Ivooh11 sri 13.2.2019 17:15

Ako misliš bilo kakav stream koristiti zaboravi a1 ,a tele 2 je neozbiljna firma, mogu ti na pm opisati moj slučaj sa njima,uglavnom, možda mi je malo sunce danas posvjetlilo jer sam pitao u opčini o projektu optike kod nas i dobio odgovor da optika dolazi do kraja godine. Kuc kuc o drvo, da ne ureknem :))

Grof-LZS sri 13.2.2019 20:54

Sve mi je to jasno. Ako bih i išao na recimo TELE2 to bi sigurno išlo bez ugovorne obaveze, a router se nabavi preko oglasnika. Pa ako krenu problemi lako se maknem. Iskreno, i Optima i H1 i ostali manji provideri uredno se mogu smatrati neozbiljnim firmama, barem prema odnosu sa svojim klijentima. No, kad radi, onda ti to ne smeta, a kad ne radi onda postaje problem. No, očito je da rijetko koji provider kvalitetno rješava probleme svojih korisnika + se svi štite kojekakvim ugovorima i peru ruke od svega kada to treba. Bili oni "ozbiljni" ili "neozbiljni". Ja do sada nisam naletio na jednog "ozbiljnog" providera. ;)

Da, bilo bi mi drago da mi u PM opišeš iskustvo, amožeš mi reći u kojem to naselju dolazi optika? Ja sam gledao na HAKOM-u i moje naselje je sve okruženo optikom, ali na nas su nekako zaboravili.

REAKTOR čet 14.2.2019 21:50

Koji je vrag sa optimom, više  od osam godina sam kod njih i nije bilo puno problema. Ponekad pukne veza na kratko, a od prije par dana stvarno nije normalno. Od 15 sati pa do 16-17 sati ima interneta i onda stalno veza puca, pa dugo traži stranicu, itd.

Grof-LZS uto 26.2.2019 09:05
domac5 kaže...

Kakvi su inbox v45 ruteri? preso sam na optimu pa dobio taj 

 Meni je taj inbox po opcijama smeće u odnosu na neprežaljeni Fritzbox koji sam imao na H1. Ali, ajde odrađuje osnovni posao za koji je zadužen.

idelac pet 1.3.2019 09:58

Taj Innbox V45 je jeftino kinesko smeće što se vidi već kad ga pogledaš izbliza, a kad ga počneš koristiti onda se i uvjeriš u to. Najveći i zasad jedini problem s njim je što za vrijeme uploada ne radi download, tj. web stranice se učitavaju doslovno 60 sekundi ako se nešto istovremeno uploada. Sa starim TP-Linkom upload nije uopće utjecao na download što sam i provjerio. Vidjet ćemo što kažu iz Optime, tek sam ga jučer dobio i napisao prigovor.

domac5 sub 2.3.2019 02:50
idelac kaže...

Taj Innbox V45 je jeftino kinesko smeće što se vidi već kad ga pogledaš izbliza, a kad ga počneš koristiti onda se i uvjeriš u to. Najveći i zasad jedini problem s njim je što za vrijeme uploada ne radi download, tj. web stranice se učitavaju doslovno 60 sekundi ako se nešto istovremeno uploada. Sa starim TP-Linkom upload nije uopće utjecao na download što sam i provjerio. Vidjet ćemo što kažu iz Optime, tek sam ga jučer dobio i napisao prigovor.

 javi kak to bude proslo..  meni zapravo ne treba nis od opcija kao port forwarding ili ogranicavanje brzine nego samo da ima sto jaci wifi i to sto si rekao, kad se nesto uploada da ne smeta pri surfanju.. sad imam 58/12 brzinu al opet kad bi se uploadalo na max brzini vjerujem da bi sporo ucitavalo zbog loseg ili neoptimiziranog rutera 

vice018 sub 9.3.2019 17:09

Innbox V45 Home Gateway AnnexB

 

ja imam jako zanimljivu situaciju... znaci imam uzasni problem sa uploadom. Uglavnom ljudi iz tcoma su mi kazali da na mojoj parici max sta moze doc je cca 30mbps , medjutim dosta sam udaljen od centrale tako da max sta mogu imat je 25 / 4... super nije lose ( lazem jer u drugom dtsmu imam 150 ). e sada u downloadu mjerim 21-22, dok upload je u najboljem slucaju 0.9. prijavio kvar, Optima poslala servisera iz T coma covjek izmjerio prije rutera na parici je 26/4.3. Nakon toga zovem vrsne tehnicare da mi objasne u cemu je problem, naravno kriv je moj komp, medjutim nisam debil i nedopustam mu da mi se na to izvadi i trazim da mi posalju servisera na moj trosak i neka rjese problem ali oni to ne zele. Nakon toga odlazim u tele2 uziman na probu pokucni internet i mjerim na tom istom kompu upload od 5 mbps. Nakon toga oprt zovem optimu i kazem da posto nije problem u parici ni u kompu nego jedino sta moze bit je ruter, na sta dobijem odgovor da preko hakoma mjerim 5 dana i da im posaljem podatke. 

