Povezivanje na Internet

Optika, Zagreb / gornja Dubrava

R36 pet 2.11.2018 09:53
dpanijan kaže...

Postoji li informacija za donju Dubravu ? Točnije, blok između Avenije i Branimirove, Štefanovećka, Banatska... 

Na Iskonu sam jer su jedini nudili samo Internet i imam 24/5 što mi je čak i dovoljno ali ako se može imati više za site pare...  

 Odi na Hakom ili jednostavnije na A1 stranicu i upiši svoju adresu. Koliko znam i Donja Dubrava je u planu kod A1 za optiku,

JozoBozo121 pet 2.11.2018 10:15
Old Iggy kaže...
Zašto? Zato da ne bi izgledalo kao u Rumunjskoj.
Na stranu što je DTK u lošem stanju jer nitko ne želi investirati.

 I prije su se telefonske žice provlačile nadzemno i još su provučene po puno mjesta i to stvarno nije nikakav problem. Pa koliko mjesta sam vidio u Njemačkoj, Slovačkoj, Češkoj u prolazu koja su imala tako provučene žice i nije nikakav problem. Ukopavanje je skupo i realno je nepotrebno za manja mjesta i sela kao i rubne zone grada.

R36 kaže...

Točno tako ne treba biti, jer hep financiramo mi, kao što mi financiramo HAC uplatama svakojakvih poreza i nameta u državni proračun.

 

 Pa normalno da stupovi moraju biti, stupovi koje smo mi građani financirali. 

 Nismo mi ništa financirali. Mi plaćamo račue, ništa mi ne financiramo, pusti se tih priča. Ne sviđa ti se HEP, idi na HT, GENI ili nekog trećeg.

Old Iggy pet 2.11.2018 10:27
JozoBozo121 kaže...
Old Iggy kaže...
Zašto? Zato da ne bi izgledalo kao u Rumunjskoj.
Na stranu što je DTK u lošem stanju jer nitko ne želi investirati.

 I prije su se telefonske žice provlačile nadzemno i još su provučene po puno mjesta i to stvarno nije nikakav problem. Pa koliko mjesta sam vidio u Njemačkoj, Slovačkoj, Češkoj u prolazu koja su imala tako provučene žice i nije nikakav problem. Ukopavanje je skupo i realno je nepotrebno za manja mjesta i sela kao i rubne zone grada.

 

Ideja i jest zadnjih desetljeća da se sve nadzemne instalacije maknu pod zemlju iz niza razloga. I to sve vrste komunikacija, el. energija itd.

Druga stvar je što se DTK zapustio, posebno u nekim područjima Dubrave gdje je DTK dobro razveden, ali u katastrofalnom stanju, a sve one koji bi uložili u rekonstrukciju više se gnjavi papirologijom nego bilo čime drugim. O pravnim problemima da ne govorim.

JozoBozo121 pet 2.11.2018 15:26
Old Iggy kaže...

Ideja i jest zadnjih desetljeća da se sve nadzemne instalacije maknu pod zemlju iz niza razloga. I to sve vrste komunikacija, el. energija itd.

Druga stvar je što se DTK zapustio, posebno u nekim područjima Dubrave gdje je DTK dobro razveden, ali u katastrofalnom stanju, a sve one koji bi uložili u rekonstrukciju više se gnjavi papirologijom nego bilo čime drugim. O pravnim problemima da ne govorim.

 Jasno da kad postoji DTK treba ići njome, ali za mjesta gdje ja manja gustoća korisnika (kuće) i nema podzemne infrastrukture mislim da je bolje da se omogući nadzemno nego da se čeka možda godine ili desetljeće dok eventualno ta lokacija postane pogodna za investiranje. Evo, recimo kod mene (Jakuševec) HT je objavio namjeru prije jedno 2 tjedna i vidim danas kombi ide s crnim PVC cijevima i navlače po DTK pripremu za polaganje. Kod nas je DTK izgrađen kasnih devedesetih negdje i sad su nedavno izmjestili HEP-ove 30 kilovoltne kablove van i zakopali ih pored, vjerojatno da oslobode DTK za optiku.

R36 uto 13.11.2018 14:08

Nisam javio...Optika stigla 08.11.2018 - dečki odlično složili. Jako ljubazni, još su mi ostavili 30m optičkog kabla u slučaju potrebe za premještanjem rutera.

 

Brzina na wifi-u 490mbps., najčešće se kreće oko 350mbps.

 

Također jednom mi je brzina odletila do 750mbps na 2 sek, i onda se spustila na ovu ugovorenu 350-500mbps tako da vidim da im infrastruktura može podržat i veće brzine od 500mbps.

turboflash pon 10.12.2018 21:55
R36 kaže...

