Shivi pet 31.3.2017 08:44
sandokan111 kaže...
Shivi kaže...

Kako sam se razocarao sa terrakomom, koji su to lazovi... Prosle godine sam uzeo internet bez ugovorne obveze (telefonski smo se dogovorili) i operater mi je naglasio da kad ga zelim raskinut da se TAJ dan raskida (jos je napomenuo da se razgovor snima i da ih mogu tuzit ako nije tako). Nazvao sam sluzbu za korisnike i kad sam spomenuo da zelim raskinut, nisu mi dali bez valjanog razloga??? Zatim sam morao na mail sa kopijom osobne slat valjan razlog za raskid da bih dobio odgovor da ce se ugovor raskinut tek nakon 12 radnih dana jer tako pise u njemu. Nakon sta sam nazvao ponovno i upitao ih zasto uopce nisam ni dobio taj ugovor gdje to pise te zasto su mi pricali jedno, a sad rade drugo, odg. su mi da je to sigurno bio novi kolega i da on to nije znao?!?!?! Znaci dodes u banku i radi netko "novi", dogovorite uvjete npr. kreditiranja i kada idete zatvorit kredit oni vam kazu:"ah bio je novi kolega, ne mozete ga jos zatvorit, ali morate nastavit placat"

 

Ne uzimajte od njih jer obecavaju med i mlijeko, a posluze vas govnom i smatraju budalom. Da ne pricam o tehnickoj podrsci kad vam nesto ne radi da im treba tri gladne godine da dodu (3-4 dana), pogledaju (jer mi valjda ne vjeruju da ne radi) i onda nakon 2-3 dana vam salju novi ruter postom, radno vrijeme im je od pon-pet 8-16 pa nedaj boze da nesto crkne u subotu ujutro ili jos bolje, u petak oko 17h. O stekanju veze, za 30% manji download i preko 50% manji upload od dogovorenog, malo malo neki reset linije, katastrofa i kad nazovete i pitate zasto je to tako, dobijete odgovor da je svugdje tako, da oni isporucuju dogovoreno, ali da se ili izgubi putem ili je to do mojih uredaja, ono WTF??? Nikad vise tamo!

 

Kod drugog operatera sam oko mjesec dana i tu sam super zadovoljan, imam 0,5-1mbit vise nego sta sam ugovorio i ono najbitnije, stabilnu vezu...

 Pravno su oni u pravu. Moralno, ne bas.

To sto pise u ugovoru je jedino valjano, to sto ti oni pricaju je potpuno nebitno jer dokazat ne mozes ...

 Znam, jasno mi je... Samo mi nije jasno da ja taj ugovor NISAM dobio, tj. nisu mi nikada papir poslali, a ja sam naravno igrao na postenje i nisam cjepidlacio jer eto, mogu raskinut ugovor kad god hocu...

Ocito stalno moras biti djubre da bi druga strana postivala dogovor i cigancit za svaku sitnicu inace te ozene u trenu...

stakor uto 20.3.2018 09:25

S obzirom da mi je B.net poprilicno digao zivce svojom najavom zamjene starih receivera koji koriste Conax karticu (sto bi me prisililo da koristim njihov shitty receiver umjesto kartice za dekodiranje ustekane u TV kao dosada), namjeravam ih otpiliti. Terrakom HFC mi je takodjer dostupan u zgradi, ali me zanima da li je itko od njih uspio namjestiti modem u bridge modu (kao i do sada na B.netu), ili da li ga se moze samostalno staviti u bridge mode? Tehnicka podrska me blago bezobrazno otpilila ("mi to ne podrzavamo"). Ta mi je funkcionalnost potrebna jer zelim nastaviti koristiti svoju Mikrotik opremu. U manualu za Fritzbox sam vidio da ta opcija postoji, ali me zanima da li je zakljucana ili je nekakav custom firmware u pitanju?

 

https://avm.de/service/fritzbox/fritzbox-6360-cable/wissensdatenbank/publication/show/729_Bridge-Anschluesse-der-FRITZ-Box-einrichten/

 

La Roca sri 31.7.2019 11:41

Imam njihov 3u1 paket već treću godinu..