 

Sluzbeni podaci Hakoma :

 

 

 


12. mjerenje: 2019-03-09 16:08:49

*****Provjera vatrozida na vasem racunalu....*****


Executing server request
Testing 95.178.155.150 for firewall..
Note: Host seems down. If it is really up, but blocking our ping probes, try -Pn
Nmap done: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.04 seconds

 

13. mjerenje: 2019-03-09 16:08:52

*****Provjera opterecenja CARNet-ovog posluzitelja....*****


Executing server request
Detected Client OS: Unsupported -
Detected Server %Cpu(s): 0.9 us, 0.4 sy, 0.0 ni, 98.7 id, 0.1 wa, 0.0 hi, 0.0 si, 0.0 st
Detected Server KiB Mem: 1535964 total, 1513912 used, 22052 free, 48656 buffers
Network RX: bytes packets errors dropped carrier collsns: 1513097447 5549587 0 0 0 0
Network TX: bytes packets errors dropped carrier collsns: 3893513419 1720505 0 0 0 0


14. mjerenje: 2019-03-09 16:08:53

*****Zapocinje mjerenje brzine download-a od CARNet-ovog posluzitelja....*****

HttpEntity: org.apache.http.conn.BasicManagedEntity@1118c69
Rezultati mjerenja:
14.305126 MB read (5613.0 miliseconds).
Brzina prijenosa podataka od CARNet-ove mreze je 20.388565 Mbit/s
Ukupno received na NIC-u za vrijeme downloada: 14.851967 MB

Promet na NIC-u je povecan za 3.6819398% u odnosu na promet izazvan mjerenjem

 

15. mjerenje: 2019-03-09 16:08:58

*****Zapocinje mjerenje brzine upload-a do CARNet-ovog posluzitelja....*****

HttpEntity: org.apache.http.conn.BasicManagedEntity@6232a5
Executing server request

Transfered: 0 (0 %),current speed: NaN Mbit/s
Transfered: 204364 (1 %),current speed: 1.5965937 Mbit/s
Transfered: 351820 (3 %),current speed: 1.152 Mbit/s
Transfered: 458316 (4 %),current speed: 0.83116883 Mbit/s
Transfered: 548428 (5 %),current speed: 0.704 Mbit/s
Cancelled
687692 bytes read (5.003 seconds).
Brzina prijenosa podataka do CARNet-ove mreze je: 1.0487056 Mbit/s


vrijeme uploada: 5.003s
Ukupno sent na NIC-u za vrijeme uploada: 0.89222527 MB

 

Naravno u postavkama LAN-a 1 ima zabiljezeno 2000 dropova.

 

I sada glavno pitanje, u cemu je problem ??

 

sandokan111 sub 9.3.2019 21:41
vice018 kaže...
Optima poslala servisera iz T coma covjek izmjerio prije rutera na parici je 26/4.3

 Jel prikljucio uredjaj na zicu iz routera u acternu i pokazao ti mjerenje? Jel se pokusao s svojim laptopom spojit i izmjerit tu istu brzinu koju je ocitao preko acterne, ovaj put preko routera koji je spojen na liniju? Ako je odgovor na oba da, onda je usitino do tvog racunala. Ako nije, postoji sansa da je to samo rekao tako :). Naravno, uvijek postoji sansa da je router neispravan, al to bi rjesio tako da je svoj laptop spojio na router i izmjerio brzinu.

vice018 ned 10.3.2019 08:48
sandokan111 kaže...
vice018 kaže...
Optima poslala servisera iz T coma covjek izmjerio prije rutera na parici je 26/4.3

