Dodinho pon 2.11.2009 20:49

Evo primjetio sam da dosta mojih vršnjaka ne nosi sat, tj. gledaju koliko je sati na mobitelu, ali meni je ipak draže imati ručni sat jer bez njega kao da sam izgubljen.

 

Zanima me jel vi nosite sat?

 

Ja imam dva sata jedan koji nosim svaki dan i jedan za malo svečanije eventeCool.

Dodinho pon 2.11.2009 20:58
BORG kaže...

Da, uvijek, izgubljen sam bez sata.

Imam neki Casio od 180kn, prezadovoljan sam.

I ja sam si isto tako kupio neki Casio za nekih 200-tinjak kuna, super radi, a ovaj malo bolji sam dobio za krizmu.

Oly_E3 pon 2.11.2009 21:02

Da imam Casio G-Shock već nekoliko godina..... Sat je odličan. Dosta ronim po ljeti, a po zimi boravim na hladnim prostorima (pogotovo kada odem na skijanje) i sat uredno to izdržava. Za sada sam samo jednu bateriju promjenio. Inače bez sata sam kao muha bez glave Nevinašce

macak pon 2.11.2009 21:07
Dodinho kaže...
Zanima me jel vi noste sat?

Da. Uz dobra odijela i kravate, za potpuni dojam treba imati i dobar sat. Najdraži su mi Audemars Piguet Jules, a kao sportska varijanta Tag Heuer Carrera.

Danny_HR pon 2.11.2009 21:20

Naravno da koristim i nosim sat.


 


Sat je nešto specijalno za mene, i zapravo sam oduvijek, čak i kao klinac obožavao satove.


 


Često sam znao odlaziti do lokalnog urara i buljiti u njega dok on namješta te male savršene mehaničke sklopove.


 


Baš sam nedavno u svoju kolekciju dodao ruski Vostok, mehanički koji se navija na pokret.


 


 


Mehanički satovi su mi puno draži, jer na neki način ovise o vlasniku, baš kao što i vlasnik ovisi o njima. Ja kao vlasnik njemu dajem život, a on meni za uzvrat kazuje točno vrijeme. Uz to, budući da moj sat ima stakleni poklopac pozadi, vidi se dio mehanizma pa mi je ponekad smirujuće gledati kako radi. U svom sklopu ima čak 32 rubina, od kojih su napravljeni vijci i ostali precizni dijelovi.


 


Ovo će shvatiti samo oni koji uistinu vole satove.

Tionio pon 2.11.2009 23:40

Nekad sam stalno nosio sat...i dan danas ga imam...Casio G-SHOCK, i neki jeftini kineski sa USBom...xD...al sam ga poceo zaboravljat i odvikao sam se...sad kad ga stavim na ruku, jedva cekam da ga skinem...nekako mi je lakse pogledat na mob...al ko zna...mozda ga opet pocnem nosit....

Danny_HR pon 2.11.2009 23:43

Hvala na otključavanju.

 

Pa samo da dodam, uz ovaj Vostok koji nosim najčešće uz ostale imam i stari djedov sat Molnija, također mehanički.

 

   

Datira tamo negdje iz kasnih 60-ih ili ranih 70-ih godina. Ovaj mi je sat jako drag i jako prirastao srcu pa iako ga ne nosim često ga izvadim samo da ga navijem i čujem kako mehanizam i nakon svih ovih godina savršeno radi.

Inače ovo je jedan od onih koji tikču 3 puta u sekundi. :)

djdomi pon 2.11.2009 23:50
Dodinho kaže...

Evo primjetio sam da dosta mojih vršnjaka ne nosi sat, tj. gledaju koliko je sati na mobitelu, ali meni je ipak draže imati ručni sat jer bez njega kao da sam izgubljen.

 

Zanima me jel vi noste sat?

 

Ja imam dva sata jedan koji nosim svaki dan i jedan za malo svečanije eventeCool.

ja imam ovaj drugi na slici, ne nosim ga otkad mi su se baterije ispraznile, mogo bi ga uskoro...

Paolo2612 uto 3.11.2009 00:05

Također izgubljen bez sata. Odmalena sam imao Casio satove, a od krizme nosim sat koji sam dobio kao poklon. Doslovno ga toliko nosim da kada ga skinem uvijek osjećam da nešto fali.

 

P.S. Danny imam isti sat kao i ovaj tvoj na navijanje. Samo je iznutra bijela boja a ne crvena i ima drugačiju rezbarinu na poklopcu.

Stimulans uto 3.11.2009 00:52

Ja sam nažalost zamijenio sat s mobitelom ali mi je već dulje vrijeme (čitaj nekoliko godina) želja kupiti neki pošten sat. Problem je u tome da i kad dođem do nekih para - uvijek mi je problem iskeširat 500 kn za neki kvalitetniji pa potrošim na nešto drugo. No doći će i taj dan. Još kao mali sam koristio Casio a negdje na prvoj godini faxa nestao mi je, valjda se na nekoj fešti zagubio i od tada nisam koristio ručni sat. Eto sad bih si mogao uzeti sat ali mi je na listi prioriteta grafička kartica. Grafička ili sat? Pa ne znam kako vi ali ja biram grafičku Osmijeh. Ma zlo s tim parama... nikad ih dosta.

Joe Cavallo uto 3.11.2009 01:34

Ja isto nosim sat. čim idem malo dalje od kuće. jednostavno ako ti treba sat il ite netko pita, pa dok izvadiš mobitel je tapija. ovak makneš rukav( po zimi ) i pogledaš i to je to. i ovog imam već 7 godina otprilike. i samo sam 2 put mjenjao bateriju. radi ko švicarski Smijeh

Quantum uto 3.11.2009 09:19

Dobro pitanje!

 

Samo dok nekamo idem ili se negdje krećem. Čim sjednem, odmah ga skidam.

 

Trenutno ponosni vlasnik G-Shocka, a ovaj mi je strašno zapeo za oko:

 

 

Dodinho uto 3.11.2009 10:01
vistma kaže...

Od malena nosim sat i kako je navedno u prethodnim postovima to je odraz moje osobnosti. Namigiva

 

A ovaj mi je od djeda, stari mehanički sat:

 

 

Odlični satovi, super je ovaj prvi, a od djeda je klasika nulte kategorije, svaka čast.

Batista uto 3.11.2009 10:04
vistma kaže...

Od malena nosim sat i kako je navedno u prethodnim postovima to je odraz moje osobnosti. Namigiva

 

A ovaj mi je od djeda, stari mehanički sat:

 

 

definitivno meni najljepsi sat sto sam vidio u ovoj temi (Festina)