Jura iz druge galaksije čet 7.11.2019 15:04
viking.software kaže...

 ... sada odem pogledati cijene, kad tamo, t-com nikad skuplji...

 Potpuno si u pravu. Prije cca mjesec dana zatražio ponude od T-Coma i po prvi puta iz Optime. Ovi iz Optime se odmah javili, ja zatražio cijenu samo za internet i rekli mi koliko to košta. Nakon cca 24 sata neka nadrkana baba iz T-Coma se javila i odmah mi digla tlak sa izjavom da ako uzmem samo internet bez fiksnog telefona onda će me to jednokratno koštati preko 500kn!? Jer njihov tehničar mora doći i napraviti mrežu, razvući instalaciju? A mjesečna cijena preko 200 kn. Čist normalno da sam je otkantao i prije nego što je dalje zinula. Uzeo sam Optimu i HTov tehničar došao, ispitao paricu, montirao ruter i aktivirao internet. Prvih tjedan dana sam imao osnovnu brzinu 20/2 Mbps. A potom mi puštena maksimala koju parica podržava. Zasad sve OK.

 

 

sdomic čet 7.11.2019 15:28
jaZey kaže...

Nadam se da imamo pravo na raskid ugovora kako je bilo i sa A1 jerbo im to ne mislim plačat

 

nego, jel mozes ovdje zaljepit mail da vidim o čemu se radi, meni nije ništa stiglo

 Eto ga...

viking.software čet 7.11.2019 19:41

@Jura iz druge galaksije

 

ako sam dobro negdje pročitao, ako je infrastruktura t-comova, onda njihovi tehinpari izlaze na teren. što je dobro.

ono što (možda) nije dobro je kolika je šansa da korisnike iz mreže XY stave na kraj liste za popravke, pa se ti lupaj po glavi jer nisi htio plaćati t-comu najveću cijenu.

 

koliko čitam na drugim forumima, iskonom ljudi nisu zadovoljni iako imaju ok cijene. previsoke, možda, ali još uvijek prihvatljive. 

optima slična sa cijenama, ali sa njima nemam kontakt valjda već 10godina ako ne i više. a iskustva su 50:50. 

 

kako je sada veza stabilna (osim kvalitete telefonskog poziva preko neta), pretpostavljam da bi trebala biti isto takva (možda čak mrvicu brža) i na drugoj mreži. osim A1, jer su mi sami rekli kako im t-com ne dozvoljava da puštaju vajveću moguću brzinu. preko bakra, naravno. 

 

bumo vidli.  forumaš lola25 ćemo opet dijeliti doživljaje nastavka ugovora. :D

 

DaNiTo čet 7.11.2019 21:53

I ja pitam što mogu JOŠ dobit jer mi ističe ugovor za dva mjeseca,imam za 324 kn premium max3,u nadi kako ću još prebaciti neki broj na pretplatu
Kad ono pošalju poruku da će se moć produžiti ugovor za 350 i nešto kn :D

Jura iz druge galaksije pet 8.11.2019 08:40
Antropofob kaže...

Samoubojice. Ko da se natjeću ko će više korisnika izgubiti.

 Pa to je i cilj njihovih tzv. menađera. Jer na sve moguće načine onemogućuju konkurenciju, pa računaju da će im se opet korisnici vratiti. A time njihovi menađerski bonusi rastu jer takve korisnike tretiraju kao nove.

lola25 pet 8.11.2019 12:54
viking.software kaže...

@Jura iz druge galaksije

 

ako sam dobro negdje pročitao, ako je infrastruktura t-comova, onda njihovi tehinpari izlaze na teren. što je dobro.

ono što (možda) nije dobro je kolika je šansa da korisnike iz mreže XY stave na kraj liste za popravke, pa se ti lupaj po glavi jer nisi htio plaćati t-comu najveću cijenu.

 

koliko čitam na drugim forumima, iskonom ljudi nisu zadovoljni iako imaju ok cijene. previsoke, možda, ali još uvijek prihvatljive. 

optima slična sa cijenama, ali sa njima nemam kontakt valjda već 10godina ako ne i više. a iskustva su 50:50. 

 

kako je sada veza stabilna (osim kvalitete telefonskog poziva preko neta), pretpostavljam da bi trebala biti isto takva (možda čak mrvicu brža) i na drugoj mreži. osim A1, jer su mi sami rekli kako im t-com ne dozvoljava da puštaju vajveću moguću brzinu. preko bakra, naravno. 

