djigibao sri 9.10.2019 09:13
bunker kaže...

Pitam jer je i meni ruter štekao 4 dana sa 0.29 verzijom. U petak su mi donijeli novi ruter u kojem je bila 0.20 verzija i odtada je sve ok a ruter je i dalje na 0.20 verziji. Nevidim u postavkama rutera mogućnost ni blokade updatea ni rolbacka...

 

Slicna stvar i kod mene.

U cetvrtak grom skurio ruter u petak donijeli novi s 0.20 verzijom i sve super radi.

Prije toga je stekalo i prekidalo min mjesec dana, nisam gledao koja verzija je bila.

bunker sri 9.10.2019 09:55


@sandokan

Mozes nam reći tko i na koji način moze vratiti željenu verziju firmwera ? Meni su i ovi iz szk i terenski tehnicar tvrdili da oni ro nemogu i vadili su se na sistem i automatiku koja to tegulira. Naravno, vjerujem da ta automatika uvjek nameće zadnji dostupni firmwer, pa bum opet imao show ako mi ruter povuce 0.29.

sandokan111 sri 9.10.2019 10:53

Pa ne radim ja u tcoma da znam tko im to rjesava ali reci da se nesto ovakvo "ne moze" nema smisla, jer se skoro sve moze. Svaki od tih routera ima root pristup jer se inace ne bi mogao konfigurirati niti bi se za njega mogao raditi custom firmware. Onog trena kad imas root pristup necemu mozes po kernelu prckat sto te volja, nema prepreka. Pretpostavljam da za ovakav zahvat nije potreban niti root pristup uredjaju vec samo da ti posalju preko acs-a drugi firmware, a prvi nivo podrske to vjerojatno ne moze/ne zna. Tehnicar na terenu bi recimo to morao moci napravit jer em ima direkt pristup podrsci za tehnicare koji nisu 08009000, em fizicki moze pristupit uredjaju, samo valjda ni oni ne znaju, ili ako i znaju im se ne da. Vjerojatno tcom to ima neke procedure oko ovog pa treba bit uporan, al ako je problem u firmwareu napravit ce valjda uskoro update, jer ce pocet dolazit gomila prituzbi na uslugu. Problem je i ako ti stave stari firmware da ti router opet moze povuc novu verziju automatski.

NicK17 sri 9.10.2019 20:33

Uglavnom, danas sam informativno nazvao SZK i dobio sam odgovor da je i dalje zadnja verzija 0.29 ali da imaju napomene za neke poteškoće s njom, usput sam pitao kako izbjeći automatski update nakon povratka na stariju verziju 0.24 na što mi je agent odgovorio da ne resetiram router na tvorničke postavke i da onda neće povući v0.29. U svakom slučaju kao i što sam ranije naveo, "obična" SZK može napraviti povratak na prethodnu verziju kao i update na noviju samo sve ovisi o stručnosti agenta s kojim razgovarate.

Cromaki sri 9.10.2019 20:54
NicK17 kaže...

U svakom slučaju kao i što sam ranije naveo, "obična" SZK može napraviti povratak na prethodnu verziju kao i update na noviju samo sve ovisi o stručnosti agenta s kojim razgovarate.

Već iz call centra ti mogu spustiti ažuriranje na novi firmware, ali za downgrade nije tek takva procedura i ne može ju bilo tko pokrenuti. 

JozoBozo121 sri 9.10.2019 21:11
NicK17 kaže...

Meni je agent na samom početku problema uspio vratiti na 0.24 samo je odmah nakon toga router opet povukao 0.29., to je moje iskustvo s njima.

 Danas sam zvao, nula bodova, nije imala žena pojma o tome problemu ni vraćanju firmwarea na 0.24. Poslao sam službeni prigovor na mail i zatražio vraćanje pa ću vidjet odgovor tamo.

wAlpha čet 10.10.2019 01:22

Tehničar uvijek može nazvati interni support i spuštamo onda firmware po volji na modem. Nakon toga se digne ignore flag u ACS-u ili zaključa nadzor na DSLAM-u i neće sam povlačiti više najnoviji firmware. Služba za korisnike s razlogom nema tome pristup, novi firmware u pravilu radi bez problema.

Filip100able čet 10.10.2019 10:12

Ja imam problema sa 4g hibridom..Preko noci radi vrh 30/5..preko dana pogotovo pred vecer 10MAX..i cim stavim nisto skidat ili radit to pada na 1-2 mbps..speed test isto to pokazuje..ali naravno dok on odvrti dowload test on sa 1-2 mbps se vrati na 10..i tako stalno..
signal je oko 33-35 sto pise slabo...ali kad ruter prebacim u sobu gdje je oko 39 i pise jak signal opet isto (u sobi nemam telef kabal tako da samo 4g radi onda ali isto je se dogada..)
zvao ove u t-com daa za 3tj rjesavanju odasiljac..i OPET nista..vas savjet ljudi..

NicK17 čet 10.10.2019 10:31
wAlpha kaže...

