Povezivanje na Internet

Optika, Zagreb / gornja Dubrava

moebius sri 18.7.2018 17:01

Hodam neki dan po Oporovečkoj ulici (Zagreb, gornja Dubrava) i neka ekipa sa kablovima manevrira u kanalizacijskim šahtovima.

Pitam lika jel to postavljaju optiku, veli da.

Jel neko ima neki info o optici u gornjoj Dubravi i ko to postavlja, zvuči nestvarno jer radi se o kvartu koji nema stambene blokove već samo obiteljske kuće?

Antropofob čet 19.7.2018 11:43
moebius kaže...

Hodam neki dan po Oporovečkoj ulici (Zagreb, gornja Dubrava) i neka ekipa sa kablovima manevrira u kanalizacijskim šahtovima.

Pitam lika jel to postavljaju optiku, veli da.

Jel neko ima neki info o optici u gornjoj Dubravi i ko to postavlja, zvuči nestvarno jer radi se o kvartu koji nema stambene blokove već samo obiteljske kuće?

 Nije šala, VIP se razbahatio s optikom.

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

Svaka im dala.

R36 pet 27.7.2018 12:27
Antropofob kaže...
moebius kaže...

Hodam neki dan po Oporovečkoj ulici (Zagreb, gornja Dubrava) i neka ekipa sa kablovima manevrira u kanalizacijskim šahtovima.

Pitam lika jel to postavljaju optiku, veli da.

Jel neko ima neki info o optici u gornjoj Dubravi i ko to postavlja, zvuči nestvarno jer radi se o kvartu koji nema stambene blokove već samo obiteljske kuće?

 Nije šala, VIP se razbahatio s optikom.

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

Svaka im dala.

Ne vjerujem...šokiran sam.

 

U Dubravi grade optiku. Mislio sam da ću optiku dobit 2100 godine.

 

Uvijek je ta Dubrava bila najgora po telefonskoj infrastrukutri.

Antropofob ned 2.9.2018 08:56
moebius kaže...

Update:

 

počeli su stavljati nekakve plastične kutije na stupove, zna li itko što bi to moglo biti (izgleda ko ruter)?

 

 

 Je, to je Vipova optika, iz tih kutija rutaju optiku po kućama.

R36 pon 1.10.2018 23:56
Kolacic kaže...

18 godina 4mbs max odselim se i eto njih.

 Hahahaha.

A šta da ti kažem...ja sam bio uvjeren da cu dobit optiku 2100 god, tako da sam i dalje šokiran.

Vip je doslovno zahvatio cijelu Dubravu što je cudo, jer je Dubrava bila poznata po najgoroj centrali i najgoroj infrastrukturi.

I da...ekipa je stvarno brzo postavila optiku.Doslovno su znali po 3-4 kombija s dizalicama biti po ulici i paralelno postavljali kablove.

 

 

 

 

Mauro uto 2.10.2018 06:55

Gornja Dubrava, max sto mogu dobiti je 20Mbit DSL.

Narucio sam VIP optiku 500/120 u cetvrtak, kazu za tjedan-dva bi trebalo biti realizirano.

Budemo vidjeli, vjerujem da cu dozivjeti šok kada to isprobam 

 

R36 uto 2.10.2018 11:31
Mauro kaže...

Gornja Dubrava, max sto mogu dobiti je 20Mbit DSL.

Narucio sam VIP optiku 500/120 u cetvrtak, kazu za tjedan-dva bi trebalo biti realizirano.

Budemo vidjeli, vjerujem da cu dozivjeti šok kada to isprobam 

 

  Jesi uzeo sam internet?? Koliko ćeš za to mj plačat??

 

Sale_ds kaže...
Rade i u dugom selu. Razvlace sve u 16.. samo prema meni ne lol...

 Vidi na HAKOM-u da li spadaš u njihovu zonu izgradnje optičke mreže.

Mauro uto 2.10.2018 17:09
R36 kaže...
Mauro kaže...

Gornja Dubrava, max sto mogu dobiti je 20Mbit DSL.

Narucio sam VIP optiku 500/120 u cetvrtak, kazu za tjedan-dva bi trebalo biti realizirano.

Budemo vidjeli, vjerujem da cu dozivjeti šok kada to isprobam 

 

  Jesi uzeo sam internet?? Koliko ćeš za to mj plačat??

 

Nije samo Internet.

Trio paket + 500/120Mbit brzinu. Trio paket sadrzi 70Mbit Flat internet (optika) + neograniceni pozivi u RH + 120 televizijskih programa.

Paket je 229kn, a nadoplata za 500/120 je 25kn, pa je ukupno mjesecno 254kn.

S time da je do 30.09. bila akcija da je Trio paket po 1kn sest mejseci, pa ce to prvih 6 mjeseci biti 1kn+25kn (500/120) = 26kn.

andreas11 uto 2.10.2018 17:13
moebius kaže...

