Vulgaris pet 18.10.2019 14:34
marsovac zemaljski kaže...

 Znaci optima ti ipak nudi vece brzine ali trebas potpisati novi ugovor?

Ja sam trenutno bez ugovorne obveze pa kada bi to dobio u kombinaciji sa vecim brzinama bilo bi super, ali realno se vjerojatno nece dogoditi

 Točno. A "zaprijeti" im se da ćeš prijeći na drugog operatera, očito jedino tako pali. Ako ne, prijeđi na Iskon, ionako su minorne razlike u cijeni ako potpisuješ bez ugovorne obveze.

flex001 sri 30.10.2019 09:46

Na Optimi sam , danas sam prešao s Adsl na Vdsl al Vdsl ide preko T-Coma, na Optimi su mi rekli da bi mogao imat brzinu oko 27 Mbs.

Ovo su podaci o parici i trenutna brzina koju imam, i dali to može ić brže da ih zivkam il je to maximum koji mogu dobit

 

 

freshyy sri 20.11.2019 16:50

Imam turbo 50+ opciju u tcomu, gdje lijepo pise da download je 35-50 a upload 7-10 no međutim ja imam 42 download i 5 upload. Zvao tcom, prijavili smetnje, poslali tehničara. Došao ovdje izmjerio na tabletu da ja imam ustvari 45 download i 7,6 upload i kaže na PC-u nešto koći tu brzinu i zato pada. Mada ja mislim da je to glupost jer sam i sa novim windowsima imao istu brzinu. Sad sam probao testirati kvalitetu parice, i izbacilo mi je iste brojke koje je on meni na tabletu pokazao na slikama dolje.

 

Sta ja sad tu mogu napraviti da mi dignu tu brzinu na koliko mi treba biti? Kuzim da su oni dužni ispoštivati 70% od ugovorene brzine, ali koliko ja znam 70% od 10 nije 5, i možda ćete reci da tu cjepidlačim oko tih 2 mbps ali iskreno ako ih placam neka ispostivaju koliko treba. 

 

 

sandokan111 sri 20.11.2019 17:37
freshyy kaže...

Imam turbo 50+ opciju u tcomu, gdje lijepo pise da download je 35-50 a upload 7-10 no međutim ja imam 42 download i 5 upload. Zvao tcom, prijavili smetnje, poslali tehničara. Došao ovdje izmjerio na tabletu da ja imam ustvari 45 download i 7,6 upload i kaže na PC-u nešto koći tu brzinu i zato pada. Mada ja mislim da je to glupost jer sam i sa novim windowsima imao istu brzinu. Sad sam probao testirati kvalitetu parice, i izbacilo mi je iste brojke koje je on meni na tabletu pokazao na slikama dolje.

 

Sta ja sad tu mogu napraviti da mi dignu tu brzinu na koliko mi treba biti? Kuzim da su oni dužni ispoštivati 70% od ugovorene brzine, ali koliko ja znam 70% od 10 nije 5, i možda ćete reci da tu cjepidlačim oko tih 2 mbps ali iskreno ako ih placam neka ispostivaju koliko treba. 

 

 

 Prebacio si se tu iz one teme, pa tu pisem.

freshyy kaže...

Glavni razlog zas nemam 50-10 je kako oni kazu da ima 500m kabla od centrale do mene.

To nema veze. Zatrazi povecanje ako mozes na 50/10. Neces imat punih 10, ali ces imat vise nego sad, pogotovo tih par mbita u uploadu sto ti je bitno.

freshyy kaže...

Jedino sto vidim da bi moglo biti neki problem, je sto je telefonski prikljucak na drugoj kuci, znaci nekih 10-15 m zracne linije od prikljucka na drugoj kuci do ovdje di sam ja. Mislio sam odnest ruter tamo blize tom prikljucku i sa laptopom spojit kabelom tamo di je blize i vidjet da li ce brzina ici gore, ako je i tamo isto onda znaci da tcom jede govna jer ocito i parica i sve moze potegnuti tih 50/10

Nisam bas tocno shvatio kako si ovu mrezu spojio, iz routera ide kabel 15m u drugu kucu za telefon? A ti si se u toj drugoj kuci kabelom spojio na router i ima ga nekih 1.5m znaci? Ako sam dobro shvatio.

