Prayer čet 30.1.2020 11:46
tomislav10 kaže...
To ti nude u t-centru, ja tražim agenta, kod njih je obično povoljnije...

To mi je iskreno sumnjivo jer nebi T-Com sam sebi skakao u usta jer napravio on ugovor ili Iskon je sasvim svejedno jel. Isto tako, raspitaj se koja je brzina u pitanju pošto skoro svi imaju praksu naplačivati dodatno za ekstra brzinu.

Npr, u Iskon imaš trenutno akciju za 269 kn HBO Premium sa HD kanalima te filmsko dokumentarnim paketom uz snimalicu od 7 dana. Full Sportski ti je 8kn/mj.

danny87 uto 4.2.2020 17:39
ihush kaže...
danny87 kaže...

Pozdrav,evo i moje iskustvo sa iskonom.Prebacio se sa optime na iskon dobio opremu prije tjedan dana i prije par dana pismo da ce usluga biti ukljucenja 24.01.2020 od 8 do 17 ce biti prebaceno sa starog operatera na novi.Medutim dolazni pozivi su mi iskljuceni od jucer a internet od optime jos aktivan a od iskona nista,zovem jucer da bi mi rekli da vide da sam na popisu za prebacivanje i bit ce prebaceno u toku dana naravno nista od toga jucer.Zovem danas ujutro kazu spoijite opremu kontaktirat cemo tehnicare i bit cete prikljuceni,medutim jos nista do sada zovem opet i sad kazu da je predvideno prebacivanje do 30.01 pa reko zasto sam dobio da je prebacivanje 24.01 i zasto mi je tel. broj neaktivan??Kazu imali su nekih tehnickih poteskoca i da zovem optimu u vezi toga zasto mi ne rade dolazni pozivi.Sta reci jos nisam ni prikljucen na iskon a vec s.....

 pravila.. za sve je odgovoran operater na kojeg prelaziš, dakle iskon, tj oni moraju osigurati sve i prelazak u što kraćem-glađem roku (do 3 dana).. ostalo je kažnjivo, žali se.

-operateri to moraju zajednički obaviti, tj krivica može biti i starog operatera, neko namjerno otezanje i sl. ali tad to novi operater mora tako tretirati i prijaviti nadležnima-hakomu.. (mada su iz iste kuće vrijede tržišna pravlia i zakoni).

-to što su neorganizirani mora biti njihov problem, ne korisnkčki, zato žali se, prijavi, oba operatera i traži naknadu, dobit ćeš po danu 240kn..

 Znaci prikljucio se iskon 30.01.2020 zadovoljan sam sa brzinom net-a e sad problemi sa telefonom ne rade dolazni pozivi.Do danas jos nista nisu ucinili povodom toga mada ih zovem svaki dan i svaki put restart rutera,neki izgovori i naravno zvat ce vas tehnicar katastrofa.Ne znas sta je gore optima,iskon ili preskupi Ht.

Prayer sri 5.2.2020 13:10

U Iskon imaš taj "Bomba" paket što ti uključuje paket HD kanala, HBO Premium (sa HBO Go i HBO On Demand) i filmsko dokumentarni paket - nekih 100 programa plus videoteka te aplikacija skupa u cijeni, naravno to je sve uz PDV i bez ikakvih oni smješnih naknada za pristup mreži. Cijena sa mobilnom bi bila 240 kn + 100 kn mobilna, a mobilna uključuje 4GB i 1000 jedinica, duple jedinice idu ako idu dva broja tj svaki broj dobije duple jedinice. Što je još najbolje mobilna je bez ugovorne obaveze i fiksna je mjesečno, dakle ravno 100 kn (osim ako ne zoveš negdje vani ili šalješ poruke.) Ako koga zanima ponuda dostupan sam na PM :)

Dex.pwn sri 12.2.2020 23:10
sandokan111 kaže...

Moguce je. Ako nemas telefon jos se iskemija nekako, ali s telefonom je komplikacija.

 

Nemam, imam samo net.

Rekli su mi da moram spojiti svoj ruter LAN kablom na njihov, njihov postaviti u bridge mode, i da oni odrade neku konfiguraciju. Dobio username i pw kojeg sam upisao u svoj ruter, i sad radi.

Jedino me živcira što je njihov ruter glomazan, nemam gdje s njime.

sandokan111 čet 13.2.2020 02:04

Ako je samo net, mislim da se da njihov izbacit, citao sam da su ljudi radili, ako si dobio sifru samo bi trebalo vlan postavit, mislim da vise nema mac filteringa na acsovima. Kad sam bio na h1 na fritzu sam iz konfiga sve mogao iscitati.

Dex.pwn čet 13.2.2020 08:06

Prekopirao sam njihovu MAC adresu(s tim da je na kraju bilo 45), VLAN ID i to je to.

