ibme74 sri 26.2.2020 19:02

Sve sam čekao lijep dan da to iznesem van i slikam pod suncem ali se uvijek potrefilo da sam zauzet i/ili nisam doma kada je sunčano i da sam doma kad je kišno i oblačno pa sam na kraju slika pod umjetnom rasvjetom.

Nova konfa je složena prije 20-tek dana a unutra je:

CPU: AMD Ryzen 5 3600 6c/12t
COOLER: Arctic Freezer 34 eSports DUO Grey
MBO: MSI B450 Tomahawk MAX
RAM: Patriot Viper RGB 2x8GB (16GB) DDR4 3600MHz CL16
GPU: ASUS Arez Strix Vega56 8GB HBM2 (Samsung Memory) @1590Mhz/950MHz
SSD1: Crucial MX500 500GB 2.5" 7mm SATA III 6Gb/s 
SSD2: Kingston A400 120GB 2.5" 7mm SATA III 6Gb/s
HDD1: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB Cache
HDD2: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB Cache
PSU: Riotoro Enigma G2 650W 80+ Gold
CASE: MS Titan PRO 2 4x120mm ARGB

Čitatelj sri 26.2.2020 19:16

Trenutno beta testiranje kucista - dodao sam na GPU strani 5mm dodatni odstojnik sa MBO,

tako da je staklo ukupno 10mm od kucista, naspram tvornickih 5mm - razlika u temperaturi za GPU je 29°C.

 

Trenutne temperature GPU-a nakon 15min Furmarka + CPU Burnera:

GPU: 87°C

GPU (hot spot): 104°C (ne mogu potvrditi sa IC termometrom, moguce da je negdje ispod hladnjaka)

VRAM: 92°C

VRM: 87°C

CPU: 56.6°C

 

Temperature bez stakla na GPU strani:

GPU: 74°C

GPU (hot spot): 86°C

VRAM: 78°C

VRM: 76°C

CPU: 56.5°C

 

Te temperature su sa 3x Noctua ventilatora, dva na vodenom bloku i jedan na dnu kucista kao "usis" hladnog zraka sa dna (do kojeg jedva moze doci, al puse).

Prije toga sam imao samo dva Zalman ventilatora na bloku i temperature CPU-a su isle do 68°C, te je PC u Idle-u bio cujan.

 

Sada u Idle-u je potpuno necujan, ventilatori na grafici se ne vrte, a Noctue se ne cuju. Zalmani su imali ruzne "tickove" pri niskim okretajima,

dok pri visokom su bili prilicno cujni. (cijena Zalman vodenog AIO sa dva ventilatora je 65€ a sama tri Noctua ventilatora su 40€, samo za usporedbu)

 

Sve u svemu, zadovoljan. U praksi nikad nece dostici te temperature, jer ovu su sinteticki testovi, dok u igrama nikad ni CPU ni GPU nije stalno tako opterecen.

 

 

Čitatelj pon 9.3.2020 19:31

Evo dovrsio sam svoj ITX PC, koji je prije izgledao ovako.

 

 

E sad, sto sam sve promjenio:

1. Izbusio naprijed rupu ispod prednje stranice, da bi stao po duzini novi prekidac - ovaj - ali ne koristim nikakvo svjetlo jer mi ne treba.

Problem kod toga je sto je otvor prednje rupe originalnog prekidaca 22mm, i ti prekidaci su relativno rijetki i skupi,

standardni su 20/18/16mm, i njih ima puno i povoljnije - a najgore od svega, prednji dio rupe je 22mm, a otraga je 21mm,

tako da sam i to morao obrusiti i obraditi. Pain in the ass - dobra 2h posla sa skidanjem pola komponenti, brusenje, ciscenje itd.

2. Stavio sam Lian-Li noge (najvece dostupne), i taman se fino uklopilo umjesto originalnih gumenih nozica, koje su preniske da bi ventilator

mogao vuci hladan zrak, a napajanje izbacivati vruci zrak. Montaza je bila super jer sam mogao koristiit originalne vijke koji su bili na gumenim nozicama. Perfekt, 5min posla.