 Jel prikljucio uredjaj na zicu iz routera u acternu i pokazao ti mjerenje? Jel se pokusao s svojim laptopom spojit i izmjerit tu istu brzinu koju je ocitao preko acterne, ovaj put preko routera koji je spojen na liniju? Ako je odgovor na oba da, onda je usitino do tvog racunala. Ako nije, postoji sansa da je to samo rekao tako :). Naravno, uvijek postoji sansa da je router neispravan, al to bi rjesio tako da je svoj laptop spojio na router i izmjerio brzinu.

 ovako, nije se spojio je ga nije imao , medjutim ja sam isprednjega tetirao i na kompu, te sam kasnije komp iskljucio skroz , i mrezni kabel i napajanje, pa sam mjerenje napravio napravio preko mog laptopa i pokazuje isto, zatim preko ps4 rezultat isti. U medjuvremenu sam tj jucer stavio novo racunalo sa novim windowsima, sve je isto...

robogo ned 10.3.2019 12:16
vice018 kaže...

 ovako, nije se spojio je ga nije imao , medjutim ja sam isprednjega tetirao i na kompu, te sam kasnije komp iskljucio skroz , i mrezni kabel i napajanje, pa sam mjerenje napravio napravio preko mog laptopa i pokazuje isto, zatim preko ps4 rezultat isti. U medjuvremenu sam tj jucer stavio novo racunalo sa novim windowsima, sve je isto...

Je li to uvijek isti rezultat na SVIM LAN portovima na routeru? Je li ista situacija s više različitih LAN kablova?

sandokan111 ned 10.3.2019 15:04
vice018 kaže...

ovako, nije se spojio je ga nije imao , medjutim

 Nisi mi odgovorio na jedina 2 bitna pitanja. Dal si vidio mjerenje na uredjaju? On nije provjerio na svom tako da smo jos uvijek u neznanju, prijavi ponovno pa nek provjeri. Bzvz si iso instaliravat windowse ponovno jer su velike sanse da nije do kompa. :)

vice018 pon 11.3.2019 12:29

ma prijavio sam im ali ne zele poslat nikoga dok im ne posaljem Hakom mjerenje od 5 dana. Jesam na onom njegovom uredjaju sto je provjeravao liniju , tu su brzine bile kakve su i na profilu od optime. cak i kad nazovem optimu oni kazu da su brzine njima dobre i da ne vide problem...

El Munjoko pon 11.3.2019 13:24
vice018 kaže...

a gledaj, ja sam isto mislio da je mozda do porta ili kabela, ali sam sve iskombinirao i provao, rezultat je uvik isit...

Nedavno sam imao sličnu situaciju, nakon 2 mjeseca druženja sa tehničarima, uspjeli su kvar otkloniti.

Kod mene je privremeno rješenje bilo:

-isključi ruter, izvadi dsl kabel, izvadi kabel od napajanja, ugasi-upali ruter 10-ak puta, vrati žice i kabel na svoje mjesto (radilo bi normalno par sati)

 

Trajno rješenje  (bar kod mene):

-nazovi SZK da ti izrade novi profil

 

Iako nisam na Optimi, možda pomogne.

Ćoby pon 25.3.2019 18:48

Trenutno plaćam 300kn nizašto pošto sam ostao na H1 ugovoru...trenutno sam bez ugovora

Zvao, nude 31mbps flat i tv sa sportskim paketom za 256kn...telefon me ne zanima...pa koji je njima vrag, to ne vrijedi ni 200kn

 

A1 ne mogu uzet jer nemaju infrastrukturu...a živim u mrtvom predgrađu Karlovca. Bnet onda isto osim ako uzmem homebox. Ja i buraz gejmamo, nije mi do pucanja veze tako da ne znam kakav bi bio taj homebox

 

Jel ima netko savjet šta da radim? Počeo sam ludit pomalo 

domac5 pon 25.3.2019 19:04
Ćoby kaže...

Trenutno plaćam 300kn nizašto pošto sam ostao na H1 ugovoru...trenutno sam bez ugovora

Zvao, nude 31mbps flat i tv sa sportskim paketom za 256kn...telefon me ne zanima...pa koji je njima vrag, to ne vrijedi ni 200kn

 

A1 ne mogu uzet jer nemaju infrastrukturu...a živim u mrtvom predgrađu Karlovca. Bnet onda isto osim ako uzmem homebox. Ja i buraz gejmamo, nije mi do pucanja veze tako da ne znam kakav bi bio taj homebox

 

Jel ima netko savjet šta da radim? Počeo sam ludit pomalo 

 Mene zvali nedavno iz optime, posto mi je istekao ugovor na iskonu ponudili su mi 60/18 znaci max brzinu koju mi parica podrzava i telefon za 130 kn mjesecno.. probaj nazicat popusta ili pricekat dok te ne nanjuse i sami ponude

peksimo99 pet 7.6.2019 00:49

Jedva čekam da mi istekne ovi ugovor s optimom. Dopizdili su.

