EZY-E sri 15.5.2019 13:06

Pebble Steel Watch, ugasio sve smart funkcije, vibraciju, alarm, osvjetljenje zaslona, bluetooth i sada baterija traje već tjedan i nešto a nije bi ni napunjen do kraja :)

E-Ink zaslon tako da je upaljen cijelo vrijeme 0-24.

glikoprotein čet 16.5.2019 20:47

Imaš alpinistu na eBayu , barem je bilo kad sam zadnji put gledao. I to je iz Europe tako da nema carine, cijena je ispod 500 dolara. Ja sam sebi uzeo Hamilton khaki King-a umjesto alpinista iz jomashopa i platio 3000 kn s carinom

PzKpfw sub 15.6.2019 14:56

 

 

Kolege forumaši, što mislite o Garminu Instinct?

Naš bugovac Drago ga je odlično recenzirao, te je prošao u toj recenziji taj sat vrlo dobro. Tiskano izdanje BUG-a, siječanj ove godine, str. 52-53.

A, i bugovac Denis je sa njim planinario po Zagrebačkoj gori.

 

Taj sat lakaj, jer ima nekih štih 90-ih, lagan je, ima sve funkcije pametnog sata, robusan, cool izgleda....

Oću pamentu ćuku da mogu sa njom vježbati u gym-u, trčati, plivati, planirati, šljakati, itd...Imam Suunto Core, al' nije pamenti sat, te teži 120 grama.

Što bi bila alternativa ovome tipu Garmina?

 

PzKpfw pon 24.6.2019 22:55

@Dolu

 

Za Seiko imaš kod nas ovlaštenog dilera "Montre". Vidio sam na njihovom webu, da se može kupiti i u Novoj Gradiški(vidim u profilu da si iz NG), odnosno preko lokatora na stranici:

 

 

Al' baš za taj model, probaj nazvati prije ekipu koja dila Seiko, pa sve sa njima iskomuniciraš.

Guba, ćuka!

 

Tallahassee uto 25.6.2019 00:54
Dermentor kaže...

Već dvije godine Garmin Fenix 3 HR Sapphire. Prezadovoljan sam.

 ... preso na fenix 5x .... nemoj, visinomjer i barometar su kud i kamo bolji (precizniji) na trojci....

veseli007 sri 3.7.2019 05:40

Pozdrav!

Mozete mi pomoci gdje da kupim Seiko skx 009.!?

Znam da ga ima na amazonu, ali me zanima ako postoj jos koja EU trgovina koja ga prodaje!

Gledan na eGlobal.Centar ali ga nemaju trenutno na zalihi!

Thx! 👊

morrisoN sri 3.7.2019 10:09

Ja sam skx007 kupio na creationwatches, no ako ne ne tražiš isključivo nov, pokušaj vidjeti na portalu satova. Njihov oglasnik često ima skx u ponudi po jako povoljnim cijenama. Zna biti i novih.

veseli007 sri 3.7.2019 11:06

@morrisoN thx👊 htio bim uzeti u Eu jer ako uzmem na creationwatches platit cu carinu a onda me izadje dosta skuplje!

Na Amazonu je 009 za 250€, + 15€ dostava K serija dok je na creationwatches 223€ J serija. Radije bi J seriju😊 ali dok mi prodje carinu i sve harace doci cem me 300€☹️.

A mogu potrositi 2k nikako iznad, samo novo! ☺️

Thx! 👍👊

PzKpfw sri 3.7.2019 20:42

 

@veseli007

 

Pored ovoga što je morrisoN napisao, probaj drito nazvati dilera za HR-Montre. Pa, pitaj dal' imaj u tu ćuku na lageru il' dal' je mogu nabaviti.

Kada sam posljednji put bio kod njih u Ilcii, kao da sam vidio baš tu ćuku koju ti tražiš.

 

Et_Tu_Brute? sri 3.7.2019 22:48

Lijep pozdrav, nosio sam dost dugo sati koji je bio cheap-ish, ali mi se izgled sviđao, ovako na slici izgleda lame al uzivo dost bolje(valjda kao svaki sat).

No valjda kvaliteta nije bila bas neka, i s vremenom je otpao plavi prsten i izgleda kao ocaj (x god star, nosen 3 god).