Da li će bit problema ako budu htjeli konfigurirat ruter iz centrale, a vide da ne koristim njihov ipak.

Sad mi je jasno zašto skrivaju tu mogućnost

Hvala lega, svaka ti dala i na vrijeme dobila :D

 

 

@EDIT:

Btw. jedno pitanje.

Na kompu preko žice imam 100/50 Mbps, preko WiFia imam nešto malo manje.

No na mobitelu imam 50/50. U pitanju je 2.4G(kao i WiFi za komp), Xiaomi Redmi 5 Plus MIUI11 Global ROM.

ihush čet 13.2.2020 08:45

.. a pitanje je...? :) možda zašto nisu iste brzine na raznim uređajima? Jer sve ovisi o uređaju-chipu, za razliku od žice-mrežne kartice u PCju gdje ćeš dobti iste-slične rezultate s wlanom to nije tako + razlika koji chip i svtarnu brzinu može uređaj ostvariti, tj ovisi o snazi računača-cpua, brzini rama itd.. jer sve to je nužno za rad mobitel-tablet i sl. kutijica i mada su tehničke specifikacije 'iste' nije rezultat tj 'snaga' kutijice i tad ne može iskoristiti 100% kao što to može PC-žica (+ naravno smetnje i oscilacije na wlanu jer bežično nije žica). Ovisno koji bežični standard neki uređaj podržava, npr router-uređaj, a,b,g,n,ac... + snižavanje/podizanje brzine ovisno o signalu-stabilnosti pa i trenutnoj količini uređaja koji su spojeni i količini podataka koje međusobno šalju. Router tj wlan server određuje pravila-mogućnosti dok svaki uređaj za sebe može samo niže od connect brzine/standarda kojim se trenutno spoji + smetnje.

Bexeses ned 16.2.2020 08:17

Molim pomoć.

Na ZyXel Iskonov router spojio wlan kablom iskonov stb (tv prijemnik) i laptop.

Zbog lošeg wifi signala ZyXel routera na drugoj etaži kuće, kupio dodatni TP Link router (nije iskonov).

Wlan kablom ga spojio na ZyXel router, konfigurirao i sve radi. Na oba routera wifi signal OK, stb (tv) peko ZyXela radi, wlan na laptpopu radi.

 

E SAD...

 

Naručio i dobio dodatni iskonov stb (tv prijemnik) i wlan kablom ga uključio u TP linkov router i tu nastaje problem.

Naime, kad je u TP linkov router uključen stb, prestan raditi wifi na TP linku. WIFI signal TP linka je vidljiv ali se ne mogu s ničim spojiti.

Kad isključim wlan od stb-a, wifi proradi.

 

Znam da ovdje ima pametnih ljudi koji mogu pomoći savjetom pa unaprijed zahvaljujem.

JozoBozo121 ned 16.2.2020 09:15

Ne može u isto vrijeme u sekundarni router biti spojen STB i internet. Moraš provući kabel za STB do Iskonovog routera. Zato jer kad ti spojiš STB u TP Link onda Iskonov router vidi da postoji STB spojen na TP link i onda promijeni "način" rada tog utora pomoću kojeg je Iskonov router povezan s TP Linkom. 

kanzyani sub 7.3.2020 19:14

moje iskustvo je dosta lose, dok istekne ugovor za 6 mjeseci iskon nikad vise...

 

skoro 3 mjeseca se natezem oko povecanja brzine, paket koji placam skoro godinu i pol je 20-50net-iptv

sto znaci izmedu 20 i 50 mbita koliko dozvoljava linija..

vise od 10 puta sam ih kontaktirao i nekooliko puta uhvatio u lazi ali jednostavno na kraju odustanem, da ne spominjem kako svaki put trebam objasnjavat tocno sto zelim, i preko facea i telefonom iako se preko face sve vidi unutrag-povijest

 

tvrde da vec koristim maksimalnu brzinu na mojoj adresi, a to je 20 Mbita

 

 

fromcelltohell sub 7.3.2020 19:54

Tako su i meni prepolovili brzinu, prvo u starom stanu na istoj parici koja je isporučivala uredno 46-48 Mbps odjednom nije moglo više od 30 Mbps.

 

Onda preselio u drugi stan i isti paket 20-50 Mbps je odjednom postao 25 Mbps. Kao, nisu mogli pustiti stabilniji profil.

 

 

Srećom krajem ovog mjeseca mi ističe ugovor s njima, ode ja na T-com optiku.

 

Barem znam da ću dobiti normalan i pouzdan internet za novac koji plaćam.

djhuby ned 8.3.2020 11:13

Kako mozes usporedjivati paricu sa optikom. Meni Iskon na parici daje vecu brzinu nego bivsi HT. Optika mi nije dostupna. Da je dostupna odmah bi presao na nju bez razmisljanja al kad nema za kuće u uličici