Update:

 

počeli su stavljati nekakve plastične kutije na stupove, zna li itko što bi to moglo biti (izgleda ko ruter)?

 

 

 optika je to. vidi ovaj tanki kabel. 
magic net u medjimurskoj i varazdinskoj zupaniji ima vec 1-2 godine tako optiku provucenu..

Orwandill pet 5.10.2018 03:29

Vip, ili sada A1 je napokon malo odriješio vrećicu za nas u Dubravi (dobro da nas se itko sjetio nakon toliko godina) pa će dobar dio Dubrave biti pokriven sa optikom ili već i je. Preporučam svima da si uzmu opcije od 500 Mbita/s odmah, jer postoji mogućnost da će kasnije biti nedostupne/skuplje za aktivirati zbog prevelike potražnje i neće se moći isporučiti. Sva područja koja su objavljena u prethodnoj objavi na stranicama Hakoma (dakle sve prije zadnjih objava koje su išle prije 15-ak dana) je već stavljeno u pogon i može se zatražiti ponuda, najbolje je preko terenske prodaje, oni obično imaju najbolje ponude ili preko teleprodaje.

R36 uto 30.10.2018 09:12

Paradoks ove naše države.

 

Da bi mi Vip priključio optiku, treba poslat dopis HEP da li se smiju popet na njihov stup. Kad tamo neki uhljeb u HEP pošalje dopis : Smijete se popest na naš stup, onda će Vip doći i priključit mi optiku.

 

Termin je 08.11.2018 - živi bili pa vidjeli.

 

Em su slali dopis da slažu optiku po "njihovim" stupovima, i onda opet ih moraju pitat za dozvolu penjanja na njihove stupove kako bi priključili korisnike.

 

Koja smo mi država u k... pa to nema nigdje.

sseennoonn uto 30.10.2018 10:19
Sale_ds kaže...
Ma vidio sam. Zaobisli su me, vele mozda sljedece godine..

 HA-HA ! (insert nelson's voice)  :D  rekao mi je stricek da ce mozda moc bit i do 500mbps dostupno.. Jucer su brijem vrsili zadnje testiranje brzine pa bi uskoro to mogli puštat :)

acmilan2 uto 30.10.2018 11:19
andreas11 kaže...
moebius kaže...

Update:

 

počeli su stavljati nekakve plastične kutije na stupove, zna li itko što bi to moglo biti (izgleda ko ruter)?

 

 

 optika je to. vidi ovaj tanki kabel. 
magic net u medjimurskoj i varazdinskoj zupaniji ima vec 1-2 godine tako optiku provucenu..

 Di su po Međimurju? Volio bih i ja neki brzi internet od T-coma sugavog imati doma, brzina najbrze kao 10 megabita i pustio ovaj meni max uz napomenu da ce mi veza pucati, no ne puca. (naselje Badličan)

andreas11 uto 30.10.2018 19:50
acmilan2 kaže...
andreas11 kaže...
moebius kaže...

Update:

 

počeli su stavljati nekakve plastične kutije na stupove, zna li itko što bi to moglo biti (izgleda ko ruter)?

 

 

 optika je to. vidi ovaj tanki kabel. 
magic net u medjimurskoj i varazdinskoj zupaniji ima vec 1-2 godine tako optiku provucenu..

 Di su po Međimurju? Volio bih i ja neki brzi internet od T-coma sugavog imati doma, brzina najbrze kao 10 megabita i pustio ovaj meni max uz napomenu da ce mi veza pucati, no ne puca. (naselje Badličan)

 cakovec, senkovec, mackovec, belica, gardinovec, gorican, cehovec..

 

za sad. kad ce dalje, ko ce ga znati.. 

Old Iggy uto 30.10.2018 22:21
R36 kaže...

Paradoks ove naše države.

 

Da bi mi Vip priključio optiku, treba poslat dopis HEP da li se smiju popet na njihov stup. Kad tamo neki uhljeb u HEP pošalje dopis : Smijete se popest na naš stup, onda će Vip doći i priključit mi optiku.

 

Termin je 08.11.2018 - živi bili pa vidjeli.

 

Em su slali dopis da slažu optiku po "njihovim" stupovima, i onda opet ih moraju pitat za dozvolu penjanja na njihove stupove kako bi priključili korisnike.

 

Koja smo mi država u k... pa to nema nigdje.

Nope, to točno tako treba biti.

Na stranu što mi je nevjerojatno da su im uopće dozvolili vući po stupovima.

JozoBozo121 sri 31.10.2018 14:04
Old Iggy kaže...

Nope, to točno tako treba biti.

Na stranu što mi je nevjerojatno da su im uopće dozvolili vući po stupovima.

