Predstavljanje

Vaša prva igraća konzola ?

Glavas_ZG čet 3.3.2016 19:42

Spletom oklolnosti sam naletio na sliku svoje prve igraće konzole i obuzela me poprilična nostalgija:

Radi se o ''Terminatoru 2'' 

 

Koje su vaše konzole sa kojima ste počeli gameati

 

 

SnakeST čet 3.3.2016 23:16
Glavas_ZG kaže...

Spletom oklolnosti sam naletio na sliku svoje prve igraće konzole i obuzela me poprilična nostalgija:

Radi se o ''Terminatoru 2'' 

 

Koje su vaše konzole sa kojima ste počeli gameati

 

 

 

Imao sam tu prvu konzolu (mislim da je vrijeme radnje 1994-95). Super mario, tenkići, Contra i druge na crno-bijelom televizoru po cijeli dan. Dida nije htio čuti da se to čudo spoji na color TV jer to pokvari televizor... Konzola je tad u BiH koštala oko 180-200 kuna, a žute disketice oko 20.. kupovalo ih se i mijenjalo sa ekipom naveliko... Međutim nisu samo džojstici crkavali nego i sama konzola.. pa mi je i to bila i druga i treća konzola...

Nakon toga prelazak na NES je bio ogroman korak... Samo disketice nisu bile jeftine ali zato dzojstici i konzola i dan danas ispravni :)

Glavas_ZG pet 4.3.2016 00:28
Caesar et Brutus kaže...

 

SnakeST kaže...

Imao sam tu prvu konzolu (mislim da je vrijeme radnje 1994-95). Super mario, tenkići, Contra i druge na crno-bijelom televizoru po cijeli dan. Dida nije htio čuti da se to čudo spoji na color TV jer to pokvari televizor... Konzola je tad u BiH koštala oko 180-200 kuna, a žute disketice oko 20.. kupovalo ih se i mijenjalo sa ekipom naveliko... Međutim nisu samo džojstici crkavali nego i sama konzola.. pa mi je i to bila i druga i treća konzola...

Nakon toga prelazak na NES je bio ogroman korak... Samo disketice nisu bile jeftine ali zato dzojstici i konzola i dan danas ispravni :)

 Jao ti tenkici i contra, koiko smo to puta presli ja i brat, u tenkicima sam uvijek bio zeleni a brat zuti, bolje je nego ja igrao, naj bolji Upgrade je bila ikonica "pistolja" ubrzava granate i daje im da mogu probijati kamen, te umjesto jedne se mogu ispaljivati dvije, nakon toga ikonica "zvijezde" ubrzava granatu, ikona "lopate" zastiti grb na kratki period sa kamenom umjesto ciglom, ikona "tenkica" zivot, tu je bio i konstruktor levela, to je bilo cudo tada.

A Contra uhhh, uvijek sam igrao sa Ironom a brat sa Smithom, bila su ona pojacanja "vatra koja se siri" "spirale" "kuglice koje se sire i razilaze" hahaha uvjek je bio tezak onaj dio gdje moras ici vertikalno, jos i danas se toga sjecam nakon skoro 20 godina

Prince-Artas pet 4.3.2016 07:40

Nisam toliko star tako da mi je prva konzola bio Play Station 1 (FAT) + memorijska kartica od 1MB (15 save blokova) u paketu s Medal of Honor 1, FIFA 2000, Tekken 3, Soul Edge, Gran Turismo 2 i Tomb Rader 2. Kasnije je "upgradean" s još jednim gamepadom, memorijskom od 4MB (60 save blokova) i naravno čipom

vrinho pet 4.3.2016 08:09

Jaooo, uspomene na ta vremena kad sam dobio tu svoju prvu konzolu. Pisalo je Bitman na njoj, ili tako nekako. Kupovao diskete na tržnici kao klinac, jednom dođao u Mađarsku i tamo je bila jedna kutijetina doslovno puna njih a meni oči kao da sam zagledao milijun DEM  2 puta sam mjenjao adapter jer su krepavali jer su se grijali ko blesavi, jednom doživio blaži strujni udar zbog tog jeftinog sranja. Onda i konzola krepala pa nabavio drugu. I ona otišla u vječna lovišta pa nabavio Sega Mega Drive. Sonic, NBA Live 96.... Što smo se naigrali s tim isto. Nju sam na Njuški prije nekoliko godina prodao za dobru lovu ali mi je pomalo žao sad, nostalgija  Nakon Sege sam uzeo PS1 novi, igrao 2. godine i onda ju posudio i više ni sam ne znam gdje je završila.... Tada prestaje moj gaming na konzolama....

E da, prije svega toga gore napisanog kod susjeda smo znali španati C64, većinom onaj nogomet, neki fliper, policajci i lopovi, neka podmornica....bilo je još toga.... Stariji će se sjetiti.