Tehničar uvijek može nazvati interni support i spuštamo onda firmware po volji na modem. Nakon toga se digne ignore flag u ACS-u ili zaključa nadzor na DSLAM-u i neće sam povlačiti više najnoviji firmware. Služba za korisnike s razlogom nema tome pristup, novi firmware u pravilu radi bez problema.

 E onda su tako napravili u mojem slučaju s obzirom da više ne povlači novi firmware nakon 5 prijavljenih smetnji i isto toliko pokušaja vraćanja.

A za rad novog firmwarea bolje da ne komentiram ništa. 

JozoBozo121 čet 10.10.2019 11:00
wAlpha kaže...

Tehničar uvijek može nazvati interni support i spuštamo onda firmware po volji na modem. Nakon toga se digne ignore flag u ACS-u ili zaključa nadzor na DSLAM-u i neće sam povlačiti više najnoviji firmware. Služba za korisnike s razlogom nema tome pristup, novi firmware u pravilu radi bez problema.

 S obzirom da se ljudi na probleme s time žale i na PS4 temi, i na još nekoliko drugih foruma i poznanika čujem da imaju iste probleme na tom routeru, velika je mogućnost da ljudi ne prijavljuju jer misle da je do njih. Ali taj firmware ima opakih problema i bolje bi bilo da se ne popravlja nešto što nije pokvareno kad je stari firmware radio savršeno.

Lil Dice čet 10.10.2019 16:38

Jel ovaj Huawei što bolji od Speedporta? Uzeo bih tu opciju čisto samo da zamjenim ovaj šrot od SP koji stalno izbacuje neke DNS errore, a ovi u szk se prave blesavi. 4G ne mislim koristit pošto 90% vremena na netu koristim za gaming, znači samo ADSL.

b00 čet 10.10.2019 22:33
Lil Dice kaže...

Jel ovaj Huawei što bolji od Speedporta? Uzeo bih tu opciju čisto samo da zamjenim ovaj šrot od SP koji stalno izbacuje neke DNS errore, a ovi u szk se prave blesavi. 4G ne mislim koristit pošto 90% vremena na netu koristim za gaming, znači samo ADSL.

nebi smio bit losiji. po cijenama na ebay je najmanje duplo skuplji.

 

ja sam odlucio dat dodatnih 20-30 kn mjesecno za taj modem jel vise nemrem cekat da oni patchaju ovu .29 verziju na speedportu.

 

ugovorne obveze nema pa ak ti dopizdi placat 30kn vise kad poprave speedport firmware uvijek ga mozes trazit nazad. ako mijenjas tarifu onda nemoras placat tih dodatnih 30kn vec je to ukljuceno u tarifi ali treba ic u centar sklapat ugovor. ja sam ovo samo za modem rijesio sa tehnicarom doma.

Lil Dice čet 10.10.2019 22:41

Ček zašto moraš plaćat to? Meni došao letak i nude mi besplatnu tu hibrid opciju. Sad ako uzmem taj router i staroga vratim, i da mi se eventualno ne dopadne Huawei i ukinem hibrid onda ću dobit drugi router? Valjda ne vraćaju baš taj isti koji ću predat poštaru?

b00 čet 10.10.2019 22:48

nemam pojma kaj je hibrid.

 

ja moram dodatno platit zato kaj imam obicnu business tarifu uz koju huawei AR129CGVW ne dolazi. dolazi tek uz magenta business 1 (koja je cak i jeftinija i bolja od ove kaj sad imam i ocu je uzet ali ko sta sam u prijasnjim postovima reko cekam vec tjedan dana da me nazovu u vezi prebacivanja u tu tarifu, ispunio sam obrazac na dole linku pa se nisu javili pa sam ih zvao pa su rekli javit se sljedeci dan pa se i dalje ne javljaju)

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/poslovni/huawei-profesionalni-modem-magenta1-business

hrčak pet 11.10.2019 09:12
hrčak kaže...

Pozdrav, nedavno sam uzeo hibridbox i povećanje brzine mi se stvarno osjeti, ali pošto mi je soba daleko, tu i tamo mi prekida wifi veza, pa me zanima da li vrijedi kupiti kakav wifi extender, točnije ovaj najjeftniji sa linka? On se prišteka u struju i samo se od rutera lan kabel spoji u njega? 

 

Hvala na pomoći.

 

https://neutrinomobile.hr/netis-wireless-n-portable-router-ap-wf-2416.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Sve upute sam slijedio i došao do kraja, promijenio ip adresu, spojio se na svoj ruter te postavio šifru za wireless i kada se hoću spojiti na Netis extender, stalno mi izbacuje da nema interneta

 

Riješio sam. Hvala

Silent horror1992 sub 12.10.2019 11:21
Silent horror1992 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Imao sam jedan od skrivenih brojeva, to jest onaj za posebne pogodnosti, tako sam i ugovor povoljan izvukao za fiksne i mobilne usluge, sad mi opet treba kontakt od tog posebnog osjela za zadržavanje korisnika ili slično jer onaj koji sam ja imao su ugasili nakon par tjedana jer ih gase često.