Optika je coax,100/20

Nemam nikakvih problema s njima..u te tri godine ostao bez neta dvaput..Jednom je bio neki veći kvar s njihove strane(riješilo se za 24 sata),drugi put za par sati

TV je isto okej doduše slika bi mogla bit i bolja al zadovoljan sam

Dobio njihov router Fritzbox 6360,ne pamtim kad sam ga morao resetirati

Na ugovor od 24 mjeseca dobiješ gratis i HBO i Cinemax pakete..plaćam mjesećno 209 kn

UgLavnom ja zadovoljan,ne planiram mijenjati

marsovac zemaljski sri 31.7.2019 11:43
spiderhr kaže...

Ajd da malo pišemo i o Terrakomu iako nije tako rasprostranjen kao drugi.

 

Razmišljam da prijeđem na Terrakom...

Iskustva?

 iskustva uzasna, pogledaj prethodnu stranu, bio sam 2 godine kod njih, na kraju su mi radi 3-4 dana (gdje sam dogovarao prelazak na optimu) navodnog uranjenog prekida ugovora naplatili penale.

Uz to su cijelo vrijeme bili bezobrazni kao SZK, ne mozes ih nazvati nakon njihovog radnog vremena, niti vikendom, znaci ako ti ne radi internet vikendom, cekaj ponedjeljak pa mozda posalju tehnicare HT-a do petka.

 

Vratio se na Optimu koja radi savrseno od prvog dana i jos su jeftiniji te imaju brzi internet.

Minneyar sri 31.7.2019 13:51

I ja razmisljam o prelasku na Terrakom s obzirom na mučko uvođenje naknade za fiksnu mrezu u A1... Dostupna mi je Terrakom optika, ali gledajuci ovako po cijenama napisanim na stranici, i dalje bi mi bilo dosta povoljnije i bolje brzine na A1, cak i ako uracunam tih dodatnih 20 kn/ mj. Postoje li i kod Terrakoma nekakvi dealovi "ispod stola", popusti, mjesta za pregovore oko cijene?

Nemo nemo čet 1.8.2019 19:11

Ja sam od Terrakoma "dobio" popust jer sam sa njima pregovarao! Ostalo što se tiče njih, istina je što su napisali; podršku imaš samo za vrijeme  njihovog radnog vremena. Vikendom, blagdanom, praznikom, poslije radnog vremena, zaboravi na podršku. Po meni, ako je cijena ista, a ovisi o paketu usluga (programa) koji hoćeš, bolji je A1. Barem imaju podršku non-stop!

Minneyar sub 3.8.2019 07:12

Dosla mi u sanducic sljedeca ponuda od Terrakoma... Kazu "dok drugi operateri poskupljuju, mi vam nudimo paket po najboljoj cijeni ikad, bla bla":

 

150 mbit

100+ TV programa

flat telefoniranje prema svim fiksnim mrezama u HR/EU

besplatno Cinemax+HBO programski paketi tijekom cijelog trajanja ugovora

 

Prvih 6 mjeseci 79 kn/mj, iducih 18 mj 199 kn/mj uz ugovaranje trajnog naloga, 209 kn/mj bez.

 

Ispadne 169 kn mjesecno u prosjeku, trenutno A1 placam 172 kn mjesecno i to prije poskupljenja, dakle od 9. mj. ce biti 192.

 

 

Nemo nemo ned 4.8.2019 19:34

Možda je kod tebe optika provučena do stanova! Kod mene je Terrakom iskoristio antensku instalaciju a ona podržava brzinu do 100 mbita. Koliko sam čuo, do sada su koristili postojeće instalacije koje su samo "krpali" ako je bilo potrebno! Možda su ih počeli i razvlačiti! Ja imam ugovorenu brzinu od 100 mbita, a Max na mobu je 39/34! Super! 

Minneyar pet 23.8.2019 19:56

Evo update, danas mi sve spojili.

 

TV je ok, dosta losa kvaliteta slike ali koliko sam vidio tako je i na A1, a ovdje je bar puno bolji osnovni paket + imam HBO 1, 2, 3 i Cinemax 1 i 2. Inace evo vec prvi dan koristenja se jednom totalno smrznula slika/ receiver i morao sam ga ugasit cupanjem napajanja jer na nis drugo nije reagirao.

