enigmus ned 9.12.2012 10:14

Bivši Kerman - par kvartova u ZG.

 

I nisu baš jeftini: 

 

TERCET

Paket uključuje TerraNET – 4 (od 2/0,25 do 4/0,5 Mbps) + 

TerraVIZIJA – ATV + TerraFON – GRATIS

 

227,64 kn

 

Ja u Bnetu imam 12/1 i digitalnu TV za 250. Tak da...

viRtualB čet 3.1.2013 20:11

Sto se tice da nisu bas jeftini ne bih se skroz slozio


U bnetu tesko da imas za 250 i digitalnu jer je 3D 230 + prosireni 40kn + wifi modem 29kn znaci ukupno cca 300kn (osim ako nisi dobio nesto ispod pulta :))

Ja imam Terrakom slicno: Tercet 227 + digitalna 24 kn + nadoplata na 16Mbps 40 kn + wifi modem 18 sveukupno  309kn.

Kad se pogleda da je brzi internet cak bi ispalo da je terrakom povoljniji.


Veci problem je jer cijelu hrvatski pokrivaju preko adsl-a (totalno druge cijene) a na kabelskoj zagreb i kutinu.

 

bivsi kerman je samo dio kabelske mreze, a inace je Voljatel kupio nekoliko manjih kabelskih operatora i spojio u Terrakom te se nedavno pripojio ali ostao pod tim imenom.

marsovac zemaljski čet 4.12.2014 17:37

kakvog iskustva imate s ovim operaterom?

čine mi se jako povoljni s obzirom da nude 10mbit/s flat + telefon (neka obična tarifa) za 179kn

trenutno sam na optimi gdje imam 4mbit/s + telefon (relativno ok tarifa) za 172kn

 

e sad, h1, i ostali operateri nisu dostupni na svakom broju i u svakoj ulici u mom malom gradu pa mi je čudno da je ovaj operater svagdje dostupan, čak i u selima nekim (moja rodbina).

kao da nitko u hrvatskoj nije na njihovoj mreži, svaki forum je skoro pa prazan o njima ili su objave starije od 2-3 godine kada nisu imali ovakvu ponudu

kicmabrajker čet 4.12.2014 19:59
marsovac zemaljski kaže...

kakvog iskustva imate s ovim operaterom?

čine mi se jako povoljni s obzirom da nude 10mbit/s flat + telefon (neka obična tarifa) za 179kn

trenutno sam na optimi gdje imam 4mbit/s + telefon (relativno ok tarifa) za 172kn

 

e sad, h1, i ostali operateri nisu dostupni na svakom broju i u svakoj ulici u mom malom gradu pa mi je čudno da je ovaj operater svagdje dostupan, čak i u selima nekim (moja rodbina).

kao da nitko u hrvatskoj nije na njihovoj mreži, svaki forum je skoro pa prazan o njima ili su objave starije od 2-3 godine kada nisu imali ovakvu ponudu

Heeeh, gledao sam na fb-u sto ljudi pisu u vezi njih, kao i svugdje neki hvale, neki negoduju, ali cijena im je stvarno privlacna, znaci ja bih za 230 kuna dobio 20 MB flat internet i neogranicene pozive prema fiksnim telefona unutar EU po 0 kuna, dok optimi placam 245 kn za 10 MB brzinu i normalni telefon, cini mi se, mada nisam siguran da imam nesto besplatnih minuta ukljucenih u pozive prema fiksnim linijama....

bobyg sri 10.12.2014 10:45

I mene zanimaju iskustva sa ovim operaterom. Vidim da imaju dosta povoljnu ponudu, ali mi se čini da njima ipak još treba vremena da postanu veliki (dok ih VIPnet ne otkupi ).

Modem im je Technicolor kakav je kod VIPneta.

Evo što kaže jedan korisnik sa fejsa:
Prijavljen kvar. 24 sata bez telefona u 21 stoljecu Kod poziva na 7777000 vec 3 sata prvi u redu ali se nitko ne javlja Poslane poruke na mail i Facebook ali bez odgovora! Sramota

Tako da oni očito još nisu spremni za puno korisnika.

marsovac zemaljski pet 30.1.2015 18:23

prvi dan korištenja, katastrofa.