Nista, uzmi laptop, promjeni tih 1.5m kabela to je nekih 15ak kuna. Iskljuci (odnosno ugasi) racunalo kad budes mjerio na laptopu, iskljuci i taj telefon iz routera. Ako tad na laptopu ne mjeris koliko ti prikazuje znaci da nije do racunala i kucne mreze, vec do njih. Znaci mjerit ces kad je samo racunalo spojeno i samo laptop. Ako oba pokazuju manje kad su samo oni na mrezi sve je jasno.

I naravno, trazi povecanje ako mozes do 50.

 

freshyy sri 20.11.2019 17:47
sandokan111 kaže...
freshyy kaže...

Imam turbo 50+ opciju u tcomu, gdje lijepo pise da download je 35-50 a upload 7-10 no međutim ja imam 42 download i 5 upload. Zvao tcom, prijavili smetnje, poslali tehničara. Došao ovdje izmjerio na tabletu da ja imam ustvari 45 download i 7,6 upload i kaže na PC-u nešto koći tu brzinu i zato pada. Mada ja mislim da je to glupost jer sam i sa novim windowsima imao istu brzinu. Sad sam probao testirati kvalitetu parice, i izbacilo mi je iste brojke koje je on meni na tabletu pokazao na slikama dolje.

 

Sta ja sad tu mogu napraviti da mi dignu tu brzinu na koliko mi treba biti? Kuzim da su oni dužni ispoštivati 70% od ugovorene brzine, ali koliko ja znam 70% od 10 nije 5, i možda ćete reci da tu cjepidlačim oko tih 2 mbps ali iskreno ako ih placam neka ispostivaju koliko treba. 

 

 

 Prebacio si se tu iz one teme, pa tu pisem.

freshyy kaže...

Glavni razlog zas nemam 50-10 je kako oni kazu da ima 500m kabla od centrale do mene.

To nema veze. Zatrazi povecanje ako mozes na 50/10. Neces imat punih 10, ali ces imat vise nego sad, pogotovo tih par mbita u uploadu sto ti je bitno.

freshyy kaže...

Jedino sto vidim da bi moglo biti neki problem, je sto je telefonski prikljucak na drugoj kuci, znaci nekih 10-15 m zracne linije od prikljucka na drugoj kuci do ovdje di sam ja. Mislio sam odnest ruter tamo blize tom prikljucku i sa laptopom spojit kabelom tamo di je blize i vidjet da li ce brzina ici gore, ako je i tamo isto onda znaci da tcom jede govna jer ocito i parica i sve moze potegnuti tih 50/10

Nisam bas tocno shvatio kako si ovu mrezu spojio, iz routera ide kabel 15m u drugu kucu za telefon? A ti si se u toj drugoj kuci kabelom spojio na router i ima ga nekih 1.5m znaci? Ako sam dobro shvatio.

Nista, uzmi laptop, promjeni tih 1.5m kabela to je nekih 15ak kuna. Iskljuci (odnosno ugasi) racunalo kad budes mjerio na laptopu, iskljuci i taj telefon iz routera. Ako tad na laptopu ne mjeris koliko ti prikazuje znaci da nije do racunala i kucne mreze, vec do njih. Znaci mjerit ces kad je samo racunalo spojeno i samo laptop. Ako oba pokazuju manje kad su samo oni na mrezi sve je jasno.

I naravno, trazi povecanje ako mozes do 50.

 

 Znaci od central do kuce di je telefonski prikljucak je 500m kabla. To je stara kuca na kojoj je taj prikljucak vec 20g i kad smo gradili novu kucu nismo telefonski prikljucak novi stavljali na tu novu kucu nego je jos jedan zracni kabel od nekih 15m od te stare do nove kuce, znaci kak da nazovem, produzni prikljucak , jer imam isti broj telefona u dvije kuce na 1 prikljucku. Neznam ni ja kak da objasnim to su moji slagali stari se vise kuzi u to, ali definitivno cu danas izmjeriti u staroj kuci brzinu da vidim ako je i tamo isto, onda ih zovem opet pa nek dolazi dici tu brzinu

sandokan111 sri 20.11.2019 18:21
freshyy kaže...

