CyberDemonVZ sri 28.12.2016 20:41

Pozdrav!

Imam pitanja o provideru Magic NET Telekom (Varaždin, Čakovec...)

http://www.mtnet.hr/

https://www.facebook.com/MagicNet.hr/

 

Dobili su nove pakete, preko optike i imaju prilično konkurentne cijene i prilično velike brzine:

 

Jel netko od pristunih na nekom od navedenih paketa?

Kako to radi u stvarnosti?

Nema pucanja veze? Kakvi su pingovi prema drugim državama?

Dal se dobija dobra oprema?

Kakvi su kad se dogodi kvar.... ? Itd.

 

Hvala unaprijed!

CyberDemonVZ čet 29.12.2016 00:55
JozoBozo121 kaže...

Pa čuj, piše da je bez ugovorne obveze, a cijene i brzine su normalne za 21. stoljeće. Oni su novi igrač na tržištu, tako da se o njima ne zna puno, pitaj susjede ako si na tom području.

 Oni su tu već desetke godina. Okolne gradova opslužuju kablovskom televizijom i internetom odavno.

I bilo je onako, meh. Kad se puno ljudi spoji onda brzina padne, TV je bio odličan i stabilan... Cijene, tako-tako..

Al ne mogu pronaći nikog tko je prešao na optiku.

 

Pretpostavljam da je OGROMAN plus što u mojoj zgradi imaju servere, opremu... nisam siguran, al moguće da im je i glavni čvor ovdje :D

Izgleda da nema servera, nego samo neka oprema.

 

I nitko koga znam iz zgrade ili okolice još nije na njihovoj optici!

 

Tj, znam, bratić je, al još nije uselio u stan gdje je oprema, samo stoji router na zidu

 

A mogu se kladiti da netko s foruma je, samo treba ugledati poruku :D

srcipesak pet 20.1.2017 08:58

Ponuda se cini ok, kak radi net ne znam. Znam da su ljudi pizdili dok su bili na kabelskoj. Kak je ovo optika, valjda je druga bolja prica. Uglavnom, frend u zgradi isto razmislja pobjec k njima jer dobiva telefon za jos manje para nego iskon optika bez obaveze...

Ali uglavnom, ima i Magic caka :D

 

"7.5.7. U slučaju kada Pretplatnik koristi uslugu u razdoblju manjem od tri (3) mjeseca Magic Net će Pretplatniku naplatiti iznos koji predstavlja dvostruki ugovoreni iznos minimalne mjesečne potrošnje odnosno mjesečne naknade."

CyberDemonVZ pet 20.1.2017 09:40
srcipesak kaže...

Ponuda se cini ok, kak radi net ne znam. Znam da su ljudi pizdili dok su bili na kabelskoj. Kak je ovo optika, valjda je druga bolja prica. Uglavnom, frend u zgradi isto razmislja pobjec k njima jer dobiva telefon za jos manje para nego iskon optika bez obaveze...

Ali uglavnom, ima i Magic caka :D

 

"7.5.7. U slučaju kada Pretplatnik koristi uslugu u razdoblju manjem od tri (3) mjeseca Magic Net će Pretplatniku naplatiti iznos koji predstavlja dvostruki ugovoreni iznos minimalne mjesečne potrošnje odnosno mjesečne naknade."

 To se misli na raskid ugovora?

Nema veze, ak i ne štima pretrpiš 3 mjeseca

Ak valjda bude optika radila kako spada!

 

Javi ako netko koga znaš pređe na njihovu optiku! Jako me zanimaju iskustva iz prve ruke

Losatan pet 20.1.2017 14:22

Vidio ovu temu pa se registrirao jer i ja razmišljam o prebacivanju na magic ali nema puno informacija od korisnika po webu.

 

U mojoj zgradi postoji kabelska (HFC) infrastruktura i kad sam pitao za ponudu rekli su mi da će uskoro biti moguće koristiti pakete sa vrha teme. Znači 150/75 itd. Nisam se dalje raspitivao jer je ostalo još par mjeseca do kraja ugovora sa HT-om, ali to bi značilo da možda planiraju trenutni HFC nadograditi na Docsis 3.1 jer trenutni paketi na kabelu im nisu vrijedni spomena.

deckard pon 23.1.2017 18:29

Friend otkantava Optimu ovih dana, trebao bi biti na Magićevoj optici tijekom veljače pa bude više informacija. Ja sam par zgrada dalje od njega i odgovorili su mi na mail da bude i kod mene optika tijekom godine, trenutno samo kebelska. Mislim isto sjašiti s Optime jer su mi postali smiješni u zadnje vrijeme. Na poslu se spajamo preko Magića na net već godinama i mislim da je link 50/50, upload je fakat brz samo što nam je mreža banana i zna biti povremenih ispada neta po par minuta, hrpa delaya kod isčitavanja nekih stranica (ponekad), ali mislim da je to više do nas jer je sustav velik i net poprilično zamršeno zbaniran. Da mi je danas dostupna Magićeva optika u zgradi iste bih sekunde sjašio s Optime i uzeo to.

