JozoBozo121 uto 24.3.2020 10:54

Naravno da smiješ, prednost je to ako su ISP-evi DNS-ovi malo sporiji ili preopterećeni onda svi uređaji automatski traže adrese preko tog postavljenog DNS-a umjesto da moraš svaki uređaj posebno postavljati.

 

Google servisi su i dalje jako spori. YT statiskika kaže 1-1.5 megabit.

Imperijas uto 24.3.2020 12:23

Izmjena DNS-a (bar u mojem slučaju) ne pomaže, problem je sa T-Comove strane, što god da se desilo nakon prekjučerašnjeg potresa. Dosta njih komentira problem sa igranjem igara online i usporenim surfanjem gdje je latencija jako visoka tokom dana. Njihova korisnička služba copy-pasta odgovore da je problem sa latencijom prijavljen, tako da očito dalje sve ovisi o Tcomu.

 

Download sa Steama i dalje ide max. brzinom, bez usporavanja.

walentkane uto 24.3.2020 14:30

Meni je nakon potresa ping u igrama porastao sa 50ms na 250ms, pokušao sam restartati ruter, renew Ip adresu i slično ali ništa nije pomoglo. Jučer se jedino na kratko vrijeme navečer vratilo sve na normalno ali danas opet isto, tako da je valjda problem u T-comu i možemo samo čekati.

Avensac uto 24.3.2020 16:53

Meni je brzina neta i ping bio ok, ali su se stranice loadale sporo ili nikako. Pormjena DNS-a na 1.1.1.1 je pomoglo, sad sve radi kako treba.

 

Nego, jel zna netko kako na ZXDSL 931VII promjeniti DNS da ne moram na svakom uređaju posebno? Tražio sam po postavkama ali ne mogu naći..

 

EDIT: našao pod LAN settings > DHCP server > Primary DNS i Secondary DNS.. Valjda je to to.

sandokan111 uto 24.3.2020 17:43

Pogledajte koji ste IP blok dobili. Evo meni je jutros bilo sve ok. Nakon toga se veza restartala i sve se pocelo vuc. Dobio sam 78.x range. Taj mi se nikad nije svidjao. Uglavnom ping je bio preko 200 do frankfurta, a download nekakvih 70ak. Reconectao sam se dok nisam dobio 93 i zadovoljavajuci ping. Sad je sve odlicno.

Tako da, nista, vrtite reconnect.

Tehpowa uto 24.3.2020 17:47
sandokan111 kaže...

Pogledajte koji ste IP blok dobili. Evo meni je jutros bilo sve ok. Nakon toga se veza restartala i sve se pocelo vuc. Dobio sam 78.x range. Taj mi se nikad nije svidjao. Uglavnom ping je bio preko 200 do frankfurta, a download nekakvih 70ak. Reconectao sam se dok nisam dobio 93 i zadovoljavajuci ping. Sad je sve odlicno.

Tako da, nista, vrtite reconnect.

 Meni je sad 93.x pa opet isto.

SamoPitam3 uto 24.3.2020 17:55

Ovo kao gatanje sa grahom. Te mijenjaj dns, te ganjaj 93.x.x.x., te... Problem je kod njih tako da od kemijanja nema nista.

 

Inace na 93. sam od jutra i nista. Bas je problem sa pingom. Na twitchu se zna muciti dok ne krene, a kada uhvati vezu ne prekida ju nista.

Dok druge stranice "kao" ne moze ucitati, twitch pici kao lud na full kvaliteti bez prekida u isto vrijeme.

 

 

LogicusMPS uto 24.3.2020 17:58
SamoPitam3 kaže...

Ovo kao gatanje sa grahom. Te mijenjaj dns, te ganjaj 93.x.x.x., te... Problem je kod njih tako da od kemijanja nema nista.

 

Inace na 93. sam od jutra i nista. Bas je problem sa pingom. Na twitchu se zna muciti dok ne krene, a kada uhvati vezu ne prekida ju nista.

Dok druge stranice "kao" ne moze ucitati, twitch pici kao lud na full kvaliteti bez prekida u isto vrijeme.

 

 

 Ista stvar i kod mene.

sandokan111 uto 24.3.2020 18:01
SamoPitam3 kaže...

Ovo kao gatanje sa grahom. Te mijenjaj dns, te ganjaj 93.x.x.x., te... Problem je kod njih tako da od kemijanja nema nista.

