Predstavljanje

Vaša prva igraća konzola ?

lllnuclearlll uto 15.3.2016 18:52
_mark0_69 kaže...

Rambo, pa par različitih nintenda, morat ću na tavan da vidim jel moguće iskopati ostatke (imao sam naviku rastavljat ih i bio sam uspješniji u tom nego u sastavljanju )

 Ja sam uspio čak od 2 potrgane konzole na one žute kazetice složit jednu funkcionalnu, ne znam ni sam kako mi je to uspjelo jer sam imao viška žica i dijelova, ali je radilo 

lllnuclearlll uto 15.3.2016 18:59
Glavas_ZG kaže...

 Meni je uvijek bilo fascinantno kako to funkcionira, to nisam mogao nikako povezati, kako preko ''ekrana'' neke stare telke možeš imati nišanjenje tih patki. Sigurno postoji neka kvaka.

A najbolja mi je bila ona scena kad promašiš pa ti se pas smije

 

Ja se sjećam da smo na kopiji NESa te patke gađali tak da pištolj uperiš sebi u glavu i pukneš i patka padne 

 

Očito da kopije nisu imale nikakav senzor nego su nasumično radile 

Jurassic Park uto 15.3.2016 19:06
lllnuclearlll kaže...
Glavas_ZG kaže...

 Meni je uvijek bilo fascinantno kako to funkcionira, to nisam mogao nikako povezati, kako preko ''ekrana'' neke stare telke možeš imati nišanjenje tih patki. Sigurno postoji neka kvaka.

A najbolja mi je bila ona scena kad promašiš pa ti se pas smije

 

Ja se sjećam da smo na kopiji NESa te patke gađali tak da pištolj uperiš sebi u glavu i pukneš i patka padne 

 

Očito da kopije nisu imale nikakav senzor nego su nasumično radile 

 Imaš pravo.

Ja se sjećam kad sam se naživcirao i prislonio pitolj na ekran u patku nije pala,ALI kada sam pucao nasumično a ne u ekran,bome ih je palo nekoliko

dv14 uto 15.3.2016 19:07

Neke 2001-2002, kupio sam konzolu, al nemam pojma kako se točno zove.

Baš me zanima. Dakle, kazete su, gamepad kao kod PS1, također se mogao i onaj pištolj spojiti.

Od igara Super Mario, patke/vestern napucavanje i ostala čuda.

SnakeST uto 15.3.2016 19:08
lllnuclearlll kaže...
Glavas_ZG kaže...

 Meni je uvijek bilo fascinantno kako to funkcionira, to nisam mogao nikako povezati, kako preko ''ekrana'' neke stare telke možeš imati nišanjenje tih patki. Sigurno postoji neka kvaka.

A najbolja mi je bila ona scena kad promašiš pa ti se pas smije

 

Ja se sjećam da smo na kopiji NESa te patke gađali tak da pištolj uperiš sebi u glavu i pukneš i patka padne 

 

Očito da kopije nisu imale nikakav senzor nego su nasumično radilo 

 

Ni meni nije jasno kako radi taj pištolj. Ako ga približiš skroz do tv-a pogodit će patku bilo gdje da ciljaš.

 

Nezz jel se ko sjeća igre DR. Mario, slično tetrisu samo što slažeš neke pilule, boja na boju. Ja sam to obožavao igrati na crno bijelom televizoru...

lllnuclearlll uto 15.3.2016 19:11
SnakeST kaže...

 

Ni meni nije jasno kako radi taj pištolj. Ako ga približiš skroz do tv-a pogodit će patku bilo gdje da ciljaš.

 

Nezz jel se ko sjeća igre DR. Mario, slično tetrisu samo što slažeš neke pilule, boja na boju. Ja sam to obožavao igrati na crno bijelom televizoru...

 Sjećam se toga, to je moja sestra igrala, a ja pizdio jer mi je bilo turbo dosadno... Ona je danas farmaceut, baš me zanima dali je dr. Mario utjecao na tu odluku 

Neutral uto 15.3.2016 19:58

Moja prva je Play Station 1, kad se sitin onog zvuka nostalgija me uvati :D

Zanima me jel se moze negdi nac popis igrica koje su dolazile na demo disku? Ne znan jesu svi dobijali isti demo, moj je bia crni (nesto ovako).

Sican se da su na njemu bili spyro, tomb raider i mozda gran turismo, bila je i neka race igra vjv GT, i neki kostur.

gocc01 uto 15.3.2016 20:54

Skinuo sam NES i SNES emulator sa hrpetinom igrica i odvalio Super Metroid nakon puno godina.

 

Sjećam se da sam ko klinac s frendom cijelo popodne igrao to sranje u mracnoj sobi i lik je isel doma 

a ja sam se srusil u nesvjest u hodniku 

 

Ah, ta divna vremena i epi napadi 

mar123 uto 15.3.2016 21:14

posto sam ja 96. godiste nisam mogo iskusit ove bas stare konzole pa mi je prva bila ps1, i to negdje 2000. godine, sjecam se da ju je stari negdje nabavio. prve igre su bile crash bandicot i spyro. sjecam se da je riknula pa je stari odma isti dan zamjenio za drugu jer mu je frend dilo te konzole. uf koja su to vremena bila, dam se kladit da bi danas kad bi s ekipom upalili te konzole i igre vise se zabavili nego sa ps4 i nekim najnovijim naslovom.

nixass uto 15.3.2016 22:11

ova Rambo konzola je legendarna :D

joystick se odmah potrgao, umjesto sticka sam unutra stavio cep od kemijske i vozio dalje.

onda dalje je bio Super Com - fejks NES, sa 200 super mario igara.

onda kasnije ps1 itd itd..

