Predstavljanje

Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Jack Sparrow čet 6.6.2019 21:13
Valentin17 kaže...
Jack Sparrow kaže...

Kapitalac

Ovo budeš na ovaj i3 i FHD ekran stavio? 

Zašto referentni model? 

 Jer sam to dobio,a ne kupio. Stavit ću to na bolji procesor uskoro. I FHD je ok ako misliš šibati 144hz, je overkill ali barem ostane stabilnih 144frejmova :P

ibme74 čet 6.6.2019 22:48
Aportus kaže...

ibme74 jel glasna tipkovnica? izgleda mi brutalno

 

Tek sam sada vidio poruku posto me nisi prsvo oznacio :)

A cuj, "mehanicka tipkovnica" i "tiho" bas i ne idu u istu recenicu ali meni je okej, nije toliko glasna. 

Ja sam se isto bojao da ce mi mozda biti preglasna ali nakon par sati koristenja kao da sam je oduvjek i imao. Ja sam zadovoljan.

nicky.sl pet 7.6.2019 11:36
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Počastio se i ja malo bržom memorijom (3600MHz).

Kej nisi ti rekal da to tebi ne treba?

 Pa i bio sam u pravu i zbilja mi ovo nije trebalo. Nisam s ovom kupnjom dobio ništa osim nekoliko bodova u benchevima.

Bačen novac al šta ću kad mi vrag neda mira

nicky.sl pet 7.6.2019 16:21
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Nisam s ovom kupnjom dobio ništa osim nekoliko bodova u benchevima.

To je 3600 CL17 ili? Jesi probao clockati ili si samo XMP upalio?

 Stavija sam na 4000MHz cl17 i to je to za sada

Valentin17 pet 7.6.2019 18:55
nicky.sl kaže...

 Stavija sam na 4000MHz cl17 i to je to za sada

E to je sada ono pravo, sada još uzeti RTX 2080 Ti i 4K 144 Hz ekran i oderi.

Samo pitanje je koliko će ići ako staviš zakrpu za nedavno otkrivene propuste na Intel procesorima,

bome je sam svoj i7 8700k prodao kad sam vidio kaj priprema AMD i kad su otkriveni propusti OPET,

po tim cijenama i izgubiti cca. 25% performansi, ne hvala.

nicky.sl pet 7.6.2019 20:52
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Stavija sam na 4000MHz cl17 i to je to za sada

E to je sada ono pravo, sada još uzeti RTX 2080 Ti i 4K 144 Hz ekran i oderi.

Samo pitanje je koliko će ići ako staviš zakrpu za nedavno otkrivene propuste na Intel procesorima,

bome je sam svoj i7 8700k prodao kad sam vidio kaj priprema AMD i kad su otkriveni propusti OPET,

po tim cijenama i izgubiti cca. 25% performansi, ne hvala.

 Lud jesam al ne toliko da dajem 10000kn za grafičku.

 

A kaj to AMD priprema tek ostaje za vidit kad dođu u trgovine.

 

Kakve zakrpe kakvi bakrači ni to mi ne treba. 

ansha ned 9.6.2019 12:44
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Stavija sam na 4000MHz cl17 i to je to za sada

E to je sada ono pravo, sada još uzeti RTX 2080 Ti i 4K 144 Hz ekran i oderi.

Samo pitanje je koliko će ići ako staviš zakrpu za nedavno otkrivene propuste na Intel procesorima,

bome je sam svoj i7 8700k prodao kad sam vidio kaj priprema AMD i kad su otkriveni propusti OPET,

po tim cijenama i izgubiti cca. 25% performansi, ne hvala.

Na 4K monitoru i nema razlike izmedju 2400 i 4000 memorije, memorija je bitna jedino kad je cpu usko grlo, a to na 4K nece biti...

ansha ned 9.6.2019 13:02
nicky.sl kaže...

Nemem ja 4k monitor nego obični 1920x1080 na 144 Hz i to još cilog iskrivljenog. 

Ma ne nego je on reko da uzmes jos RTX 2080Ti i 4K monitor... Jos bolje 2x 2080Ti...

 

Uzmes 55k kn poticaja za otvaranje obrta, kad vec drzava dijeli pare 

Čitatelj čet 13.6.2019 07:29

Nemrem -  to mi struja od laptopa, a kad mi treba laptop, onda moram sve odozdola razvezivat.

Vecinu i jesam stavio iza, gore je ostao samo distributor sa dvije linije,

tako da mobitele mogu puniti i kad iskljucim dio gdje je laptop,

monitor, konzola, zvucnici, HDMI Switch itd.

 

Ovo je 10-port distributor sa dvije linije:

https://www.amazon.de/gp/product/B001NKYR5U

 

I HDMI Switch:

https://www.amazon.de/gp/product/B07FVJ7VF7?th=1

 

Sad ima i 5 drugih, prije pol godine je ovo bio jedini sa 3.5mm izlazom.

 

 

Valentin17 pet 14.6.2019 15:26
Jack Sparrow kaže...
 eto stigao ostatak 

Nije mi baš jasno zašto nisi čekao izlazak novih procesora i ploča, ali dobro, svatko zna svoje.

Pohvala za odabir napajanja iako ti taj Zalman nije nešto što se tiče usisa friškoga zraka izvana, a kartica referentna.

ps. javi temp. kartice nakon BFV cca. 2 sata igranja.

Jack Sparrow pet 14.6.2019 16:48

A gle 3600 će vjerojatno kod nas koštati negdje kao 2700 sad. Sama po sebi je cijena već sad nešto više od 2600 po izlasku.

Tako da nije mi se dalo čekati za tih 5-10% bolje performanse. I ovako sam lupio 9 soma od jednom(previše btw). Igrati ću se na ovome, a za par mjeseci kad i ako cijena padne i ako bude potrebno napravim neki upgrade na 3600. Sve je spremno pa nebi trebalo biti problema.


Za sad igrao po pola sata Apex I BF5. BF 100 frejmova ultra, a Apex 140. Temperature nisu prešle 50, a komp je radio cijelo popodne,dakle 8 sati radi skidanje igri.

Ova referentna ima drugačiji hlađenje. Pa je ok u single slotu, za sli je loša.

Inače imam dva ventilatora naprijed za usis, jedan puše prema grafi, drugi procu. Te po jedan gore i iza kao ispuh.

Ako sad budu dobre temperature po toj vrućini, onda će i u zimi. Ako ništa barem ću imati besplatnu grijalicu. :D

Jack Sparrow sub 15.6.2019 11:32
Valentin17 kaže...
Jack Sparrow kaže...
 eto stigao ostatak 

Nije mi baš jasno zašto nisi čekao izlazak novih procesora i ploča, ali dobro, svatko zna svoje.

Pohvala za odabir napajanja iako ti taj Zalman nije nešto što se tiče usisa friškoga zraka izvana, a kartica referentna.

ps. javi temp. kartice nakon BFV cca. 2 sata igranja.

 Eto jučer šibao BF5 nekih sat i pol, s tim da je isto PC radio cijelo popodne. Grafička najviša temperatura 72, a proc 69 :D