jopasaable pon 11.5.2020 20:11
Bash kaže...

Tocno tako, i ne moraju bit na UO, ako i jesu ne moraju biti npr na 24 mj. 

 

Uz to suglasnost za koju ti pricas ti je prakticki nebitna i nema nikakvog znacenja, ti nemoras suglasnost potvrditi, i da ti dodje npr prvi racun ispalo bi kao da si potvrdio suglasnost.

 

Odlicno, znaci mogu naknadno trazit HBO Premium za 5kn mjesecno uz ugovor od 24 mjeseca ako mi ne naprave kako su trebali i rekli da moze?

 

Potvrdio ja ili ne je znaci nebitno oni su to meni aktivirali i ako se ne budem bunio sljedecih 14 dana doslovno su mi ga "uvalili bez mog pristanka"? dovoljan im je snimak poziva gdje ja kazem da to ocu i oni kazu moze?

Bome sad provjerio u Moj Telekom aplikaciji i bome ugovorna obveza do 2022 sa Max3 paketom... What a great time to be alive! 

Belick1 uto 12.5.2020 06:52

Dali zna tko za koju cijenu bi se mogao dobit samo internet kod T-coma?

Imam trenutno 3D paket kod Bneta potpisao ugovor ima mjesec dana za 215kn sa dodatnim digitalnim prijamnikom te mi je dosao jucer racun za 329kn jer su naveli  neki dodatni TV prikljucak 80kn  dok za digitalni prijamnik pise cijena 28kn   - 28 = 0kn  znaci bez naknade mjesecno pa budem danas popricao s njima i ako nebudem to mogao rjesit  ostavio bi si samo internet prikljucak pa me zanima dali moze ista manje cijena od 150 kn koju su naveli na sluzbenoj stranici?

Antropofob uto 12.5.2020 14:01
JozoBozo121 kaže...

Pišeš tu gluposti kao kad birtijaši popije pet piva pa pričaju šta sve mogu, kako Hrvati mogu za tri mjeseca napraviti most do mjeseca i tako dalje. 

 

 Dobro JozoBozo zbori.

Krajem prošle godine sam čitao intervju s glavnim čovjekom tehnike Tcom-a i rekao je da imaju financijski pokriveno uvođenje optike za većinu kućanstava ali da im je glavni problem nedostatak radne snage. 

Svi mladi tehničari pobjegli u Njemačku i tamo postavljaju optiku.

zelenapaprika uto 12.5.2020 15:18
Antropofob kaže...

 Dobro JozoBozo zbori.

Krajem prošle godine sam čitao intervju s glavnim čovjekom tehnike Tcom-a i rekao je da imaju financijski pokriveno uvođenje optike za većinu kućanstava ali da im je glavni problem nedostatak radne snage. 

Svi mladi tehničari pobjegli u Njemačku i tamo postavljaju optiku.

 Korisnici nisu krivi za tu situaciju. Kadrovska politika te firme također nije u domeni korisnika. Mene stvarno nije briga za probleme HT-a, kao što HT nije briga za probleme moje firme. S tom razlikom da ja HT-u mjesečno plaćam fini iznos, a ne vidim kvalitativni pomak fiksnih usluga. To suosjećanje s profitnom firmom meni je potpuno neprirodno. Ako ne platim račun, naplatit će ga silom - ovrhom. Ako im je usluga / fiksna veza loša ili substandardna za današnje vrijeme - ja mogu jedino lajat na Mjesec. Jer znam li ja koliko dečkima treba da spoje dva šahta...

 

 

 

 

JozoBozo121 uto 12.5.2020 17:48
Antropofob kaže... 

 Dobro JozoBozo zbori.

Krajem prošle godine sam čitao intervju s glavnim čovjekom tehnike Tcom-a i rekao je da imaju financijski pokriveno uvođenje optike za većinu kućanstava ali da im je glavni problem nedostatak radne snage. 

Svi mladi tehničari pobjegli u Njemačku i tamo postavljaju optiku.

 Nisam ja pao s Marsa da ne znam što pričam, već sam se, eto, sjetio tu pisat i njemu namjerno kontrirat. Moš' mislit.