 

al Rambo je bio prvi doticaj sa igrama..

ko ovo nije igrao, ima mali pimpek

 

https://www.youtube.com/watch?v=pmPjsBDN9Xw

 

 

evo i online

https://archive.org/details/atari_2600_river_raid_1982_activision_carol_shaw_ax-020_ax-020-04

 

 

 

 

s druge strane, ovo ispod je izazivalo hrpu uzbudjenja, najjaci ps intro, rijetko i koja izdavacka kuca ima mocniji intro od toga..

https://www.youtube.com/watch?v=oAhvQoLpvsM

Bazen21 uto 15.3.2016 22:16

Uhh, kad se samo sjetim.. 

Krenulo je sve s Rambom, vidim mnogima je tu započela karijera. Nakon toga, ako se ne varam, 1993. direktno iz Njemačke je stigao SNES, nedugo nakon toga i N64. Tu je bila malo poduža stanka, te je PS1 stigao negdje 2001. oko 2005. PS2 i 2009. Xbox360 :)
Ukratko Timeline...

ddarknessfairyy uto 15.3.2016 22:29
Glavas_ZG kaže...

Spletom oklolnosti sam naletio na sliku svoje prve igraće konzole i obuzela me poprilična nostalgija:

Radi se o ''Terminatoru 2'' 

 

Koje su vaše konzole sa kojima ste počeli gameati

 

 

 Isto Terminator 2  sa onom svojom čuvenom 9999999 u 1 kazetom. 5 istih igara u hiljadu različitih oblika. Super Mario, Bomberman, tenkići, patke, neki tetris gdje ti mali rusi plešu svaki puta kad drmneš 4 reda odjednom, pa Doctor mario, Popaj i onaj neki Mario koji hoda s čekićem i lupa po zidićima pa zaglaviš ispod hebene bačve 

toxic uto 15.3.2016 22:41
lllnuclearlll kaže...

Ne znam jel tko imao ovo na slici. Negdje 92-93 za vrijeme rata se igralo, na placu za neke sitne pare je bilo... 

 

Dosta zanimljiva stvar koja se pokvari kroz par mjeseci. joystik popuca, izgori elektronika i sl 

 

Nakon te Rambo konzole i naigrvanja s par terminator konzola frend prek ceste je dobio Play Station 1 (96 il 97 mislim) i svijet više nikad nije bio isti 

 

Sjećam se da smo igrali ISS 1, to je u biti današnji PES koji još uvijek igramo 

 e to mi je bila prva konzola aaaaaaaaa

lllnuclearlll uto 15.3.2016 22:55
gocc01 kaže...

Skinuo sam NES i SNES emulator sa hrpetinom igrica i odvalio Super Metroid nakon puno godina.

 

Sjećam se da sam ko klinac s frendom cijelo popodne igrao to sranje u mracnoj sobi i lik je isel doma 

a ja sam se srusil u nesvjest u hodniku 

 

Ah, ta divna vremena i epi napadi 

 Sad si me s ovom slikom podsjetio na ovaj modul za prespajanje antena koji totalno razhebe sliku na TVu pa ti starci popizde ... Kak čovjek zaboravi na te gluposti 

boxer uto 15.3.2016 23:09
gocc01 kaže...

Skinuo sam NES i SNES emulator sa hrpetinom igrica i odvalio Super Metroid nakon puno godina.

 

Sjećam se da sam ko klinac s frendom cijelo popodne igrao to sranje u mracnoj sobi i lik je isel doma 

a ja sam se srusil u nesvjest u hodniku 

 

Ah, ta divna vremena i epi napadi 

 Također je moja prva konzola bila ta na slici što si stavio, rođak mi je nakon par dana došao da vidi o čemu se radi i odmah mi je odvalio joystick ...

Nakon toga, bila je neka kopija Nintenda i na njoj sam se poprilično naigrao (Contra, tenkovi, patkice itd.), pa je 98' došao legendarni PlayStation  i njega sam zajedno sa Playstationom 2 prašio tamo do 2006/07 kada sam uzeo kompjuter.

Kada sam počeo igrati na PC-u sve se totalno izmijenilo i postao sam okorjeli pc gamer i od tada sam zaboravio na konzole.

Ah bila su to dobra vremena, ove slike su mi vratila sjećanja iz djetinjstva.

gocc01 sri 16.3.2016 08:50

Instalirao sam SNES emulator na mobitel i krenuo malo halat Super Maria. Jbg, bas mi nede al sam skuzio da je zbog toucha prisutan poprilicno velik input lag. 

Onda sam se sjetio kak mi ni na telki sa kompa nije islo bas nesto pa si brijem da nije i to zbog kasnjenja? 

 

Stari sustavi su bili cisto analogni i to je funkcioniralo savrseno.