 

Prije par mjeseci imao sam neki poteškoća s internetom, gdje se uspostavilo da su se žice na telefonskim stupovima izgulile.

Snagom čiste logike prije svega likovi iz optime su mi zamjenili stari ruter s novim Innbox V45 koji je neko govno koje mi stvara ometanja na internetu čim uključim wifi. E, da i naravno srezali brzinu

 

Prije sam imao tp-link TD-W8951ND s kojim nisam imao ovih problema. Da li neko zna jeli moguće zamjenit ovo novo sranje sa starim ili nešta treće.

Pitam jer izgleda da to nije tako jednostavno.

idelac čet 27.6.2019 16:41

Evo nastavka priče iz ožujka koja je tek danas rješena jer ranije nisam bio dovoljno uporan.

Dakle, problem je bio u tome što bi za vrijeme uploada ping narastao preko 2000 uz pola izgubljenih paketa. Dakle, nikakav razgovor (audio) preko Skypa niti normalno surfanje nije bilo moguće za vrijeme uploada.

Prigovor su mi dva puta pismeno odbili (prvi puta nisu ni pročitali na što se žalim) i uputili da rješavam sve sa tehničkom podrškom. I tako ja tek jučer odlučim nazvati tehničku podršku, javi se neka malo bezobrazna djevojka koja se na svaki moj protuargument na njezine nebulozne tvrdnje odlazi s nekim konzultirati te me uvjerava da je problem do parice i da se tehnički ne može istovremeno uploadati i downloadati preko DSL-a. Nešto je čačkala oko brzine, podešavala, resetirala modem, ali sve je ostalo po starom. Na kraju savjetuje da uplodam po noći ili da instaliram softver koji će ograničiti brzinu na 90%. Ja kažem da to ne dolazi u obzir i da mi ponudi drugo rješenje na što ona kaže da se tu ništa ne može i da trpim. Ok, ja kažem da otkazujem ugovor i ugodan dan.

 

Danas probam opet nazvati i javi se odmah normalan lik (jučer sam čekao 20 minuta da se jave) koji napokon razumije u potpunosti o čemu se radi i shvaća moje muke. I on isto kaže da će nešto probati podesiti oko brzine iako sam ja uvjeren da se više ništa ne može napraviti nego zamijeniti modem. Kaže da je sad stavio upload na maksimalno moguće i da sad probam. I stvarno, kad uđem u modem, sad piše upstream oko 1000 a jučer je bilo 700 (kbit/s). Sama brzina uploada je ostala ista, možda se neznatno i smanjila, ali sad napokon sve radi gotovo normalno kad se nešto uploada. Ping je oko 1000 ms i nema izgubljenih paketa, to je najvažnije. I web stranice se učitavaju za 5-10 sekundi, a ne više 60 kao prije.

Svejedno jedva čekam da dođe b.net u zgradu jer upload od 0,7 Mbit/s je stvarno sramota.

display name ivo pet 19.7.2019 21:16

Ja još uvijek ne vjerujem ovo što sam danas čuo. Znači Optima isključi čovjeku internet jer kažu da ima neki virus na računalu. To su zaključili jer se nešto probalo ulogirati u nešto previše puta u 3 minute pa su zaključili da je virus a ne korisnik i isključe čovjeku internet. Pišem nešto jer ne znaju objasniti što, daju neka konfuzna objašnjenja... cijeli dan danas natezanja s njima, inzistiraju da se virus očisti s računala jer neće inače uključiti, da nebi njima naštetio virus. Jel netko imao sličnih iskustava?

sandokan111 pet 19.7.2019 23:06

Neznam dal optima ima, ali kod tcoma sam imao takve slucajeve i uvijek se magicno rijesi ako ukljucis njihov firewall na stranicama. Ako optima ima tako nesto, ukljuci to i rjesit ce se. Iz nekog razloga, barem ovi tcomovci, rade problem oko toga. Inzistiraju da firewall bude ukljucen s njihove strane.