 

Internet... ugovorena brzina je 150/20 (minimalna koju smiju isporuciti 105 mbit), mjerio sam Speedtest nekoliko puta kroz dan (ukljucujuci i nakon reseta routera), i brzine su uglavnom oko 40-60 mbit download i oko 35 mbit upload (ping super, 5 ms). Dakle download preko duplo manji od ugovorenog. Router je Technicolor, pretpostavljam da je to onaj skart koji je A1 zadnjih 15 godina uvaljivao. Sad imam 14 dana za raskinuti ugovor, ali nadam se da nece do toga doci i da su neki privremeni problemi. Uostalom 40-60 mbit je dovoljno brzo za sve ionako :) A ako se nastave te spore brzine, zovem iduci tj tehnicku podrsku.

 

Tak da sve u svemu pomijesani osjecaji zasad, al bar prolazim daleko povoljnije nego kod A1 gamadi.

Minneyar pet 23.8.2019 22:47
JozoBozo121 kaže...

To su brzine preko kabela?

 

Antoniio22 kaže...
Jesi speedtest mjerio preko kabela ili wifi?

 Kabel. Evo sad navecer mjerim oko 90-100, sto je opet cak i ispod minimalne ugovorene brzine. Ali super sto je upload skoro duplo brzi od ugovorenog :))

Antoniio22 ned 25.8.2019 22:39

Ako je i dalje ispod minimalne ugovorne, čak i kabelom ako mjeriš, onda ti ne ostaje drugo nego ih zvati. Na stranu što si prošao bolje nego kod A1, uslugu ti moraju pružiti.

I da, svakako provjeri podržava li ti računalo više od 100Mbps, da ne bi bilo da je kartica limitirana na 100M, odnosno da nije gigabitna.

Minneyar pon 26.8.2019 09:00
Antoniio22 kaže...
Ako je i dalje ispod minimalne ugovorne, čak i kabelom ako mjeriš, onda ti ne ostaje drugo nego ih zvati. Na stranu što si prošao bolje nego kod A1, uslugu ti moraju pružiti.

I da, svakako provjeri podržava li ti računalo više od 100Mbps, da ne bi bilo da je kartica limitirana na 100M, odnosno da nije gigabitna.

 S moje strane je sve ok sigurno, Cat 6 kabel, gigabitna mrezna, uostalom na A1 sam imao stalno 150 mbit. Budem danas zvao i vidio kaj kazu, i usput cu suptilno pitat "a rok za raskid bez penala je 14 dana od ukljucenja, cisto za slucaj da se nastave poteskoce?" 

Kopsi1304 pon 26.8.2019 09:04
Minneyar kaže...

I ja razmisljam o prelasku na Terrakom s obzirom na mučko uvođenje naknade za fiksnu mrezu u A1... Dostupna mi je Terrakom optika, ali gledajuci ovako po cijenama napisanim na stranici, i dalje bi mi bilo dosta povoljnije i bolje brzine na A1, cak i ako uracunam tih dodatnih 20 kn/ mj. Postoje li i kod Terrakoma nekakvi dealovi "ispod stola", popusti, mjesta za pregovore oko cijene?

 Je li koristis trio paket u A1 ili samo net ?

xdomagojx pon 26.8.2019 17:59

Pozdrav svima! Ja sam također do sada imao A1 (exBnet) duo paket net + TV i razmišlajm uzeti Terrakom. Pošto sam na Laništu, dobio sam ponudu da mi nude optiku.

 

Gledam da bi me došlo 229 kn (prema njihovoj net stranici). Sad ne znam kvalitetu TV-a, pa sam razmišljao možda samo net... dsa li možete usporediti njihov TV sa onim na A1? Kakva im je optika?

Minneyar pon 26.8.2019 22:01
xdomagojx kaže...

Pozdrav svima! Ja sam također do sada imao A1 (exBnet) duo paket net + TV i razmišlajm uzeti Terrakom. Pošto sam na Laništu, dobio sam ponudu da mi nude optiku.

 

Gledam da bi me došlo 229 kn (prema njihovoj net stranici). Sad ne znam kvalitetu TV-a, pa sam razmišljao možda samo net... dsa li možete usporediti njihov TV sa onim na A1? Kakva im je optika?

