zagiii pon 6.5.2019 18:42
sandokan111 kaže...

Moras se prije toga ulogirat u router :)

 Ulogiran sam ja normalo u ruter, al prek ovog gore,ne kuzim dal nemam permission za to il kaj?

 To je neki hidden menu? ja imam ovaj SPEEDPORT W 724V CI ROUTER

sandokan111 pon 6.5.2019 19:15
zagiii kaže...

Ulogiran sam ja normalo u ruter, al prek ovog gore,ne kuzim dal nemam permission za to il kaj?

 To je neki hidden menu? ja imam ovaj SPEEDPORT W 724V CI ROUTER

 Neznam sto bi ti rekao.

Odes na 192.168.1.1, otvori ti se login od speedporta, ulogiras se, kad se ulogiras kliknes ovaj link i otvori ti dsl statse. Osim ako nisu nesto promjenili po tom dijelu, to se uredno uvijek moglo vidjet. Nisam na dslu nekih godinu dana, ali imao sam i najnoviji speedport i to je uredno radilo uvijek. Sto ti tocno javi da ne valja?

Nick7 čet 16.5.2019 09:08

Pitanje za ekipu: meni je propusnost parice 20/2 (centrala je cca 1.5km udaljena, i nema mogucnosti za nista bolje). Trenutno sam na Optimi bez UO.

Kakva je situacija s brzinom Internet linka ako se koriste HD kanali na T-Comu, te kakva je situacija ako se ima dva prijemnika?
Tj. da li je brzina veca ako je prijemnik ugasen, te po potrebi kad je HD kanal/oba upaljena se smanjuje brzina Interneta, ili je na neki nacin taj bandwidth 'rezerviran' i brzina Interneta je stalno u banani?

sandokan111 čet 16.5.2019 10:42
Nick7 kaže...

Pitanje za ekipu: meni je propusnost parice 20/2 (centrala je cca 1.5km udaljena, i nema mogucnosti za nista bolje). Trenutno sam na Optimi bez UO.

Kakva je situacija s brzinom Internet linka ako se koriste HD kanali na T-Comu, te kakva je situacija ako se ima dva prijemnika?
Tj. da li je brzina veca ako je prijemnik ugasen, te po potrebi kad je HD kanal/oba upaljena se smanjuje brzina Interneta, ili je na neki nacin taj bandwidth 'rezerviran' i brzina Interneta je stalno u banani?

 Nema tu nikakve situacije. Imas brzinu dostupnu po parici, uzmimo da je to sto sad imas maksimalno sto mozes imat (neznamo nisi stavio sliku stanja parice). To bi znacilo da ti imas tih 20 dostupnih, i od njih ti se sve uzima. Nema magicnog povecanja koristio ti 2 prijemnika, hd ili nesto trece. HD i 2 prijemnika uzimaju od tih 20 pa sta ostane ide u internet. Jedina razlika moze bit u profilima koje tcom stavlja u odnosu na optimu ili da te spoje na fttc dok na optimi to ne naprave.

Nick7 čet 16.5.2019 11:33
sandokan111 kaže...

 Nema tu nikakve situacije. Imas brzinu dostupnu po parici, uzmimo da je to sto sad imas maksimalno sto mozes imat (neznamo nisi stavio sliku stanja parice). To bi znacilo da ti imas tih 20 dostupnih, i od njih ti se sve uzima. Nema magicnog povecanja koristio ti 2 prijemnika, hd ili nesto trece. HD i 2 prijemnika uzimaju od tih 20 pa sta ostane ide u internet. Jedina razlika moze bit u profilima koje tcom stavlja u odnosu na optimu ili da te spoje na fttc dok na optimi to ne naprave.

 

To je u biti bilo moje pitanje - da od tih 20Mbit nije 'rezervirano' recimo 10Mbit, tako da je Internet na 10Mbit bez obzira da li TV radi ili ne.

LeskiRM čet 16.5.2019 15:39

Bliži mi se kraj ugovora sa HT, pa sam poslao upit prodajnom predstavniku da mi nabaci neku ponudu. 

