Prijenosna računala

Asus l502s ne radi touchpad

Cansee pon 2.5.2016 14:12

kupila sestra asus l502s prekjučer, i sad joj krenio dizat windowse, sve fino krenilo kad ono ne radi miš/touchpad. kada uštekam pravi miš to radi, ali ovaj ugrađeni u laptop ne radi, našao sam na netu da tipke fn i f9 pale i gase opciju miša ali uopće ne radi i dalje. nagađam da je problem onda hardverski i da bi ga trebalo vratiti po garanciju, razmišljao sam da instaliram windowse, možda bi onda proradilo, ali se bojim to napraviti da još mene ne okrive zato što ne radi touchpad, kao nestručna osoba dizala sustav, nije njihova krivnja što nešto ne radi

defiant0001 sri 4.5.2016 19:18

Ta serija nema nativnu podrsku za touch pa moras prije instalirati ATK Package (Asus On Screen Display) i Asus Smart Gesture da bi ti touch proradio... I naravno nemaju podrsku za Windows 7 nego za samo Windows 10...

Cansee čet 5.5.2016 10:07
defiant0001 kaže...

Ta serija nema nativnu podrsku za touch pa moras prije instalirati ATK Package (Asus On Screen Display) i Asus Smart Gesture da bi ti touch proradio... I naravno nemaju podrsku za Windows 7 nego za samo Windows 10...

 nemaju podršku za touchpad koji je ugrađen u njih?

defiant0001 čet 5.5.2016 22:20

Nemaju nativnu podršku kao što niti nemaju za neke druge komponente (bežična kartica, grafička, ...).

Ali zato imaš drivere (ali samo za Windows 10-ku) i nakon što instaliraš ATK Package i Asus Smart Gesture radit će ti i touchpad...

 

Rapidtech čet 25.8.2016 21:19

Pozdrav

Isti laptop, samo je problem kad hoću instalirati win10. Pojavi mi se Blue Screen sa porukom Error Memory Management pa se resetuje i tako u krug...

Hitno pomoć!

Ranije se dešavalo sa istim ovim laptopima

softwaremaniac čet 25.8.2016 21:26
Rapidtech kaže...

Pozdrav

Isti laptop, samo je problem kad hoću instalirati win10. Pojavi mi se Blue Screen sa porukom Error Memory Management pa se resetuje i tako u krug...

Hitno pomoć!

Ranije se dešavalo sa istim ovim laptopima

Testiraj RAM.

KarloRomic pet 29.3.2019 04:16

Memory Managment error ti se događa zbog toga jer ti je Windows 10 struktura particije postavljena na MBR (Master Boot Record) a ne na GPT (GUID Partition Table), Asus L502S ne podrzava MBR. Kad pravis flashable usb sa Windows 10 koristi program Rufus za flashanje i odaberi usb koji ces koristit za stvaranje bootable usb-a, odaberi sliku operativnog sistema (u ovom slucaju Windows 10) i pod partitioning scheme odaberi GPT a ne MBR i pritisni start, to je to. Sljedeci put kad bootas taj usb, nece bit errora nikakvog, i onda mozes normalno instalirat Windows 10.