=p4r451t3= čet 9.3.2017 18:43

Pozdrav!

Pošto sam i ja friško priključen (od 1.3.17.) na njihovu optiku (150/75 DUO paket, u zgradi), da iznesem neke svoje dojmove.

1. PRIKLJUČENJE


Tehničari su došli instalirat sve kad nisam bio doma, nego je bila mater, pa nisam vidio sve iz prve ruke. Uglavnom - instalacija im je malo potrajala, oko 2 sata sve skupa. U mojem hodniku su postavili kanalicu kroz koju su kabel provukli otprilike do telefona. Malo mi se radijusi optičkog kabla pri ulasku u stan i u kanalicu čine na knap, al valjda su ok. Jedan je kabel koji dolazi do ove prve kutijice (koja se vidi i na CyberDemonovim slikama), pa onda drugi kabel (sa konektorima) do rutera. Mi inače imamo i njihovu staru (jeftiniju, analognu) kablovsku TV, pa nam je uvjet bio da se može optika spojit, a da ostane i navedeni stari TV priključak (koaksijala), jer nismo htjeli plaćati 25 kn/mj ekstra za dodatne (i digital-only) kanale na TRIO paketu, kad i ovak već nema pretjerano zanimljivog sadržaja za gledat. Btw. račun za priključenje (250 kn) je stigao zasebno, odmah nekoliko dana nakon samog priključenja, neovisno o samom računu za uslugu.

2. OPREMA


U pitanju je isti Huaweijev ruter, kao što je navedeno u ranijem postu - EchoLife HG8245H. Adapter mu ima relativno kratak kabel (oko 1 m), pa bi utičnica ili produžni kabel trebali biti relativno blizu.

3. USLUGA

TL,DR: usluga je super, administracija iste baš i nije.

Ovdje ću raditi neke usporedbe sa Iskonom (optika do zgrade, 80/40 paket), kod kojeg sam bio prije Magica.

Brzina interneta - takva je kakva i treba biti:
http://www.speedtest.net/my-result/6113920172 (prema Vipnet ZG serveru)

Kvaliteta WiFi signala - pošto ruter ima dvije vanjske antene, solidno lovim signal na npr. tabletu, čak i kroz 20 cm armiranobetonskog zida.

Administracija usluge - eh...
- Priključak može glasiti JEDINO na vlasnika stana. Ne mogu ga prebaciti na sebe (kao kod Iskona). Plus, ako želim bilo kakvu promjenu usluge - moram navlačiti navedenog vlasnika stana (u ovom slučaju mater) u centralu u Vž. Pri sklapanju ugovora nije niti postojala mogućnost odabira kontakt osobe (u Iskonu je to bilo moguće), koja bi imala ovlaštenje raditi sve promjene vezane uz uslugu. Doduše, ovo možete uzeti u obzir sa zrnom soli, jer se možda opamete pa omoguće nešto od navedenoga. Nama barem sada (kao niti ikad prije) nisu davali ikakve mogućnosti izbora na koga će glasiti usluga.
- Nije dozvoljen pristup na ruter. Znači, nema promjene WiFi SSID / pass, nema provjere prometa, niti provjere dolaznih / odlaznih poziva, niti bilo čega drugoga. Doduše, mislim da im se može poslati mail, u kojem se može zatražiti npr. promjenu WiFi login podataka. Ali to je fakat više smiješno nego ozbiljno. Kod Iskona je bio moguć pristup, i mogao si sve i svašta vidjeti i samostalno mijenjati.
- Korisnički account na web stranicama ne otvaraju oni automatski, nego moraš imati datum izdavanja i poziv na broj sa zadnjeg računa. Korisničke stranice su osrednje korisne - moguće je pregledati podatke, potrošnje i račune, ali nije moguće išta mijenjati (podatke, usluge...). Čak u popisu poziva nema dolaznih poziva, nego samo odlazni. Pa se ekipa sa starijim telefonom (bez ekrana za ispis poziva) možemo prcat po tom pitanju. Iskonove korisničke stranice su bile daleko funkcionalnije i korisnije.

Dakle, na administraciji još moraju poraditi. Ali jebiga, nije realno očekivati da za sličnu cijenu kao kod npr. Iskona, Magic ima oboje - i skoro duplo brži optički net i jednaku razinu usluge.

