FileFicho čet 26.3.2020 10:13
ante2103 kaže...
Meni su rekli ako imaju oznaku onda su u HD-u sinoc, no ocito nisu

Nažalost, u pozivnom centru rade studenti/ce od kojih većina ne zna ni definiciju Full HD-a, kamoli što je bitrate i takve detalje.

 

EDIT: da ne bi bilo zabune, kanali stvarno idu u Full HD rezoluciji, ali klasičan bitrate od 8 Mbps je smanjen na <3 Mbps pa slika izgleda kako izgleda...

 

tomislav10 čet 26.3.2020 15:20

Dakle ovako, punac uzeo max2 uslugu, telefon i internet, jedan telefon spojio na phone1 port, a drugi telefon na phone2 port.
To je radilo kraće vrijeme i sad radi samo phone1 port na routeru (telefon spojen na phone2 port ne zvoni, ali se sa njega može zvati ??). Zvao sam službu za korisnike i oni tvrde da je to normalno i da radi samo phone1 port, a ako hoćemo da radi i phone2 port da treba switch (??).
Pitam se kako su u početku oba porta za telefone radila, a sad samo jedan?! Što napraviti?

JozoBozo121 čet 26.3.2020 16:49
tomislav10 kaže...

Dakle ovako, punac uzeo max2 uslugu, telefon i internet, jedan telefon spojio na phone1 port, a drugi telefon na phone2 port.
To je radilo kraće vrijeme i sad radi samo phone1 port na routeru (telefon spojen na phone2 port ne zvoni, ali se sa njega može zvati ??). Zvao sam službu za korisnike i oni tvrde da je to normalno i da radi samo phone1 port, a ako hoćemo da radi i phone2 port da treba switch (??).
Pitam se kako su u početku oba porta za telefone radila, a sad samo jedan?! Što napraviti?

 Prilično sam siguran da nisu aktivna oba porta, aktivan je samo jedan za telefonski broj, možda je nekom greškom radilo na početku. Uvijek je trebao mali najobičniji telefonski splitter, košta par kuna.

stiv23 čet 26.3.2020 19:12

pozdrav ekipa
Zanima me mišljene od vas. gledao sam na t-com stranici kartu pokrivenosti i u mojoj ulici piše da mogu imat brzinu 30-60 Mbit/s, a meni je brzina 15-19 Mbit/s. Kada su došli internet postavit rekli su da ne mogu imat brzinu 30 jer su stare instalacije u zgradi, a neki dan kad sam nazvao jer sam vidio na karti da mogu imat brzinu veću od 30 ženska je rekla da mogu ali bi veza stalno pucala. Dali neko ima iskustva sa gigabox iz t-com jer mi to izgleda kao najbolje rješenje

junkieHD čet 26.3.2020 21:51
Kill Frenzy kaže...

kakav vam je net danas.meni uzas

 

Malo bolje nego prijašnjih dana što se pinga tiče. Zadnjih dana je bio 200-300 u igrama, danas je 100, a nekada se i smiluje pa padne na 60.

 

U svakom slučaju katastrofalna usluga HT-a, danima već problemi s brzinom i pingom u situaciji kada puno nas si to ne može priuštiti.

Tony1999 čet 26.3.2020 23:07
JozoBozo121 kaže...
tomislav10 kaže...

Dakle ovako, punac uzeo max2 uslugu, telefon i internet, jedan telefon spojio na phone1 port, a drugi telefon na phone2 port.
To je radilo kraće vrijeme i sad radi samo phone1 port na routeru (telefon spojen na phone2 port ne zvoni, ali se sa njega može zvati ??). Zvao sam službu za korisnike i oni tvrde da je to normalno i da radi samo phone1 port, a ako hoćemo da radi i phone2 port da treba switch (??).
Pitam se kako su u početku oba porta za telefone radila, a sad samo jedan?! Što napraviti?

 Prilično sam siguran da nisu aktivna oba porta, aktivan je samo jedan za telefonski broj, možda je nekom greškom radilo na početku. Uvijek je trebao mali najobičniji telefonski splitter, košta par kuna.

 Sto nije da se da u ruteru namjestit? meni je bio aktivan samo voip1, i odlucio je crknut jednog dana, kad sam ustekao u voip2 nije radilo, malo sam cackao po ruteru, nasao ovo , i samo zamjenio kvacice za 1 i 2 i sad mi na voip2 radi normalno, pa ovisi koji ruter ti punac ima, probaj stavit kvacice na sve

junkieHD pet 27.3.2020 15:00

Danas zvao službu i sredili mi brzinu međutim jitter je i dalje strašno velik. Na speedtest-u ping 28ms, međutim jitter varira između 100 i 300.

 

Nije ni čudo što mi u igricama na 70 ping se čini kao da imam 350, jer ustvari i imam.

dado16 pet 27.3.2020 17:28
junkieHD kaže...

Danas zvao službu i sredili mi brzinu međutim jitter je i dalje strašno velik. Na speedtest-u ping 28ms, međutim jitter varira između 100 i 300.