_mark0_69 pet 4.3.2016 11:13

Rambo, pa par različitih nintenda, morat ću na tavan da vidim jel moguće iskopati ostatke (imao sam naviku rastavljat ih i bio sam uspješniji u tom nego u sastavljanju )

Glavas_ZG pet 4.3.2016 11:19
nicky.sl kaže...

Moja nije prva al njenog imena se sićam je bila igrica Snoopy tenis  

A konzola je bila Nintendo di sam rastura tenkove i Super mario  

 Na ovom super nitendu sam se naigrao igre Rage loll

Caesar et Brutus pet 4.3.2016 13:19
Glavas_ZG kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 

naj bolji Upgrade je bila ikonica "pistolja" ubrzava granate i daje im da mogu probijati kamen, 

 Kako se ne sjećam samo te ikonice i upgradea? Jedini mi ne zvoni u ušima. Sjećam se poništavača svih rođenih neprijateljskih tenkova, oklopa, zvijezde, novog života, zaštite kuće, zaleđivanja/smrzavanja neprijatelja, itd., ali ta ikonica pištolja mi nigdje ne zvoni. Govorim o igrici imena tank eka.

 P. S. Evo fotkice mog starog zmaja (da, danas fotkano - 4. 3. 16.), sve je pomalo lijepljeno i kitano, ali još uvek dela osim kaj jedan džojstik jako šteka i gubi kontakt (ali i on nije do kraja mrtav, već radi tako kako radi :P). Ono, igramo tenkove, a taj džojstik je žuti tenk i onda samo zašteka i ne možeš pomaknuti tenk ili neće pucati i slično, hahah. 

 

SnakeST pet 4.3.2016 13:26
_mark0_69 kaže...

Rambo, pa par različitih nintenda, morat ću na tavan da vidim jel moguće iskopati ostatke (imao sam naviku rastavljat ih i bio sam uspješniji u tom nego u sastavljanju )

 

Jao rambo... Rođak je to imao dok sam ja jedva znao šta je tv... Doživljaj je bio samo gledati njega dok igra... Moj prvi kontakt sa "gamingom"... (suza u oku)

Glavas_ZG pet 4.3.2016 13:38
Caesar et Brutus kaže...
Glavas_ZG kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 

naj bolji Upgrade je bila ikonica "pistolja" ubrzava granate i daje im da mogu probijati kamen, 

 Kako se ne sjećam samo te ikonice i upgradea?

 Evo je, znači prije sakupljanja tog oružija i nakon, to je najjači upgrade u igri


 Inače ta igra ima i za Windows i za Android, na Androidu se može igrati online sa nekim zajedno.

za windows se zove battle city x a mislim da je i za Andoriod takvo ime.

Caesar et Brutus pet 4.3.2016 13:56
Glavas_ZG kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 Inače ta igra ima i za Windows i za Android, na Androidu se može igrati online sa nekim zajedno.

za windows se zove battle city x a mislim da je i za Andoriod takvo ime.

 E da, battle city. Zanimljivo, ova moja FirstAustria kopija NES-a uopće nema mogućnost tog upgradea niti tu ikonicu u tenkićima, zato mi i jest bilo čudno. Hvala što si bacio dvije fotke, ne, jednostavno na mojoj konzoli samo te nema.

 Hvala za info još jednom.

 

 EDIT  A ni ova razina mi nije nimalo poznata. Je li to neka naknadna samokonstrukcija levela ili? Siguran sam da moji tenkići po defaultu nisu imali taj nivo jer sam ih nemali broj puta prešao.

Glavas_ZG pet 4.3.2016 14:10
Caesar et Brutus kaže...

 

 EDIT  A ni ova razina mi nije nimalo poznata. Je li to neka naknadna samokonstrukcija levela ili? Siguran sam da moji tenkići po defaultu nisu imali taj nivo jer sam ih nemali broj puta prešao.

 Ne mogu sa 100% sigurnošću reći ali uvjeren sam preko 90% da je ovo default level, ti default leveli dozale na različitim brojevima u različitim verzijama igre pa se možda zato ne sjećaš.

Caesar et Brutus pet 4.3.2016 14:20
Glavas_ZG kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 

 Ne mogu sa 100% sigurnošću reći ali uvjeren sam preko 90% da je ovo default level, ti default leveli dozale na različitim brojevima u različitim verzijama igre pa se možda zato ne sjećaš.

 Mislim da su ''različite verzije igre'' ključ kao što kažeš jer u ovoj mojoj verziji sasvim sigurno nije postojao takav level po defaultu.

