Master Z čet 5.12.2019 13:56
mbaksa kaže...
metallic kaže...
Lipi satovi, jesam li jedini kome se čini da su "preveliki"?

Magični izraz: lug-to-lug.

 

 Po meni L2L do 50mm izgleda ok na većini. No sve iznad toga je već problem jer strši...

 

Mislim kako tko ima zglob, ali eto ja imam neki prosječan zglob rekao bih i favoriziram L2L od 44-48mm.

mbaksa čet 5.12.2019 16:56
Master Z kaže...
Po meni L2L do 50mm izgleda ok na većini. No sve iznad toga je već problem jer strši...

Vjerojatno da, ako ima uopće smisla govoriti o "prosječnim zglobovima". Jer je zapravo irelevantno kakav je prosječni zglob (osim možda proizvođačima, koji ciljaju na što brojniju publiku).

 

Master Z kaže...
Mislim kako tko ima zglob, ali eto ja imam neki prosječan zglob rekao bih i favoriziram L2L od 44-48mm.

Sad sam si baš izmjerio - 18,5 cm (7 i 1/4 inča). Brijem da je to negdje prosječno za odraslu osobu, barem koliko se da izguglati.

 

Imam jedan sat 43 mm / 50 mm (promjer, lug-to-lug), drugi 40 mm / 51 mm - rekao bih da su mi oba OK, iako preferiram promjer bliže 40 mm. Problematičan mi je sat kojeg sam prvog naručio preko AliExpressa, kad još nisam imao pojma o satovima - 48 mm / 54,5 mm, cushion case - taj mi izgleda glomazno na ruci, iako mi ni dalje lugovi ne strše izvan ruke, kao što je to slučaj kod dvoje kolega koji su zadnji postali slike sata na ruci.

morrisoN čet 5.12.2019 18:14

Zadnja dva sata su, definitivno, preveliki u odnosu na ruke na kojima su slikani. Često smo u prilici da nam se sat sviđa, no treba biti realan, te odustati od kupovine sata koji ne nam neće veličinom odgovarati. I sam imam dosta male ruke, te sam mnogo puta morao odustati od nekog sata.

marvel82 čet 5.12.2019 22:10

 

Rodić kaže...
Evo i moj, imam ga vec god dana i sasvim zadovoljan modelom i izgledom.

Lipi satovi, jesam li jedini kome se čini da su "preveliki"?

 Seiko ssb359 koji sam ja postao je 44mm. Iako imam tanak zglob i malu šaku i ne volim velike satove po meni još uvijek ok  izgleda. Ali slažem se da na slici koju sam stavio izgleda veliko.

bloodborne čet 5.12.2019 23:39
marvel82 kaže...

 

Rodić kaže...
Evo i moj, imam ga vec god dana i sasvim zadovoljan modelom i izgledom.

Lipi satovi, jesam li jedini kome se čini da su "preveliki"?

 Seiko ssb359 koji sam ja postao je 44mm. Iako imam tanak zglob i malu šaku i ne volim velike satove po meni još uvijek ok  izgleda. Ali slažem se da na slici koju sam stavio izgleda veliko.

 Dobar definitivno.

PzKpfw pet 6.12.2019 09:46

Iskreno, ja sam te primjetio da je sat "prevelik" za taj zglob, tek kada su to drugi primjetili.

Osobno, tak' ne gledam na stvari, jer svaki ima neki svoj ćef i ukus.

 

Više gledam da mi sat nije pretežak za ruku, mada znam da su veliki satovi praktički trend. I to je okay.

Primjerice, kada sam prije par mjeseci išao gledati neke Seiko satove, ponio sam sa sobom miligramsku vagu.

Pa, sam tako izmjerio, npr. da Seiko SSC673P1 ima 120 grama, Seiko SSA345J1 86 grama. 

Kad sam nosio Suunto Core od 120 grama, to se itekako osjetilo pri svakodnevnom nošenju(engl. termin EDC - Everyday Carry, meni privanto isto tako draga tematika), a kamoli prilikom trčanja (-mada to nije sportski sat).

Od tada mi nisu ti veliki i teški satovi nekaj posebno dragi za EDC.

 

Možete misliti kako je to izgledalo ekipi u dućanu, ali kaj mogu. Meni nije to bed. To sam radio, jer nisam za te modele nigdje na Internetu našao koliko su teški.

Mada još uvijek nemam ni jedan Seiko, uvijek i gledam i pratim sa zanimanjem rasprave o njima.

 

Mislim nisu "teški" satovi za mene, knjige o C++ koje moraju po svojoj funkciji biti teške i preko 1000 strana da bi bile dobre.

 

bloodborne pet 6.12.2019 12:14
morrisoN kaže...

Zadnja dva sata su, definitivno, preveliki u odnosu na ruke na kojima su slikani. Često smo u prilici da nam se sat sviđa, no treba biti realan, te odustati od kupovine sata koji ne nam neće veličinom odgovarati. I sam imam dosta male ruke, te sam mnogo puta morao odustati od nekog sata.