Znaci od central do kuce di je telefonski prikljucak je 500m kabla. To je stara kuca na kojoj je taj prikljucak vec 20g i kad smo gradili novu kucu nismo telefonski prikljucak novi stavljali na tu novu kucu nego je jos jedan zracni kabel od nekih 15m od te stare do nove kuce, znaci kak da nazovem, produzni prikljucak , jer imam isti broj telefona u dvije kuce na 1 prikljucku. Neznam ni ja kak da objasnim to su moji slagali stari se vise kuzi u to, ali definitivno cu danas izmjeriti u staroj kuci brzinu da vidim ako je i tamo isto, onda ih zovem opet pa nek dolazi dici tu brzinu

 Nemoras tamo nista mjerit, osim ako ne mislis da je router tamo, pa si se od tamo do te kuce u kojoj si sada spajao, pa je tu ~15m kabela. Ako ti je router tu, nista se mjenjat nece prenoseci ga tamo. Slika podataka je ono sto router dobija. Nema ga potrebe pomicat.

freshyy sri 20.11.2019 18:34
sandokan111 kaže...
freshyy kaže...

Znaci od central do kuce di je telefonski prikljucak je 500m kabla. To je stara kuca na kojoj je taj prikljucak vec 20g i kad smo gradili novu kucu nismo telefonski prikljucak novi stavljali na tu novu kucu nego je jos jedan zracni kabel od nekih 15m od te stare do nove kuce, znaci kak da nazovem, produzni prikljucak , jer imam isti broj telefona u dvije kuce na 1 prikljucku. Neznam ni ja kak da objasnim to su moji slagali stari se vise kuzi u to, ali definitivno cu danas izmjeriti u staroj kuci brzinu da vidim ako je i tamo isto, onda ih zovem opet pa nek dolazi dici tu brzinu

 Nemoras tamo nista mjerit, osim ako ne mislis da je router tamo, pa si se od tamo do te kuce u kojoj si sada spajao, pa je tu ~15m kabela. Ako ti je router tu, nista se mjenjat nece prenoseci ga tamo. Slika podataka je ono sto router dobija. Nema ga potrebe pomicat.

 Ako je to sto ruter dobiva to onda znaci da tcom postuje ugovorenu brzinu i stvarno je onda nesto na PC-u problem.

sandokan111 sri 20.11.2019 19:54

Ne mora znacit ako svi uredjaji spojeni na ne dobijaju tu brzinu. Spoji laptop pa vidi. Ugasi racunalo kompletno. Moze se dogodit da mjeri dobro kad je racunalo ugaseno a lose kad je upaljeno, tad znas sigurno da je do racunala. Mozda je tehnicar samo taj jedan put mogao izmjerit to. Mozda su u sumi... Napravi jos par testova. I trazi povecanje na 50/10.

JozoBozo121 sri 20.11.2019 20:05
ajeto007 kaže...

Zahvaljujem na objašnjenju. Mogu samo primjetiti da u zadnjih 2 godine umjesto da idemo naprijed, da se kvaliteta i brzine povečavaju mi lagano idemo dole. Više ne znaš tko je gori od svih tih davatelja usluga bilo fiksni bilo mobilni operater. Nije to neka strašna razlika u brzini i nije da mi treba, ali principi su u pitanju. Ja sam siguran da se netko od tih tehničara potrudi da bi mogao mi vratiti brzinu, ali boli njih racku. Ako postoji šansa, tj zadovoljavajuća brzina prelazim na tele 2 iako ću plaćati više, ko ih hebe, neka crknu.

 Stvar je u tome da kad su pustili VDSL2 onda nije bilo puno korisnika na njemu pa su brzine bile dobre, ali kako se spajaju novi korisnici dolazi do zagušenja na novim frekvencijama koje koristi VDSL2 pa brzina pada, nešto sasvim normalno, ista stvar se događala svugdje gdje je uveden, npr. u Britaniji kad je BT uveo VDSL2 s 80mbps paketom, ljudi su prva dva tjedna imali 80 pa su nakon toga pali na 60 zbog zagušenja.

 

Tako je i meni bilo prije, prvo sam imao 39 moguće pa je palo na 33 nakon nekoliko mjeseci kako su se ljudi spajali.

freshyy sri 20.11.2019 22:52
sandokan111 kaže...

Ne mora znacit ako svi uredjaji spojeni na ne dobijaju tu brzinu. Spoji laptop pa vidi. Ugasi racunalo kompletno. Moze se dogodit da mjeri dobro kad je racunalo ugaseno a lose kad je upaljeno, tad znas sigurno da je do racunala. Mozda je tehnicar samo taj jedan put mogao izmjerit to. Mozda su u sumi... Napravi jos par testova. I trazi povecanje na 50/10.