Antoniio22 pet 19.7.2019 23:11

Da, virusi/programi ti kreiraju brute force napade i slične stvari. Nije to ništa novo i operateri imaju mogućnost detektirati da se takve stvari događaju. Oni ne znaju što je, ali dobivaju obavijesti da se s te lokacije i tog računala odvijaju takvi napadi ili što već. Zbog toga mu mogu zamrznuti internet dok korisnik ne očisti računalo. Kao što rekoh, ne znaju što je to što na računalu generira te napade, ali upućuje se korisnika da počisti računalo ili da mu to netko napravi. Ako se to ponavlja, operater ima pravo raskinuti ugovor sa korisnikom.

Telekomac sub 20.7.2019 11:50

Dakle sa Optimom je sljedeće:

Poznato je da Ht upravlja Optimom, i da to uskoro ističe (smisliti će oni nešto da to opet iskoriste za svoj interes, uz podršku visoke politike i obiteljskih veza)

Ono što rade, a naši pošteni političari i sudstvo žmiri jest sustavno uništavanje prvo H1 telekoma, od strane Ht-a, i naravno Optime.

Otkako je Optima se "spojila  sa H1 telekomom" (čitaj Ht uz pomoć poštenjaka iz HAKOMA progutao i uništio H1 telekom), izgubila je otprilike jednaki broj korisnika koliko se dobilo spajanjem sa H1, tako da su na istom mjestu kao i prije 2 godine.

Što sad radi Ht? Vadi iz Optime sve što valja i prebacuje u svoju mrežu, to ti je razlog zašto ti veza puca. To je sitni tehnički problem koji se riješi u istom danu.

Ht želi da ti pukneš na živce i pređeš u njihovu mrežu. Ono što Ht radi Optimi je strašno. Sve korisnike prebacuju na bitstrim, zaobilaze Optimine kolokacije, i time smanjuju Optimi prihode, a sebi ih povećavaju. Otpustili su hrpu ljudi (u cilju racionalizacije?) ne nego da sebi povećaju prihode, tako da Optima i ne može funkcionirati kako treba da bi korisnici bili zadovoljni. To je dvostruki dobitak, korisnici migriraju U Ht (većina), a oni još manje..... daju za plaće.

Najveći biser je što je Ht uveo da njihovi tehničari rješavaju  Optimine tehničke probleme. Osim što im Ht to debelo naplaćuje, isti ti tehničari ne rješavaju probleme kako treba (po meni je čak velika vjerojatnost da imaju instrukcije da sabotiraju). Zato se ne treba čuditi da korisnici ostaju dugo  bez usluge ili im se uopće ne rješava kao tebi.

Moglo bi se još mnogo pisati o tome, ali tko sluša?????????

Ht uz pomoć visokih političkih elita (čitaj potkupljenih podmitljivih seljačina  koje su po razno raznim vezama ušli u politiku, a ne znaju gdje su šuplji), postižu sve ciljeve koji su im u interesu. Izvlače, za naše pojmove ogromnu dobit i akumuliraju istu u Deutschlandu.

Ono što javnosti nije poznato i nitko se ne pita jest što je sa djelatnicima koji su radili u H1 telekomu?????? Od njih skoro 200 u Optimi  sada ih nema ni 10, a u aktu o preuzimanju piše da Optima preuzima sve djelatnike po istim uvjetima (TO NIJE POŠTIVANO) koje su do sad imali. Većini je Ht isplatio izdašne otpremnine i na fini način ih izbacio. Akt o pripajanju se uopće nije poštovao, ali to više nije važno tko za to pita? To je uobičajeni postupak u svim tvrtkama.

I još nešto zanimljivo

HPB je bio većinski vlasnik H1 telekoma, vodstvu HPB-a nije bio zanimljiv jedan operater poput H1 telekoma, jer se kapital sporo oplođuje, a ima puno posla oko toga. Ljepše je ništa ne raditi pa pljačkati ljude preko kredita uz dobit od 10% nego dobit od 1 ili 2 %. HPB i Ht napraviše "povijesni" sporazum kako da se ovi riješe, a ovi drugi domognu H1 telekoma, i pošto nisu mogli prodati Ht-u H1 telekom, zbog tržišnog natjecanja, pade im na pamet da Optimu kojom upravlja Ht, i H1 kojim upravlja HPB spoje. I tako postade neslužbeno Ht vlasnik H1 telekoma, pitanje je sad kako će HPB sada naplatiti svoj udio u H1 telekomu, jer mu se vrijednost kroz Optimu smanjila i ima puno gladnih usta koja se tu žele naplatiti. Naravno, neki su pojedinci tu omastili brk (oni koji su vodili u ime HPB-a spajanje) Poznato je da je Ht humana firma koja bogato sponzorira sve one koji su spremni poslužiti njihovim interesima.