Imao sam za 209kn Max 3 + HBO premium 5kn + prošireni paket 5 kn + sportski plus 15kn + 10kn Turbo 30

 

Ponudila mi je sve to isto ali umjesto 244kn za 234kn i 300kn voucher u SD trgovini. Nije neki popust ali sam odmah u startu rekao da mi skuplju ponudu niti ne treba nuditi.

 

Imao sam i mobilnu tarifu. Neograničeno pozivi/poruke unutar HT a izvan mreže po 2000 min i sms + 10gb. Sad mi je ponudila za istu cijenu od 79kn sve isto sa minutama i porukama ali 20gb prometa.

Mislim da je ponuda ok.. Pristao sam

Jesam li mogao bolje možda

sandokan111 čet 16.5.2019 21:27
LeskiRM kaže...
Imao sam i mobilnu tarifu. Neograničeno pozivi/poruke unutar HT a izvan mreže po 2000 min i sms + 10gb. Sad mi je ponudila za istu cijenu od 79kn sve isto sa minutama i porukama ali 20gb prometa.

Mislim da je ponuda ok.. Pristao sam

 Meni isto ponuda izgleda ok.

Jesi tu mobilnu imao povezano s ovim gore u magentu ili je to bilo odvojeno?

LeskiRM čet 16.5.2019 21:35

Povezano je to bilo ali mobilna tarifa je bila bez ugovora. Nuđeno mi je za 89 ali pošto su jos brat i sestra uzeli spušteno je na 79. Sa duplim jedinicama m tarife. Danas mi kaže ak stavim to pod ugovor da cu imati 10gbx2 umjesto prijasnjih 5gbx2 pa sam uzeo. Cijena je dobra i 79 kn mi je prihvatljivo s obzirom da mi je i 10gb dovoljno neta

Jebodiah sub 18.5.2019 17:43

Procitao sam ovih par stranica, u nadi ima li tko takav dozivljaj kakav ja imam.

Vec neko vrijeme imam optiku i nisam bas nekako impresioniran.

100/20 brzine imam.

Mislio sam da je do mojeg PC sistema. koji je nakupio (firefox) adodonsa i smeca, izmedu ostaloga.

Nakon clean install Win 10 i cisti firefox i dalje osjecam tromost pristupa web stranicama,

I s manjim brzinama sam mogao osjetiti zavidnu brzinu pristupa ali ovo nije im ni do koljena.

Sam speedtest  mi kaze 104/26 i ok je. Ali da trebam cekati od 5-10 sec stranicu. neovisno domace ili strane, doista je po meni, bezvezna, blago receno.

Ping do Zuricha je 27ms. takve brzine sam imao i u 2009 god Thomsona 780WL (8 Mbps paket), 2018 god (Ubee 10 Mbpd).

Optika je donijela samo brzinu downloada nista drugo.

Sve je po starom.

Problem u tehnici ili u meni.??

 

Iskreno. ne da mi se vise pricati s HT. majstorimam tehnicarima, gatarima, shamanima, etc..

Samo me zanima jel to uobicajeno.

Clarkec ned 19.5.2019 14:26
LeskiRM kaže...
Povezano je to bilo ali mobilna tarifa je bila bez ugovora. Nuđeno mi je za 89 ali pošto su jos brat i sestra uzeli spušteno je na 79. Sa duplim jedinicama m tarife. Danas mi kaže ak stavim to pod ugovor da cu imati 10gbx2 umjesto prijasnjih 5gbx2 pa sam uzeo. Cijena je dobra i 79 kn mi je prihvatljivo s obzirom da mi je i 10gb dovoljno neta

 Wow, ovo je ponuda nad ponudama. Meni i zeni su mobilne tarife istekle,, za 2 mjeseca istice i fiksna. Meni nude max 3 osnovni za 249 kuna i svaka mobilna M tarifa sa 10 giga po 129 kuna. Kazu da ispod toga ne ide. Zvao sam ih nekoliko puta... I danas..

Razmisljam da idem na A1 jer mi je ovo dosta skupo, a nista mi ne nude...

Jebodiah ned 19.5.2019 15:23
djigibao kaže...

...probaj promijeniti DNS mozda ti se stvar ubrza...

 Malo si me zatekao nespremnog

skinuo sam program, i zbunio se, jer ne znam koje DNS trenutno koristim.