Nije situacija s tehničarima bajna nigdje u Europi, fali ih i na istoku, zapadu, jugu, rijetko koja zemlja ima baš idealnu situaciju, zato stvari idu umjerenom brzinom. No, to je i očekivano jer je postavljanje optike posao za više desetljeća, jednako kao što je to bio posao provođenja prvog telefona. Problem je što su političari navikli davati obećanja i vizije kako će sve biti odmah, svi će odjednom uživati u nekom superbrzom internetu, građani su ih navikli dobivati i eto ti začas problema.

 

Bi li sad trebalo obučavati na desetke i desetke tisuća tehničara diljem europe pa ih onda za 5 godina odjednom veliku većinu ostaviti bez ikakvog posla, pa ih opet slati na skupe prekvalifikacije? Ne možeš se tako igrati s ljudima i prekvalificirati ih pa ostavljati bez posla za neko vrijeme kao da se radi o stoci, time stvaraš ogromne šokove na tržište rada i obrazovanja, a da ne spominjem socijalnu nekorektnost.

 

Neki su čekali po 30 godina na telefon, ali sad je odjednom nastao problem ako se čitava država ne pokrije optikom u 5-10 godina otkad je optički pristup postao mainstream i nešto dovoljno povoljno da se postavlja prema krajnjim korisnicima.

zelenapaprika uto 12.5.2020 18:42

Jozimire, radiš li ti u HT-u?

Radi li ti netko od ukućana u HT-u?

 

"Neki su čekali po 30 godina na telefon, ali sad je odjednom nastao problem ako se čitava država ne pokrije optikom u 5-10 godina otkad je optički pristup postao mainstream i nešto dovoljno povoljno da se postavlja prema krajnjim korisnicima."

 

Nije li te barem malo sram kada pogledaš grafikone koje sam poslao neki dan i ustanoviš da ti je domovina na samome dnu? Barem malo? Ili je to tebi posve normalno?

 

JozoBozo121 uto 12.5.2020 19:58
zelenapaprika kaže...

Jozimire, radiš li ti u HT-u?

Radi li ti netko od ukućana u HT-u?

 

"Neki su čekali po 30 godina na telefon, ali sad je odjednom nastao problem ako se čitava država ne pokrije optikom u 5-10 godina otkad je optički pristup postao mainstream i nešto dovoljno povoljno da se postavlja prema krajnjim korisnicima."

 

Nije li te barem malo sram kada pogledaš grafikone koje sam poslao neki dan i ustanoviš da ti je domovina na samome dnu? Barem malo? Ili je to tebi posve normalno?

 Vidiš, ja sam tebi rekao da su ti grafikoni posljedica drugačijeg socioekonomskih razlika u razvoju i tipu naselja Hrvatske i npr. Njemačke, pa tako, iako HT ima pokriveno čak 20% kućanstava sa svojim optičkim pristupom mi i dalje imamo manje prosječne brzine u usporedbi, recimo, sa Njemačkom, iako oni isto predominantno koriste VDSL2 kao standard za pristupu internetu.

 

Usto, taj grafikon koji su ubacio je iz 2017., što je u Hrvatskom slučaju problematično jer je tek zadnje tri do četiri godine došlo do drastičnog povećanja izgradnje broj svjetlovodnih priključaka od strane A1 i HT-a gdje su se počela pokrivati razna manja mjesta, kvartovi i sl. uz postupno proširivanje mreže u velikim gradovima, a uzrok tome su bile promjene regulacija i ukidanja pravila koja su dosta ograničavala HT gdje im se, i na koji način isplatilo širiti optiku. 