 

bumo vidli.  forumaš lola25 ćemo opet dijeliti doživljaje nastavka ugovora. :D

 

Haha, ne gine nam :D

Eto ljeta cim prodje nova godina :D

 

ps: ne znam gdje si vidio te cijene za duo pakete ali mislim da u onom cjeniku posebnih ponuda jos uvijek ima duo paket za 169KN (samo sta ga je naravno tesko dobiti).

lola25 pet 8.11.2019 13:02
Wox kaže...

Ja sam dobio poruku da se meni cijena neće mijenjati jer sam pod ugovorom i da mogu raskinut ugovor u roku 30 dana ako mi to ne paše. Sad više nisam siguran jel mi paše ili ne.

 

Ne kontam. Ako ti se cijena nece mijenjati zasto ti kazu da mozes raskinut ugovor ako ti ne pase?!

viking.software pet 8.11.2019 19:05
lola25 kaže...
viking.software kaže...

@Jura iz druge galaksije

 

ako sam dobro negdje pročitao, ako je infrastruktura t-comova, onda njihovi tehinpari izlaze na teren. što je dobro.

ono što (možda) nije dobro je kolika je šansa da korisnike iz mreže XY stave na kraj liste za popravke, pa se ti lupaj po glavi jer nisi htio plaćati t-comu najveću cijenu.

 

koliko čitam na drugim forumima, iskonom ljudi nisu zadovoljni iako imaju ok cijene. previsoke, možda, ali još uvijek prihvatljive. 

optima slična sa cijenama, ali sa njima nemam kontakt valjda već 10godina ako ne i više. a iskustva su 50:50. 

 

kako je sada veza stabilna (osim kvalitete telefonskog poziva preko neta), pretpostavljam da bi trebala biti isto takva (možda čak mrvicu brža) i na drugoj mreži. osim A1, jer su mi sami rekli kako im t-com ne dozvoljava da puštaju vajveću moguću brzinu. preko bakra, naravno. 

 

bumo vidli.  forumaš lola25 ćemo opet dijeliti doživljaje nastavka ugovora. :D

 

Haha, ne gine nam :D

Eto ljeta cim prodje nova godina :D

 

ps: ne znam gdje si vidio te cijene za duo pakete ali mislim da u onom cjeniku posebnih ponuda jos uvijek ima duo paket za 169KN (samo sta ga je naravno tesko dobiti).

 ma, godina dana je već prošla. i još koji mjesec. ne možeš vjerovati. ja sam privremeno to potisnuo i nekako mi se čini kako do isteka ima još ohoho, ono, valjda do 2021. 

pa k'o da si mi pljusku opalio! odem pogledati ugovor, kalendar kad fakat - 7. mjesec - ističe t-com. :(

 

i gledam ponudu, kako sam napisao, nema više za starije od 65, pa ne mogu dozvoliti da starcima i ovo malo što koriste net i telefon još poskupi.

u cjeniku posebnih ponuda, za sada ne bih ništa gledao, jer im se mijenja svako malo. tako da nešto što vrijedi danas, možda već u ponedjeljak ne postoji.

 

za koje cijene misliš da ne znaš? iskon i optima? pa na njihovim stranicama, u onim njihovim kalkulatorima tarifa, slagalicama ili kako ih već zovu. iskon nije mijenjao ništa, ta cijena je bila i kada smo 2018. gledali što i kako. optima je nešto malo pojeftinila, sada su maknuli onu nebulozu da je ista cijena i sa i bez ugovora. 

prvo na provjeru adrese i što je dostupno, a onda zapravo shvatiš da i nema previše izbora. pogotovo na krku gdje je t-com no.1 davatelj usluga i zaista ne znam postoji li neki drugi, ali sa SVOJOM infrastrukturom.

ugl - štanga kao i prije. naravno, toliko spominjana optika koja će doći u svaku kuću, štalu, podrum ili kokošinjac, ni traga ni glasa. postavljeni su šahtovi, postavjene vodilice ili cijevi za kablove, ali ništa više. i nema ni naznake da će nešto napraviti po tom pitanju.

 

ugl, jao nama! :D

Jebodiah sub 9.11.2019 02:22

Eto i to napravljeno

Vec treci put (svaki put reset od tehnicke strane i tjedan dana dura normalno internet i onde opet smetnje)

Danas mi javili da su spustili s 029  na 024 verziju firmwarea.

Pa sad, opet cu morati cekati tjedan dana (obicno mi toliko potraje normalni rad interneta) pa cu vidjeti.

Pohvala na intervenciji tehnicara.

