robycro ned 17.1.2016 16:38

Eh da, na to zaboravih, ja necu imati telefon al sam planiral MaxTV tak da mi ne gine njihov router izgleda... jedino neznam koju tocnu ulogu ima Speedport u MaxTV prici, dal on samo odvoji dolazni VLAN na port na kojem je receiver ili radi jos nesto, jer u tom slucaju bi ja mogao s Mikrotikom odvojiti taj VLAN i dodjelit ga portu na kojem mi je receiver

Spiridon ned 17.1.2016 20:14

Pozz.

Kolega Sum of all... jel bi ja mogao s tim Mikrotikom riješiti svoj slučaj od jesenas? -> Od Bneta imam Thomson THG540K (u njega ide iz zida koaksijalac) iz njega LAN internet u komp i telefon.

Htio bih wi-fi i možda još koji LAN (žični) priključak...

Hvala.

 

EDIT: Probao sam sa SX763 ali sam ga zaštopao kemijajući s OpenWRT pa sad može samo jedan LAN proći kroz Siemensa (spojio Thomsona i Siemens)...

CrossDeath uto 19.1.2016 22:39

mogao bi to rijesiti s mikrotikom, ali ako bi mu primarna funckija bila wlan, onda ti to ne bi bilo idealno rjesenje

ja imam hap lite i ako ne koristim npr. smartphone neko vrijeme, automatski se odspoji sa mikrotika i onda se moram rucno spojiti da bi proradio net :S

dddarin čet 4.2.2016 23:41

Pozdrav  ljudi , ja sam trenutno na iskonu sa 20mb , al nas je doma 5 i jos duplo tolko uredaja pa je internet sranje. E sad instalirali su nam tu optiku do ulaznih vrata i razmisljam da se prebacim vise. 
Sad.. kolka je to zajebancija sa svim tim dodatnim routerima i jel valja sta taj maxadsl . E da , dosta mi je vazan wifi te bi bilo idealno da mogu nekim uredajima bacit nekakvu restrikciju max download itd.

trenutno se ne kuzim previse u networking al bez problema bi mogo to sve pohvatat ak bi se isplatilo za neku dobru konfiguraciju.

pa ak ima neko dobru preporuku ili ideju, hvala!

T-bro pon 7.3.2016 01:18
Sum_of_all_fears kaže...

ONT --- Speedport ---- bridge ---- Mikrotik.

 

Nisam mora klonirati niti MAC niti postavljati VLAN. Speedport je i dalje tamo a Mikrotik diže PPPoE konekciju.

 Mozes plz reci kako si spojio ovo sve? Znaci u koji port na speedportu ide ONT? I iz kojeg porta na speedportu ti ide u mikrotik? Hvala!

Bex555 uto 25.10.2016 16:12

Pozdrav svima,

 

zanimaju me iskustva s t-com optikom. Naime pošto mi ugovor s h1 ističe, dvoumim se izmežu bneta na akciji 170 kuna tel.+net i optike od T-coma za 180 kuna (za nove korisnike inače je 240kn) na 2 godine S TIME da bi prvih 12 mjeseci plačao samo 90 kuna!! Aktivacija je 62 kune jednokratno. brzina na bnetu bi bila 30, a na Tcomu minimum 50 pa do 100 ak ide..

Rebra uto 22.11.2016 13:56

Da malo bumpam thread jer mislim da većina entuijasta voli imat vlastiti ruter a po mogućnosti i izbaciti njihov ruter iz priče potpuno.

 

Trenutno se nalazim isto u problemu, sad sam Bnet korisnik i imam kombinaciju njihovog MODEMA i vlastitog Linksys WRT54GL (s DDWRT firmwareom). Brzina mi je 12,5 / 1,25 (što je polako već jadno) i njihov TV.

 

Kad želim da mi povećaju brzinu ili promjenim paket me počnu "hebat" i žele mi stavit "all in one" njihov Router. Dapače kad sam dogovorio isključivo promjenu (nekakvu) s obećanjem da mi ostaje moja kombinacija u trenutku realizacije su ga došli uzet - pa sam sve otkazao.

 

To bi bio dovoljan uvod, sad na konstruktivni dio:

 

Tu gdje stanujem (ZG srednjaci) mi i Tcom nudi optiku a po njihovim katalozima mi nude 200/100 (znam da mi je Linksys 100/100) za 250kn/mj (12 mj U.O.), ali isto zajebavaju sa svojom opremom. Razmišljam osnovat udrugu građana (naravno biti će i za zaštitu potrošaća) da nastupam ko pravna osoba jer njima daju CISCOve routere i puno su susretljiviji ali i znatno skuplji + zajebancija oko udruge i to (nije strašno ali oduzme 1 dan godišnje).

 

Da li netko ima iskustva/zna dali cu moći s nekim Linksys, Cisco, Mikrotic ili slicnim "brandiranim" routerima s nekim custom firmwareom spojit ostatak svoje mreže direkt na njihov ONT il imaju nekakvu MAC autorizaciju koju neću lagano zaobići? (telefon i tv ne planiram koristit od njih - radije ću uzet evo tv)

 

 

Sum_of_all_fears uto 22.11.2016 14:14

To "nije podržana" je njihov stav - ako ne radi, nije naš problem, ako vam proradi i ne ometa ostale korisnike, isto nije naš problem.

