Kolacic sri 17.8.2016 17:25

Lijep pozdrav forumaši. 

Želim vas zamoliti da mi poklonite pc.

Zovem se Damir,živim u Zagrebu imam 21 godinu.

Da objasnim zašto sam se odlučio za ovo.

Živim sam,roditelji mi ne plaćaju ništa,radim mučim se i uz to idem u školu. U jako lošoj sam financijskoj situaciji. Prvi i jedini razlog zašto molim je za učenje jer učim sa skripti sa stranice od škole. Stalno moram moliti nekog da da li mogu doći da naučim,pa ne mogu u doba koje meni paše jer i moram raditi. Najbolje i najbrže naučim kad sam doma odnosno sam i kad meni to paše. Jedino što imam je miš i podloga. Imamo wifi od gazdarice stana. Živim sa cimerom i osobno se možete uvjeriti u moju priču. 

Možda bi se i mogli dogovoriti na plaćanje na rate na ruke,ili da odradim nešto za vas. 

Hvala,iskreno jako mi je neugodno. Svaki komentar pomoć,kritika su dobrodošli. :)

Edit:Da se ne bi pogrešno shvatilo ovo radim. Već dva puta nisam dobio plaću(različiti poslovi) sad sam dobio 1/3 plaće jedva sam platio stanarinu. Ne prati me sreća.

insan ned 21.8.2016 11:13

Kućište je Zalman Z1

Napajanje je XFX PRO450W

U kućištu je jedan sata DVD čitać/pržilica i jedan SATA disk od 80GB ( Instalirao sam  Win7 na njih).

 

***

Unutra je isto i matična ploča, jednojezgreni procesor i 1GB DDR1 memorije i neka x8 AGP grafička kartica. To je staro  ali radi :) .

 

Stavio sam i jedan pata disk od 160GB ali on ima bad sectore. Njega nisam spojio na matičnu ploču jer nemam ide kablo.

Ja sam ga koristio i nisam imao problema s njim ali ipak nemoj stavljat kakve važne datoteke na njemu ako ćeš ga spojit jer tko zna do kad će radit.

 

Na kučištu prvi usb utor nije 100% ispravan. Kad stavim usb stick računalo ga ne prepozna dok ga ne pomaknem/pridržim s rukom. Drugi usb utor radi bez problema.

 

Ako stignem vjerojatno ga šaljem sutra ujutro. Kad ti stigne prvo otvori kućište jer sam unutra stavio kablo za napajanje i malu kutiju u kojoj su dijelovi od kućišta i par keksića ddr1 memorije ( jedan od 256mb znam da radi na ovoj matičnoj, za ostale neznam ).

Kolacic ned 21.8.2016 14:41
insan kaže...

Kućište je Zalman Z1

Napajanje je XFX PRO450W

U kućištu je jedan sata DVD čitać/pržilica i jedan SATA disk od 80GB ( Instalirao sam  Win7 na njih).

 

***

Unutra je isto i matična ploča, jednojezgreni procesor i 1GB DDR1 memorije i neka x8 AGP grafička kartica. To je staro  ali radi :) .

 

Stavio sam i jedan pata disk od 160GB ali on ima bad sectore. Njega nisam spojio na matičnu ploču jer nemam ide kablo.

Ja sam ga koristio i nisam imao problema s njim ali ipak nemoj stavljat kakve važne datoteke na njemu ako ćeš ga spojit jer tko zna do kad će radit.

 

Na kučištu prvi usb utor nije 100% ispravan. Kad stavim usb stick računalo ga ne prepozna dok ga ne pomaknem/pridržim s rukom. Drugi usb utor radi bez problema.

 

Ako stignem vjerojatno ga šaljem sutra ujutro. Kad ti stigne prvo otvori kućište jer sam unutra stavio kablo za napajanje i malu kutiju u kojoj su dijelovi od kućišta i par keksića ddr1 memorije ( jedan od 256mb znam da radi na ovoj matičnoj, za ostale neznam ).

 Ljudi moji jel vidite vi ovo? Iskreno još nisam svjestan da mi želite pomoći. :)

 

insan uto 23.8.2016 00:08

Poslano ti je hpexpress-om. Poštarina je plaćena. Trebalo bi stić  sutra do 15 sati.

Našao sam jedno ide kablo i stavio ga u kućište, također i još jedan pata disk od 80GB.

