) koja se uvija pri pritisku (imate osjecaj da ce te ju probiti do stola)

los i nespretno pozicioniran ventilator. naime ventilator je postavljen prema dolje tako da kad god se pregrije (dok igram dotu) laptop se ugasi iz preventivnih razloga. zbog toga ga nekad ne mozete drzat na stolu nego na necem tako da ventilator ima protok zraka.

ima samo 2  usb, tako da ne mogu u isto vrijeme koristit mis, externi hard i vipov mobilni internet. ima jako los mono zvucnik

uglavnom losa ergonomija, prakticnost, kvaliteta izrade i komponente

al eto dobio sam ga i mogu bar na internet

mislim da je to on koliko para toliko muzike (ipak je to neki low end laptop)

MASA123 ned 13.6.2010 00:02

Toshiba Satellite L650-11F

Procesor
• Intel Core i5-430M (2.26 GHz / max 2.533 GHz, 3 MB L3 cache, 1066 MHz FSB)

Monitor
• 15.6" TruBrite LED HD (1366 x 768)

Memorija
• 4 GB (2 x 2.048 MB) DDR3 1066 MHz (2 slota, max 8 GB)

Hard disk
• 500 GB S-ATA (5400 rpm)

Optički uređaj
• DVD±RW DL

Grafika
• ATI Mobility Radeon HD 5650 (1 GB) (uz uporabu tehnologije HyperMemory ukupno
je dostupno do 2.267 MB grafičke memorije uz 32-bitni operacijski sustav i 3 GB
sistemske memorije ili 4.083 MB uz 64-bitni operacijski sustav i 8 GB sistemske
memorije) 

Mreža
• 802.11b/g/n • Ethernet • Bluetooth

I/O portovi
• 3 x USB 2.0
• 1 x eSATA (dijeljeno sa USB portom)
• 1 x audio izlaz
• 1 x mikrofonski ulaz
• 1 x RJ-45 (ethernet)
• 1 x VGA (15-pin D-sub)
• 1 x HDMI

Ostalo
• Čitač memorijskih kartica (SD, Memory Stick, Memory Stick Pro, MMC)
• Webcam

Baterija
• Lithium-Ion

Trajanje baterije
• max 3:45h (Mobile Mark™ 2007)

Operativni sustav
• Windows 7 Home Premium (64-bit)

Dimenzije
• 380 x 250 x 28.0/37.9 mm (Š x D x V)

Težina
• ~ 2.50 kg

Boja
• crna
ljudi sta mislite o ovom laptopu 

 jel valja graficka procesor  i dr

 

Quilombo23 ned 13.6.2010 13:57
MASA123 kaže...

Toshiba Satellite L650-11F

Procesor
• Intel Core i5-430M (2.26 GHz / max 2.533 GHz, 3 MB L3 cache, 1066 MHz FSB)

Monitor
• 15.6" TruBrite LED HD (1366 x 768)

Memorija
• 4 GB (2 x 2.048 MB) DDR3 1066 MHz (2 slota, max 8 GB)

Hard disk
• 500 GB S-ATA (5400 rpm)

Optički uređaj
• DVD±RW DL

Grafika
• ATI Mobility Radeon HD 5650 (1 GB) (uz uporabu tehnologije HyperMemory ukupno
je dostupno do 2.267 MB grafičke memorije uz 32-bitni operacijski sustav i 3 GB
sistemske memorije ili 4.083 MB uz 64-bitni operacijski sustav i 8 GB sistemske
memorije) 

Mreža
• 802.11b/g/n • Ethernet • Bluetooth

I/O portovi
• 3 x USB 2.0
• 1 x eSATA (dijeljeno sa USB portom)
• 1 x audio izlaz
• 1 x mikrofonski ulaz
• 1 x RJ-45 (ethernet)
• 1 x VGA (15-pin D-sub)
• 1 x HDMI

Ostalo
• Čitač memorijskih kartica (SD, Memory Stick, Memory Stick Pro, MMC)
• Webcam

Baterija
• Lithium-Ion

Trajanje baterije
• max 3:45h (Mobile Mark™ 2007)

Operativni sustav
• Windows 7 Home Premium (64-bit)

Dimenzije
• 380 x 250 x 28.0/37.9 mm (Š x D x V)

Težina
• ~ 2.50 kg

Boja
• crna
ljudi sta mislite o ovom laptopu 

 jel valja graficka procesor  i dr

 

Dobar je laptop.pravo fin al gdje ga smjesti u temu DELL??Iznenađen

kec_1 sub 26.6.2010 10:40
zvonebaba sub 26.6.2010 15:01

jednom sam ti ja radio temu dali kupiti taj lap ili ne bas taj studio i frend ga je kupio i lap je fantastican  nema nijednu manu ima predinstaliranu 7-icu sto je super lap leti sve igrice rade na njemu wireless bolje hvata nego moj studio 1537 mogu ti preporucit bez beda toga studio 1558 tipkovnica je isto super nmeko je pisao da pucketa ali nepucketa

kec_1 sub 26.6.2010 18:29

Zahvaljujem na odgovoru.

Kći mi ipak nekako cilja na tog Dell-a (još da je i zeleni), ali čovjek ipak želi dobiti što bolje za približno isti novac.

Pričekat ću na još poneko mišljenje ili pak neku novu alternativu.

zvonebaba ned 27.6.2010 22:23

pa kada vec zeli zeleni ili koje boje dodes u links ili u kojoj ces trgovini kupiti pitas da narucis laptop u toj boji koji model ovo ono i oni ce ti reci za kolko ce ti doci i naravno moras staviti polog ili nesto da se osiguraju da ces ga kupiti