 

Kakvi službeni upiti... Spojiš, ukucaš PPPoE podatke, možda moraš i MTU promijeniti (nisam 100% siguran) i radi. Ako te zaključa po MAC adresi, zovi SZK da resetiraju port ili sačekaj pola sata da proradi samo od sebe.

 

Recimo bridge radi 100% sa Mikrotikom - znam jer ga imam. Jedino što sam SZK morao zvati da me prebace u bridge i da mi daju PPPoE lozinku.

kkova ned 27.11.2016 20:26

Pokušat ću aktualizirati ovu temu jer nigdje nisam pronašao detaljni info kako spojiti ruter s OpenWRT direktno na ONT a da MaxTV radi.

 

Moj ruter je TP-Link TL-WR1043ND V3 sa zadnjom raspoloživom verzijom OpenWRT-a Chaos Calmer 15.05.1. Internet radi bez problema na VLAN-u 100 na WAN portu ali MaxTV nikako da proradi pa molim pomoć ako je netko uspio! :-)

kkova pon 28.11.2016 10:06
kkova kaže...

Pokušat ću aktualizirati ovu temu jer nigdje nisam pronašao detaljni info kako spojiti ruter s OpenWRT direktno na ONT a da MaxTV radi.

 

Moj ruter je TP-Link TL-WR1043ND V3 sa zadnjom raspoloživom verzijom OpenWRT-a Chaos Calmer 15.05.1. Internet radi bez problema na VLAN-u 100 na WAN portu ali MaxTV nikako da proradi pa molim pomoć ako je netko uspio! :-)

 

Proradio i MaxTV - opis konfiguracije je ovdje: https://klseet.com/index.php/202-openwrt/openwrt-tp-link/tl-wr1043nd-ver1-8/143-tl-wr1043nd-v18-10031-rc6-unifi

 

P.S. VLAN ID za MaxTV je 1500 a za internet je 100.

alengrosevic pon 12.6.2017 10:22

Pozdrav kolege!

 

Da li je tko od Vas imao iskustva sa Asus RT ruterima i optikom? Naime, spojio bih Asus Router direktno u ONT i sa PPPOE konekcijom se spajao na net (telefon i maxTV ne trebam).

Kako to upogoniti? Konekciju sam preko službe za korisnike prebacio na bridge i unio sam podatke za spajanje (username@htnet-dsl) i lozinku za spajanje za net.

Ali nažalost nije proradilo. Ima li tko iskustva s tinme? Gdje griješim?

 

Eh da, router je AC87U

 

Lp

 

EDIT: evo riješenja:

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3070032&postcount=1987

Fanu pon 19.6.2017 13:30
alengrosevic kaže...

Pozdrav kolege!

 

Da li je tko od Vas imao iskustva sa Asus RT ruterima i optikom? Naime, spojio bih Asus Router direktno u ONT i sa PPPOE konekcijom se spajao na net (telefon i maxTV ne trebam).

Kako to upogoniti? Konekciju sam preko službe za korisnike prebacio na bridge i unio sam podatke za spajanje (username@htnet-dsl) i lozinku za spajanje za net.

Ali nažalost nije proradilo. Ima li tko iskustva s tinme? Gdje griješim?

 

Eh da, router je AC87U

 

Lp

 

EDIT: evo riješenja:

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3070032&postcount=1987

 

hah hvala

ja sam trenutno na bnetu ali prelazim na t-com optiku pocetkom iduce godine (kad istekne bnet ugovor) i takodjer imam Asus router (RT-56ACU) kojeg bih htio koristiti umjesto smeca koje operatori daju

 

ovi iz bneta nedaju ni da stavis njihov modem u bridge mode (tj daju ti, ali nakon mj dana se automatski prebaci natrag u default iz bridge moda)

alengrosevic pet 23.6.2017 14:48

provjeri još jednom to za automatsko prebacivanje jer je to glupost žešća. Zamisli firme koje imaj usvoje routere i da moraju svak imjesec zvati da ih prebace nazad u router mod. Ne bi trebalo biti tako. Evo meni do sad radi uredno, neikakvih problema nemam, čak sam i port 4 stavio za MaxTV :)

bachje ned 27.8.2017 14:34

Pozdrav svima. Može mala pomoć obzirom da vidim da ste se zezali sa svojim routerima.
Naime imam optiku od HT-a i Ericsson ONT. Stavit ću svoj router samo za internet dok ću Speedport ostaviti za MaxTv i za telefon. Zanima me da li bi to bilo slijedeće... Znači i Speedport i Asus router direktno u ONT i na Asusu podesiti VLAN Id, username i password. E sada me zanima da li u ovom slučaju kada se oba routera uštekaju u ONT da li Speedport mora ići u Bridge ili je dovoljno napraviti disconect na a Speedportu i to je to?

Hvala puno.

papa4ever ned 5.5.2019 21:09

Nisam baš našao puno vodiča za spajanje vlastitog router u ONT od HT-a. Imam od HT-a Raisecom ISCOM HT803G ONT i Speedport W724V, a moj router je Archer C7 s OpenWRT-om. Podesio sam OpenWRT prema ovom vodiču (link), VLAN ID za HT optiku internet je 100. Nakon toga sam ištekao Speedport, uštekao ONT direktno u Archera, ugasio ONT, pustio ga minutu, upalio i nakon nekoliko minuta je internet proradio. Dakle, bez Speedporta u bridgeu ili išta slično, samo plug and play!

 

Zvuči jednostavno, ali nije mi baš bilo lako naći upute, pa će možda ovaj post pomoći nekome. :)