D1001 pet 13.12.2013 17:51
turbojc kaže...

Kako to da im HAKOM dopušta takve cijene? 

Vjerojatno jer:
a) djeluju samo regionalno.
b) Na regionalnoj razini su dostupni samo na mjestima gdje su postavili pristupne točke. Ok, i VIP i T-mobile imaju odašiljače, ali to se ne može uspoređivati. Pro-Ping emitira i u drugom spektru(5GHz). A za taj spektar vrijede druga pravila.
c) Nova su firma, pa im je HAKOM dopustio da sa nižim cijenama sakupe dovoljan broj korisnika.

d)...

D1001 pon 16.12.2013 00:40

Razgovarao sam sa par osoba koje imaju tu uslugu i zadovoljni su. Budući da se radi o wireless ISP-u, latencije znaju nekad plesat, ali ništa zabrinjavajuće. Kad je gužva u mreži, a to je uglavnom u večernjim satima, brzina nešto padne. No, to je sve u okviru ugovora.
 
Kopirano sa njihove stranice: "Stvarna brzina može ovisiti o nizu uvjeta kao što su udaljenost Pretplatnika od pristupne točke, kvaliteta kućne instalacije, karakteristike prostora (drveće, teren), broj računala istovremeno spojenih na Internet, mogućnosti računala i računalnih programa Pretplanika, itd. Ukoliko veza ne omogućava maksimalnu brzinu, Pro-PING će isporučiti najveću moguću brzinu."

D1001 pet 17.10.2014 16:38

Ruter koji dobiješ u NAJAM služi samo za spajanje na njihovu mrežu. Na taj ruter se možeš samo žično spojiti i limit je jedan uređaj.  Vjerojatno ciljaš na paket za 69kn mjesečno. Bez obzira koji paket odabereš, po defaultu ti je omogućeno istovremeno spajanje samo JEDNOG uređaja na njihovu mrežu.


Za više moraš nadoplatiti (+ 10kn/mj). Da bi mogao spojiti sve te uređaje (laptop, smartphone,...),  bit će ti potreban još jedan wifi ruter/ap. Na taj AP će se tvoji uređaji žično ili bežično kvačiti.
To ti budu jednokratno zaračunali 200-300kn, ovisno koji AP odabereš. Sve piše u cjeniku. Dobro prouči!

RaZ0R9111 pet 17.10.2014 21:25

Spojen sam na Pro-Pingov interet od 7mjeseca..

 

S uslugom sam u početku bio vrlo zadovoljan(134kn za 8mbps)

 

Zadnjih 2 mjeseca konekcija je vrlo vrlo loša,brzina od 8mbps je SAMO i isključivo u noći od 3 do 5 sati.

 

Korisnička podrška je 45 put gora od Tcomove i puno više zaostala!

"Tehničari" dok izađu na teren treba pod 2 tjedna dok se ne nakupi korisnika koji se žale.

 

Osoblje se javlja tek na 5 pokušaj poziva(apsolutno svaki put!)

 

Kad se jave kažu da mi oni prema zakonu moraju isporučit brzinu od 4 do 8mbps ne konstantu 8mbps vezu...

 

Dakle PATKA kao i kod ostalih..

 

Izbjegavat u širokom luku...

 

 

vyex uto 25.11.2014 22:24
RaZ0R9111 kaže...

Spojen sam na Pro-Pingov interet od 7mjeseca..

 

S uslugom sam u početku bio vrlo zadovoljan(134kn za 8mbps)

 

Zadnjih 2 mjeseca konekcija je vrlo vrlo loša,brzina od 8mbps je SAMO i isključivo u noći od 3 do 5 sati.

 

Korisnička podrška je 45 put gora od Tcomove i puno više zaostala!

"Tehničari" dok izađu na teren treba pod 2 tjedna dok se ne nakupi korisnika koji se žale.

 

Osoblje se javlja tek na 5 pokušaj poziva(apsolutno svaki put!)

 

Kad se jave kažu da mi oni prema zakonu moraju isporučit brzinu od 4 do 8mbps ne konstantu 8mbps vezu...

 

Dakle PATKA kao i kod ostalih..

 

Izbjegavat u širokom luku...

 

 

Njihov sam korisnik već cca godinu dana i od garantiranih 4-8 mbita ja nikad nemam ispod 7.60 (bio dan bila noć),a inače sam u selendri di t-com nema veću vezu od 4-5 mbita, a u paketi su složeni od x mbita do y mbita baš zbog toga što je to wireless i tu i tamo zna biti začkoljica. Nadalje, registrirao sam se samo da ne ostane na ovom zadnjem postu blaćenja te mlade firme...