 

Nije ni čudo što mi u igricama na 70 ping se čini kao da imam 350, jer ustvari i imam.

 taj jitter je meni bio na iskonu velik u nekim satima jos prije potresa i prije korone, radi toga sam i otisao od njih....bas se pitam oce li to uspiti riješiti

RokyFrane sub 28.3.2020 21:27

Imam isti problem napravio sam post, pogotovo u peak satima nema šanse da igram išta a nmg ni gledat twitch u 60fps. Ping i jitter je očajan meni na tcom-u. Promjenili su mi 3 routera i dalje ista stvar, sve šta je u mojoj mogućnosti sam napravio a ostalo je kod njih a oni to naravno neznaju.


DzigiBau sri 1.4.2020 14:34

Pozdrav, samo kratko pitanje. Jel i vama isto osjetno lošija slika na MaxTV kanalima u FHD (Hrt, RTL, Nova) nego na istim kanalima kad ih gledate standardno preko digitalnog signala s antene? Kod mene je razlika neusporediva, rekao bih da kanali preko MaxTV-a ne mogu u istu rečenicu s DTV kanalima.

 

U vezi s ovim. Trenutno imam u stanu aktivan Max 3 paket (optika, telefon i osnovni MaxTV) koji plaćam 249kn (puno previše). Koliko je realna cijena koju mogu očekivati ako ih zatražim da mi u potpunosti isključe MaxTV?

FileFicho sri 1.4.2020 14:38
DzigiBau kaže...

Pozdrav, samo kratko pitanje. Jel i vama isto osjetno lošija slika na MaxTV kanalima u FHD (Hrt, RTL, Nova) nego na istim kanalima kad ih gledate standardno preko digitalnog signala s antene? Kod mene je razlika neusporediva, rekao bih da kanali preko MaxTV-a ne mogu u istu rečenicu s DTV kanalima.

 

U vezi s ovim. Trenutno imam u stanu aktivan Max 3 paket (optika, telefon i osnovni MaxTV) koji plaćam 249kn (puno previše). Koliko je realna cijena koju mogu očekivati ako ih zatražim da mi u potpunosti isključe MaxTV?

 Već sam pisao u par tema ovdje. Zbog potresa su na nacionalnim HD kanalima pustili SD sliku. HD će se vratiti danas tijekom dana, najkasnije sutra.

Mambinjo sri 1.4.2020 14:45

To bi i mene zanimalo koja je najniža cijena koja se može pregovoriti za samo internet. Zasad znam samo za max3 paket za 209 kuna i to je to, a ako bi se moglo za kakvih 140-150 kuna samo internet to bi bilo taman pa ako netko ima iskustva ili je pregovarao i potpisao neke ugovore za internet ili internet+tv koliko ste uspjeli izvući

FileFicho sri 1.4.2020 14:54
Mambinjo kaže...
To bi i mene zanimalo koja je najniža cijena koja se može pregovoriti za samo internet. Zasad znam samo za max3 paket za 209 kuna i to je to, a ako bi se moglo za kakvih 140-150 kuna samo internet to bi bilo taman pa ako netko ima iskustva ili je pregovarao i potpisao neke ugovore za internet ili internet+tv koliko ste uspjeli izvući

 Najniže što ti za MAX2 smiju spustiti je na 149kn (+10kn eventualno povećavanje brzine, naplata tog se ne može izbjeći), ali za to ćeš se morati vraški potruditi, ili biti uporan dok neki agent ne popusti ili prijetiti raskidom. U svakom obliku samo internet bi te došao skuplje, niže od tih 149 ne ide sigurno. Npr. mojim starcima nisu htjeli spustiti niže od 179kn za MAX2 (iako se nisu previše ni trudili)...

Anđeo bez falinge sri 1.4.2020 17:13
FileFicho kaže...

 Već sam pisao u par tema ovdje. Zbog potresa su na nacionalnim HD kanalima pustili SD sliku. HD će se vratiti danas tijekom dana, najkasnije sutra.

 Meni su cijelo vrijeme bili "naši" Hd programi...

Jedino sam primjetio da od kad ljudi rade od kuće do 16 sati brzina drastično niža.

S mojih max 60/10 gfast, (koji da kažem do sad nikada nisu oscilirali) brzina padne na 10/2..

Evo, odmah poslije 16h brzina se stabilizira...

FileFicho sri 1.4.2020 17:27
Anđeo bez falinge kaže...
FileFicho kaže...

 Već sam pisao u par tema ovdje. Zbog potresa su na nacionalnim HD kanalima pustili SD sliku. HD će se vratiti danas tijekom dana, najkasnije sutra.

 Meni su cijelo vrijeme bili "naši" Hd programi...

Jedino sam primjetio da od kad ljudi rade od kuće do 16 sati brzina drastično niža.

S mojih max 60/10 gfast, (koji da kažem do sad nikada nisu oscilirali) brzina padne na 10/2..