 

pređem sa optime sa 4mbit/s na terrakom na 10mbit/s da bi mi download danas varirao od 2mbit/s do 8mbit/s.

aj reko ne vjerujem speedtestovima, isprobao hakomov, onaj bwm.carnet.hr i speedtest svaka pokazuje drukčije u roku minute.

reko idem probat sa torrentom, nekim sa puno seedova, također varira

na kraju sam probao sa softverom sa stranica koji imaju jake servere radi puno downloada po danu (microsoft, apple, google), također skida sporo.

 

da sam znao ostao bi na 4mbit/s na optimi po skupljoj cijeni, barem znam da će brzina raditi i više nego dobro.

 

ako bude pozitivnih promjena javim

nikhorva pon 2.2.2015 10:22

loše iskustvo,
- potpisan ugovor za internet (10Mbit) i telefon početkom 12 mjeseca 2014. godine, rekli mi da je rok za uključenje 30 dana.
- nakon malo više 30 dana i nakon 3 poziva, zovu me i vele da se čeka T-com (zbog infrastrukture)
- zovem opet nakon 2 tjedna, i vele mi da je zahtjev T-comu poslan tek prije 4 dana i da se čeka odobrenje
- za 2 dana me zovu i vele da je sve ok i da će uključenje usluge biti za 2 tjedna (2 mjeseca nakon potpisivanja ugovora)
- 3 dana poslije toga me zovu da je zahtjev odbijen, da nema povezanosti krajnjeg korisnika s infrastrukturom

Na kraju dobro što je ovako ispalo, jer im je već i SZK katastrofa, ništa ne znaju samo prosljeđuju zahtjeve dalje, pa će se netko javiti, al se nitko ne javlja.

sylar951 pet 17.7.2015 02:47
marsovac zemaljski kaže...

nakon 100 poziva SZK, linija se stablizirala ali unatoč obečanim 10mbit/s dobijem češće oko 9 ( interval od 8.5 do 9.5)

Danas je i moj stari zvao al su ga držali na čekanju pola sata. Valjda je više ljudi zvalo pošto je internet bio isključen skoro sat vremena.

Nije problem 1-2Mbit manje od dogovorenog već nekonzistentan rad. Što će mi super brz internet koji je super brz kada radi, a svakih par dana uopće ne radi. Radije uzimam manju brzinu ali da šljaka kako spada svaki dan.

BuhaBT sub 5.9.2015 16:26

Svima koji se do 1. prosinca 2015. odluče na bilo koji od naših SOLO, DUO ili TRIO paketa, usluge će biti dostupne bez ugovorne obveze, ali i bez aktivacijske naknadešto znači da ste ove jeseni u prilici uštedjeti 1.421,75 kn!

„Svijet nikada nije imao dobro definiranu riječ sloboda.“
Abraham Lincoln
Planiram definitivno prijeći slijedeći mjesec na njih sa iskona.
Pošto živim na selu najjeftiniji su mi u ponudi na 4mbita samo 160kn!
marsovac zemaljski sub 5.9.2015 17:49
BuhaBT kaže...

Svima koji se do 1. prosinca 2015. odluče na bilo koji od naših SOLO, DUO ili TRIO paketa, usluge će biti dostupne bez ugovorne obveze, ali i bez aktivacijske naknadešto znači da ste ove jeseni u prilici uštedjeti 1.421,75 kn!

„Svijet nikada nije imao dobro definiranu riječ sloboda.“
Abraham Lincoln
Planiram definitivno prijeći slijedeći mjesec na njih sa iskona.
Pošto živim na selu najjeftiniji su mi u ponudi na 4mbita samo 160kn!

 iako nisam ih zvao i ispitivao detalje, to bez naknade mi sumnjivo, to jest, ne znam gdje bi mogla bici caka.

Također, postojeći korisnici su vezani ugovorom, a novi ne moraju biti 

smajlee sri 13.4.2016 19:11

Ajmo ekipa, ima tko kakvih novosti?
Opako razmisljam o njima, novi Zagreb, Jaruscica, dio oko Arena centra.

Nude optiku,koja je kao optika/koaksi(j)alac. Bio na bnetu i sad na VIPu dakle koaksi(j)alac i ok, al ako ide jeftinije, zasto ne :)

Da li nude uopce gdje jos tu mijesanu optiku?

