Filip100able ned 7.7.2019 16:44

Te kartice ne rade u mobitelima nego samo u tim ruterima...kad sam produzio ugovor dobio sam da za 39 kn mj dotadno imas 60gb na toj kartici..ubacis karticu u mob nece nista..a ovi iz sluzbe podesavali ali ne kartica je tako zakljucana samo u ruterima radi..tako i ova u hibrid ruteru

DDavorin pon 8.7.2019 15:37
Filip100able kaže...

Te kartice ne rade u mobitelima nego samo u tim ruterima...kad sam produzio ugovor dobio sam da za 39 kn mj dotadno imas 60gb na toj kartici..ubacis karticu u mob nece nista..a ovi iz sluzbe podesavali ali ne kartica je tako zakljucana samo u ruterima radi..tako i ova u hibrid ruteru

 jel rad kad ištekaš Adsl? znači kartica ostaje u tom routeru

Silent horror1992 uto 9.7.2019 20:09

Nisam do sad nikad uzimao ništa na pretplatu što se mobača tiče pa ne znam da li je ovo donekle normalna ponuda.

 

Nudio mi njihov agent mobilnu L tarifu za 199kn mjesečno, prvih 6 mjeseci 1kn košta, a nakon toga 199kn, te sam mislio uzet Samsung A50 60kn mjesečno u startu ne košta uređaj ništa.

 

Koliko je to loše ili dobro ?

 

Imam max 3 kod njih za 209kn i on kaže da bolje ne vežem to sve zajedno jer onda ne mogu dobit prvih 6 mjeseci za kunu.

 

Ako neko radi u tcom ili zna neku šemu kak da dobijem beku realnu ponudu nek mi se javi putem pp.

Tnx. 

energyman sri 10.7.2019 10:14

Je li istina da HT limitira brzinu drugim operaterima koji idu preko njihovih parica. Konkretno preko A1 sad imam 22-25Mbit a ekipa iz Komparea mi tvrdi da mogu imati do cca 50Mbit na postojećoj parici ali ako idem preko HT-a. 

 

ihush sri 10.7.2019 10:46
energyman kaže...

Je li istina da HT limitira brzinu drugim operaterima koji idu preko njihovih parica. Konkretno preko A1 sad imam 22-25Mbit a ekipa iz Komparea mi tvrdi da mogu imati do cca 50Mbit na postojećoj parici ali ako idem preko HT-a. 

 

 -ekipa su amateri koji ako ništa drugo to ne bi smjeli govoriti klijentima.. cehovska solidarnost, tj do sad se nisu pokazali kao koristan dio lanca između korisnika i operatera, peti kotač..

 

stvarnost, ima u tome istine, monopol, linije.. zbog monopolskog statusa tcom mora ostalim operaterima dati (iznajmiti) pristup opremi pod jednakim uvjetima.. i jedino on gradi npr optičku (i bilo koju drugu) mrežu, optima-iskon .. su njihovi ali zadovoljavaju zbog monopolskog statusa formu. A1 je sasvim suprotno, bivši vip, koji je pokupovao ostatak ali sasvim različite osnove, tcom ima sve na žici-bakar/optika, dok je vip primarno mobitel, pa bnet coaxkabel, homebox je mobilna koja nikad nije bila popularna (tu je glavni tele2 i vip je samo ako nema ništa drugo), jedini na žici u A1 je bivli amis.. i to su jedine linije koje im se na nacionalnom nivou mogu preklapati, ali je infrastruktura u vlasništvu tcoma (tj države, pa je tcom to ukrao..).. sve ostalo što su poenki mali operater nešto lokalno proveli su sitnica za globalno državu, poneki kvart np metronet i sl. i sad imamo duopol, tcom-a1. Ne preklapaju ima se linije osim amisovog dijela koji je mali, sve ostalo je na odvojenim kao coax ili mobilna mreža a to što neki operater kaže da mu onaj drugi ne da 'jaču liniju'.. pa odgovor je, uloži-napravi ti.. odnosno, nema više trećeg osim ta dva glavna koji kao mafija imaju dogovor i ne grizu jedan drugog osim što si đentlmenski kradu korisnike.. to računaju kao poslovni-konkurentni fairplay.. :)

-tcom zbog koncesije i ravnopravnog natjecanja mora i ostalima dati pristup, ali zakon ne kaže koji ormar u centrali, a to je i brzina-kvaliteta npr optika, pa tako pojedini kvartovi već imaju postavljenu optiku ali se šuti, jer bi morali dati trećima.. bnet je u tome najčišći jer je sam na svom coaxu ali pokriva samo zgrade-kvartove, ne nacionalna pokrivenost klasičnim centralama.