To što je stanje takvo možeš zahvaliti Vladi i HAKOM-u, ne HT-u, koji je s optikom krenuo kad su i počinjali prvi masovniji projekti širenja i u svijetu, prije desetak godina. No, onda su se i Vlada i HAKOM sjetili blokirati to na način da projekte učine HT-u nezanimljive jer bi ih po jako povoljnim cijenama morali ustupiti i konkurenciji nakon čega je HT od optike odustao. Usto je postojalo i neko pravilo od strane HAKOM-a, ne sjećam se točno kako je bilo, no ono je ograničilo broj svjetlovodnih priključaka na koje je HT mogao prebacivati korisnike na jedno 1000 po županiji godišnje. To mi je već malo mutno, no to je ukinuto negdje 2015. ili 2016. nakon čega je HT ponovno krenuo u razvoj projekata svjetlovodnih mreža, pa su se prvi veći brojevi novih priključaka sljedeće generacije počeli pojavljivati 2017., 2018. i nadalje, čega u onim statistikama koje si stavio nema. 

HT je, da bi doskočio tim regulacijama što su se ticale optike, 2015. i 2016. krenuo u projekte skraćivanja lokalnih bakrenih petlji od centrale do korisnika jer je to jedini način na koji su mogli prema korisnicima povećati propusnost, a da nije optika. Tu su onda i po Zagrebu, i po drugim gradovima, u manjim selima i slično postavljeni ormarići koji su mini centrale i onda HT presiječe podzemni kabel na tom mjestu i korisnike koji su dalje prebace na novu, kraću petlju na kojoj imaju bolje brzine. No, poslije toga su ti projekti usporili jer se promjenom propisa HT-u, naravno, nisu ni oni glupi, optika ponovno učinila privlačnom nego masakriranje bakra da izvuku veće brzine.

 

U isto vrijeme, kad je HT ovih zadnjih godina počeo nuditi sve više i više optike, aktivirao se i B.net i VIP, tj. A1 te su onda negdje 2017., ako se ne varam, prvi puta spustili cijenu 120mbps paketa na 15 kuna i dignuli osnovnu brzinu u trio paketu na 70mbps čime su daleko veće brzine od tadašnjih 50 i 30 megabita postale dostupne jako širokom broju korisnika. Poslije toga su tek počeli nuditi i 150mbps u trio paketu, to su čak davali kao i osnovnu brzinu za njih neko vrijeme bez dodatne naknade. 

Upravo zbog toga što ti grafikoni ne obuhvaćaju vremenski period u kojem su se u Hrvatskoj dogodili najveći i najznačajniji pomaci pri izgradnji infrastrukture nove generacije, oni od 2017. nadalje, kad se zahuktao sukob HT-a i okrupnjenog A1 telekoma, nisam ih ni komentirao puno. Lijepo je vidjeti grafikone, no oni često skrivaju pravu sliku stvari jer ako gledaš neki prosjek, znaš kako se kaže, svi u prosjeku jedu sarmu, samo što neki jedu zelje, a neki meso. 

Antropofob sri 13.5.2020 06:31

Hakom nije negativac u toj priči.

Bez njih danas nebi bilo ni Iskona/H1/Optime/Bneta ni A1 optike jer bi ih Tcom dumpingom cijena i monopolizacijom infrastrukture uništio još prije deset godina.

Hakom drži tog monstruma na uzici i to je dugoročno dobro za sve nas.

Kratkoročno znači više cijene Tcom usluga i slabu penetraciju optike jer Tcom nije (prije deset godina kad je najavio Fiberland projekt) bio spreman dijeliti optiku s konkurencijom, što je razumljivo, pa je cijeli projekt propao.

Onda je prije par godina A1 krenuo u masovnu svjetlovodizaciju i time prisilio Tcom u optičke vode.

Potpuno je identična situacija kod nas kao i u Njemačkoj: veliki monopolist i jaki regulator, rezultat je spori/skupi internet trenutačno trenutno te niže cijene/više brzine/puno konkurencije dugoročno.

Ista stvar kao i sa mobilnim operaterima u zadnjih 25 godina.

Nadajmo se da će novi vlasnik Tele2 kupiti Optimu jer je sada glavni problem duopol Tcom/A1.

 

JozoBozo121 sri 13.5.2020 07:55

A sad, je li negativac ili ne, to je priča za sebe, sprječavanje dumping cijena je defitivno nešto što je trebalo biti, no oko sprovođenje optike i investicija u mreže nove generacije su se ipak mogli poduzeti neki drugačiji koraci koji bi opet malo zadovoljili HT, a opet bi osigurali da ne nastane monopol.

