Povezivanje na Internet

Preporuka kartice/usb za Wireless

AmonZero ned 8.9.2019 16:08

Bok

 

Trebo bi preporuku neke kvalitetne wireless kartice ili nekog usb adaptera. Treba mi da povezem PC koji je u sobi sa ruterom koji je u dnevnoj.

Kablove necu provlacit (jer mi je nezgodno) tak da mi je neko wireless rjesenje opcija koja mi treba. Ruter i PC ce biti na koj udaljenosti od 6-7m, a dijele ih 2 zida (potencijalno dvoja vrata, ako se ruter i wireless komponenta postave na zadano mjesto).

 

Speed test kaze da je sada brzina neta 68/10 tak da bi htio što više zadržat ak je moguće (naravno ne mogu očekivat da će biti isto kao i kablom).

 

Što kupit ? Dali ić sa nekim usb adapterom ili uzet PCI karticu ? Dali kupit kod nas u HR il iz vani (zemlje EU ili Kina) ?

Svaki prijedlog dobro dosao. 

 

Hvala unaprijed

Wolverine ned 8.9.2019 19:21
AmonZero kaže...

Bok

 

Trebo bi preporuku neke kvalitetne wireless kartice ili nekog usb adaptera. Treba mi da povezem PC koji je u sobi sa ruterom koji je u dnevnoj.

Kablove necu provlacit (jer mi je nezgodno) tak da mi je neko wireless rjesenje opcija koja mi treba. Ruter i PC ce biti na koj udaljenosti od 6-7m, a dijele ih 2 zida (potencijalno dvoja vrata, ako se ruter i wireless komponenta postave na zadano mjesto).

 

Speed test kaze da je sada brzina neta 68/10 tak da bi htio što više zadržat ak je moguće (naravno ne mogu očekivat da će biti isto kao i kablom).

 

Što kupit ? Dali ić sa nekim usb adapterom ili uzet PCI karticu ? Dali kupit kod nas u HR il iz vani (zemlje EU ili Kina) ?

Svaki prijedlog dobro dosao. 

 

Hvala unaprijed

 neki d-linkov usb wifi adapter će ti biti sasvim dovoljan , dođu 50-100kn

AF139 ned 8.9.2019 19:28

LAN kabal je svakako bolja opcije pa i plosnati fleksibilni tel. kabal sa 4 žice radi garantirano na 100Mbps .

Ako ipak hoćeš wifi nestabilnu vezu bolje je USB adapter od PCI kartice jer ga na par metara usb-produžnog kabla ( to nema gubitke)  možeš postaviti na bolju poziciju npr. na ormar.

Kabal je duplex veza bez smetnji drugih wifi uređaja za razliku od wifi adaptera koji još rade u simplexu.

AmonZero ned 8.9.2019 23:24

Ak uzmem kabel onda to moram uz zid provlacit i zezat i postavit da ljudi ne zapnu kad prolaze kroz hodnik, il dnevnu il sobu di je PC. Tu su jos i dvoja vrata pa i tu treba onda smislit kako tu progurat tak da vrata ne zapinju od kabel kad se zatvaraju i otvaraju.

Moro bi poveći broj metara kabla uzet da se on lijepo sakrije i da ljudima ne smeta tak da kontam da mi je bolja opcija neki USB wireless kako kolega kaze.

 

Nego nisam koristio te usb wireless adaptere. Kolko su oni pouzdani, tj dal dolazi do pucanja veze, koje brzine mogu očekivat takve stvari ? Pogotovo od ovih od 100kn.