DmL pet 23.7.2010 17:14

Pozdrav!

Zanima me mogu li Thomsonov wireless router,koji sam dobio od T-Coma koristiti kao access point i kako?

Znači tu kod mene postoji wireless signal koji ja mogu hvatati usb sticokm, ali samo dok sam u sobi na katu.

Ja bi želio uzet taj router od T-Coma i staviti ga u sobu na katu, a komp premjestiti u sobu dolje, tako da mi taj router prima signal od antene u sobi gore, a ja sa usb stickom ili lan kabelom povežem komp u sobi dolje.

Frend mi je neki dan posudio accesss point, i ovo što sam planirao radi, samo me zanima dal' ću to isto moći sa wireless routerom.

I koliko otprilike dođe accesss point?

Hvala!!

Cartman93 pet 23.5.2014 20:10

pozdrav,

 

ja doma imam onu T-COMovu thomson "kutiju" preko koje mi je kompjuter žičano spojen na internet i na koju se s laptopom i mobitelom spajam preko wifi-ja na internet. na katu imam apartman, pa me zanima da li ja preko te "kutije" mogu gostima dati da koriste internet (isto wifi) ili moram kupiti nesto posebno da napravim taj access point? jos me zanima kako mogu najjednostavnije mijenjati username i password za koristenje interneta?

gogi321 pet 23.5.2014 22:10
Cartman93 kaže...

pozdrav,

 

ja doma imam onu T-COMovu thomson "kutiju" preko koje mi je kompjuter žičano spojen na internet i na koju se s laptopom i mobitelom spajam preko wifi-ja na internet. na katu imam apartman, pa me zanima da li ja preko te "kutije" mogu gostima dati da koriste internet (isto wifi) ili moram kupiti nesto posebno da napravim taj access point? jos me zanima kako mogu najjednostavnije mijenjati username i password za koristenje interneta?

U browser napisi 192.168.1.1 user name ti je user a pass ti pise ispod rutera.. Nakon toga odi u postavke wlan-a i tamo mijenjas pass za wlan.

hitmanr ned 17.2.2019 11:23

Pozz, zanima me da li mogu router pretvorit u access point, rijec je o TP-LINK TD-W8961NB.
Radi se o tome da iman jedan access point vec i zelim od susjeda vatat internet pomocu njega i slat na ovaj model kojo sam naveo. Hvala.

AF139 ned 17.2.2019 12:21

1. Ruter se može podesiti da radi kao Acess Point.

2. Za spojit se na susjedov AP uređaj ili kućni ruter tvoj wifi uređaj treba biti u "client" ili "repeater" modu.

 

Dosta je nerazumljivo , pa ako može skica onoga što želiš sa tim wifi uređajima .