 

Ako neko ima broj bio bih zahvalan da mi proslijedi u pp.

 

Tražim broj još uvijek. 

Zar niko nije pregovarao prek tog odjela u zadnje vrijeme ? 🤔

Bitno mi je, tnx ko proslijedi broj.

 

Hitno mi treba kontakt ako neko ima pls neka proslijedi.

Imaju trenutno neku akciju pa je sad idealan trenutak za uzet mob na pretplatu.

 

HVALA UNAPRIJED !!!

NicK17 sub 12.10.2019 19:04
JozoBozo121 kaže...
wAlpha kaže...

Tehničar uvijek može nazvati interni support i spuštamo onda firmware po volji na modem. Nakon toga se digne ignore flag u ACS-u ili zaključa nadzor na DSLAM-u i neće sam povlačiti više najnoviji firmware. Služba za korisnike s razlogom nema tome pristup, novi firmware u pravilu radi bez problema.

 S obzirom da se ljudi na probleme s time žale i na PS4 temi, i na još nekoliko drugih foruma i poznanika čujem da imaju iste probleme na tom routeru, velika je mogućnost da ljudi ne prijavljuju jer misle da je do njih. Ali taj firmware ima opakih problema i bolje bi bilo da se ne popravlja nešto što nije pokvareno kad je stari firmware radio savršeno.

 Danas sam na kraju nakon nešto više od godine dana korištenja zamijenio Speedport plus i vratio se na Speedport W 724V AC za kojih sam odmah tražio nadogradnju na zadnju firmware verziju 09091602.00.011. Taj router čak ima nešto bolja mjerenja na 5 Ghz WiFi mreži i ne "ždere" bateriju uređajima na mreži kao plus model tako da sam za sada zadovoljan dok se ne riješi ova problematika sa plusom.

Elles D. pon 14.10.2019 17:44

Na osnovnom ekranu, gdje upisuješ korisničko ime i zaporku, na lijevoj strani imaš opciju "Status information".

Klik, i na dnu ti piše verzija.

 

Ako si prijavljen, onda odi na settings (desno gore) i onda lijevo imaš istu opciju, ali je podatak pod "Version numbers and DSL information".

Jebodiah pon 14.10.2019 23:48

Firmware Version

09022001.00.029

 

Iznenaden sam da imam novi :)

 

Koliko sam shvatio, s ovom verzijom stvara problema oko baterija i nesto s dual bandom, izmedu ostalo.

Ja imam Huawei Ascend G7 (Loollipop) i Apple iPad Air 2 (mislim da je cisto 12 ver. ), non-stop su spojeni Wi-Fiem (prakticki ih ne iskljucujem  i tako vec od 2011 god) kao i moji gosti i spoje se, i cini se da nema  problema.

 

Vec sam prije  spominjao, kad su mi vec uvedeni FTTH. imam problem s ucitavanjem web stranica. Sporost. Osjecaj DELAY, odgode pocetka ucitavanje web stranica bilo gdje.

Nakon nedavne reinstall Win10 1903, vise ne pisem Firefoxu stratnu web stranicu. Vidno je brze dizanje programa.

Volim poslusati npr. *Ako me ostavis" - Houdek, treba cirka 10-tak sec cekati da se pojavi Googleov rezultat. Pa kliknem na slliku Youtube i tu 5 sec pricekati i onda klik da svira. To je jedan od primjera cekanja.

 

Da li bi ovaj problem, koji vucem od 3.2019 , bio uzrok od te verzije firmwarea?

Komu se trebam javiti, SZK mozda, da na moju zamolbu  promjene verziju na nizu npr 024 (ako mislite da je najstabilnija verzija) i rijesio moj problem, onda bi svakako to ucinio.

 

Hvala......

hajduk1962 uto 15.10.2019 12:07

Imam speedport plus ali se nikako ne mogu ulogirati na 192.168.1.1 ,piše da mi je internetski pristup blokiran,pokušao isključiti i vatrozid i antivirus guglao rješenja ništa ne pomaže.Može pomoć.Prije nije bilo problema.

ParaNO1d uto 15.10.2019 12:10
hajduk1962 kaže...

Imam speedport plus ali se nikako ne mogu ulogirati na 192.168.1.1 ,piše da mi je internetski pristup blokiran,pokušao isključiti i vatrozid i antivirus guglao rješenja ništa ne pomaže.Može pomoć.Prije nije bilo problema.

Probaj s IE-om. Meni nije radio s Chromeom, Vivaldijem niti FF-om.

JozoBozo121 sri 16.10.2019 12:51

Poslao sam prošli tjedan službeni prigovor mailom nakon što poziv nije riješio ništa. To sam napisao, da stvar rješava restart routera, da se na našoj opremi nije ništa mijenjalo, itd. Danas je došao tehničar dok ništa bio doma i zamijenio je Speedport Plus za Speedport W 724V Type Ci tako da sad valjda neće bit problema ubuduće.