Meni osobno je super već i sama činjenica da sad imam toliko brz net, da sam morao kupiti gigabitnu mrežnu, jer mi je integrirana 100 Mbit mrežna bila - prespora za novi net. :) I još imaju fakat konkurentnu cijenu (prije su bili dosta skuplji). Tako da ću na ovdje navedene nedostatke zažmiriti na jedno i pol oko. :)

Eto, toliko od mene. Nadam se da će ovaj poduži post biti nekome od koristi.

 

EDIT: U postavkama od mrežne treba isključiti TCP/IPv6, i ostaviti samo v4, jer se inače često događa da se dosta web stranica ne loada iz prve. Sa TCP/IPv4 se to i dalje događa, ali jako rijetko.

srcipesak čet 9.3.2017 19:27

Nemoj zaboravit da je Magic i kcer Infrastruktura "obiteljska firma" od par (mozda desetaka) ljudi. Tak da naravno da im je jednostavnije prodavat "black box" koji radi nego evo admin pass pa nek korisnici klikecu i onda 0800 ne radi ovo ne radi ono :D

Nemam nikakve zamjerke prema njima, i sam bi otiso na brzi link za manje para da mogu :)

CyberDemonVZ čet 9.3.2017 20:13

Hvala na iscrpnim informacijama :D

Ja sam još jedan mjesec na Iskonu i onda prelazim na Magica.

 

Ja imam svoj router na kojeg mi je spojena sve oprema i do sad sam na Optimi i Iskonu imao njihov router u bridge modu. Dal znaš kak to ide kod Magica?

Clam- čet 11.5.2017 22:09
CyberDemonVZ kaže...

Hvala na iscrpnim informacijama :D

Ja sam još jedan mjesec na Iskonu i onda prelazim na Magica.

 

Ja imam svoj router na kojeg mi je spojena sve oprema i do sad sam na Optimi i Iskonu imao njihov router u bridge modu. Dal znaš kak to ide kod Magica?

 

Jesi prešao na Magic? Kakvi su prvi dojmovi? Kod mene budu dostupni kroz nekih pola godine, pa me zanima unaprijed malo kakva je situacija. 

CyberDemonVZ pet 12.5.2017 01:56
Clam- kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Hvala na iscrpnim informacijama :D

Ja sam još jedan mjesec na Iskonu i onda prelazim na Magica.

 

Ja imam svoj router na kojeg mi je spojena sve oprema i do sad sam na Optimi i Iskonu imao njihov router u bridge modu. Dal znaš kak to ide kod Magica?

 

Jesi prešao na Magic? Kakvi su prvi dojmovi? Kod mene budu dostupni kroz nekih pola godine, pa me zanima unaprijed malo kakva je situacija. 

 Nisam! Nešto je zapelo :/

Sve zgrade oko mene imaju, al nikako da stigne do mene.

 

Već zam ih zvao nekoliko puta i "stavljen sam na žurnu listu" il tak nekako

 

Kad stigne optika, definitivno javljam dojmove!

Sad na veliko mjerim kak je na Iskonu, da mogu kasnije usporediti:

http://www.dslreports.com/speedtest

http://www.dslreports.com/speedtest/15088887

Clam- uto 23.5.2017 00:24

Hvala za updejt! 

 

Znači informaciju koju su meni dali da optika dolazi krajem godine, odnosno početkom iduće mogu objesiti mačku o rep, haha. A ništa, poslužil bude ovaj Tele2 do onda! :)

MudriIdijot pet 26.5.2017 01:53

Evo da ja 'banem' sa odgovorom samo ovdje.. 
uglavnom kad sam se preselio na stan imao sam magic 4/0.5 za 125kn, sad sam uzeo optiku 150/75 za 135kn.  
internet radi odlicno, drze se brzine koju garantiraju (al eto meni mrezna ne dopusta vise od 100 pa sam trenutno u nabavci za novu).

CyberDemonVZ pet 26.5.2017 02:39
=p4r451t3= kaže...

Pozdrav!.....

 

MudriIdijot kaže...

Evo da ja 'banem' sa odgovorom samo ovdje.. 
uglavnom kad sam se preselio na stan imao sam magic 4/0.5 za 125kn, sad sam uzeo optiku 150/75 za 135kn.  
internet radi odlicno, drze se brzine koju garantiraju (al eto meni mrezna ne dopusta vise od 100 pa sam trenutno u nabavci za novu).

 Hvala na informacijama :)

 

 

Igra netko od vas neke multiplayer igre?

Kak se tam ponaša veza?

notme56 ned 28.5.2017 10:00

ja sam isto zainteresiran za njihovu optiku, pa sam prije nekoliko dana posjetio njihovu poslovnicu u vz da provjerim dostupnost usluge kod mene u zrinskih i frankopana

 

informacija koju sam dobio je da sad prvo na red dolazi trakoscanska, nakon toga banfica pa zatim zrinskih i frankopana - evo, mozda info nekome pomogne

ZokyCRO sri 26.7.2017 01:08

Hvale se da im je net bez ugovorne obveze a u uvjetima poslovanja citam da se placaju penali odnosno ostatak mjesecnih rata za prijevremeni raskid? Jel mi nesto promaknulo pa ne vidim ili ko tu koga jebe?