Pa sam u potrazi za novim satom, stvaarno neznam ništa o njima. A nebih tio ogromnu lovu trošit, evo par koji mi se dopadaju pa ako moze koji komentar ili ako se ima bolje za slične pare i slicnog izgleda, ili sto je lijepo vama za takve pare.

 

Ovaj mi se najvise sviđa po izgledu/cijenu klik

Ovaj mi se isto dopada, klik

Ovaj isto nije los klik, samo što to sve znači po njemu? 0.3-0.9? i lijeva od 0-30?

morrisoN čet 4.7.2019 10:03
Et_Tu_Brute? kaže...

Lijep pozdrav, nosio sam dost dugo sati koji je bio cheap-ish, ali mi se izgled sviđao, ovako na slici izgleda lame al uzivo dost bolje(valjda kao svaki sat).

No valjda kvaliteta nije bila bas neka, i s vremenom je otpao plavi prsten i izgleda kao ocaj (x god star, nosen 3 god).

Pa sam u potrazi za novim satom, stvaarno neznam ništa o njima. A nebih tio ogromnu lovu trošit, evo par koji mi se dopadaju pa ako moze koji komentar ili ako se ima bolje za slične pare i slicnog izgleda, ili sto je lijepo vama za takve pare.

 

Ovaj mi se najvise sviđa po izgledu/cijenu klik

Ovaj mi se isto dopada, klik

Ovaj isto nije los klik, samo što to sve znači po njemu? 0.3-0.9? i lijeva od 0-30?

 Šta misliš o ovome:
https://www.orientwatchusa.com/products/faa02005d9

https://www.orientwatchusa.com/products/faa02001b9

0x4c756b61 čet 4.7.2019 19:11

 

Danas sam ga nakon 3 mjeseca nećkanja napokon naručio.

Tražio sam 20% popusta, na što su mi odgovorili da mogu dati 18.5% (na redovnu cijenu od 460€), tako da je na kraju ispao 2800kn, a kod nas je 4400kn.

Hvala na preporuci. 

 

Sad samo treba dočekati da stigne. 

 

 

 

veseli007 pet 5.7.2019 01:18

Pozz!

Ima ko kakvih iskustva sa ovim web shopom; Monsterwatches.

Dali je pouzdan!? Citam po forumima ljudi se zale na sporu komunikaciju.

 


Imaju skx 099 J za 265€ + dostava 23€ pa se sada razmisljam za 20€ vise dobijem J seriju.

Pitam se koliko su pouzdani, samo to !??

Ili je ipak bolje na amazonu kupiti, hmm!?

Iz Montre mi se nisu jos javili, mozda hoce!

Thx, ekipa! ✌️👊


https://www.monsterwatches.nl/product/skx009-j/

 

 

 

PzKpfw pet 12.7.2019 19:08

E, uroljupci, ima par pitanja:

 

- kod mehaničkih automatskih satova, što se napajaju sa nošenjem, zašto jedan dio ekipe plaši druge koje se odluče na automatski sat sa nekakvim skupim servisom, održavanjem, itd.

Pa, logično je da se spiralna opruga troši, dolazi do zamora materijala, ako je stalno sat na ruci u pokretu. Svaki sat i treba održavati. Redovnim servisom ga se održava na životu.

 

 

-dal' ima neka stranica na Internetu gdje bih možda mogao vidjeti koliko su teški Seiko satovi. Znam da MorrisonN ima Seiko satove, pa ako mogao možda izvagati koliko ima neki model njegova sata?

Ili netko drugi, tko ima neki Seiko(Prospex-Sea....? Ovako nešto link. Znam da se u pravilu pravi satovi ne kupuju preko Interneta, ako ih negdje prije ne isprobaš, ali onako me zanima imali li negdje informacija za Seiko satove koliko koji teži, prije nego krenem po urarskim radnjama šetati sa kuhinjskom vagom. 

Primjerice, naišao sam na Internetu da je Seiko 5 Explorer sa NATO remenom težak oko 80 grama.

 

- dal' netko ima konkretna iskustva sa Hirsch remenima za satove?

 

- okay, za Seiko znam da su kvaliteta, al' ima netko konkretnih iskustva sa brendom Certina? Mišljenje?

