Micek uto 11.6.2019 10:47
jaZey kaže...

Meni ne radi kroz ivericu  pa nije valjda da ima vise verzija tih daljinaca

myroman kaže...

Kaj fakat?

Ja mislil da ja ovo zajebancija, a vi stvarno proučavate prolazak IR zraka kroz ivericu? 

Imam novi prijemnik (na slikama).

 

Ali izgleda da se ipak radi o odbijanju signala od prepreka u prostoriji (zid, strop...) kojeg prijemnik onda uhvati. Ponadao sam se da je RF signal ali pošto ne prolazi kroz zid ipak je IR. I kad stavim dasku ispred daljinskog, odbije se od nje pa od stražnjeg zida na prijemnik koji je nasuprot njemu.

 

JozoBozo121 uto 11.6.2019 22:07
myroman kaže...

Kad vec teoretiziramo sa fundametalnim zakonima... :D

Jel zna netko kad ce i da li ce doci azuriranje maxtv stb-a sa CEC standardom. E to bi bio napredak...

 Pa meni radi na jednom Grundig TV-u dobro. Na drugom recimo ne. Koliko sam vidio i s ostalim uređajima, taj CEC nije ništa drugo nego lutrija.

ihush sri 12.6.2019 15:35

.. CEC ''ne postoji'' :))

tj problem je standard pa i sam naziv, svaki proizvođač za sebe, npr drugi naziv. Defaultno isključeno ali može biti zgodno (eliminira se višak daljinskog..) no to je i moguć problem, jer svatko gleda svoje dupe/interes-cilj.. i pitanje kako bi radilo u mixanoj konfiguraciji, pa je do daljenjeg život jednostavniji bez CECa, kao što je do sad i bio.. pa možemo reći da ne postoji ili ako radi ok tad ok..

npr nazvi može biti hdmi-cec, može biti e-link, rihd, viera, smart-net-nešto.. npr tu vidimo samo dva proizvođača koja imaju naziv hdmi-cec, ne neki svoj.. a to je samo naziv (tak da post iznad vjerojatno ipak ima, mada nije našao pod nazivom cec..) :) + kao u daljnjem primjeru vjerojatno se na svakom uređaju može u menijima omogućiti (ako je defaultno isključeno..) ili kao zgodan fičer kad je isti brand da to automatika otkrije i uključi (a to je i razlog zašto to nrp Sony radi 'na svoj način' ili svaki proizvođač drugačije..).

ili kao službeno, cec ožičenje je obvezno, dok je implementacija opcija, dok kroz hdmi verzije to možemo podrazumijevati tj ako piše npr hdmi 1.0 tad je i cec dio stndarda, jer je to standard i to je svrha standarda. Recimo da svi uređaji to poštuju i omogućuju jer vjerojatno podržavaju npr hdmi 1.0-1.3... 2.0... itd. a da bi stavili oznaku nekog standarda, moraju ga poštivati u uređaju (nije to nešto što se samo napiše na deklaraciji-specifikaciji ili na papiru.. npr kao i napon 220V i sl.).

 

.. može se dodati i ARC, audio return cannel.. opat kao dio hdmi od v 1.4.. (dok su kasnije revizije za npr 4k rezoluciju ili refresh i sl... svaki viši standard uključuje starije, kompatibilno pa sve npr radi na 2.1).  Vrlo zgodna je slika sa i bez arc-a za razumjeti + uobičajeno samo označen (jedan) port hdmija podržava arc funkciju. Opet ista stvar, većinom isključeno dok korisnik ne uključi a pitanje koji se naziv koristi za istu stvar ako usporedimo s cec-om..

-korisnik se jednostavno treba malo snaći, potražiti po menijima i ugl radi. (manje je važno što piše-naziv, nego što -kako radi..).

-link je stariji  2013ta.. imati na umu, ne čitati sve doslovno nego računati da se stvari mijenjaju... npr koji brand ima na kojem hdmi portu 1-2, a često je samo stvar naziva i snalažljivosti.

RokyFrane sub 22.6.2019 15:00

To da ali na HT stranici npr Varaždin je cijeli pokriven optikom a na hakom stranicama nepokazuje tako, išao sam malo po Varaždinu na google mapama i provjerio sam na HT provjera dostupnost i stvarno piše da imaju dostupnost.

RokyFrane sub 22.6.2019 15:19

Pa i kod mog frenda je bilo tako, kod tih ljudi kod tebe možda im je ruta žice bliža do centrale a tvoja dalja po stupovima. Tako je barem bilo kod ovog mog. Probaj na iskon dostupnost provjerit njihove adrese i svoju pa usporedi (ali nikako nemoj zaboravit kućni broj upisat ako ga imaju/imaš)

Jer kučni broj barem kod mene pokaže baš točnu brzinu.

_itsmoriarty sub 22.6.2019 18:23

pozdrav,

 

imam jedan problem s T-com internetom. 

 

naime, baka mi ima T-com Internet ( za sve iznad 60 ) znaci nekih 20mbit-a, i kad se zovemo na skajpu, stalno net stuca, prekida. 