 Mozes za puno manje para puno bolje dobiti.. za iskustva imas ranije u ovom topicu, i ovdje:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/bnet-iskustva-openito-/29382.aspx?page=121&jumpto=5969747&sort=asc&view=flat

smajlee čet 29.8.2019 17:10

Bok

Ja sam ti doma na Jaruščici (ajmo reci Lanište) i na Terrakomu sam 3 godine sad (imam jos 1 god po ugovoru).

Meni su ok, to sta nude to radi. Imam trio paket za 209kn/mj, net 100/20, telefon koji ne koristim niti ga imam ali eto i HBO programe plus cinemax 1 i 2 na 2god (bila akcija ako se potpise ugovor na 2 god dobije se filmski paket).

Slika, imam sony braviu 43" FHD, neznam kaj bi rekel, ne patim na te stvari pa mi je slika ko slika ok, kak bi bilo na TVu od 4k neznam. Neki porgrami koji se emitiraju u HD formatu su "ljepsi" jel :) (Eurosport i SportKlub sam primjetil)

Sve u svemu, ok i zadovoljan.

Stabilnost interneta, ok, nisam primjetil da imam nekih problema. Spojen sam na WiFi pa me nekad usb mrezna zeza ili ruter (nisam ziher nije to cesto, prije mi se cini da se mrezna pregrijava ako je to moguce uopce), izvadim i vratim usb wifi i sve ok. Brzina je 100/20 kad spojim na LAN kabel, a na wifi ili ruter ne pusta vise od 50mbit ili kartica nemoze vise (nije mi opet tolko bitno). Ima fritzbox 6360 ili tak nekaj, uglavnom ostal mi taj ruter nakon kaj sam prije 3 god potpisal prvi ugovor i rekel sam im da mi novi ne treba. Igram WoW stalno, nekad WoT,LoL,Division 2 i nikad problema nekih da bi sad mogel reci, e to nevalja zbog loseg neta.

Kakva im je SZK neznam jer iskreno, nisam ih imal potrebu zvat uopce tak da se nadam da bu tak i ostalo.

Bil prije na bnetu,pa na vipu i sad na terrakomu.

I da, nemaju optiku vec se reklamiraju kao optika do zgrade, cable do tebe koji je u zgradi (Kabelski pristup internetu je usluga kojim se korisniku omogućuje pristup internetu putem hibridne optičko-koaksijalne mreže-OPTIK unjihovom nazivu), sad vidim da nude i bas FTTH sto nije bilo prije god dana.

 

Uglavnom, imaju ti do kraja kolovoza akciju trio paket 79kn/mj pa poslije valjda 229? Nazovi pa pitaj, imaju tu reklamu i na facebook stranici pa eto.

 

Ako se odlucis :) sretno.

ZdravkoZ čet 29.8.2019 17:53

Imam net od Terrakoma na Laništu 50/10 za 109 kn (ako ti dolaze papirni računi inače je nešto jeftinije trajnim nalogom)
Brzina mi se kreće oko 45/11 i ja sam zadovoljan.Optika dolazi do zgrade a dalje ide antenskim kabelom.Iako nemam uslugu Tv na taj način dobio sam 25 programa tipa DM sat,ZDF,History,Nickelodion,njemački RTL...doduše u nešto lošijoj kvaliteti od domaćih programa.
Sviđa mi se i korisnička služba.

Minneyar pet 13.9.2019 16:35

Evo update... Za ove koji nisu prije citali, dogovorio s Terrakomom sljedece: 150 mbit, digi.tv i telefon, plus gratis HBO i Cinemax paketi za 79 kn prvih 6 mjeseci i 209 kn iducih 18 mjeseci.

 

I sad, danima sam mjerio brzine i to je u popodnevnim satima bilo izmedu 40-60 mbit uglavnom, ponekad padalo i do 20-30. Izmjerio HAKOMetrom, poslao pismeni prigovor, sad me zovu...

 

"na zalost nismo u mogucnosti na vasoj lokaciji isporuciti dogovorenih 150 mbit, nego max oko 60 mbit... opcije su vam raskid ugovora ili prijelazak na sporiji paket ili da placate isto a veza vam bude spora."