 Zašto? Jeftinije je Vipu nego DTK i kopanje, a HEP dobije neke pare prektički bez ikakvog truda jer stupovi ionako moraju biti.

R36 pet 2.11.2018 09:11
Old Iggy kaže...
R36 kaže...

Paradoks ove naše države.

 

Da bi mi Vip priključio optiku, treba poslat dopis HEP da li se smiju popet na njihov stup. Kad tamo neki uhljeb u HEP pošalje dopis : Smijete se popest na naš stup, onda će Vip doći i priključit mi optiku.

 

Termin je 08.11.2018 - živi bili pa vidjeli.

 

Em su slali dopis da slažu optiku po "njihovim" stupovima, i onda opet ih moraju pitat za dozvolu penjanja na njihove stupove kako bi priključili korisnike.

 

Koja smo mi država u k... pa to nema nigdje.

Nope, to točno tako treba biti.

Na stranu što mi je nevjerojatno da su im uopće dozvolili vući po stupovima.

 

Točno tako ne treba biti, jer hep financiramo mi, kao što mi financiramo HAC uplatama svakojakvih poreza i nameta u državni proračun.

 

To kao da ja pošljem svako jutro dopis HAC-u da li mogu koristit javnu cestu za odlazak na posao.

 

Ako im je već HEP dopustio postavljanje optike po stupovima pa logično je da će im dopustit i to spajanje koristnika.

 

Pošto živimo u HR, logično mi je da neki uhljeb u HEP mora dobit plaču pa izdaje potvrde o penjanju po stupovima.

 

JozoBozo121 kaže...
Old Iggy kaže...

Nope, to točno tako treba biti.

Na stranu što mi je nevjerojatno da su im uopće dozvolili vući po stupovima.

 Zašto? Jeftinije je Vipu nego DTK i kopanje, a HEP dobije neke pare prektički bez ikakvog truda jer stupovi ionako moraju biti.

 Pa normalno da stupovi moraju biti, stupovi koje smo mi građani financirali. 

Old Iggy pet 2.11.2018 09:21
R36 kaže...
Točno tako ne treba biti, jer hep financiramo mi, kao što mi financiramo HAC uplatama svakojakvih poreza i nameta u državni proračun.

To kao da ja pošljem svako jutro dopis HAC-u da li mogu koristit javnu cestu za odlazak na posao.

Ako im je već HEP dopustio postavljanje optike po stupovima pa logično je da će im dopustit i to spajanje koristnika.

Pošto živimo u HR, logično mi je da neki uhljeb u HEP mora dobit plaču pa izdaje potvrde o penjanju po stupovima.

...

 Pa normalno da stupovi moraju biti, stupovi koje smo mi građani financirali. 

Pusti te priče za malu djecu o "financiranju".

Nisi ništa "financirao", plaćao si račune. S tim računima si dobio "pravo" voziti po cesti i koristiti ostale usluge.

HEP infrastruktura (ne opća jer mi to "plaćamo") je pod kontrolom HEP-a, on je odgovoran za istu i mora pratiti tko što radi po tome u bilo kojem trenutku i pod njihovim striktnim nadzorom.

dpanijan pet 2.11.2018 09:34

Postoji li informacija za donju Dubravu ? Točnije, blok između Avenije i Branimirove, Štefanovećka, Banatska... 

Na Iskonu sam jer su jedini nudili samo Internet i imam 24/5 što mi je čak i dovoljno ali ako se može imati više za site pare...  

R36 pet 2.11.2018 09:52
Old Iggy kaže...
R36 kaže...
Točno tako ne treba biti, jer hep financiramo mi, kao što mi financiramo HAC uplatama svakojakvih poreza i nameta u državni proračun.

To kao da ja pošljem svako jutro dopis HAC-u da li mogu koristit javnu cestu za odlazak na posao.

Ako im je već HEP dopustio postavljanje optike po stupovima pa logično je da će im dopustit i to spajanje koristnika.

Pošto živimo u HR, logično mi je da neki uhljeb u HEP mora dobit plaču pa izdaje potvrde o penjanju po stupovima.

...

 Pa normalno da stupovi moraju biti, stupovi koje smo mi građani financirali. 

Pusti te priče za malu djecu o "financiranju".

Nisi ništa "financirao", plaćao si račune. S tim računima si dobio "pravo" voziti po cesti i koristiti ostale usluge.

HEP infrastruktura (ne opća jer mi to "plaćamo") je pod kontrolom HEP-a, on je odgovoran za istu i mora pratiti tko što radi po tome u bilo kojem trenutku i pod njihovim striktnim nadzorom.

Kolega sve mi to plačamo, kao što plačamo masu ostalih stvari. Treba uhljebe hranit na način da se izdaju bepotrebne potvrde.