-ima li u tome istine, da ograničavaju? .. pa jednako kao kad korisnik uzme-plati paket npr 10mbps ili 100mbps, ide preko iste žice, ali ne dobije isti paket-brzinu ili tv kanale.. žica je pri tome ista, dakle može se a kad se nešto može tad se to i radi ako je poslovno važno pa i po cijenu kazne .. do koje nikad neće doći jer su dovoljno veliki-važni, samo to moraju koliko toliko diskretno odraditi i tad su svi mirni. Dva operatera koja neće jedan drugom oči povaditi.. trećih nema a peti kotač je višak u priči koji ili su outsideri pa ne znaju baš ništa ili krše postulate branše (mafije, ceha.. bilo kojeg saveza..) .. u oba slučaja nisu se pokazali korisnima i vrijeme je da nestanu. Kao pomoć korisnicima oko izbora operatera, paketa usluge ili ostvarivanje nekog prava se nisu pokazali korisnima.

 

-dakle, točno kažu, možeš ako ideš preko hta, ali ako si na parici, tad ideš preko hta tj njegove infrastrukture, ako si na coaxu ideš preko bnetove, ako si neki kvart s optikom koju je položio neki od kupljenih operatera to je statistička greška može biti oboje, ako ideš preko homeboxa tad nije parica-optika-coax.. tj tad je kao tele2 a tad je opet važan odašiljač preko kojeg se spajaš i  trenutno opterećenje tj broj korisnika ovisan o dobu dana, turističkoj sezoni itd.. ako si na nekoj parici pod a1, tad će ti prelazak npr na iskon ili optimu (tj ht) vjerojatno dati tu veću brzinu ali ne na npr amis, odnosno, sve je to htovo (većinom).

energyman sri 10.7.2019 11:13

Pitam to sve zato jer imam neke čudne ideje da možda pređem na HT. Od samih početaka smo bili na Amisu, onda ih je uzeo A1 i sve zasrao ali pokušavam smanjiti troškove pa gledam i druge opcije. Trenutno za trio paket (tv + internet + 3 tel linije) i 3 tarife (bez otplate uređaja - plaćeni su unaprijed) calam oko 1kkn/mjesec. Dobra je ponuda u HT-u za mobilne sa paketima za mlade i magentom. tipa trio paket 249kn i ova za mlade za po 129 ili 139 nisam siguran. To mi se čini ok. Prelaskom sa A1 gubim ogromne popuste na uređaje koje imamo kao firma, ali šta je tu je. Nisam siguran želim li sklapati ugovor sa HT kad čitam hrpetine komentara ali opet, ako dobijem veću brzinu i manje cijene tarifa...

ihush sri 10.7.2019 11:27

u pravilu je tcom najskuplji za podjedank paket.. ali ponekad jedini izbor (primarno za liniju, fizičku-bakar-optika..), ali ponekad ima nove ponude-akcije.. i svi ih imaju u nekom trenu, može i povoljnije ali kao korisnik ti biraš, poslovno je važnij kriterij stabilnost itd.. u pravilu optima ima najslabije pakete i najniže cijene itd.. a svi u prosjeku traže 220-250kn.. za sličnu stvar.

Kukec ned 14.7.2019 11:21
sosta kaže...
Kukec kaže...
sosta kaže...
XYomegaYX kaže...

 

Najniže što nam nude preko 0800 9000 je osnovni MAX 3 za 299 + HBO 29.5 + Regionalni 9 kn + Prošireni 5 kn ili Premium za 374 kn. Najbolja Mala tarifa ostaje, a daju po cijeni od 59 kn, Pričam bi prebacili na hibrid mini 79, surfam na Najbolju L 109 + Huawei Mate 20 Pro 156 kn/mj (36 mjeseci uređaj)

 To su meni ponudili nakon isteka ugovora iz neke njihove tele prodaje max3 premium 374, uz hibrid mini od 79 je onda ovaj premium 324kn, pa sam to uzeo na kraju, jer ostali operateri kod mene ne nude ništa bolje ni jeftinije. S time da hibrid mini nije na ugovor, pa to sad mislim otkazat nakon što je prošlo 3 mjeseca.

E sad, ak možeš iskamčit bolje, probaj.