 Nije nikakvo gatanje, nego je lutrija i trebas dobit vezu koja ide dobrim peeringom a ne nekim ljevim. Dal je to samo na 93.x ili ne, neznam i nije bitno. Bitno je da ocito na nekim ip adresama sve radi kako spada, na nekima nesto ne radi, na nekima nista ne radi. Nakon potresa nisam mogao nista. Jutros mi je ping bio 25 prema frankuftu i brzina 200/150 cak. Negdje oko 12 mi se obavi inace reconnect, i tako je bilo i ovaj put. I opet mi nista nije radilo. Oko 4 sam sjeo za komp i radio reconnectove dok stvari nisu prosljakale. Na nekim ip adresama je ping i brzina bila odlicna al googlovi servisi nisu radili. Prvo sam mislio da nemam interneta uopce al sam vidio da mi nesto drugo skida maksimalnom brzinom itd itd. Tako da samo trebas pokusavat dok ne dobijes. Nekih 5 reconnectova sam ja imao.

MarioVk uto 24.3.2020 18:14
Avensac kaže...

Meni je brzina neta i ping bio ok, ali su se stranice loadale sporo ili nikako. Pormjena DNS-a na 1.1.1.1 je pomoglo, sad sve radi kako treba.

 

Nego, jel zna netko kako na ZXDSL 931VII promjeniti DNS da ne moram na svakom uređaju posebno? Tražio sam po postavkama ali ne mogu naći..

 

EDIT: našao pod LAN settings > DHCP server > Primary DNS i Secondary DNS.. Valjda je to to.

 Ja isto pokusavam skuzit kako dns postaviti, ako odem pod network pa LAN pa DHCP server, i stavis za dns server 1 i 2 od cloudflare-a te stisnes save. Nakon toga odem pod status - network - dsl - tamo stoji neki njihov dns, pa nisam siguran jel to uopce na kraju dobra postavka za dns il moram ruter resetirat

Avensac uto 24.3.2020 18:35
MarioVk kaže...

 Ja isto pokusavam skuzit kako dns postaviti, ako odem pod network pa LAN pa DHCP server, i stavis za dns server 1 i 2 od cloudflare-a te stisnes save. Nakon toga odem pod status - network - dsl - tamo stoji neki njihov dns, pa nisam siguran jel to uopce na kraju dobra postavka za dns il moram ruter resetirat

 Provjeri prek CMD-a s nslookup ili ipconfig /all pa pod DNS Servers bi ti trebalo pisati 1.1.1.1 i 1.0.0.1

 

 

EDIT: sad vidim i meni pod status-DNS pise neki ip njihov.. Iako sam pomjenio DNS u postavkama.. Ne znam više ni sam.

Gale92 uto 24.3.2020 19:09
BeLLicus kaže...

Igrajte singleplayere. Nego jesu i kod vas na max tv hrt rtl i nova ponovno u SD kvaliteti?

 Evo ja sad gledam da su mi zaključani, zar nije bila špreha da će bit otvoreni svima do 1.4 uz #OSTANIDOMA

Darian uto 24.3.2020 20:36
Gale92 kaže...
BeLLicus kaže...

Igrajte singleplayere. Nego jesu i kod vas na max tv hrt rtl i nova ponovno u SD kvaliteti?

 Evo ja sad gledam da su mi zaključani, zar nije bila špreha da će bit otvoreni svima do 1.4 uz #OSTANIDOMA

 Meni su svi tu ali nije ni jedan domaći u HD-u samo piše da su HD, izgleda su skresali rezoluciju povodom svih ostalih problema.

FileFicho uto 24.3.2020 20:42
Darian kaže...
Gale92 kaže...
BeLLicus kaže...

Igrajte singleplayere. Nego jesu i kod vas na max tv hrt rtl i nova ponovno u SD kvaliteti?

 Evo ja sad gledam da su mi zaključani, zar nije bila špreha da će bit otvoreni svima do 1.4 uz #OSTANIDOMA

 Meni su svi tu ali nije ni jedan domaći u HD-u samo piše da su HD, izgleda su skresali rezoluciju povodom svih ostalih problema.

 Da, to je potvrđeno. Aktivirani su sekundarni linkovi dok se ne riješe problemi sa data centrom u Draškovićevoj.

pasko sri 25.3.2020 16:46

skeresali brzinu za skidanje preko torr...

spoji se na sve seed-re i pici max brzinom i onda nakon minute dvije pocme izbacivat seed-re i priblizno stoji na 1-1,5 Mb/sec brzine

je jos ko primjetio

speedtest uredan 40/6

i donwload sa weba radi normalno

only torr....

Sickness čet 26.3.2020 07:54
pasko kaže...

skeresali brzinu za skidanje preko torr...

spoji se na sve seed-re i pici max brzinom i onda nakon minute dvije pocme izbacivat seed-re i priblizno stoji na 1-1,5 Mb/sec brzine

je jos ko primjetio

speedtest uredan 40/6

i donwload sa weba radi normalno

only torr....

 To je do samih torrent stranica. Napravili su to da ako hoćeš skidati full brzinom onda moraš i uploudati full brzinom. Jbg