 Trazio sam, rekli su posto nije upload 7mbps da ce opet poslati nekoga da pogleda jer moram dobivati minimalno 7 upload. 

sandokan111 sri 20.11.2019 23:24
freshyy kaže...

Trazio sam, rekli su posto nije upload 7mbps da ce opet poslati nekoga da pogleda jer moram dobivati minimalno 7 upload. 

 Dotad iztestiraj ovo sto imas da znas pricat s njim, i kad dodje reci mu da ti stavi profil za 50/10 da vidis kako ce radit. On ce trubit da ne moze vamo tamo, nek ti stavi ti vidi kako ce ic. U najgoru ruku ti veza nece drzat s marginom, al veza ti izgleda ok tako da bi trebalo bit u redu.

freshyy čet 21.11.2019 00:52
sandokan111 kaže...
freshyy kaže...

Trazio sam, rekli su posto nije upload 7mbps da ce opet poslati nekoga da pogleda jer moram dobivati minimalno 7 upload. 

 Dotad iztestiraj ovo sto imas da znas pricat s njim, i kad dodje reci mu da ti stavi profil za 50/10 da vidis kako ce radit. On ce trubit da ne moze vamo tamo, nek ti stavi ti vidi kako ce ic. U najgoru ruku ti veza nece drzat s marginom, al veza ti izgleda ok tako da bi trebalo bit u redu.

 Ne kuzim kak on moze staviti profil i zasto to nebi odmah napravili nego me mrdaju sa tih 2mbps. Iztestiro sam sve zivo. 10 razlicitih speedtestera, svaki isto pokazuje, drugacije LAN utore, drugi kabel, drugi komp, 3 mobitela, laptop, sve je isto, ne mrda sa 42 ni sa 5, mada je jedan speedtest pokazo 44 download i 7,5 upload. slika dolje. tijekom testiranja upload nije padao ispod tih 7,5 nego je samo se dizo do cak 10,4. neznam sad koliko je pouzdan taj speedtest

 

 

freshyy čet 21.11.2019 08:46
freshyy kaže...
sandokan111 kaže...
freshyy kaže...

Trazio sam, rekli su posto nije upload 7mbps da ce opet poslati nekoga da pogleda jer moram dobivati minimalno 7 upload. 

 Dotad iztestiraj ovo sto imas da znas pricat s njim, i kad dodje reci mu da ti stavi profil za 50/10 da vidis kako ce radit. On ce trubit da ne moze vamo tamo, nek ti stavi ti vidi kako ce ic. U najgoru ruku ti veza nece drzat s marginom, al veza ti izgleda ok tako da bi trebalo bit u redu.

 Ne kuzim kak on moze staviti profil i zasto to nebi odmah napravili nego me mrdaju sa tih 2mbps. Iztestiro sam sve zivo. 10 razlicitih speedtestera, svaki isto pokazuje, drugacije LAN utore, drugi kabel, drugi komp, 3 mobitela, laptop, sve je isto, ne mrda sa 42 ni sa 5, mada je jedan speedtest pokazo 44 download i 7,5 upload. slika dolje. tijekom testiranja upload nije padao ispod tih 7,5 nego je samo se dizo do cak 10,4. neznam sad koliko je pouzdan taj speedtest

 

 

 Bio sad ujutro na centrali tehničar, reko je da je stavio neki modul novi, probao sam speedtest stoji lijepo na 50 download i 7,5 upload tako da sam zadovoljan sa time. Mada u DSL info stoje podaci da dolazi 53 download i 8 upload kao sto se vidi na slikama dolje, necemo sad cjepidlaciti jer su unutar tih 70% pa mi vjv nece dici na tih 10 upload iako bi bilo bolje, ali sta je tu je.

 

 

sandokan111 čet 21.11.2019 10:33
freshyy kaže...

Bio sad ujutro na centrali tehničar, reko je da je stavio neki modul novi, probao sam speedtest stoji lijepo na 50 download i 7,5 upload tako da sam zadovoljan sa time. Mada u DSL info stoje podaci da dolazi 53 download i 8 upload kao sto se vidi na slikama dolje, necemo sad cjepidlaciti jer su unutar tih 70% pa mi vjv nece dici na tih 10 upload iako bi bilo bolje, ali sta je tu je.