 

Razmisljam o njihovom internetu(solo optik 139kn neznam el tu i cijena rutera) i EvoTV kombinaciji (sad za 35kn/mj na 12mj+uredjaj 20kn/mj valjda) :). Sve skupa manje od 200kn ili tu negdi, a evotv nudi HBO 12mj kao...

 

Svaka informacija dobro dosla :)

roxas pon 22.8.2016 08:41

Imam ja njihovu optiku (100/20) vec par mjeseci i zadovoljan sam. Za sad nisam imao nikakvih problema, a cijena mi je odlicna - 120 kn mjesecno i prvih 6 mjeseci besplatno, naravno uz ugovor od 2 godine. Jedino sto je mozda neuobicajeno, ali zapravo potpuno logicno iz njihove perspektive, je da moras podnijeti zahtjev ako zelis pristupiti modemu i potpisati da si ti odgovoran ako nesta pokvaris u postavkama.

Brzina interneta je konstantna kadgod sam testirao osim sto u pravilu ne mozes postici tolike brzine preko wifija nego ces morat obavezno spajati lan kablom, sto je i normalno jer brzina kod takvog spajanja ovisi o previse faktora da bi bilo potpuno pouzdano.

Instalaciju vrse prema terminu koji ti mozes odabrati preko weba ovisno kad ti pase.

I da, ne znam kolike su im sad reklamirane cijene, ali mozes u pravilu dobiti nizu cijenu ako kontaktiras nekog od njihovih prodajnih predstavnika. Ako ti nisu bili u zgradi/kuci i ostavili kontakt mogu ti ja poslati mail od ovog preko kojeg sam ja sklapao ugovor.

roxas pon 22.8.2016 23:58

E to ne znam, mislim da kod mene do zgrade idu opticki kablovi (njihova infrastruktura), a onda valjda kroz zgradu idu koaksijalni kablovi te meni internet ide preko uticnice za antenu. Ali je vrlo moguce da sam nesta u tome krivo shvatio jer se ne razumijem previse u taj tehnicki dio.

Prijatelj ima njihov internet i telefon preko tcom infrastrukture i kaze da je zadovoljan..jedino je sad nedavno bio nekakav problem pa mu nije bilo interneta jedan dan.

Javi im se pa pitaj za te tehnicke detalje i svakako probaj spustiti cijenu jer se trenutno bore za klijente pa prodajni predstavnici mogu dati bolje ponude nego sto im je navedeno na webu.

0x4c756b61 sub 12.11.2016 16:29

Pozdrav,

 

Nude mi 50/10 optiku (HFC) za 89kn/mj, no nikad nisam cuo za njih, pa kakvi su vasi dojmovi o Terrakomu?

Radije cu placati B.net 150kn, a da je veza stabilna, nego da predem na Terrakom ako nije stabilna veza i nizak ping.

 

Hvala!

0x4c756b61 uto 22.11.2016 01:28

U ponedjeljak sam dogovorio Internet kod njih (Selska 90a), nakon pola sata sam dobio e-mail s linkom na kojem sam odabrao termin priključenja usluge i odabrao sam četvrtak 13:00 - 15:00, koji je bio prvi dostupan termin. Tehničari su došli točno kako je i dogovoreno u 13h, sve su brzo spojili, nije bilo nikakvih poteškoća. Brzina je ona koja je ugovorena (50/10 Mbits) i ping je odličan u igrama (prema Europi ne prelazi 8ms). Router je FRITZ!Box 6360 Cable, uz koji sam odmah dobio i admin pass. Sučelje je pregledno i vrlo brzo (pogotovo naspram raznoraznih Speedtoucheva). Cijena je 89kn/mj. uz ugovor dvije godine. Sve u svemu, preporuka!

 

Edit: Također, kao što je vidljivo i na slici, router ima dvije antene tako da je Wi-Fi signal odličan.