Evo, odmah poslije 16h brzina se stabilizira...

 Sorry, ali nisu. Pravi HD kreće tek od sutra ujutro, upravo je napisao zaposlenik HT na jednom forumu. Svi imaju oznaku HD, međutim još uvijek ni jedan ne ide u HDu.

DzigiBau sri 1.4.2020 17:42
FileFicho kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
FileFicho kaže...

 Već sam pisao u par tema ovdje. Zbog potresa su na nacionalnim HD kanalima pustili SD sliku. HD će se vratiti danas tijekom dana, najkasnije sutra.

 Meni su cijelo vrijeme bili "naši" Hd programi...

Jedino sam primjetio da od kad ljudi rade od kuće do 16 sati brzina drastično niža.

S mojih max 60/10 gfast, (koji da kažem do sad nikada nisu oscilirali) brzina padne na 10/2..

Evo, odmah poslije 16h brzina se stabilizira...

 Sorry, ali nisu. Pravi HD kreće tek od sutra ujutro, upravo je napisao zaposlenik HT na jednom forumu. Svi imaju oznaku HD, međutim još uvijek ni jedan ne ide u HDu.

 

Upravo tako. Piše da je HD, ali iz aviona se vidi da nema veze s HD-om

Anđeo bez falinge sri 1.4.2020 17:52
FileFicho kaže...

 Sorry, ali nisu. Pravi HD kreće tek od sutra ujutro, upravo je napisao zaposlenik HT na jednom forumu. Svi imaju oznaku HD, međutim još uvijek ni jedan ne ide u HDu.

 "Pravi" HD ready imam već nekoliko mjeseci...

Jednostavno sam stavio kanal nova TV Sd na kanal 6 a na sljedećem kanalu Nova tv HD i itekako se vidi razlika....

Prvo sam dobio HRt, 1,2,3,4 u HD-u a prije nekih mjesec dana i RTL paket te nova tv i Doma..

 

Na doma TV se itekako vidi razlika između SD i HD.

 

Taj što je to pisao je zaposlenik vodovoda a ne t-coma.

FileFicho sri 1.4.2020 18:05
Anđeo bez falinge kaže...
FileFicho kaže...

 Sorry, ali nisu. Pravi HD kreće tek od sutra ujutro, upravo je napisao zaposlenik HT na jednom forumu. Svi imaju oznaku HD, međutim još uvijek ni jedan ne ide u HDu.

 "Pravi" HD ready imam već nekoliko mjeseci...

Jednostavno sam stavio kanal nova TV Sd na kanal 6 a na sljedećem kanalu Nova tv HD i itekako se vidi razlika....

Prvo sam dobio HRt, 1,2,3,4 u HD-u a prije nekih mjesec dana i RTL paket te nova tv i Doma..

 

Na doma TV se itekako vidi razlika između SD i HD.

 

Taj što je to pisao je zaposlenik vodovoda a ne t-coma.

Jedino ako si spojio antenu, u tom slučaju da jer povlači signal sa DVBT2, inače preko IPTVa su svi nacionalni HD kanali u SDu do sutra ujutro. Imam TV, na 55" je slika je muljava da muljavija ne može biti i ne možeš nikog uvjeriti da je to HD. 

DzigiBau sri 1.4.2020 18:14
Anđeo bez falinge kaže...
FileFicho kaže...

 Sorry, ali nisu. Pravi HD kreće tek od sutra ujutro, upravo je napisao zaposlenik HT na jednom forumu. Svi imaju oznaku HD, međutim još uvijek ni jedan ne ide u HDu.

 "Pravi" HD ready imam već nekoliko mjeseci...

Jednostavno sam stavio kanal nova TV Sd na kanal 6 a na sljedećem kanalu Nova tv HD i itekako se vidi razlika....

Prvo sam dobio HRt, 1,2,3,4 u HD-u a prije nekih mjesec dana i RTL paket te nova tv i Doma..

 

Na doma TV se itekako vidi razlika između SD i HD.

 

Taj što je to pisao je zaposlenik vodovoda a ne t-coma.

 

To što je na "Nova HD" bolja nego na "Nova", ne znači da je ovaj bolji u FHD :D

Anđeo bez falinge sri 1.4.2020 19:09
FileFicho kaže...

Jedino ako si spojio antenu, u tom slučaju da jer povlači signal sa DVBT2, inače preko IPTVa su svi nacionalni HD kanali u SDu do sutra ujutro. Imam TV, na 55" je slika je muljava da muljavija ne može biti i ne možeš nikog uvjeriti da je to HD. 

 Nemam što koga uvjeravati, nagovarati da mi vjeruje. Imam odličan vid.

DzigiBau kaže...

 

To što je na "Nova HD" bolja nego na "Nova", ne znači da je ovaj bolji u FHD :D

Nemam propusnost za FHD. 

Vjerojatno vama koji ste na optici puštaju SD pa će sutra FHD i u tome je cijeli nesporazum u komunikaciji. Meni na bakru je maks. HD