Nisam javio...Optika stigla 08.11.2018 - dečki odlično složili. Jako ljubazni, još su mi ostavili 30m optičkog kabla u slučaju potrebe za premještanjem rutera.

 

Brzina na wifi-u 490mbps., najčešće se kreće oko 350mbps.

 

Također jednom mi je brzina odletila do 750mbps na 2 sek, i onda se spustila na ovu ugovorenu 350-500mbps tako da vidim da im infrastruktura može podržat i veće brzine od 500mbps.

 Bok, u kojoj si točno ulici, ako nije tajna? Može i na PM. Ja sam kod groblja Miroševac.

 

Ja sam sada pitao operatera i malo me iznenadio. Kaže da je infrastruktura postavljena, ali da neće biti dostupno do kraja iduće godine, wtf?

 

Njihov ruter mi je na stupu ispred kuće.

 

 

Orwandill pon 10.12.2018 22:04

Isto je i gore kod nas u Sjevernoj ulici, pored groblja Miroševec. Skoro sve postavljeno a nitko ne odgovara kada će ju pustiti u pogon.

P.S - to na stupu nije ruter već samo kutija koja dijeli glavni optički kabel na nekoliko manjih koji se spajaju na kuće.

 

P.S.S - taj agent na chatu ti je odgovorio samo generički odnosno pročitao je isto ono što si mogao i ti na Vipovoj stranici gdje su navedeni projekti za optiku, taj datum kada je planirani datum završetka postavljanja, međutim to ne mora biti točno. Radi nekoliko ljudi na cijeloj dubravi i nekoliko projekata pa zato i ide nešto sporije.

R36 pon 10.12.2018 22:11

Ja sam kod ovih bijelih zgrada na Novčkoj...

Taj dio je pušten u pogon a centrala je na križanju Zdenackoj zavoja i Plavnicke ulice.

Tebi na Sjevernoj su sve napravili samo im fali centrala.Centrlu lik složi za 2 dana.,tako je i kod nas bilo. 

R36 pon 10.12.2018 22:23

A kako ćete znati da vam je stigla optika - prodajni agenti će vam hodat po ulici i nudit optika...tako da nema šanse da optika dođe,a vi ne znate.Ako vas nema doma - ostave vizitku.

Ja sam to ugovorio mimo njih,jer sam saznao preko A1 stranice da mi je stigla...pa sam odmah ugovorio.Razmak između agenata i mene je bilo 2-3 dana prije da sam ja ugovorio.

turboflash pon 10.12.2018 22:44
R36 kaže...

Hakom - pod 24. je optika puštena u pogon u 11mj.

Sve piše na hakomu.

Sjeverna spada pod zonu 15, a Mirosevac ili ova moja 24 ili 23.Neka se kolega nadje.

 Ja sam na hakomovom broju 14. desno od 23 sa tvoje slike.

 

Iskreno se nadam da će doći što prije.

 

Hvala svima puno na odgovorima, pomogli ste :)

turboflash pon 10.12.2018 23:01
R36 kaže...

Rok za potez "Dubrava" ti je do 31.12.2018. tako da bi sve moralo biti spojeno do 31.12...

 Jel ovo neka insajderska informacija, jer za zonu 14. piše  da je planirani završetak radova do 15. prosinca 2019?

 

Kada si već tu, kako si zadovoljan sa novim netom? Jesi skinuo pola interneta već sa 500mbit?

R36 pon 10.12.2018 23:34
turboflash kaže...
R36 kaže...

Rok za potez "Dubrava" ti je do 31.12.2018. tako da bi sve moralo biti spojeno do 31.12...

 Jel ovo neka insajderska informacija, jer za zonu 14. piše  da je planirani završetak radova do 15. prosinca 2019?

 

Kada si već tu, kako si zadovoljan sa novim netom? Jesi skinuo pola interneta već sa 500mbit?

 2019. god ?? Onda nisam dobro vidio.

Ma net je zakon...sve savrseno radi. 1.6GB sam skinuo za tipa 15-20 sek.

Puno ne skidam s neta ali zato imam IPTV i Kodi pa gledam sve i svašta.

Programi u 4K rade bez greške...kao u sve ostalo.

U svakom slučaju preporod.

Sad mi ove neke brzine od 20-50 mbps izgledaju smiješno.

Ruter koji A1 daje je Huawei i odlično radi.

Dolje je slika brzine koju sam sad izmjerio...s tim da radi IPTV i spojena su 4 mobitela...