3. Napokon stigle i alu stranice, originalne, ali ih nisam direktno montirao na kuciste, nego sam ostavio aluminijske rubnike, na njih montirao odstojnike koji inace drze staklene stranice,

i tek na to dodao alu bocne stranice. Ne samo da izgleda super, nego taman dodju do ruba Lian-Li nogu, izgleda veoma dobro jer su oba dijela brusena, i taman grafika fino ima mjesta i zraka. Isto 5min posla.

 

Nisam puno fotkao jer sam zelio testirati dali sve radi, i naravno da radi, temperature su jos bolje, s obzirom da je kuciste 3mm vise od tla i taman ima fino mjesta za uvlaciti svjez zrak,

te grafika moze vuci zrak sa strane od ruba, i direktno sa bocne. Bolje nije moglo ispasti - to sam planirao i nisam razocaran.

 

Teoretski bi mogao na strani gdje je MBO staviti i staklenu stranicu, al iskreno neda mi se. Em ne zavirujem unutra, em se ne moram brinuti da cu razbiti kad prenosim ili nesto radim,

pa mi padne na kuciste, a i ima vise zraka.

 

Pa ako itko kupi Raijintek Ophion EVO, i polupa stakla, eto imam, rado poklonim.

Najbrži ned 15.3.2020 17:05

G910 Orion Spectrum, problemi s "double key press" ilitiga registrira duplo slovo. Krenuo rastavljati i generalno očistiti međutim u postupku iščupao slučajno dvije žice, mlađi buraz i ja se zaje..frkavao 2-3 sata te smo uspjeli popraviti. So far so good, nema duplog slova dok sam pisao ovaj tekst. Usput je popravljen i volume kotačić. Vidjeti ćemo koliko dugo će potrajati jer bio sam pokušao reklamirati APP (ako prođe, prođe) međutim bezuspješno jer je već tri godine stara (11.2017).

Jakovp pon 23.3.2020 20:37

Uh konačno stigla podloga, nema je baš nigdje za kupiti. Odlična je!

 

EDIT: evo malo bolje isprobao i u igri, stvarno je predobar osjećaj, taman omjer brzine i kontrole. Iako se na prvu čini jako gruba, ali miš baš lijepo klizi.

Čitatelj čet 26.3.2020 18:38

Nakon sto je Microsoft updateima odlucio zafrknut sve AMD drivere na RX 5700 XT,

do te mjere da ne mozes uci u OS, odlucio sam odyebat sve i vratiti grafiku,

te sam narucio MSI RTX 2070 Super Trio X (pase uz MSI laptop i monitor),

i da, stala je, al ono na zadnje milimetre lijevo i desno - veca grafika ne stane sigurno u ovo kuciste!

(i duza je nego po specifikacijama na webu, jer okolo plastika strsi van)

 

     

 

Takodjer sam po ovom tutorijalu flashao karticu sa Trio X u Trio Z, i dobio besplatne performanse na memoriji

i veci power limit (jer grafike su 1:1, razlika je samo u BIOS-u).

 

 

 

Eto toliko. Malo kuciste al ipak se moze svasta u njega utrpati.

MilkMan uto 31.3.2020 22:21

Nakon 5 godina kod mene, došlo je vrijeme za zamijenit grafičku, gtx 570 je bila poslušna i ide u druge ruke. Štoviše zamjenit će se više komponenti, ali mic po mic..

 

Kupljena s foruma RX 580 nitro +, i komp ispuhan od prašine.

 

 

Mateo77 uto 31.3.2020 22:29

I ja sam uzeo klackalicu.
HyperX Alloy FPS sa Cherry MX red switchevima, prva mehanička tipkovnica koju koristima i zadovoljan sam ali nemam ju s cime usporediti. 
Nema fensi RGB ali ionako je osvjetljenje 90% vremena iskljuceno pa ne smeta. 