 Da li si siguran da li će ti to uspjeti. Meni su isto u T-centru ponudili povoljniji MAX2, ako uzmem hibrid mini. Pošto nisam baš bio oduševljeni, rekli mi da taj hibrid mogu isključiti, tj. vratiti se na bonove kako sam imao i prije, a da neću izgubiti pogodnost na MAX2 paketu. Sve mi je to još uvijek sumnjičavo (njima je bitno da te ubijede i prodaju), ali rekli da su to ljude već radili i da ide. 

 

Planirao sam to sad u 2 mjesecu ići isljučiti, pošto bude prošlo 3 mjeseca od kako sam to sve uzeo. Baš me zanima da li ću i uspjeti. 

 Nadam se da hoće :-).

 Pozdrav,

 

da li se možda netko uspio vratiti s hibrid mini tarife na bonove bez da ja izgubio pogodnosti na fiksnim uslugama, koje je dobio sklapanjem hibrida i fiksnih usluga. Rečeno mi je da ću se moći vratiti na bonove bez ikakvih penala i gubljenja pogodnosti. Jednostavno nije mi dosta količina jedinica u hibrid mini tarifi, pa bi se vratio na bonove, ali me strah da ne izgubim pogodnosti na fiksnim uslugama. 

cesnjovka čet 18.7.2019 16:30
froxie24 kaže...

Čestitam kolega. Hajde da je barem netko od nas kkji smo donedavno jedva imali 4mbps doživio optiku. 

 Ja i ti ćemo pičit preko G.fasta ako Bog da i opet preko bakra bilo koaks ili parica samo nek oni nama optiku uvale u ulaz hhh 

froxie24 čet 18.7.2019 22:33
cesnjovka kaže...
froxie24 kaže...

Čestitam kolega. Hajde da je barem netko od nas kkji smo donedavno jedva imali 4mbps doživio optiku. 

 Ja i ti ćemo pičit preko G.fasta ako Bog da i opet preko bakra bilo koaks ili parica samo nek oni nama optiku uvale u ulaz hhh 

 Bome cemo se nacekati. 

JozoBozo121 pet 19.7.2019 00:00
froxie24 kaže...

Čestitam kolega. Hajde da je barem netko od nas kkji smo donedavno jedva imali 4mbps doživio optiku. 

 Nije bilo ipak tako loše, bilo je stabilnih deset, ali i to je za 21. stoljeće ipak premalo. Ja se nadam da će se to krenuti dalje širiti još. Mogla bi se i vlada u to uključiti malo, pogotovo za manja mjesta, recimo da se otpiše trošak PDV-a ili nešto slično za mjesta na kojima nije toliko isplativo telekomima vući optiku.

Ugljanac89 pet 19.7.2019 10:13

Pozdrav, dobio sam novi router za hibridbox opciju, ali ne želi mi spojiti adsl i 4g zajedno. Samo ADSL radi, a kad njega isključim onda i 4g proradi. Ali zajedno nikako. Problem je prijavljen, ali od njih jos ni riječi. Da li je itko imao takav problem?

froxie24 pet 19.7.2019 12:37
JozoBozo121 kaže...
froxie24 kaže...

Čestitam kolega. Hajde da je barem netko od nas kkji smo donedavno jedva imali 4mbps doživio optiku. 

 Nije bilo ipak tako loše, bilo je stabilnih deset, ali i to je za 21. stoljeće ipak premalo. Ja se nadam da će se to krenuti dalje širiti još. Mogla bi se i vlada u to uključiti malo, pogotovo za manja mjesta, recimo da se otpiše trošak PDV-a ili nešto slično za mjesta na kojima nije toliko isplativo telekomima vući optiku.

 Je da kud EU daje novac "za dabe" još da oni smanjuju PDV. Ne bi me čudilo da povečaju PDV na svu opremu koja se nabavlja i radove pa da poberu što više para u državni proračun, za sebe. 

ihush sub 20.7.2019 11:00

-kao i za sve ostalo, jedini rok je razuman rok.. tj prijaviš, tražiš, žališ se.. i tad krene 'brojač'.. tj tad ti moraju dati neki opravdani razlog za odgađanje (rat, poplava, viša sila..).. sve izvan tog je kažnjivo, recimo do 48h i više.. no nije nigdje tako definirano, jer ne može biti, jer svaki slučaj je za sebe. Npr požar na moru. .. ali, to što su timovi servisera na npr godišnjem, nije opravdani razlog, tj operater mora imati odgovarajući odgovr i rokove, kao što ima hitna-vatrogasci i ostali.. neovisno o dobu dana ili kalendarske godine.. ok, nećeš očekivati popravak za npr blagdane, ali dan nakon tog hoćeš.. tj razuman rok je onaj koji se može razumno objasniti. Ako je za neki popravak potrebno recimo 5h serviserskog rada, tad se to u tom roku treba obaviti, ako ne danas, sutra.. ne za godinu ili tjedan. Ako nemaju dovoljno radne snage, nek zaposle itd..