Selim se u drugi stan koji ima mogucnost njihove optike ali ugovor mora glasiti na vlasnika stana i tu sad nastaje veliki problem ukoliko se isti nemoze raskinuti bilo kada...

ZokyCRO sri 26.7.2017 01:35

14.1.2. Pretplatnik ima pravo na raskid Pretplatničkog ugovora u bilo kojem trenutku. Pretplatničkim ugovorom može se utvrditi da Pretplatnik, koji raskine ugovor prije isteka razdoblja minimalnog obveznog trajanja ugovora iz članka 5.2 ovih Općih uvjeta mora platiti mjesečnu naknadu, sukladno Cjeniku, za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora, ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario ako je plaćanje te naknade povoljnije za Pretplatnika.

CyberDemonVZ sri 26.7.2017 08:10
ZokyCRO kaže...
14.1.2. Pretplatnik ima pravo na raskid Pretplatničkog ugovora u bilo kojem trenutku. Pretplatničkim ugovorom može se utvrditi da Pretplatnik, koji raskine ugovor prije isteka razdoblja minimalnog obveznog trajanja ugovora iz članka 5.2 ovih Općih uvjeta mora platiti mjesečnu naknadu, sukladno Cjeniku, za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora, ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario ako je plaćanje te naknade povoljnije za Pretplatnika.

 Imaju oni više modela pretplate u ponudi, optika, kabel, bežično.

Ovo je vjerojatno napisano da bi pokrili sve moguće scenarije.

 

A pošto za optiku piše da nema ugovorne obaveze, onda ni ne može doći do "raskida ugovora prije isteka razdoblja".

 

Tj, nadam se. Inače bi bilo lažno oglašava. Ako imaš vremena, idu osobno do njih, pa pitaj! (I javi ovdje)

LifeisLife pet 28.7.2017 00:40

Ne znam kakvo je bilo stanje kod vas,ali ja već dva tjedna čekam optiku...
10 dana sam  čekao da dođu složiti optički kabel,sad čekam već 4 dana da dođe postaviti ruter (posao od max 30 min ),rekli su da sredinom sljedećeg tjedna bude sigurno kao... 

ZokyCRO pon 7.8.2017 21:25

Hmm ja sam narucio paket prije tjedan dana, bogami poslat cu ih u ku..ac skupa sa njihovim optickim kablom ukoliko sve ne spoje isti dan, hvala na upozorenju, za par dana ih zovem ukoliko ne dodju...javite ako je vama sve ok i ako su rijesili.

ZokyCRO pon 7.8.2017 21:39

Ma sve ok, skuzio sam da je to mala firma ali opet im sigurno necu dozvolit da mi opticki kabel uvedu u stan a da nemaju ruter na lageru onda i da ga cekam tjedan-dva, potpuno ne-profesionalno.

 

Uglavnom nadam se da ce sve biti ok s njima...

LifeisLife čet 10.8.2017 15:25

Meni još malo fali da ih od...em,oni se ne znaju  organizirati...jedan zove za telefon,drugi zove za ruter...a teći ne zna da su već složili optički kabel.Sad najbolje sljedi kad se sve dogovori niko ne zna više da su se dogovorili da budu došli,i onda govore da se niša nisu dogovarali... 
Još nisu došli postaviti ruter,a već je više od mjesec dana prošlo od potpisivanja ugovora  ,a govore kako su profesionalni,kad ih zovem 

CyberDemonVZ čet 10.8.2017 16:46
deckard kaže...

Friend otkantava Optimu ovih dana, trebao bi biti na Magićevoj optici tijekom veljače pa bude više informacija. Ja sam par zgrada dalje od njega i odgovorili su mi na mail da bude i kod mene optika tijekom godine, trenutno samo kebelska. Mislim isto sjašiti s Optime jer su mi postali smiješni u zadnje vrijeme. Na poslu se spajamo preko Magića na net već godinama i mislim da je link 50/50, upload je fakat brz samo što nam je mreža banana i zna biti povremenih ispada neta po par minuta, hrpa delaya kod isčitavanja nekih stranica (ponekad), ali mislim da je to više do nas jer je sustav velik i net poprilično zamršeno zbaniran. Da mi je danas dostupna Magićeva optika u zgradi iste bih sekunde sjašio s Optime i uzeo to.

 I, ima novosti kod tebe?

Meni povukli optiku po hodnicima zgrade. Pitao sam ih što sad. Vele, čekajte da dobijete poruku u sandučić o mogućnosti prelaska na našu infrastrukturu.