 Ehh bas si morao zaceti tu temu. :(

 

 Zbog tog razloga sam fossil sa par stranica prije dao burazu.

 A davno jedan od nautice bratiću. Pao sam sa nekih 77-78kg

 na 60 u zadnjih par godina i za mene jedino po tome mogu proci djecji satovi. 

miki1981 pet 6.12.2019 12:15
marvel82 kaže...

 

Rodić kaže...
Evo i moj, imam ga vec god dana i sasvim zadovoljan modelom i izgledom.

Lipi satovi, jesam li jedini kome se čini da su "preveliki"?

 Seiko ssb359 koji sam ja postao je 44mm. Iako imam tanak zglob i malu šaku i ne volim velike satove po meni još uvijek ok  izgleda. Ali slažem se da na slici koju sam stavio izgleda veliko.

 Ma to i slika svakako prikaže, nije baš isto kao u stvarnosti. A i ako se nosiocu sviđa - samo je to bitno.

Ja ih imam i 37 i 45 i sviđa mi se kako mi stoje i jedni i drugi...

sstrmi ned 8.12.2019 17:08

Prvi smartwatch u životu. Nisam dosad htio jer preferiram klasične,ali dobro će mi doći zbog vježbanja i trčanja,a i ima elegancije pa mogu i ovako nositi. 

Xiaomi GTR

Stric_Jura pon 9.12.2019 09:58

i meni je to omiljeni watchface... čim prije si nadogradi firmware (uključujući i A-GPS) i iskalibriraj kompas... meni sad lovi GPS unutar 20 sekundi i radi OK - nije na nivou preciznosti Garmina, ali niti ne košta toliko, a puno je lijepši...

sstrmi uto 10.12.2019 10:55
Stric_Jura kaže...

upgrade firmwarea ti pokupi i najčešće ga možeš inicirati ako restartaš sat...

 

kalibraciju kompasa sam radiš, pokreneš po "More - Compass" i hodaš u osmici :-)

 To je onda odrađeno odmah 

glikoprotein pon 16.12.2019 13:14

Moj novi (rabljeni) Seiko SNA413 discountinued verzija, kupio ga od jednog portugalca za 1800 kn bez kutije i papira, bezel sam naručio posebno. Ima manjih udubina i ogrebotina na staklu ali to ću odnijet uraru da ispolira ako bude moguće, sat s tonom povijesti i pedigrea. Par slika za guštat uz časopis A.Lange & Sohne 

Wack uto 17.12.2019 11:04

Decki koji su online narucivali satove koja je stranica najbolja i njeftinija za naruciti sat i pouzdana naravno?

 

Ne planiram odmah uzeti ali da znam kada mognem gdje i sta. 

 

U pitanju je ovaj model. 

 

Sorry greska druga fotka je u pitanju ne prva, ljepsi mi je brojcanik na drugome. 

 

Hmm nakon malo googlanja cini se da je taj drugi model womans watch 🤣

 

LUNAT1C uto 17.12.2019 12:35
Wack kaže...

Decki koji su online narucivali satove koja je stranica najbolja i njeftinija za naruciti sat i pouzdana naravno?

 

Ne planiram odmah uzeti ali da znam kada mognem gdje i sta. 

 

U pitanju je ovaj model. 

 

Sorry greska druga fotka je u pitanju ne prva, ljepsi mi je brojcanik na drugome. 

 

Hmm nakon malo googlanja cini se da je taj drugi model womans watch 🤣

 

 imam ovog https://orient-watch.com/Collections/ORIENT/Classic/ORIENT%3A-Mechanical-Classic-Watch/p/RA-AG0001S
kupio ga u pothodniku u Watch line-u, bio je neki popust, mislim da sam 1600 platio sa remenom po izboru, istog sam gledo i tamo prema trešnjevki kod urara (ne mogu se sjetit prezimena, ali znam da je jednu tramvajsku stanicu od cibone), i tamo je bio 1850, s tim da je mogao dati 100kn popusta ili novi remen

miki1981 uto 17.12.2019 13:15
Equi kaže...

Ima li tko kakav prijedlog za sat do 1200 kuna. Boja je nebitna ali preferiram kozni ili gumeni remen

 Satovi više idu prema tome što ti se sviđa...i što želiš, ali evo ta tako općeniti upit:

OVAJ

Ili neki Seiko 5...

PzKpfw uto 17.12.2019 17:45

@Equi

 

 

Neki Seiko. teško je prepproučiti satove, sve je to jako invidualno.

 

Montre ima na nove modele 20% na sve vrste plaćanja, a za stare modele čak 35%. Govorim o Seiku.

Ako si iz ZGB, skoni do ugla Frankopanske i Ilice.

 

Mada po meni rađe skupljaj pare, pa si kupi jednom nekaj kvalitetnije.