 Nemozes imat tocno koliko ti pise u routeru jer ti vidis koji ti je profil postavljen, a na brzinu imas jos overhead. To sto sad mjeris je oke i tako treba bit. Samo sad smo u problemu sto ti nije pustio punih 10, a pise da je moguce 22. Ocito je tu bilo malo vise problema koje je sad popravio jer ti se ne moze upload povecat s 10 na 22 tek tako ako je sve bilo u redu. Stvarno mi nije jasno zasto ti nije pustio punih 10....

freshyy čet 21.11.2019 15:17
sandokan111 kaže...
freshyy kaže...

Bio sad ujutro na centrali tehničar, reko je da je stavio neki modul novi, probao sam speedtest stoji lijepo na 50 download i 7,5 upload tako da sam zadovoljan sa time. Mada u DSL info stoje podaci da dolazi 53 download i 8 upload kao sto se vidi na slikama dolje, necemo sad cjepidlaciti jer su unutar tih 70% pa mi vjv nece dici na tih 10 upload iako bi bilo bolje, ali sta je tu je.

 Nemozes imat tocno koliko ti pise u routeru jer ti vidis koji ti je profil postavljen, a na brzinu imas jos overhead. To sto sad mjeris je oke i tako treba bit. Samo sad smo u problemu sto ti nije pustio punih 10, a pise da je moguce 22. Ocito je tu bilo malo vise problema koje je sad popravio jer ti se ne moze upload povecat s 10 na 22 tek tako ako je sve bilo u redu. Stvarno mi nije jasno zasto ti nije pustio punih 10....

 Neznam ni ja zasto , vjv jer su mu u tcomu rekli da ne pusta 10. Pa ja neznam nikoga ko ima max brzinu koju ugovore, uvijek stave na manje ali da bude unutar tih 70%. Govna sta ces. Najsmijesnije je sto je prvi put dok je bio tu rekao da je to najbrze sto moze, i da su virusi na PC-u kocili internet a ja nove windowse stavio 3 dana prije a jos smijesnije je sto nam je taj tehnicar koji je to slagao ta dva puta neka dalja rodbina tak da nevjerujem da nije htio staviti 10, nego 100% tcom nije dao, a sad se nemogu ni zaliti da mi stave 10 jer imam dovoljno unutar 70%. Mozda za par mjeseci cu se pozalit da mi stave 10.

Snoozly sub 30.11.2019 21:09

Pozdrav. Za par dana mi istječe ugovor sa A1, pa me zanima mogu li dobiti veću brzinu? Ping je uvijek super, download je za moje potrebe dovoljan, ali upload je stvarno užasan. Kad god uploadam neki veći file, internet je za to vrijeme gotovo neupotrebljiv, osim ako u browseru ne postavim limit za upload. Inače zanimljivo je da sam na istoj parici prije 2 godine kod HT-a imao download 30-35 Mbps i upload 6-8 Mbps, iako je internet tada bio manje stabilan, odnosno znao bi tu i tamo "pucati".

sandokan111 sub 30.11.2019 21:31
Snoozly kaže...

Inače zanimljivo je da sam na istoj parici prije 2 godine kod HT-a imao download 30-35 Mbps i upload 6-8 Mbps, iako je internet tada bio manje stabilan, odnosno znao bi tu i tamo "pucati".

 Nevalja nesto na tom prikazu koji imas. Znaci ili ti router krivo prikazuje, ili nesto na parici nevalja. Stoji ti maksimala za download i upload od 30. To naravno nije moguce te upucuje na to da ili router krivo ocitava podatke (pa prema tome iz ovog nemozemo nista zakljucit), ili da tocno ocitava podatke, ali tada je jasno da ti je nesto s*ebano, pa ako vec stoji maksimala za 30 na uploadu da je download s*eban te ces moc kojih 70ak na taj upload barem. A1 nije vlasnik infrastrukture pa bi ovo upucivalo na to da nisu htjeli/mogli popravit ovako nesto, dok ce to tcom lako sredit i u velikoj vecini slucajeva i srede pri prelasku na njih. Sad je samo pitanje koje od ova 2 je istina :) Pogledaj ako imas kojeg susjeda mozda na tcomu ili slicno koji bi bili njihovi parametri pa ako mozes njihove postavit da vidimo kako je njima stanje da razlucimo tko je u pravu. Ili ako ti znas gdje ti je centrala. Po uploadu ako je tocan bi trebala bit blizu jako.