-prijaviti-žaliti se i tražiti čitavo vrijeme njihov odgovor-rok kad će biti otklonjen problem + naplati-traži 10kn/sat + umanjenje računa za vrijeme nedostupnosti itd. sve to da bi dobio moraš tražiti.. počni od hakoma i mingo.hr-a.. nakon što to zatražiš od operatera.

Doktor-X ned 21.7.2019 09:02

Znate što mi je palo na pamet, ima li HT možda u planu da tamo gdje ne planiraju uključivati vektoring ili g.fast slože pristup internetu sa recimo dvije parice (ako imam mjesta u kabl naravno), recimo kod mene u mjestu nema previše korisnika i mislim da ih ni neće biti, a ja sada imam recimo 40-45 mbita pa ako takve slučajeve spoje sa dvije parice i uključe bonding evo mene na oko 100 bez nekih prevelikih ulaganja od strane operatera (kablovi postoje, mjesta ima, samo drugi modem koji ima takve mogučnsti i eventualno druga kartica u centrali ako ove trenutne to nemaju)

ihush ned 21.7.2019 12:12

-prvo moraš tražiti, dobiti drugu liniju.. tek tad je priča moguća.

-nabaviš router s željenim mogućnostima (jer mala šansa da će to operater dijeliti za jednog juzera.. no moguće je svašta).

-odnosno, ako nema dodatne parice (linije) može i neko treće rješenje, satelit (samo download), mobilna kao tele2.. i opet trebaš svoju opremu da bi to mogao iskoristiti na željeni način. Router s dva-više wan porta je skup, pogledaj u klasi firewallova.. par tisuća kn, ali nađe se i npr dlink za 1.200..

sibica ned 21.7.2019 19:58

Otac je dobio sms kako će mu poslati novi hibridni ruter.Dosadašnju brzinu od 4 dignuo bi do max 30.E sad,do sada smo imali ruter u prizemlju.U njega je bio ukopčan stolni komp i jedan telefon.Drugi telefon je bio spojen na katu u tel.utičnicu.

Ako sam dobro skužio,ovaj hibridni ruter traži da se telefon ukopča direktno u ruter.Sa prvim telefonom koji je u prizemlju nije problem,ali se bojim kako ću telefon sa gornjeg kata moći spojiti na ruter samo povlačenjem dugog kabla.Postoji li neka druga varijanta/prijedlog spajanja?

ihush ned 21.7.2019 21:23

-ne.. stare analogne linije (i običan telefon koji si spajao direktno na žicu) su prošlost.. linija ide u modem, iz njega sve ostalo i tako moraš spojiti. Prilagodi se + realno je dodatni žičani tel nepotreban ili ako je bežični tad je nevažno gdje je baza tj radi.. (u nekom realnom dometu)

ParaNO1d sri 24.7.2019 15:38

Ovo nisam znao. Dakle prije 2 mjeseca sam podnio zahtjev za MAX3 uslugu. Nova je zgrada pa nije bilo linije do zgrade, trebalo je poslati vanjskog suradnika koji će prokopati sve i pripremiti za tehničara. Kopanje je bilo nakon skoro 2 mjeseca u subotu i ponedjeljak. Zvao sam tehničara koji je na GO, on mi ne može sad pomoći, zvao SZK oni kažu da vide da su radovi još u tijeku i da sam početkog 7 mjeseca odbio zamjensku uslugu dok se ovo ne riješi pa oni po automatizmu smatraju da sam odustao!? Onak WTF??? Dakle prvo mi kaže da vidi u sustavu da radovi traju, a onda nakon minutu da sam odustao... Nisam nikad odustao, samo nisam htio zamjensku uslugu. 

Stvarno mi nije jasno niti mi je itko rekao ako odbijem zamjensku uslugu da sam odustao od aktivacije!? Što sam ja onda sad čekao 2 mjeseca uzalud za ništa ili