Shivi čet 30.3.2017 13:25

Kako sam se razocarao sa terrakomom, koji su to lazovi... Prosle godine sam uzeo internet bez ugovorne obveze (telefonski smo se dogovorili) i operater mi je naglasio da kad ga zelim raskinut da se TAJ dan raskida (jos je napomenuo da se razgovor snima i da ih mogu tuzit ako nije tako). Nazvao sam sluzbu za korisnike i kad sam spomenuo da zelim raskinut, nisu mi dali bez valjanog razloga??? Zatim sam morao na mail sa kopijom osobne slat valjan razlog za raskid da bih dobio odgovor da ce se ugovor raskinut tek nakon 12 radnih dana jer tako pise u njemu. Nakon sta sam nazvao ponovno i upitao ih zasto uopce nisam ni dobio taj ugovor gdje to pise te zasto su mi pricali jedno, a sad rade drugo, odg. su mi da je to sigurno bio novi kolega i da on to nije znao?!?!?! Znaci dodes u banku i radi netko "novi", dogovorite uvjete npr. kreditiranja i kada idete zatvorit kredit oni vam kazu:"ah bio je novi kolega, ne mozete ga jos zatvorit, ali morate nastavit placat"

 

Ne uzimajte od njih jer obecavaju med i mlijeko, a posluze vas govnom i smatraju budalom. Da ne pricam o tehnickoj podrsci kad vam nesto ne radi da im treba tri gladne godine da dodu (3-4 dana), pogledaju (jer mi valjda ne vjeruju da ne radi) i onda nakon 2-3 dana vam salju novi ruter postom, radno vrijeme im je od pon-pet 8-16 pa nedaj boze da nesto crkne u subotu ujutro ili jos bolje, u petak oko 17h. O stekanju veze, za 30% manji download i preko 50% manji upload od dogovorenog, malo malo neki reset linije, katastrofa i kad nazovete i pitate zasto je to tako, dobijete odgovor da je svugdje tako, da oni isporucuju dogovoreno, ali da se ili izgubi putem ili je to do mojih uredaja, ono WTF??? Nikad vise tamo!

 

Kod drugog operatera sam oko mjesec dana i tu sam super zadovoljan, imam 0,5-1mbit vise nego sta sam ugovorio i ono najbitnije, stabilnu vezu...

sandokan111 čet 30.3.2017 19:03
Shivi kaže...

Kako sam se razocarao sa terrakomom, koji su to lazovi... Prosle godine sam uzeo internet bez ugovorne obveze (telefonski smo se dogovorili) i operater mi je naglasio da kad ga zelim raskinut da se TAJ dan raskida (jos je napomenuo da se razgovor snima i da ih mogu tuzit ako nije tako). Nazvao sam sluzbu za korisnike i kad sam spomenuo da zelim raskinut, nisu mi dali bez valjanog razloga??? Zatim sam morao na mail sa kopijom osobne slat valjan razlog za raskid da bih dobio odgovor da ce se ugovor raskinut tek nakon 12 radnih dana jer tako pise u njemu. Nakon sta sam nazvao ponovno i upitao ih zasto uopce nisam ni dobio taj ugovor gdje to pise te zasto su mi pricali jedno, a sad rade drugo, odg. su mi da je to sigurno bio novi kolega i da on to nije znao?!?!?! Znaci dodes u banku i radi netko "novi", dogovorite uvjete npr. kreditiranja i kada idete zatvorit kredit oni vam kazu:"ah bio je novi kolega, ne mozete ga jos zatvorit, ali morate nastavit placat"

 

Ne uzimajte od njih jer obecavaju med i mlijeko, a posluze vas govnom i smatraju budalom. Da ne pricam o tehnickoj podrsci kad vam nesto ne radi da im treba tri gladne godine da dodu (3-4 dana), pogledaju (jer mi valjda ne vjeruju da ne radi) i onda nakon 2-3 dana vam salju novi ruter postom, radno vrijeme im je od pon-pet 8-16 pa nedaj boze da nesto crkne u subotu ujutro ili jos bolje, u petak oko 17h. O stekanju veze, za 30% manji download i preko 50% manji upload od dogovorenog, malo malo neki reset linije, katastrofa i kad nazovete i pitate zasto je to tako, dobijete odgovor da je svugdje tako, da oni isporucuju dogovoreno, ali da se ili izgubi putem ili je to do mojih uredaja, ono WTF??? Nikad vise tamo!

 

Kod drugog operatera sam oko mjesec dana i tu sam super zadovoljan, imam 0,5-1mbit vise nego sta sam ugovorio i ono najbitnije, stabilnu vezu...

 Pravno su oni u pravu. Moralno, ne bas.

To sto pise u ugovoru je jedino valjano, to sto ti oni pricaju je potpuno nebitno jer dokazat ne mozes ...