 

zvala je T-com, lik je dosao, promjenio modem, evo drugi dan opet isto. eh sad, posto je kod njih modem kod stare kuhinje, blizu je frizider, pa sam joj rekao da pozove nekoga da joj makne taj modem malo dalje od frizidera i da pokusamo opet.

 

ako ni tada ne idem ,da se prebaci u drugu sobu modem. ona koristi wi fi stalno preko tableta. da li mozda ima neki drugi problem oko toga? jer ovaj lik sto joj je mjenjao modem rekao je da bi sve trebalo da radi kako treba. 

 

medjutim, u sobi gdje ona uvijek sjedi dok skajpamo, imaju klizna vrata, koja su od metala, da to nije problem? 

 

svaki savjet je dobro dosao. hvala

 

lp

Filip100able sub 22.6.2019 20:55

Ljudi imam problem.. Dobio sam ruter Huawei Ha35-11 ima karticu u sebi, ima 4g signala..al svaki put kad se ugasi i upali nece se sam spojit na 4G neg gura  spori ADSL..a ovi u T-Coma samo znaju slat na teren ove svoje..A ruter ugl gasim zbog grmljavine jer svaki koji je ostao upaljen dok je grmilo je crko..

KiX777 sri 26.6.2019 12:47

Pošto ne mogu imati veću brzinu od 4mbit imam onu hibrid opciju s 4g no meni je jednostavno premalo 100gb, to ode za tjedan dana...

 

Istječe mi ugovor sad i zadovoljan sam računima, ali zanima me mogu li ikako povećati taj limit za tu hibrid opciju, ovo je jednostavno smiješno 

Cansee čet 27.6.2019 15:18
KiX777 kaže...

Pošto ne mogu imati veću brzinu od 4mbit imam onu hibrid opciju s 4g no meni je jednostavno premalo 100gb, to ode za tjedan dana...

 

Istječe mi ugovor sad i zadovoljan sam računima, ali zanima me mogu li ikako povećati taj limit za tu hibrid opciju, ovo je jednostavno smiješno 

 

tele 2 ti ima to ograničenje na 1TB, zasad jedini u Hrvatskoj, s tim da je ograničenje od 18 do 23 h u ostatku dana je bez ograničenja.

 

a de mi molim te reci kolika ti bude prosječna brzina dok ne pređeš 100 gb?? i također ako si gamer kakva je stabilnost veze?

Cesc čet 27.6.2019 17:09

Da li ima netko u temi tko već koristi Gigabox? Zanima me kakva su iskustva sa ovim modemom kojeg daju i općenito, ako ima koji gamer da ga koristi za multiplayer igre (čak i kad padne brzina na 4/1) :D

Genoxxx uto 2.7.2019 11:45

Mogu li istovremeno koristiti adsl i homebox ali odvojeno? Imam onaj hibridni, i router sa 4g bi premjestio na gornji kat kuće bez "žice" a na donjem katu bi stavio drugi router koji bi koristio adsl... je li to moguće?

 

Edit: znam da se može povećati tih 100gb, zanima me može li se povećati jedan mjesec i koliko košta?

RabiD čet 4.7.2019 15:10
Genoxxx kaže...

Mogu li istovremeno koristiti adsl i homebox ali odvojeno? Imam onaj hibridni, i router sa 4g bi premjestio na gornji kat kuće bez "žice" a na donjem katu bi stavio drugi router koji bi koristio adsl... je li to moguće?

 

Edit: znam da se može povećati tih 100gb, zanima me može li se povećati jedan mjesec i koliko košta?

 

Stvarno se može povećati 100 GB na Turbo Mix opciji? Imaš li kakve dodatne informacije o tome?

DDavorin ned 7.7.2019 08:30
Genoxxx kaže...

Mogu li istovremeno koristiti adsl i homebox ali odvojeno? Imam onaj hibridni, i router sa 4g bi premjestio na gornji kat kuće bez "žice" a na donjem katu bi stavio drugi router koji bi koristio adsl... je li to moguće?

 

Edit: znam da se može povećati tih 100gb, zanima me može li se povećati jedan mjesec i koliko košta?

 Trebalo bi biti moguće probaj na tom hibridnom routeru ištekati adsl i vidi dali ti radi 4G ako ne radi onda postoji neka sprega u routeru koja prepoznaje da nema adsl u tom slučaju bi trebao drugi router za 4G a ovaj hibridni ostaviti za adsl

DDavorin ned 7.7.2019 14:33
Filip100able kaže...

Meni kad je proslo 100gb a adsl je istekan bio sam prestane radit net...oni vidi na kartici to..tih 100gb je kao internet opcija na mobitelu samo sta su tam puno manje...

 da to je normalno potrošiš 100GB i nije adsl uštekan nemaš interneta. Pitanje je dali radi ako je adsl isključen a nisi potrošio 100GB? Ili stavi tu sim karticu u mob i vidi dali radi naravno ako nisi potrošio svih 100GB