Apsolutno nije istina da tehničari izlaze na teren dok se nakupi korisnika koji se žale, jer otklanjanje kvara je u NAJVEĆOJ gužvi u okviru 48 sati max, nekad i kroz 20-ak minuta od same prijave kvara. U centrali radi jedna, eventualno dvije osobe, a broj korisnika je u zadnje vrijeme drastično porasao (vjerovatno jer su ljudi zadovoljni i preporučuju dalje-nisu glupi), a još nisu stigli zaposliti kvalitetnu ekipu. Firma se svakodnevno širi po Koprivničko-križevačkoj, Virovitičko-podravskoj i Slavonsko-brodskoj županiji i to vjerovatno ne na temelju laži, prijevara i kojekakvih patki. A ako si korisnik, odnosno nezadovoljni korisnik, znaš i sam da možeš raskinuti pretplatnički odnos u svakom trenu i javiti se 45-puta boljem i 3 puta skupljem T-comu i zavezat se na par godina teško raskidivim ugovorom....pa izvoli ;)

thepikataka sri 26.8.2015 06:40

Pozz , u pocetku je mozda bilo nekakvih problema s vezom dok to sve nije sjelo na svoje mjesto šta se tiće linka za naše mjesto , ali sad radi sve idealo duže vrjeme i nema nikakve zamjerke , svaka ćast dećkima u Pro pingu .Evo vam jedan link Speedtest-a pa se uvjerite sami  s tim da se radi o bežićnoj mreži !!Di ćeš bolje a ovo je konstantna brzina nema padova ;) Preporućam svima. Pozzz  http://www.speedtest.net/my-result/4611549468

 

zitzko sub 7.11.2015 19:43

Osobno nemam pro-ping, ali ima moj bratić i još nekolicina ljudi koje znam. Uglavnom dojmovi su pozitivni, veza je stabilna, jedino oko pola 8 - 9 navečer se može dogoditi smanjenje bandwidtha.

 

Također nema problema niti s korištenjem IPTV-a (osim jedne maglovite večeri kad je bilo problema), doduše treba uzeti paket s većom brzinom.

markez_cro ned 22.11.2015 20:43

Imam ih već godinu i pol, nikakvih problema do sada.

Zna biti bandwidth drop u večernjim satima, ali ne ispod 6-7 Mbit/s...

Jednom pala brzina na cca. 2 MBit/s, zvao, resetirali link kroz 5 minuta...

T-com mi nije mogao isporučiti više od 2 MBit/s, tako da sam superzadovoljan :).

thabigjc sri 2.3.2016 21:31

evo nekih novosti...

dakle ekipa bila na viroexpo-u i dali akciju ako uzmes tamo dobijes 2mj besple :D

naravno isao potpisat i uzeo 8mbit (wifi8) malo su dodali paketa evo u slici dolje,

a bome i povecanje upload brzine...

JuraRM čet 7.4.2016 17:23

Pozdrav ekipa, evo vidjeh da je neko pitao za tehničara pro-pinga i njegovo mišljenje pa evo.
Radim za firmu gotovo od samih početaka, te sam i sam zadovoljan korisnik njihovih usluga.
U grubo, trenutno pokrivamo područje od Koprivnice (trenutno je u izgradnji mreža) pa sve do Čačinaca, te područje Bjelovara i Slavonskog Broda.
Na WEB STRANICI kod ostavljanja prijave možete provjeriti dostupnost usluge - na žalost svaka instalacija je specifična, pa treba sačekati dolazak tehničara koji će točno utvrditi dali imate uvjete za spajanje ili ne.
Generalno, korisnici su zadovoljni uslugama i cijenama istih, a što se tiče intervencija, one se realiziraju većinom isti ili sljedeći dan, no rok je 48 sati - za prijave kvara obavezno se javiti telefonom na 072/500-100 radnim danom od 8 do 21h, subotom od 8 do 16, a nedjeljom i praznikom i mi odmaramo ;) no možete ostaviti poruku na govornom automatu, te će vas kontaktirati iz call centra prvi sljedeći radni dan.
Za one koji ne vole pričati sa lijepim tetama na telefon, može kontakt i na mail: podrska.korisnicima@pro-ping.hr ili putem FB stranice.
Ekipa je mlada ali dobro koordinirana, mislim da nam je prosjek čak ispod 30 godina :)
Vidim da ste zamijetili, u ponudi su od 1.3.2016. dostupni novi paketi za privatne i poslovne korisnike, za svakoga ponešto :)
Ako ste u mogućnosti, svakako nas posjetite za Vrijeme ViroEXPO-a ili Bjelovarskog sajma, uvijek imamo nekakve pogodnosti za posjetitelje.

Ako imate neko konkretno pitanje, slobodno šibnite poruku u P.M.

Zlobna Vila sub 10.2.2018 10:34

Pozdrav ljudi evo da vas malo uputim vidim da ima dosta starih poruka vezano uz Pro - Ping svaka čast super su napredovali nedugo me spohjili na optiku .. 

Krenuli su iz Virovitice pa ljudeki svi koji ste od tamo i stanujete u zgradi (koliko znam za sada samo zgrade spajaju) provjerite si ponudu jer ponuda je brutalnaAA i prije sam bila korisnica i šokirana sam da manje plaćam optiku nego preko antene 

dmx ned 11.2.2018 03:40

Best buy je Vip 500/120 za 164kn, kod Propinga to kosta 257kn a i Proping je jedini operater koji neda podatke za logirat se u ruter! A ko hoces promjenit sifru za wifi il bilo sta drugo moras ih zvat da ti oni to promjene.

explo sub 17.2.2018 16:54

Pozdrav ekipa. Jesu objavili negdje plan ili netko ima nekih insajderskih informacija o vremenskom tijeku širenja mreže? Pretpostavljam da će im trebati godine dok ne rašire mrežu po cijeloj Virovitici.