 

 EDIT   Hahah, u pravu si vrinho. Legendarni duck hunt i gunman. Još uvijek negdje imam taj prištolj doma, urnebes.

Glavas_ZG pet 4.3.2016 14:28
vrinho kaže...

Jedna od najjačih

 

  Ili ovaj...

 

 

 Meni je uvijek bilo fascinantno kako to funkcionira, to nisam mogao nikako povezati, kako preko ''ekrana'' neke stare telke možeš imati nišanjenje tih patki. Sigurno postoji neka kvaka.

A najbolja mi je bila ona scena kad promašiš pa ti se pas smije

 

vrinho pet 4.3.2016 14:35
Glavas_ZG kaže...

 Meni je uvijek bilo fascinantno kako to funkcionira, to nisam mogao nikako povezati, kako preko ''ekrana'' neke stare telke možeš imati nišanjenje tih patki. Sigurno postoji neka kvaka.

A najbolja mi je bila ona scena kad promašiš pa ti se pas smije

 

 Ima taj neki senzor, diodu unutar pištolja ali evo neko objašnjanje na eng.

 

When you point at a duck and pull the trigger, the computer in the NES blacks out the screen and the Zapper diode begins reception. Then, the computer flashes a solid white block around the targets you’re supposed to be shooting at. The photodiode in the Zapper detects the change in light intensity and tells the computer that it’s pointed at a lit target block — in others words, you should get a point because you hit a target. In the event of multiple targets, a white block is drawn around each potential target one at a time. The diode’s reception of light combined with the sequence of the drawing of the targets lets the computer know that you hit a target and which one it was. Of course, when you’re playing the game, you don’t notice the blackout and the targets flashing because it all happens in a fraction of a second.

Alkaline pet 4.3.2016 17:33

Kineska kopija Atarija 2600 sa jedno desetak ugradenih igri. Ne sjecam se imena (ako je i pisalo igdje) jer sam imao mozda 4-5 godina.

Jedna od igri koja mi je ostala u sjecanju je "Sneak 'N Peak" odnosno igra skrivaca. Jedan bi se sakrio dok drugi ne gleda, a onda bi se trazili po kuci.

Bila je jos nekakva verzija tetrisa i popularni Pitfall.

 

  

Nakon toga je dosao "PolyStation" - kineski klon NES-a. Igrao sam sve klasike koji su vec gore spomenuti, 

Battle City, Super Mario Bros, Duck Hunt, Karate Kid, Lode Runner i odlican iako nepoznat Kickle Cubicle.

   
  

 

A prva prava konzola je bila PlayStation, mislim da nemoram nesto posebno pricati. I dan danas igram te igre.

Jurassic Park uto 15.3.2016 15:44

Prva konzola koju je moj buraz dobio bila je Nitendo i na njoj sam igrao od 3 godine.

Nakon toga je u zimi 1999. došao Playstation,i bože što sam se na njemu naigrao

Dan danas ga imam i igram Resident Evil,Dino Crisis,Crash,Tomb Raider,Twisted Metal,Gran Turismo i ostale vrhunske igre.

Slobodno stisnite TD,ali ja zbilja mislim da su te igre puno,puno kvalitetnije i bolje nego većina igara koje izlaze danas,jer zapamtite grafika ne čini igru.

toxic uto 15.3.2016 16:07

Na žalost ja se ne mogu sjetiti prve konzole.

Bio je tu terminator ja mislim, pa nintendo, sega mega, nintendno 64, komodorac

 

Ali pamcenje me sluzi da mi je ipak prva konzola gdje je bila palica a ne gamepad ali na zalost ne mogu se sjetiti konzole. znam da smo igrali neka avione u 2d-u

Chico12 uto 15.3.2016 17:02
Glavas_ZG kaže...

Spletom oklolnosti sam naletio na sliku svoje prve igraće konzole i obuzela me poprilična nostalgija:

Radi se o ''Terminatoru 2'' 

 

Koje su vaše konzole sa kojima ste počeli gameati

 

 

 Hvala na slikama, podsjeti me na djetinjstvo. To je bila i moja prva konzola. Najjači je bio onaj soccer kad nabiješ igrača loptom i oči mu ispadnu haha.

lllnuclearlll uto 15.3.2016 18:41

Ne znam jel tko imao ovo na slici. Negdje 92-93 za vrijeme rata se igralo, na placu za neke sitne pare je bilo... 

 

Dosta zanimljiva stvar koja se pokvari kroz par mjeseci. joystik popuca, izgori elektronika i sl 

 

Nakon te Rambo konzole i naigrvanja s par terminator konzola frend prek ceste je dobio Play Station 1 (96 il 97 mislim) i svijet više nikad nije bio isti 

 

Sjećam se da smo igrali ISS 1, to je u biti današnji PES koji još uvijek igramo