 

Država je prodala infrastrukturu s HT-om, no kad je HT odustao od Fiberlanda onda se tu mogla probuditi država i osigurati prave temelje za tržišno natjecanje tako da ona krene u širenje optike do korisnika, a onda svi operateri bi kupili pristup niti prema korisniku i rack space u centrali po jednakim cijenama koje bi bile dovoljne za održavanje, a i pokrivanje troškova daljnjeg širenja optičke infrastrukture. To je taman bilo u vrijeme recesije pa su se nezaposleni mogli obučiti da rade na toj infrastrukturi što bi imalo jedan kružni utjecaj na poboljšanje cijele ekonomije.

To je jedini način kako se može osigurati pravi temelj i za male operatere, ali i one velike, a usto da se dobije i pokrivenost sela gdje ima malo korisnika koji su raštrkani pa se privatnim igračima ne isplati širiti infrastrkturu tamo, ali država bi tu definitivno mogla kako bi osigurala jednak pristup internetu svim građanima. Tako bi dobio pravu tržišnu konkurenciju, pa bi se operateri natjecali tko ima bolju brzinu za manje novaca, više kanala ili bolji 4play paket npr.

 

Nažalost, kod nas nema hrabrosti, niti mudrosti i vizije da se krene u neki takav projekt, a i kad bi se krenulo, teško je zamisliti da bi hrvatski političari držali ruke dalje od jedne tako važne i vrijedne tvrtke.

zelenapaprika čet 14.5.2020 15:34
JozoBozo121 kaže...

 

Stvarno su ti Hrvati glupi kao ku**c kad se nisu sjetili pokrenuti novi telekom koji bi nudio povoljnije usluge nego HT s njihovim izrabljivačkim HAKOM cijenama. Nije taj nijedan budala da ne bi htio na tako lak način zaraditi hrpu para. A bome nisu ni banke slijepe, kad vide profitabilan projekt, rado se i one uključe da i oni izvuku neki postotak.

 

Bye 

 

Gale92 sub 16.5.2020 10:39
koskinjo kaže...
Ekipa,
uz cjenik posebnih i proteklih ponuda po kojoj bi najnižoj cijeni išao Max3 paket sa optikom+proširenim paketom+sportskim paketom+hbo?

 ja ti takav paket (osim optike) jer ja živim na otoku gdje nema optike, plaćam 340kn

Ice45 pet 22.5.2020 20:04

nekidan gledam na t-com stranci net i optika i kaze da je optika dostupna na mojoj adresi i sutra dan ih zovem kazu da moze bit u 8 mj na adresi koj im je upisana azapravo je druga adresa kazu krajem 12 mj a razlika je 10 m :D sad me znaima jel dolazi jel tesko da vidim da itko od njih provlaci opticke kablove po ulici

Informatičar starog kova pet 22.5.2020 20:21
Hexfire kaže...
Može se za cca 100kn niže dogovoriti

 daj još koji hint... i ja plaćan 324 kn. iman 200 mbit optiku, programe koji me zanimaju i naravno kućni telefon koji služi da me zove jasna iz osijeka za vrime kućnog reda da mi ponudi nove revolucionarne jastuke.

crostriker pet 22.5.2020 21:21

Najbolje ti je pregovarati kad istekne ugovorna obveza.

Moraš se borit s bandom samo tako.

Obavezno komunikacija mailovima ili nekim pisanim putem da imaš kao dokaz, ovo rekla kazala od tega ništa.

Reci im da ideš ća,da minjaš operatera i da ti drugi operater to nudi za 200ak kuna i onda HT jedino u tome slučaju može ti smanjiti cijenu ( kao za zadržavanje korisnika) jer da izbace sve karte na stol odma Hakom bi ih zajebava.

 

U prijevodu HT može jedino skinit gaće i namistit se kad si ti popizdija i reka da ideš ća i onda ti je povuci-potegni.