 

lakrdija. i sad nemam pojma sta da radim, a radi njih sam raskinuo ugovor s A1 i odbio dobru ponudu koju su mi preko telefona nudili nakon sto sam poslao zahtjev za raskid... a A1 sad kosta samo internet 149 kn + 20 kn harač + 15 kn turbobrzi... dakle fakin 200 kn...

marsovac zemaljski pet 13.9.2019 16:54
Minneyar kaže...

Evo update... Za ove koji nisu prije citali, dogovorio s Terrakomom sljedece: 150 mbit, digi.tv i telefon, plus gratis HBO i Cinemax paketi za 79 kn prvih 6 mjeseci i 209 kn iducih 18 mjeseci.

 

I sad, danima sam mjerio brzine i to je u popodnevnim satima bilo izmedu 40-60 mbit uglavnom, ponekad padalo i do 20-30. Izmjerio HAKOMetrom, poslao pismeni prigovor, sad me zovu...

 

"na zalost nismo u mogucnosti na vasoj lokaciji isporuciti dogovorenih 150 mbit, nego max oko 60 mbit... opcije su vam raskid ugovora ili prijelazak na sporiji paket ili da placate isto a veza vam bude spora."

 

lakrdija. i sad nemam pojma sta da radim, a radi njih sam raskinuo ugovor s A1 i odbio dobru ponudu koju su mi preko telefona nudili nakon sto sam poslao zahtjev za raskid... a A1 sad kosta samo internet 149 kn + 20 kn harač + 15 kn turbobrzi... dakle fakin 200 kn...

 Napisao sam da su iskustva negativna, svejedno si presao kod njih

Minneyar pet 13.9.2019 16:58
marsovac zemaljski kaže...
Minneyar kaže...

Evo update... Za ove koji nisu prije citali, dogovorio s Terrakomom sljedece: 150 mbit, digi.tv i telefon, plus gratis HBO i Cinemax paketi za 79 kn prvih 6 mjeseci i 209 kn iducih 18 mjeseci.

 

I sad, danima sam mjerio brzine i to je u popodnevnim satima bilo izmedu 40-60 mbit uglavnom, ponekad padalo i do 20-30. Izmjerio HAKOMetrom, poslao pismeni prigovor, sad me zovu...

 

"na zalost nismo u mogucnosti na vasoj lokaciji isporuciti dogovorenih 150 mbit, nego max oko 60 mbit... opcije su vam raskid ugovora ili prijelazak na sporiji paket ili da placate isto a veza vam bude spora."

 

lakrdija. i sad nemam pojma sta da radim, a radi njih sam raskinuo ugovor s A1 i odbio dobru ponudu koju su mi preko telefona nudili nakon sto sam poslao zahtjev za raskid... a A1 sad kosta samo internet 149 kn + 20 kn harač + 15 kn turbobrzi... dakle fakin 200 kn...

 Napisao sam da su iskustva negativna, svejedno si presao kod njih

 jbg, iskustva s A1 su jos gora :) dogovorio paket za 114 kn/ mj, prvi mjesec racun 130 kn, iduci mj racun 140 kn. bez ikakve promjene uvjeta i icega. i od iduceg mj jos 20 kn nameta... radije bi nemao internet nego bio kod njih.

 

mislim da cu prec kod terrakoma na opciju samo internet za 99 kn. imat cu i dalje istu brzinu, bez nepotrebnog tv koji ionak ne koristim, za duplo manju cijenu neg trenutni paket. nije ni lose.

Ezio pet 27.9.2019 19:13

Instalirali su mi Terrakomov optik trio (150 Mbps) u ponedjeljak. Za sad sam zadovoljan. Trenutno brzina preko wifia (5GHz) 93 Mbps download, 40 Mbps upload.

Imao sam prije toga bnet 3D. Mislim da je preko wifia išao do 80 Mbps, a upload 15 Mbps.

Super mi je i što se može birati između stb prijemnika i conax modula za tv. Uzeo sam conax jer mi je praktičnije. Ali ako uvedu "snimalicu" a navodno planiraju već sljedeći mjesec, možda ipak uzmem stb.