Mirda 1 uto 11.12.2018 19:49

Savjet za one koji misle uzeti A1 optiku , a na trenutnog operatera su spojeni paricom.  Kada potpisujete ugovor izričito tražite da vam spoje uslugu na dan prijenosa broja sa drugog operatera . Ja sam u Dubravi i spojio me A1 na svoju uslugu preko optike 05.10. a prijenos broja sa Iskona napravili su 23.11. Dakle imao sam 49 dana dvije usluge , Iskon preko parice i A1 preko optike . Naravno Iskonu moram platiti uslugu do prijenosa broja . Ovi u A1 su nešta spetljali i slao sam reklamaciju za nadoknadu , pa budemo vidjeli šta če riješiti. Prijatelju u kući preko puta moje su 16.11. uključili uslugu i napravili prijenos broja sa Iskona , znači da se može obaviti u istom danu kada se hoće.

Father_Dougal sub 15.12.2018 19:57

Iss, šta vas ima :) izgleda da zgrade u M. Deanovića nisu još u planu, jes da imamo BNet kabel, no upload je mizeran, pitao sam ih u vezi toga obzirom da tehnologija dopušta dobar upload, no za sad ništa.
Gledam razvodnu kutiju maltene sa prozora... :)

Del_Boy97 sub 15.12.2018 22:27
Orwandill kaže...

Vjerojatno sljedeće područje koje će ići na objavu izgradnje optike. Crnom bojom, vjerojatno će biti podjeljeno u nekoliko manjih. Crveno je gdje već stoji optika.

 jel to neka insajderska informacija, taman rubno upadam u to podrucje

sseennoonn sub 15.12.2018 22:31

bogme kod mene u gradu pokraj je kroz ulicu provučena optika prije više od mjesec dana komplet..još ni traga ni glasa da ce bit spojena ove godine  meni u stan. I još ktome bili su kod nas i razgovarali sa predstavnikom stanara kako i gdje bi radili i odakle bi spojili...i tu priča staje i više od 2 tjedna ni traga ni glasa od A1 

Orwandill sub 15.12.2018 22:49
Del_Boy97 kaže...
Orwandill kaže...

Vjerojatno sljedeće područje koje će ići na objavu izgradnje optike. Crnom bojom, vjerojatno će biti podjeljeno u nekoliko manjih. Crveno je gdje već stoji optika.

 jel to neka insajderska informacija, taman rubno upadam u to podrucje

 

Po Novačkoj dalje ide gore sigurno, to već kopaju, samo je pitanje do kojeg broja i koliko široko. Npr mogu ići zapadno na Štefanovec ili istočno na Miroševečku cestu. Možda im je plan da pokriju Novačku do kraja pa se vrate preko Orehovečkog brijega dole, to je sad sve pitanje, kao i to u koliko projekata će to razlomiti. (i u kojem periodu)

turboflash čet 24.1.2019 18:33

Evo konačno spojena Optika, 500mbit na žici, na wifiju, ovisi koji uređaj i koliko si udaljen. Preko moba Samsung A5 50mbit max mi mjeri.

 

Na Thinkpadu T480 500mbit mjeri kada sam blizu rutera, kada odem u drugi stan, mjeri oko 100mbita

mrstk sub 11.5.2019 21:52

Još jedna stvar na koju treba paziti i tražiti (ako će prihvatiti) je da ugovor počinje od 1. u mjesecu zbog toga što promocija "3 mjeseca bez naknade" nisu puna 3 mjeseca nego tri obračunska razdoblja.
Recimo da dobijete A1 optiku 23. dana u mjesecu, nećete dobiti naknadu za taj mjesec (znači zadnjih tjedan dana u tom mjesecu) i za slijedeća dva mjeseca. Ako ugovor počinje 1. u mjesecu, tada neće biti naknade puna 3 mjeseca.

Del_Boy97 pon 17.6.2019 10:32
keki kaže...

Decki moze pomoć. Ne snalazim se sa ovim kartama. Nalazim se ispod groblja mirosevca. Znaci na kraju Novacke ulice skrecem desno u svoju ulicu Žigulići.

 nisu oni tu još niti blizu, sad su tek kod crkve na novačkoj

BMT ned 14.7.2019 11:15
Del_Boy97 kaže...
dbc kaže...

pozz ekipa

nalazim se na ovom području sa slike ali o optici ništa (provjera dostupnosti ne nudi), gdje mogu saznat kada će to bit pušteno?

 

 

 kontaktiraj A1

 

 Uz to što treba kontaktirati SzK A1, procjena kaže najmanje pola godine od roka navedenog kao termin završetka radova.