RePlaY pet 6.12.2019 18:15

DSL downstream32589
kBit/s
DSL upstream4096
kBit/s
VDSL2-8B Annex B
CRC errors 0
FEC errors
2085
SNR (Down/Up)
8.8 / 15.6dB
Attenuation (Down/Up)
43.5 / 17.5dB


Može mišljenje o liniji? Na iskonu sam ima 35/10 brzinu a sad na Tcomu su mi stavili 20/2 i teta mene uvjerava da nemože bolje, a znan da može...

boxer sri 11.12.2019 10:43

U zadnje vrijeme imam problema sa kvalitetom veze, radi se bežičnom internetu (antenica>adapter sa POE i LAN> wifi router) na koji je žičano povezan PC i 2 mobitela Wifijem. 

Brzina je 12/2 no u posljednje vrijeme kvalitet veze i pinga drastično opada na 2-5/3/4Mbps u downloadu, no upload je uredan 2Mbps. Nisam dugo igrao online multiplayer igre i nisam primijećivao da li ti problemi već duže vremena postoje, no otkako igradm D3 primijetim povisok ping, a nekada i pucanje konekcije. Preporuke službe za korisnike se svode samo na isključivanje opreme iz struje na par minuta i ponovno uključivanje da "povuče nove postavke" no to u većini slučajeva nepomaže. 

 

Trebao bih preporuku programa, ukoliko postoji, koji će određeni period nadzirati konekciju (gubitak konekcije, vrijeme kao i brzinu)...

Imate li kakvu preporuku?

 

 

sandokan111 sri 11.12.2019 12:07
RePlaY kaže...

DSL downstream32589
kBit/s
DSL upstream4096
kBit/s
VDSL2-8B Annex B
CRC errors 0
FEC errors
2085
SNR (Down/Up)
8.8 / 15.6dB
Attenuation (Down/Up)
43.5 / 17.5dB


Može mišljenje o liniji? Na iskonu sam ima 35/10 brzinu a sad na Tcomu su mi stavili 20/2 i teta mene uvjerava da nemože bolje, a znan da može...

 Sto ti pise pod maksimalu? Ovo je vdsl tako da je teze procjenit udaljenost preko tog. Po ovome ti je pusteno 32 profil, tako da imas 20+hdtv? Jer ako nemas hdtv bi trebao primati vise od 20 mbita posto ti stoji 32/4

boxer kaže...

U zadnje vrijeme imam problema sa kvalitetom veze, radi se bežičnom internetu (antenica>adapter sa POE i LAN> wifi router) na koji je žičano povezan PC i 2 mobitela Wifijem. 

Brzina je 12/2 no u posljednje vrijeme kvalitet veze i pinga drastično opada na 2-5/3/4Mbps u downloadu, no upload je uredan 2Mbps. Nisam dugo igrao online multiplayer igre i nisam primijećivao da li ti problemi već duže vremena postoje, no otkako igradm D3 primijetim povisok ping, a nekada i pucanje konekcije. Preporuke službe za korisnike se svode samo na isključivanje opreme iz struje na par minuta i ponovno uključivanje da "povuče nove postavke" no to u većini slučajeva nepomaže. 

 

Trebao bih preporuku programa, ukoliko postoji, koji će određeni period nadzirati konekciju (gubitak konekcije, vrijeme kao i brzinu)...

Imate li kakvu preporuku?

 Pogledaj dal ti se to desava kad se zicno spojis i iskljucis te uredjaje s wifija. Znaci nek samo pc bude na liniji. Ako se i tad dogadja onda je do njih, ako se ne dogadja, ocito je router prelos za baratanje s ta 2 moba preko wifija, ocito je otiso u vjecna lovista. Mnogo ljudi je nesto nezadovoljno tcomom, navodno povezano s ovim novim firmwareom ali nisam bas sto posto siguran da je do toga samo. Opcenito kad primjetim probleme s internetom rute mi idu preko cogent-a recimo. Mislim da je tcom malo sparao.

Al prvo vidi da ti nije do routera.

boxer sri 11.12.2019 13:54

Teško mi je to sada izvesti, s obzirom da su router sa opremom kao i pc u različitim prostorijama, razdaljina je nekih 6-7 metara između pozicija. Međutim primijetio sam probleme i kada nema priključenih wifi uređaja, samo pc žičano povezan sa routerom.