Skini kakav program da testiraš stanje diskova jer ja nisam imao vremena. 

Kolacic sri 24.8.2016 11:55

Lijep Pozdrav! Dobio sam laptop od jednog kolege forumaša. Kolega Insan je poslao pc. Zahvalan sam do suza. 

Mislio sam i želim pc sa monitorom i tipkovnicom sad proslijediti nekom kome je potreban. Dečki ja preko poruka ne mogu izraziti svoju zahvalnost. Ne znam kaj da napišem više bez teksta sam. :))))))))))))))))))))))

Kolacic pon 29.8.2016 00:34

Lijep pozdrav! Još uvijek ne vjerujem. Ali ovaj put nije rijeć o meni. Na novom poslu imam kolegicu samohrana mlada majka s djetetom. Njoj ću pokloniti ovaj pc koji sam dobio na poklon od kolege Insan sa monitorom. 

Nisam se javio u temu zbog toga,nego kaj napajanje i case bi poklonio(možda change za neki usb ili slušalice :P )  nekom forumašu jer če ga bolje iskoristiti a stavit ću napajanje od frenda i case koji sam nabavio. 

Tako da se više ljudi usreći. :)

Uvjet je samo da ste iz Zagreba jer nemam za poštarinu,plaća 15. idućeg mjeseca. :/

 

nixass pon 29.8.2016 00:55

mogu iduci vikend (ne mogu ni prije ni poslije, tada sam u HR) dati sljedece:

- 500GB seagate (izvadjen iz jednog set top boxa) + SATA kabel

- imam nesto DDR3 memorije (4GB imam sigurno, al mislim da nema smisla sa nize navedenim komponentama)

- mislim da imam i Pentium E5200 (dvojezgreni, 775 socket, sigurno netko ima i kakvu staru maticnu za njega pa nek se javi)

- za DDR2 memorije nisam siguran al moguce je da imam nekaj i od toga, gigu il dvije..

- PCI-E Radeon R7 240 (nista bogzna kaj al ce vrtit koju staru igru i 2D sasvim solidno, ako sam dobro skuzio ta grafa je u rangu HD6670, znaci za CSS, half-life2 i slicno dusu dalo, ako su nekom igre na pameti, jel)

- neki office Microsoft mis

 

ako se ista od ovoga moze iskoristit javi(te) do srijede/cetvrtka da znam uzet sa sobom.

 

nek se jos neko nadje s nekom plocom, napajanjem i kucistem = imamo skoro gotov komp

Kolacic pon 29.8.2016 22:52
nixass kaže...

mogu iduci vikend (ne mogu ni prije ni poslije, tada sam u HR) dati sljedece:

- 500GB seagate (izvadjen iz jednog set top boxa) + SATA kabel

- imam nesto DDR3 memorije (4GB imam sigurno, al mislim da nema smisla sa nize navedenim komponentama)

- mislim da imam i Pentium E5200 (dvojezgreni, 775 socket, sigurno netko ima i kakvu staru maticnu za njega pa nek se javi)

- za DDR2 memorije nisam siguran al moguce je da imam nekaj i od toga, gigu il dvije..

- PCI-E Radeon R7 240 (nista bogzna kaj al ce vrtit koju staru igru i 2D sasvim solidno, ako sam dobro skuzio ta grafa je u rangu HD6670, znaci za CSS, half-life2 i slicno dusu dalo, ako su nekom igre na pameti, jel)

- neki office Microsoft mis

 

ako se ista od ovoga moze iskoristit javi(te) do srijede/cetvrtka da znam uzet sa sobom.

 

nek se jos neko nadje s nekom plocom, napajanjem i kucistem = imamo skoro gotov komp

 Napisao sam gore već kaj,zašto i kako. Hvala puno kao da jesi. :) lp

ivanoman kaže...

Javio sam ti se u privatnoj poruci, svakako pogledaj 

 Odgovorio sam ti.

Jurassic Park pon 5.9.2016 19:30

Evo,ja bi se isto želio zahvaliti dobrim forumašima koji su dali svoje komponente i bili spremni pomoć,jer je danas to zaista rijetkost.
Ja bi osobno dao svoju staru HD 5770,ali sam je prodao prije 3 mjeseca.
Lijepo je vidjeti da još ima dobrih ljudi