Isto tako HT se može namistit do neke mjere, nekad jednostavno ne može niže jer ne može, jadan agent nema više šta jeftinije stisnit u programu.

 

Mogući rezultati:

 

1. Dobiješ više usluga za iste pare- Magenta1, mobiteli, gluposti, brzine itd itd.

 

2a. Kala ti cijenu dole ( po meni možda 50ak kuna dole) i imaš iste usluge.

 

2b. Popizdiš i pođeš u T-centar učinit sljedeče -( Kuč*o raskini mi ugovooor, ja san ga sklopijaa i ja ču ga raskinitttt).

 

 

Napomena:

Ovi uvik gledaju ti ostavit istu cijenu ili malo povisit da ti nabace još koju uslugu za male pare, oni uvik oću uvalit, prodat itd. 

To je nekad dobro a nekad nije, ovisi što očeš.

Hexfire pet 22.5.2020 21:49
Informatičar starog kova kaže...
Hexfire kaže...
Može se za cca 100kn niže dogovoriti

 daj još koji hint... i ja plaćan 324 kn. iman 200 mbit optiku, programe koji me zanimaju i naravno kućni telefon koji služi da me zove jasna iz osijeka za vrime kućnog reda da mi ponudi nove revolucionarne jastuke.

 Eh sad, ja sam još na Tcom bakru. Ne bih znao kakvi su iznosi s optikom. Kod mene je hibridni router (10Mbit preko žice), Osnovni max TV (nuđeni su mi i ostali paketi po 5-15kn ovisno o čemu se radi) i telefon sa svime i svačime što mi ne treba. 209kn mjesečno plaćamo. Do prije koju godinu smo iz neznanja plaćali tu negdje kao i ti. 

 

Iz mog iskustva najjednostavnije je kad istekne ugovor poslati im zahtjev za raskid ugovora. Ispuniš zahtjev, pod razlog staviš nezadovoljstvo cijenom i čekaš da te nazovu pa vidiš šta se nudi. Ili ti sam nazoveš na broj koji će ti poslati na mail. 

Informatičar starog kova pet 22.5.2020 22:53

a cili život san kod njih, mislin da mi je ugovor do 11 miseca. jedini problem je šta san uzeja dici tih smartphonea bar kil-kil ipo. ali moraću nešto ispregovarat, uvik me zajebu da cijena ostane ista, a da mi uvalu nešto šta mi ne triba.

ali da im je sistem od neke stvari - je. u mom telekomu mi je isparija prije godinu dana račun od mobitela i nikako da mi ga vrate. samo je jednog dana nesta. bože ih sačuvaj.

a šta je najjače od svega oni su od svih najmanje loši. 

Orwandill sub 23.5.2020 00:46

Klik na LINK, otvori se stranica -> FIKSNE USLUGE - PRIVATNI KORISNICI -> Cjenik posebnih i proteklih ponuda.

 

Proučite cjenik, nađete što Vam najbolje odgovara, po mogućnosti paket sa istim brojem usluga jer je to najlakše realizirati i onda se javite na webshop HT-a, najbolje preko chata na njihovoj službenoj stranici.

Vi: Dobar dan

Oni: Dobar dan

Vi: Ja bi ovo -> LINK , nasao sam u cjeniku posebnih ponuda, neka me netko nazove u vezi toga ili me spojite di treba, hvala.

Oni: U redu, LP

 

Sve što Vam budu govorili negativno (da je samo za nove korisnike, da se ne moze, da treba ne znam što..), samo zanemarite i tražite ponovni kontakt sa baš tom ponudom. Nazvat će Vas kasnije ovi iz savjetovanja korisnika.

 

Ovo je najbolje napraviti kada Vam je ugovor pred samim istekom.

JozoBozo121 sub 23.5.2020 09:56
crostriker kaže...

2b. Popizdiš i pođeš u T-centar učinit sljedeče -( Kuč*o raskini mi ugovooor, ja san ga sklopijaa i ja ču ga raskinitttt).

 Za nekulturu i bezobrazluk nikad nema opravdanja. Lijepa riječ uvijek daje bolje rezultate neko primitivluk.