 

Kaže se Amerika je zemlja neograničenih mogućnosti

Hrvatska je zemlja neograničenih mogućnosti + još poneka..........

Dakle sa Optimom je sljedeće:

Poznato je da Ht upravlja Optimom, i da to uskoro ističe (smisliti će oni nešto da to opet iskoriste za svoj interes, uz podršku visoke politike i obiteljskih veza)

Ono što rade, a naši pošteni političari i sudstvo žmiri jest sustavno uništavanje prvo H1 telekoma, od strane Ht-a, i naravno Optime.

Otkako je Optima se "spojila sa H1 telekomom" (čitaj Ht uz pomoć poštenjaka iz HAKOMA progutao i uništio H1 telekom), izgubila je otprilike jednaki broj korisnika koliko se dobilo spajanjem sa H1, tako da su na istom mjestu kao i prije 2 godine.

Što sad radi Ht? Vadi iz Optime sve što valja i prebacuje u svoju mrežu, to ti je razlog zašto ti veza puca. To je sitni tehnički problem koji se riješi u istom danu.

Ht želi da ti pukneš na živce i pređeš u njihovu mrežu. Ono što Ht radi Optimi je strašno. Sve korisnike prebacuju na bitstrim, zaobilaze Optimine kolokacije, i time smanjuju Optimi prihode, a sebi ih povećavaju. Otpustili su hrpu ljudi (u cilju racionalizacije?) ne nego da sebi povećaju prihode, tako da Optima i ne može funkcionirati kako treba da bi korisnici bili zadovoljni. To je dvostruki dobitak, korisnici migriraju U Ht (većina), a oni još manje..... daju za plaće.

Najveći biser je što je Ht uveo da njihovi tehničari rješavaju Optimine tehničke probleme. Osim što im to debelo naplaćuju, isti ti tehničari ne rješavaju probleme kako treba (po meni je čak velika vjerojatnost da imaju instrukcije da sabotiraju). Zato se ne treba čuditi da korisnici ostaju dugo bez usluge ili im se uopće ne rješava kao tebi.

Moglo bi se još mnogo pisati o tome, ali tko sluša?????????

Ht uz pomoć visokih političkih elita (čitaj potkupljenih podmitljivih seljačina koje su po razno raznim vezama ušli u politiku, a ne znaju gdje su šuplji), postižu sve ciljeve koji su im u interesu. Izvlače za naše pojmove ogromnu dobit i akumuliraju istu u Deutschlandu.

Ono što javnosti nije poznato i nitko se ne pita jest što je sa djelatnicima koji su radili u H1 telekomu?????? Od njih skoro 200 u Optimi  sada ih nema ni 10, a u aktu o preuzimanju piše da Optima preuzima sve djelatnike po istim uvjetima koje su do sad imali. Većini je Ht isplatio izdašne otpremnine i na fini način ih izbacio. Akt o pripajanju se uopće nije poštovao, ali to više nije važno tko za to pita? To je uobičajeni postupak u svim tvrtkama.

I još nešto zanimljivo

HPB je bio većinski vlasnik H1 telekoma, vodstvu HPB-a nije bio zanimljiv jedan operater poput H1 telekoma, jer se kapital sporo oplođuje, a ima puno posla oko toga. Ljepše je ništa ne raditi pa pljačkati ljude preko kredita uz dobit od 10% nego dobit od 1 ili 2 %. HPB i Ht napraviše "povijesni" sporazum kako da se ovi riješe, a ovi drugi domognu H1 telekoma, i pošto nisu mogli prodati Ht-u H1 telekom, zbog tržišnog natjecanja, pade im na pamet da Optimu kojom upravlja Ht, i H1 kojim upravlja HPB spoje. I tako postade neslužbeno Ht vlasnik H1 telekoma, pitanje je sad kako će HPB sada naplatiti svoj udio u H1 telekomu, jer mu se vrijednost kroz Optimu smanjila i ima puno gladnih usta koja se tu žele naplatiti. Naravno, neki su pojedinci tu omastili brk (oni koji su vodili u ime HPB-a spajanje) Poznato je da je Ht humana firma koja bogato sponzorira sve one koji su spremni poslužiti njihovim interesima.

 

Kaže se Amerika je zemlja neograničenih mogućnosti

Hrvatska je zemlja neograničenih mogućnosti + još poneka..........

Mogao bih ja još...... ali mi se neće