CrossDeath sri 1.4.2020 13:48

Evo i moja komadina hardvera 

Početni plan je bio nešto puno skromnije, ali siguran sam da znate kako to ide... "joj ma ubacit ću još ovo, uff što je dobra ova grafička, ajmo i nju, ma samo ću još novi RAM i to je to...", a zapravo proces nikad nije gotov, nego samo malo daješ oduška novčaniku hehe

 

AMD Ryzen 5 3600

Nvidia RTX 2060 Super

G.Skill Trident Z Neo 16GB CL16 3600MHz

NZXT Kraken X52

NZXT H700

Bass sri 8.4.2020 17:22

Došlo je vrijeme (čitaj: nema više živaca) za kupnju malo ozbiljnije perfierije. Što god sam do sad imao, uvijek sam se vraćao Logitechu, pa tako i sada. Uzeo miš G305 s kojim imam osjećaj kao da po ledu klizim (kvalitetnije nožice, skejtovi jel) i sluše da ne čujem avion od laptopa, da žena ne čuje kako se klinci deru na VOIPu i da bolje čujem nestašne nožice koje cupkaju oko mene.

d4rkd3atH pet 10.4.2020 13:11

odlucio ja sebe pocastiti za uskrs i kupiti si Logitech G915 sa tactile switchevima ali je na kraju dosla s linear switchevima.....

 

ali nema veze ja sam svejedno prezadovoljan

 

jos cekam da mi dode steelseries arctis 7 wireless :)

dv14 pet 17.4.2020 06:04

Nakon starog Phenoma II i 4GB DDR2, odlučio napokon uzeti nešto novo. Ukratko Ryzen 5 1600 AF, 16 GB DDR4, SX6000 Pro, a grafička je ostala stara Sapphire Dual X R9 270, koja će mi biti ok za početak, dok ne uzmem nešto malo bolje.

Razlika između starog kompa i ovog nebo i zemlja. Kućište je možda malo šareno, al za 270kn mi se svidjelo + dolazi sa 4 ventilatora. Lim možda i nije nešto, ali ok. 

hrci24 sub 18.4.2020 16:48

Nova konfiguracija iz Future nakon što je stara prodana. 

 

AMD Ryzen 7 8C/16T 3700X (4.4GHz,36MB,65W,AM4) box with Wraith Prism cooler
MSI B450 TOMAHAWK MAX, 4xDDR4, ATX, Ryzen3Gen, S.AM4

Napajanje Seasonic SS-620GM2 EVO, 620W, Modular, 80+ Bronze

Memorija G.Skill TridentZ NEO 16GB (2x8) 3200MHz RGB

Adata XPG SX8200 Pro 512gb

NZXT H510 Elite, bijelo bez napajanja, ATX

SAPPHIRE PULSE RADEON RX 5700 XT 8G GDDR6 HDMI / TRIPLE DP OC W/ BP (UEFI)

_itsmoriarty sri 22.4.2020 14:14

narucio preko oglasa 11 godina stari iPhone 3GS, jako ocuvan, kutija ko nova. sve pohvale vlasniku koji ga je ocuvao ovako. 

 

polako pocinjem skupljati ajfone, 4ka vec narucena. PS. 2g nisam nigdje mogao naci a da je u OK stanju, i sa kutijom. 

 

 

 

 

_itsmoriarty pet 24.4.2020 11:28

stigla i cetvorka, takodjer jako dobro ocuvana, jedino je punjac bio u banani  ( samo kabel ) adapter je OK. 

 

frend mi je rekao dati njegovu 5icu. je da je malo ogrebana, ali barem ima i kutiju uz nju. 

8ax pet 24.4.2020 21:44

Pila prilazi nekom prakticnom idealu, nemam jos potrebe za vise jezgri (Presao sa 2700 na 3600X prije par mjeseci),

graficka odlicna sad s modanim kulerom i na OC 2.05GHz (unrestricted power limit BIOS mod) je na 900rpm i 67-72°C u igrama, u Fumarku na 2.1GHz dakle nekih 400-430W 72°C na 1800rpm.

 

Uletio mi je i 2TB Seagate Barracuda LP 5400pm i FSP Raider 750W 80+Silver, zamjenio (ovaj put uspjesno) bucni YateLoon sa Corsair AF120 1300rpm... nema nazalost OTP napajanje za razliku od CX750M ali tak i tak rijetko kad vucem vise od 450W.

Treba jos neki NVMe SSD od 250-500GB dok su jos jeftini i ili sredit pumpu na vodenom, ili ak mi dopizdi zamijenit sa Scythe Fumom 2 ili se isprsit i uzet CNPS20X.

 

3./4. slika: Stavljam 560Ti TwinFrozr u pecnicu, dok sam skidao kuler mislio sam da je ogroman die, al ustvari ima IHS? Nikad to nisam vidio, a vidio sam die skoro svake generacije od GeForce4 do GTX10xx.