Program pise 192.168.1.2 i da mi mjeri vrijeme 6-1 ms vremena... prvo 6 pa kasnije sve krace. Samo znam da je to ip adresa rutera (192.168.1.1 za uci u postavke)  pa sad.....

prilazem par rezultata s weba pa ako vidis koji mi je DNS pravi . kazi.....

Inace mi je US Google Public po mjerenju 8ms, pa zato i dalje sam na starom...

LordNIbbler ned 19.5.2019 15:50

Moji su isto trebali produzit ugovor, nije nesto posebno nudeno, nakraju otisli u t centar trazili raskid, dobili papire i broj koji se nazove odjel za posebne ponude(ubiti stara sluzba za zadrzavanje korisnika), i onda standardno 149kn  net + telefon i 10 kn za turbo brzine, te mi je nudeno 300 kn Santa domenica ili alcatel 1x, tu je bio obecan d model s 2 gb rama, iako su poslali x s 1 gb  nije mi se dalo peglat na kraju. Poslje su zvali za max tv msm da je cifra bila 209 kn.

Tako da ukratko: net+ telefon 1000 min mobilni i neograniceno za fiksne bez uspostave poziva+ clip prikaz broja 149kn

                           turbo 50  +10 kn

                          jednokratno mobitel 149 kn

Pa eto ako bude od koristi nekom.

djigibao ned 19.5.2019 16:38

Taj 192...je DNS koju ti je dao T-com.

Mozes preko programa (ili manualno u postavkama od mrezne kartice na Pc-u ako znas) namjestiti npr. taj od Googla pa vidi ako ce ti se stranice brze ucitavat.

To da ti treba za jednu stranicu preko 20sec da se ucita nije bas normalno pogotovo za optiku.

Jebodiah ned 19.5.2019 21:25

Cek malo.......

nisam napisao 20 sec

Nego od 5 do 10 sec  kako koju stranicu treba otvoriti

probao sam preko progrmacica i uzeo google public 8.8.8.8

a kao rezulltat je google LLC sad se nemrem sjetiti brojeva ali nekakos 195. ili 197 pocinjalo.

I tada je bilo isto malo cekanja da dode ta stranica. tj, po starom.

bot cu zauzet ovih dana, pa necu odmah odgovoriti.

Svakao hvala

Jebodiah uto 21.5.2019 17:27

I ja pitam stoje to s pingom.

Nije vrsna brzina problem nego pristup i nisam bas impresioniran.

Evo ti mog rezultata  imam optiku 100/20

Linz i Zutich, klein Vergleich!!!

 

Tek sad vidim da imam los upload inace je 24-26. Vjerojatno ZET stvara guzvu u gradu.

Vracam ja na svoje staro DNS. nikakve promjene ne uocava.  Nista posebno do optike dozivljaja kod mene.

Doktor-X sri 22.5.2019 16:28

Drapio mi stari zte 931 (noviji model) i dobio sam speedport plus, on taj je ograničen sa parametrima

DSL downstream
49971 kBit/s
DSL upstream
16384 kBit/s
System uptime
0 days, 5 hours, 14 minutes, 36 seconds
Transmission mode
VDSL2-17A Annex B
CRC errors
53
FEC errors
4581
SNR (Down/Up)
6.8 / 6.2 dB
Attenuation (Down/Up)
16.5 / 19.5 dB
Firmware version
09022001.00.020
Boot code version
2.20.0
DSL modem code version
v135k35B-v901 06-30-18
Hardware version
001

 

pa me zanima ima li tu kakvih skrivenih fora da se dođe do toga

display name ivo sri 22.5.2019 21:31

@Jebodiah I sam sam nedavno prešao na optiku, A1 doduše, i to što si opisao sam prvo primijetio. Postoji nekakva odgoda između klika naš stranicu i trenutka kada je počne učitavati. Skužio sam to odmah kada sam speedtest pokrenuo prvi puta, klik na test i ništa jedno 5, 6 sekundi i onda krene test. Test ispadne super, 5 ping, 500/100 brzina, ali postoji ta odgoda. VDSL mi je bio bolji po tom pitanju.