 

 

 

Ne kupujem sada mehanički sat, nego se samo informiram. Sada sam u fazi kupnje Garmina, Instinct model.

morrisoN pet 12.7.2019 22:25

Skx 007 kojeg imam je 136 grama na stock jubilee narukvici, no ja imam srapcode super jubilee koja je od stock narukve teža barem za polovinu, tako da je osjet sata na ruci popriličan. Ja volim osjetiti težinu sata, tako da mi to odgovara. Ova narukvica odlično balansira sat na ruci (imam dugu varijantu kopče)
Engineer narukvica je još teža od jubilee.
Ljeti ga nosim na gumi, pa je sve ukupno lakši od onih 136 grama.
No, diver satovi su u pravilu mrcine.
Ko voli lagane satove, a ne želi gubiti na kvalitetu kućišta, neka traži titanijumske varijante. Ja ne volim prelagan sat.
Seiko 5 je uglavnom od 70 do 100 grama, zavisno od varijante kućišta.
Njegove narukvice su od folded linkova, i sa limenim kopčama, što smanjuje težinu, no i samo kućište sata je tanje.
Dres satovi su lakši.
Što se tiče cijene održavanja mehaničkog sata, za Seiko satove to nije neki naročit trošak iz više razloga. Prvo, interval održavanja je veliki, barem za ove o kojima govorimo. Drugo, domaći urari su uglavnom dobro upoznati sa tim mehanizmima, te cijene redovnih servisa nisu velike.
Trošak održavanja je veći za satove iz više cjenovne klase.
No, cijena održavanja ne bi trebala biti prepreka za kupovinu mehaničkog automatskog sata, naročito ako se radi o satu do 300-400 eura.

bloodborne uto 16.7.2019 10:47
GrimReaperKC kaže...
bloodborne kaže...

Jedan drazi za casual utorak, doduse mogao bi ga pocastiti novim remenom.

 meni prekrasan, imao sam ga 2 godine u planu kupiti i nikako... 

 

 

je slazem se, ja sam ga slucajno vidio u kroni. svidjela mi se kombinacija crnog sata i smeđeg remena.
a kako sam vec imao jedan fossilov sat s kojim sam takoder bio zadovoljan kao s ovim, medutim taj prvi
sam prodao jer sam pao na 60kg a bio je malo veci pa je to na mojoj ruci izgledalo sramotno smijesno.
a ovaj mi je bio bas prekrasan, jednostavan i jako pristupacne cijene. i da kucam u drvo evo mislim da ga imam vec
2, 2.5 god bez ikakvih problema. sljedeci ce nadam se biti zeppelinov :D

GrimReaperKC uto 16.7.2019 10:57

ja imam 5 satova i htio sam jos neki sa koznim remenom da imam gotovo sve opcije..

 

onako minimalisticki,jednostavan...

 

i tako lurkam ga vec na tic tac area ima 2 god.. al nikak da pljunem tih 105 eura 

 

 

bloodborne uto 16.7.2019 11:12
GrimReaperKC kaže...

ja imam 5 satova i htio sam jos neki sa koznim remenom da imam gotovo sve opcije..

 

onako minimalisticki,jednostavan...

 

i tako lurkam ga vec na tic tac area ima 2 god.. al nikak da pljunem tih 105 eura 

 

 

Ja imam jos 2 od nautice jedan sa gumenim remenom i jedan klasicni "metalni" doduse
kao sto to biva vecina nauticinih je za vece ruke sto moja vise nije i sad mi samo stoje
i skupljaju prasinu. a njih ne zelim prodati jer sam jednoga dobio od starog, a drugi sam
dobio jos tamo 2006 za krizmu. tak eto stoje i cekaju da nabubam kile. :D

 

105 eura to je okej cijena znaci 100tinjak kn jeftinije no sto sam ga ja platio u kroni.
zao mi je sto je burazov jedan fossilov koji je on takoder dobio za krizmu naprosto nestao.
ja sam ga obozavao nositi sto je njega naravno zivciralo i kak smo bili klinci tad jos sakrivali ga
jedan od drugoga i jedan dan sata samo vise nije bilo nigdje u kuci.

ja bih ti rekao uzmi OVAJ no on je 100 eura x2