Hvala

Duje2 sub 9.11.2019 10:31

Za koliko bi bilo moguce najeftinije dobit uslugu Max 3 kod T-coma?  

Za sada sam kod B-neta  3d paket s povecanom naknadom od 20 kn  me izade 210 kn  dali je kod T-coma moguce ista slicno za tu cijenu ili ispod 200?

Nedavno je uvedena optika u zgradu  G-fast pa je nedavno njihov predstavnik  bio u zgradi ali kako sam bio odsutan nisam upoznat s njihovom ponudom  dok preko telefona nude regularnu cijenu sto im je na stranici 240kn.

Antropofob ned 10.11.2019 05:12
Duje2 kaže...

Za koliko bi bilo moguce najeftinije dobit uslugu Max 3 kod T-coma?  

Za sada sam kod B-neta  3d paket s povecanom naknadom od 20 kn  me izade 210 kn  dali je kod T-coma moguce ista slicno za tu cijenu ili ispod 200?

Nedavno je uvedena optika u zgradu  G-fast pa je nedavno njihov predstavnik  bio u zgradi ali kako sam bio odsutan nisam upoznat s njihovom ponudom  dok preko telefona nude regularnu cijenu sto im je na stranici 240kn.

 https://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/t-com-internet/38199.aspx?page=475&jumpto=6012058&sort=asc&view=flat

209kn bakar, za gfast neznam al mogao bi se cjenkat jer prelaziš kod njih

LeskiRM ned 10.11.2019 15:25

Je li imao netko sličan problem s fiksnim internetom

Naime, totalno random mi se dogodi to da imam preko 50tak pucanja veze u jednom danu, veza mi je stabilna i nemam puno errora, takoder margina mi je 50 megabita, a koristim 30 i maxtv.

 

Također mi se danas nakon kaj sam otvirio chrome pojavila poruka od tcoma da imam povećanu potrošnju? Onak wtf mislim si, imam flat internet a telefonski uređaj niti nije ukopčan i mjesecima nisam uputio niti primio poziv preko njega..

 

Evo screen shotovi su u prilogu

matrix777 ned 10.11.2019 15:35

Meni ugovor za max3 paket ističe 13.11. ove godine, dakle za 3 dana. Također sam dobio te mailove i zadovoljan sam s njima. Inače, prije ovih promjena koje se spominju u mailovima, trebao sam plaćati 379kn bez ugovorne obveze, sada plaćam 269 (max3, sportski plus i prošireni - preko prodajnog predstavnika dobio), pa ću plaćati bez UO 299kn, što mi odgovara te neću produžavati ugovor nego za sad koristiti bez UO.

sandokan111 ned 10.11.2019 17:04
LeskiRM kaže...

Je li imao netko sličan problem s fiksnim internetom

Naime, totalno random mi se dogodi to da imam preko 50tak pucanja veze u jednom danu, veza mi je stabilna i nemam puno errora, takoder margina mi je 50 megabita, a koristim 30 i maxtv.

 

Također mi se danas nakon kaj sam otvirio chrome pojavila poruka od tcoma da imam povećanu potrošnju? Onak wtf mislim si, imam flat internet a telefonski uređaj niti nije ukopčan i mjesecima nisam uputio niti primio poziv preko njega..

 

Evo screen shotovi su u prilogu

 Margina ti sigurno nije 50 mbita jer tako nesto ne znaci nis. Stavi podatke parice. Pucanje moze bit uzrok svega, ako su ti parametri linije dobri, moze biti i do routera ili kabela u kuci.

 

Sto se tice poruke, ulogiraj se u tcom portal pa pogledaj pod fiksne usluge telefona ili interneta odakle taj trosak. Kraj telefona pise ispis poziva i potrosena cijena itd. Moze bit svasta oko tog. Na kraju krajeva, najlakse je da ih i zovnes da vide gdje si to rjesio.

sandokan111 pon 11.11.2019 11:28
Darkec_Crni kaže...
LeskiRM kaže...

Maxtv hd imam i 30 megabita net.

di vidim maksimalne vrijednosti?

 https://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/speedport-w724v-admin-pristup/237483.aspx

 

Ovdje uđeš u speed port adimn pristup (pretpostavljam da imaš Speedport w724v?) i sljediš ove korake gori u linku i dobit ćeš parametre svoje parice.

 To je za dodatne opcije bilo koje nisu inace bile dostupne, i to koliko znam vise ne radi. Bez tih koraka moze odmah doci do podataka parice samo se treba ulogirat u router i onda na

http://192.168.1.1/html/engineer/ro_dsl.htm